Objavte lety za najlepšie ceny

Thajsko Wat Traimit

Počasie Thajsko Wat Traimit


Thajsko je známe svojím exotickým podnebím a množstvom slnečných dní, čo je pre turistov veľmi lákavé. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré sa navštevujú v Thajsku je Kráľovstvo Wat Traimit.

Wat Traimit je budhistický chrám v Bangkoku, ktorý je domovom veľkolepého zlatého Buddhovho sochy. Chrám je jedným z najvýznamnejších náboženských miest v Thajsku a je známy svojou bohatou históriou a umením.

Keďže Wat Traimit sa nachádza v Bangkoku, počasie v tejto oblasti je podstatné pri plánovaní návštevy. Bangkok má tropické monzúnové podnebie, s vysokou vlhkosťou a teplotami po celý rok.

Letným mesiacmi, od marca do júna, je Bangkok vystavený horúcim teplotám a vysokým množstvom slnečných dní. Teploty môžu dosiahnuť aj 35°C, čo môže byť pre niektorých ľudí príliš horúce. Je dôležité nosiť primerané oblečenie, aby ste sa chránili pred slnkom a vysokými teplotami. Musíte si pamätať aj na dostatočný príjem vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

Počas dažďovej sezóny, ktorá trvá od júna do októbra, je možné očakávať veterné počasie a intenzívne zrážky. Viete sa tešiť na množstvo zelených oázy v Bangkoku počas daždových dní. Odporúča sa mať so sebou dáždnik a vodeodolné oblečenie.

Zimou, od novembra do februára, teploty v Bangkoku klesajú a môžu dosahovať až 20°C. Toto je obdobie, v ktorom sa teploty najviac ľuďom páčia, a môže to byť jedno z najlepších období na návštevu Wat Traimit. V tomto čase je menej zrážok a je menej vlhkosti v ovzduší. Priemerná teplota je príjemná a menej horúčavy, čo znamená viac pohodlia pri prehliadke tohto nádherného chrámu.

Napriek tomu, ak chcete navštíviť Wat Traimit, počasie by nemalo ovplyvniť vašu návštevu. Budhistický chrám ponúka úžasné umelecké diela a relikvie, ktoré si môžete obdivovať, nezávisle od aktuálneho počasia.

Ak sa vyberiete do Wat Traimit, pamätajte, že oblečenie musíte si obliecť primerane, v žiadnom prípade pozor na vhodnosť, ktorá môže poškodiť vašu návštevu. Uistite sa, že máte dostatok vody s vami a pamätajte si na opaľovací krém, aby ste sa ochránili pred slnečnými lúčmi.

Wat Traimit je významnú kultúrnou atrakciou Thajska, ktorá vás očarí nie len svojou nádhernou architektúrou a umením, ale aj históriou. Nech už je akékoľvek počasie, tento chrám vás neprekvapí, ale vždy bude viac ako stojí za to navštíviť.


Ubytovanie Thajsko Wat Traimit


Wat Traimit: Unikátne ubytovanie na Thajsku

Thajsko je veľmi obľúbenou turistickou destináciou, ktorú ročne navštevuje množstvo turistov. Okrem nádherných pláží a exotických pamiatok Thajsko ponúka aj unikátne a zaujímavé miesta na ubytovanie. Jedným z nich je Wat Traimit, ktorý ponúka ubytovanie súčasne s možnosťou prespať v chráme.

Wat Traimit je buddhistický chrám nachádzajúci sa v Bangkoku, hlavnom meste Thajska. Je veľmi známy pre svoju najväčšiu zlatú sochu Budhu na svete. Chrám ponúka návštevníkom možnosť prespať v jeho priestoroch a zažiť jedinečný zážitok.

Ubetovanie v chráme nie je bežnou skúsenosťou a je veľmi obľúbené najmä medzi tými turistami, ktorí hľadajú niečo viac ako iba klasický hotel. Wat Traimit ponúka skromnejší štýl ubytovania a umožňuje návštevníkom prežiť typický buddhistický životný štýl.

Chrámy sú zvyčajne pokojnými a tichými miestami, kde sa ľudia schádzajú na modlitbu a meditáciu. Takže ak hľadáte miesto na oddych a duševnú rovnováhu, ubytovanie v Wat Traimit je pre vás to pravé. Môžete sa zúčastniť rána a večerných modlitieb, posadnúť si na meditačné podušky a sústrediť sa na svoje vnútro. Je to výborný spôsob, ako uniknúť ruchu a šialenstvu veľkomesta.

Okrem toho, že ponúka pokoj a ticho, ubytovanie v Wat Traimit vám umožní neskutočný pohľad na zlatú sochu Budhu. Socha má výšku 5,5 metrov a váži až 5,5 ton. Je to jedna z najväčších a najťažších zlatých soch Budhu na svete. Je vyrobená zo 18-karátového zlata a jej hodnota sa odhaduje na mnoho miliónov dolárov. Je to naozaj fascinujúce miesto!

Ubytovanie v chráme je jednoduché, ale priestory sú čisté a dobre udržiavané. Na jeho areáli nájdete spálne s matracmi a vankúšmi, ktoré sú vhodné pre návštevníkov z celého sveta. Bezplatne vám poskytnú jednoduché vybavenie, ako sú uteráky a voda na pitie. Väčšinou neponúkajú súkromné kúpeľne, ale spoločné sociálne zariadenia. Musíte si priniesť vlastné toaletné potreby a uterák.

Ubytovanie v chráme je skutočne veľmi špecifickým zážitkom, ktorý vám umožní priblížiť sa k miestnej kultúre a náboženským tradíciám Thajska. Mnohí ľudia, ktorí tu prespali, hovoria, že to bol jeden z najkrajších a najpokojnejších zážitkov ich života.

Ak plánujete navštíviť Thajsko a zaujímate sa o iné akčné miesta na ubytovanie, nezabudnite zvážiť možnosť prespať v Wat Traimit. Je to jedinečná príležitosť zažiť niečo neobyčajné a nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Traimit


Otázka: Čo je Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit je chrám nachádzajúci sa v Bangkoku v Thajsku. Je známy svojou zlatou sochou Buddhu.

Otázka: Koľko stojí vstup do Wat Traimit?
Odpoveď: Vstup na územie chrámu je bezplatný, avšak návšteva zlatého Budhu vyžaduje vstupný poplatok.

Otázka: Koľko váži zlatá socha Buddhu v Wat Traimit?
Odpoveď: Zlatá socha Buddhu vo Wat Traimit váži 5,5 ton.

Otázka: Kedy je možné navštíviť Wat Traimit?
Odpoveď: Wat Traimit je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hodiny.

Otázka: Ako sa oblečiem pri návšteve Wat Traimit?
Odpoveď: Je potrebné dodržiavať základné pravidlá návštevy budhistických chrámov, takže by ste mali mať kryté ramená a nohy (nie krátky top a šortky).

Otázka: Možno vstúpiť do Wat Traimit počas budhistických sviatkov?
Odpoveď: Áno, návšteva je možná aj počas budhistických sviatkov, no vzhľadom k tomu, že chrámy môžu byť pri týchto príležitostiach plné, je dobré sa na tento výlet pripraviť s dostatočným časovým predstihom.

Otázka: Aké sú dopravné možnosti na cestu do Wat Traimit?
Odpoveď: Chrám Wat Traimit sa nachádza v centre Bangkoku a je ľahko dostupný pomocou hromadnej MHD, taxíka alebo tuk-tuk.

Otázka: Môžem si v chráme Wat Traimit zobrať fotoaparát alebo mobil?
Odpoveď: Áno, fotoaparát alebo mobil môžete priniesť a fotografovať v chráme, avšak nesmie sa fotografovať priamo na zlatú sochu Buddhu.


Letenka Thajsko Wat Traimit


Letenka do Thajska nie je lacnou záležitosťou, ale každý, kto sa rozhodne toto nádherné miesto navštíviť, by mal rozhodne siahnuť po tejto skúsenosti. Medzi miestami, ktoré by nemala preísť pozornosť pri návšteve Thajska, patrí aj chrám Wat Traimit.

Kto si chce pozrieť symbolický základ kultúry thajskej spoločnosti, mal by sa vybrať práve tam. Chrám Wat Traimit sa nachádza v mestskej časti Chinatown v Bangkoku. Tento nádherný chrám je vo svete známy predovšetkým svojím obrovským Buddhovým sochou.

Táto socha je s výškou 3,5 metra nielen krásnym kusom religióznej architektúry, ale je to aj najvýznamnejší zlatý Buddhovy socha na svete. Buddhova socha sa skrýva v hranulovom kryte, ktorý pôvodne poslúžil na ochranu sochy pred čínskymi pirátmi.

Tu sa dozviete veľa o histórii tohto rozmanitého a nádherného miesta, domovu niektorých najvýznamnejších thajských architektonických skvostov. Razkaachovaná nádhera abstraktných soch na jeho múroch predstavuje krásnu ukážku miestnej kultúry a histórie. Pretože chrám Wat Traimit bol až do nedávnej doby opomínaný, mnohí turisti zónu stále prechádzajú a prehliadajú.

Chrám Wat Traimit v Bangkoku má však v očiach tých, ktorí ho navštívili, veľa neporovnateľného neopakovateľného kúzla. Každý, kto sa rozhodne navštíviť Thajsko, by mal mať toto miesto v svojom zozname, aby sa mohol tešiť z krás thajskej kultúry, histórie a tradícií.


Dovolenka Thajsko Wat Traimit


Thajsko, známe aj ako Zem úsmevov, je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Každoročne sem prúdia tisíce turistov, ktorí túžia spoznať úchvatné pláže, exotickú kultúru a bohatú históriu krajiny. Jedným z najzaujímavejších a najnavštevovanejších miest, ktoré si turisti v Thajsku nemôžu nechať ujsť, je chrám Wat Traimit.

Wat Traimit, známy aj ako chrám Zlatého Budhu, sa nachádza v bangkokskom okrese Chinatown a je domovom najväčšieho zlatého Budhu na svete. Táto nádherná socha, vyrobená z čistého zlata, meria až 5,5 metra a váži neuveriteľných 5,5 ton. Jej hodnota sa odhaduje na viac ako 250 miliónov dolárov.

História chrámu Wat Traimit siaha až do 13. storočia, no socha Zlatého Budhu bola objavená až v roku 1955. Bola pôvodne pokrytá vrstvou sádry, vďaka čomu bolo možné ju ukrývať pred potenciálnymi útokmi. Priestor, kde sa socha nachádzala, bol niekoľko storočí zabudnutý a v roku 1955 bol chrám rekonštruovaný. Počas rekonštrukcie sa socha omylem upustila z ježe a odhalilo sa jej pravé zlato.

Návštevníci majú možnosť obdivovať tohto ohromujúceho okultného národného skvostu, ktorého postava je zosadená na nádhernom oltári. Okrem toho chrám ponúka aj mnoho ďalších historických a umeleckých skvostov. Turisti môžu obdivovať zaujímavú architektúru a dekoráciu budov, ako aj bohatú zbierku budhistickej literatúry.

Pri návšteve Wat Traimit turisti nechodia len za majestátnou sochou Zlatého Budhu, ale sú svedkami bohatých budhistických tradícií a náboženských rituálov. Mnoho miestnych obyvateľov sem prichádza vykonať poklonu a modlitby.

Pre turistov je návšteva chrámu Wat Traimit jedinečným zážitkom, ktorý im ponúka možnosť spoznať thajskú kultúru a náboženstvo. Okrem toho, že si môžu vychutnať krásu a majestátnosť Zlatého Budhu, tiež majú možnosť pozorovať a zapojiť sa do miestnych náboženských obradov.

Ak si plánujete dovolenku v Thajsku, navštívenie chrámu Wat Traimit by malo byť na zozname vašich priorít. Tento nádherný komplex je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok Bangkoku a návšteva vám poskytne jedinečný pohľad na thajskú kultúru a náboženstvo.

Počas vašej návštevy v krásnom Thajsku nezabudnite venovať čas aj objaveniu iných historických a kultúrnych pamiatok, ako sú Grand Palace, Wat Arun alebo chrám Wat Phra Kaew. Thajsko je fascinujúcou krajinou plnou zázrakov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť a obdiv. Tešte sa na dovolenku, ktorá vás očarí svojou krásou a šarmom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky