Objavte lety za najlepšie ceny

Thajsko Koh Tarutao

Počasie Thajsko Koh Tarutao


Thajsko je známe svojou tropickou klímou, ktorá prináša horúce a vlhké počasie počas väčšej časti roka. Jedným z najkrajších miest v Thajsku, kde môžete zažiť toto tropické počasie, je ostrov Koh Tarutao.

Koh Tarutao je ostrov nachádzajúci sa v Andamanskom mori, v blízkosti hraníc s Malajziou. Je to jeden z posledných nedotknutých ostrovov v Thajsku, ktorý ponúka nádherné pláže, džungľu a úžasné podmorské životy.

Počasie na ostrove je väčšinou teplé a vlhké po celý rok, s teplotami pohybujúcimi sa od 25 °C do 35 °C. Najteplejšie mesiace sú od apríla do júna, kedy teploty môžu dosiahnuť aj vyššie teploty. V týchto mesiacoch by sa malo očakávať aj občasné lejaky a búrky, ktoré však rýchlo prejdú.

Monzúnové obdobia na ostrove sú v podstate obdobím dažďov. Prvé obdobie monzúnov (máj a jún) prináša viac dažďa a väčšie búrky, zatiaľ čo druhé obdobie monzúnov (október a november) je obdobím sucha a miernejších dažďov. Vo vyše zvyšnom čase (december až apríl) je na ostrove suché obdobie s minimálnymi zrážkami.

Ak plánujete navštíviť Koh Tarutao, odporúča sa vyhnúť sa obdobiam monzúnov, hlavne júlu, augustu a septembru, pretože v tomto období je zvýšené riziko silných búrok a nepriaznivého počasia. Najlepšie obdobie pre návštevu je v januári až marci, kedy je suchšie počasie a teploty sú o niečo príjemnejšie.

V dôsledku svojej tropickej klímy, Koh Tarutao ponúka aj bohatý podmorský život. Rovnako, ako je prečarovávaný svojimi plážami a prírodnou scenériou na pevnine, tak isto ponúka krásne koralové útesy a farebné ryby pod hladinou mora. Môžete sa pohybovať vôkol ostrova a objavovať rôzne potápajúce miesta, ktoré sú plné koralov a fascinujúceho morského života.

Koh Tarutao je skutočným rajom na zemi, kde môžete zažiť exotickú prírodu a tropické počasie. Ak sa chystáte na dovolenku do Thajska a hľadáte unikátne miesto, Koh Tarutao by mal byť na vrchole vašich zoznamov. Uistite sa, že si vyberiete správny čas, aby ste mohli v plnej miere vychutnať túto nádhernú destináciu.


Dovolenka Thajsko Koh Tarutao


Thajsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Ázii. Mnoho turistov sa vyberie na známe ostrovy, ako je Phuket, Koh Phi Phi alebo Koh Samui. Avšak, ak hľadáte tiché a menej preplnené miesto, Koh Tarutao je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.

Koh Tarutao je najväčší ostrov v Tarutao národnom parku, nachádza sa na južnom konci Thajskejho zálivu. Tento ostrov ponúka nezabudnuteľné zážitky v prírode a nespútanú krásu. Je známy pre čisté pláže, bohatý ekosystém a úchvatné koralové útesy, ktoré sú ideálne pre milovníkov potápania.

Ak si chcete odpovedať na otázku, čo robiť na dovolenke v Koh Tarutao, je tu niekoľko aktivít, ktoré môžete absolvovať. V rámci národného parku sa nachádza mnoho turistických chodníkov, ktoré vás zavedú hlboko do džungle. Počas prechodu cez národný park môžete obdivovať rôzne druhy zvierat a rastlín ako je napríklad nosorožec nosatý alebo lenivec. Odporúča sa mať so sebou sprievodcu, aby ste sa nestratili.

Koh Tarutao je tiež domovom mnohých malých, tichých pláží, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relax. Najnavštevovanejšou plážou je Ao Phante Malacca, kde si môžete užívať jemný piesok a jasne modrú vodu. Pre milovníkov potápania je tu mnoho miest, kde si môžete prenajať potápačskú výstroj a preskúmať úchvatný podvodný svet.

Koh Tarutao ponúka aj možnosti kempovania v prírode. Vzhľadom na to, že je to národný park, môžete zariadiť svoje vlastné stanovanie a vychutnávať si nočné oblohu plnú hviezd. Je však dôležité mať so sebou dostatok potravín a vody, pretože služby na ostrove sú obmedzené.

Ak hľadáte niečo viac aktívneho, Tarutao ponúka aj možnosť prenájmu kajaku alebo kanoe. Môžete tak objavovať tajomné zátoky a jaskyne, ktoré sú iba prístupné z vody.

Počas vášho pobytu môžete tiež navštíviť malé rybárske dedinky na okolitých ostrovoch, ako je Koh Lipe alebo Koh Rawi. Tu môžete ochutnať čerstvé morské plody a spoznať miestne obyvateľstvo.

Dovolenka na Koh Tarutao v Thajsku je skvelá príležitosť na únik od preplnených turistických miest a objavovanie prírodnej krásy. S tichými plážami, krásnymi džungľami a úžasnými potápačskými miestami si tu určite nájdete svoje miesto pre relaxáciu a dobrodružstvo.


Letenka Thajsko Koh Tarutao


Letenka na Thajsko - Koh Tarutao: Kúzelná útočiská pri Andamánskom mori

Thajsko je známe svojou bohatou kultúrou, krásnymi plážami a úchvatnou prírodou. Na severe pozorujeme čarokrásne chrámy a bohatú históriu, zatiaľ čo na južnom pobreží túlajúce sa bielymi piesočnatými plážami s tyrkysovými vodami. Medzi týmito rajskými miestami leží jedno meno, ktoré by ste mali začleniť do svojho zoznamu cestovania - Koh Tarutao.

Koh Tarutao je ostrov nachádzajúci sa v rozsiahlej Tarutao národnej morskej parku, v Andamánskom mori na juhu Thajska. Tento ostrov má niečo, čo ho robí obľúbeným cieľom pre turistov - jeho nedotknutá príroda, pokojné pláže a fascinujúca história.

Jednou z najlepších vecí na Koh Tarutao je, že je stále pomerne neznámy medzi turistami. Túto časť Thajska prevažne navštevujú tí, ktorí sú nadšení prírodou a odľahlými miestami. Pri príchode na ostrov ucítite zmätený pokoj, ktorý vás uvíta výhľadom na bujnú zeleň, krásne pláže a modré vody.

Ostrov Tarutao je súčasťou národnej morskej parku, ktorý vytvára ideálnu atmosféru pre ľudí milujúcich dobrodružstvo a prírodu. Ak ste nadšencom do potápania, Koh Tarutao ponúka úžasné miesta, kde môžete objavovať korálové zátky a škaredých rýb. Nájdete tu skvosty podmorského sveta, ktoré sa preteky do rozmanitosti ich farieb a tvarov. Okrem toho, môžete si užiť aj iné aktivity ako kajakárčenie, prechádzky po pralese, rybolov a relaxáciu na pláži.

Väčšina pláží na Koh Tarutao je ešte nedotknutá civilizáciou a môžete si tu užívať pokoj a ticho. Majú tu aj základné chaty pre ubytovanie, v ktorých sa môžete napiť atmosférou ostrova a žiť jednoduchým spôsobom života. Jedna z najznámejších pláží je Ao Son, ktorá je obklopená útesmi a ochromujúcimi vodami. Je to miesto pravej idylky, kde sa môžete oddýchnuť od rušného sveta a pripojiť sa k prírode.

Okrem svojej prírody je Koh Tarutao známy aj svojou históriou. Ostrov bol kedysi využívaný ako väzenský tábor v 30. rokoch minulého storočia. Táto temná kapitola histórie dodáva ostrovu ešte zvláštne kúzlo. Môžete navštíviť starú väzenskú budovu, ktorá teraz slúži ako múzeum, a dozvedieť sa viac o živote väzňov a ďalších historických udalostiach spojených s ostrovom.

Aby ste zakončili svoju návštevu na Koh Tarutao, nezabudnite sa vybrať na výlet do okolitých ostrovov, ako sú Koh Adang alebo Koh Lipe. O týchto ostrovoch sa hovorí, že sú jednými z najkrajších v Thajsku so svojimi jasnými vodami a farebným korálovým útesom.

Ak hľadáte útočisko od rušnom živote, a zároveň chcete objavovať krásy prírody a fascinujúcu históriu, Koh Tarutao by mal byť na vrchu vášho zoznamu cestovania. Je dostupný letecky z hlavného mesta Bangkok alebo cez iné letiská v Thajsku. Zarezervujte si letenku a zažite úžasy tohto kúzelného ostrova pri Andamánskom mori.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Tarutao


Aké je najlepšie obdobie na návštevu Koh Tarutao?
Najlepšie obdobie na návštevu Koh Tarutao je v období medzi decembrom a aprílom, keď je suché počasie a teploty sú príjemne teplé.

Ako sa dostanem na Koh Tarutao?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Koh Tarutao, je cestou loďou z povodia Satun na juhozápade Thajska. Existujú pravidelné lode, ktoré sa pohybujú medzi Satunom a Koh Tarutao.

Kde sa dá ubytovať na Koh Tarutao?
Na Koh Tarutao sa nachádza niekoľko bungalovov a kempov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Je však potrebné rezervovať si ubytovanie vopred, pretože miesto je veľmi populárne.

Aké aktivity je možné robiť na Koh Tarutao?
Na Koh Tarutao je možné sa venovať rôznym vodným športom, ako je potápanie, šnorchlovanie a kajakárčenie. Okolie ostrova ponúka aj množstvo turistických trás a príležitostí na objavovanie prírodných krás.

Existuje na ostrove Koh Tarutao reštaurácia alebo obchody?
Na ostrove Koh Tarutao sa nachádzajú niekoľko reštaurácií a obchodov, kde je možné si zakúpiť jedlo a základné potreby. Však je dôležité si vziať dosť hotovosti, pretože nie všetky prevádzky prijímajú platby kreditnými kartami.

Je na ostrove Koh Tarutao bezpečné plávať v mori?
Aj keď je more okolo ostrova Koh Tarutao čisté a lákavé na plávanie, je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa plávať na plážach, kde sa nachádzajú plávacie zóny a vyhnúť sa miestam so silnými prúdmi.

Existuje niečo, čo by som mal vedieť pred návštevou Koh Tarutao?
Je dôležité si zabezpečiť dostatok vody, potravín a iných nevyhnutných vecí, pretože na ostrove nie sú dostupné veľké obchody. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá ochrany životného prostredia a nerozptyľovať odpadky.


Ubytovanie Thajsko Koh Tarutao


Koh Tarutao je ostrov v Andamanskom mori na juhu Thajska. Je to jeden z najlepších ostrovov v Ksantorovom zálive, ktorý ponúka úplnú izoláciu od reality a skryté zátoky s bledomodrou vodou.

Ak hľadáte ubytovanie na Koh Tarutao, máte niekoľko možností. Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom je kempovanie na plážach. Existuje niekoľko malých kempov, ako sú Ao Mo Lae a Ao Son, kde si môžete zapožičať stan a stráviť noc pod zvláštnym zverením hviezd.

Ak by ste mali radi väčší komfort, vyskúšajte úplnú izoláciu v bungalovoch Tarutao National Park. Ubytovanie sa nachádza na západnom pobreží ostrova a ponúka klimatizované bungalovy, ktoré sú vybavené súkromnými kúpeľňami a terasami s výhľadom na more.

Vzhľadom na izolovanú polohu Koh Tarutao vám ponúka málo možností na stravu. Preto sa odporúča priniesť si vlastnú stravu alebo si zakúpiť základné pokrmy v obchodoch, ktoré sa nachádzajú v prístave Pakbara alebo v satelitnom meste La-Ngu.

Na Koh Tarutao máte možnosť na kúzelnú plavbu okolo ostrova alebo sa dostať na opačnú stranu ostrova – Satunský záliv – ktorý je známy svojimi pozoruhodnými koralovými útesmi. Koh Tarutao je známy aj svojimi nádhernými pralesmi, ako sú kaskády Lipe a Špina.

Všetky tieto atrakcie robia z Koh Tarutao ideálne miesto na oddych v prírode a na spoznanie Thajska vo svojej skutočnej kráse. Ubytovanie na Koh Tarutao je skvelá príležitosť, ako prežiť dobrodružstvo na tomto ostrove.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky