Objavte lety za najlepšie ceny

Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre

Letenka Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Trinidad a Tobago je exotický karibský ostrovný štát známy svojou nádhernou prírodou a bohatou biodiverzitou. Medzi jedno z najznámejších miest na ostrove Trinidad, ktoré láka milovníkov prírody, patrí Asa Wright Nature Centre.

Vytýčené na viac ako 270 hektároch rozlohy, Asa Wright Nature Centre sa nachádza v St. Augustine na úpätí pohoria Northern Range. Toto zachovalé útočisko pre divokú faunu a flóru pôsobí ako ochranná oblasť pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane niekoľkých ohrozených a endemických druhov.

Centrum bolo založené v roku 1967 anglickým ornitológom Davidom Snowom a jeho manželkou Jean. Odvtedy sa stalo dôležitým miestom pre výskum, vzdelávanie a ochranu vtákov a prírody na celom ostrove. Turisti a návštevníci majú príležitosť objaviť túto úžasnú lokalitu a vychutnať si jej krásu.

Asa Wright Nature Centre ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Medzi najobľúbenejšie patrí pozorovanie vtákov. Ostrov Trinidad je domovom viac ako 400 druhov vtákov, z ktorých mnohé sú jedinečné a ťažko nájdené inde na svete. Návštevníci majú možnosť sledovať tieto farebné tvory vo svojom prirodzenom prostredí a zažiť jedinečné úlovky zrakom alebo pomocou fotoaparátu.

Okrem toho centrum ponúka prehliadky po prekrásnych tropických záhradách, kde návštevníci môžu obdivovať viac ako 600 druhov rastlín vrátane orchideí, bambusu a iných exotických kvetov. Taktiež je tu možnosť prejsť sa po chodníkoch v pralesoch, kde možno objaviť vzácne druhy vtákov a iných živočíchov.

Asa Wright Nature Centre tiež ponúka ubytovanie v historickom drevenom dome, ktorý dáva návštevníkom pocit autenticity a prirodzeného pokoja. Dom je obklopený kvitnúcimi záhradami a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Pre ľudí, ktorí majú záujem o vzdelávanie a výskum, centrum ponúka vzdelávacie programy a workshopy pre všetky vekové kategórie. Títo pozvaní odborníci poskytujú informácie o ochrane prírody, biodiverzite a miestnej kultúre.

Výlet do Asa Wright Nature Centre je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa zaujíma o prírodu, vtáky a rastliny. Toto miesto ponúka únik z rušného mestského života a umožňuje kontakt s nádhernou prírodou karibskej krajiny. Je to pravdepodobne najlepší spôsob, ako spoznať bohatstvo a krásu ostrova Trinidad a Tobago.


Najčastejšie otázky a odpovede Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Najčastejšie otázky týkajúce sa Asa Wright Nature Centre v Trinidad a Tobago a ich odpovede by mohli zahŕňať:

1. Čo je Asa Wright Nature Centre?
Asa Wright Nature Centre je ochranné územie v Trinidad a Tobago, ktoré slúži na ochranu prírody a vzdelávanie verejnosti o tropických ekosystémoch.

2. Kde sa nachádza Asa Wright Nature Centre?
Nachádza sa v Arimá v Severnej oblasti Trinidadu.

3. Aké sú otváracie hodiny Asa Wright Nature Centre?
Centrum je otvorené od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 hod. a vo víkendy od 9:00 do 17:00 hod.

4. Aká je vstupné a či je potrebné rezervovať si miesto vopred?
Vstupné je potrebné platiť a je potrebné si rezervovať miesto vopred, najmä počas vyššej sezóny.

5. Aké aktivity a túry sú k dispozícii v Asa Wright Nature Centre?
Centrum ponúka rôzne túry a aktivity vrátane prehliadok prírody, pozorovania vtákov, nočných túr, turistiky a mnoho ďalších.

6. Koľko trvá prehliadka prírody v Asa Wright Nature Centre?
Prehliadky prírody v Centre trvajú približne 2 až 3 hodiny.

7. Je možné vidieť divé zvieratá v Centre?
Áno, v Centre sa nachádza bohatá divočina, vrátane vtákov, motýľov, opíc a iných tropických zvierat.

8. Aké prevádzky alebo služby sú k dispozícii v Centre?
V Centre nájdete reštauráciu, obchod, ubytovacie zariadenia a vzdelávacie centrum.

9. Aké je vhodné oblečenie a výstroj na návštevu Asa Wright Nature Centre?
Odporúča sa nosiť svetlé a pohodlné oblečenie, pohodlné topánky na chôdzu a výstroj na ochranu pred slnkom a hmyzom.

10. Je možné navštíviť Asa Wright Nature Centre so sprievodcom?
Áno, sú dostupné aj prehliadky so skúsenými sprievodcami, ktorí môžu poskytnúť viac informácií o prírode a životnom prostredí v Centre.


Dovolenka Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Trinidad a Tobago, dve ostrovy v Karibiku, ponúkajú množstvo nádherných miest a prírodných rezervácií, ktoré sú perfektnými destináciami pre dovolenky. Jedným z týchto miest, ktoré stojí za návštevu, je Asa Wright Nature Centre.

Asa Wright Nature Centre je zelený raj ukrytý v obklopení pralesov na ostrove Trinidad. Nachádza sa v horskej oblasti Arima, iba houru jazdy od hlavného mesta Port of Spain. Tento rezervačný stredisko je jedným z najstarších a najlepšie zachovaných miest v rámci ochrany prírody a vedy v Karibiku.

Stredisko bola pôvodne stará plantáž z 18. storočia, ktorá bola neskôr zmenená na prírodnú rezerváciu a výskumné stredisko. V súčasnosti je centrálne zamerané na ochranu fauny a flóry, skúmanie vtáctva a vzdelávanie verejnosti. Okrem toho ponúka luxusné ubytovanie, reštauráciu a ďalšie zariadenia, ktoré umožňujú turistom objavovať krásy prírody bez toho, aby sa museli vzdať komfortu.

Centrum je obklopené bohatou divokou prírodou, ktorá je jednou z hlavných atrakcií tohto miesta. Návštevníci môžu objavovať viac ako 300 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako kolibri zelenoriadkový, zelený rozela alebo jasnohlavok. Pre tých, ktorí majú záujem o botaniku, rezervácia ponúka rôzne vzácne druhy rastlín, kvetov a stromov.

Okrem toho môžu turisti vyraziť na prechádzky po vyznačených chodníkoch, ktoré vedú cez hustý prales a ponúkajú nádherný výhľad na malebné krajiny. Špecializovaní sprievodcovia sú k dispozícii, aby poskytli informácie o flóre a faune, ako aj o histórii miesta.

Asa Wright Nature Centre je tiež miestom, kde sa konajú rôzne školiace kurzy a workshopy, zamerané na vzdelávanie a ochranu prírody. Turisti majú možnosť naučiť sa o ekosystémoch, biodiverzite a ochrane prostredia od skúsených vedcov a odborníkov.

Po náročnom dni strávenom objavovaním prírody si môžu návštevníci oddýchnuť v komfortných ubytovacích zariadeniach. Asa Wright Nature Centre poskytuje možnosť ubytovania v horskom dome, ktorý sa nachádza v tichom a pokojnom prostredí. Luxusné izby sú vybavené vlastnými kúpeľňami, TV a klimatizáciou.

Dôležité je poznamenať, že Asa Wright Nature Centre je vízia trvalo udržateľného cestovného ruchu a environmentálnych praktík. Centrum sa snaží minimalizovať svoj vplyv na prírodu a podporuje ekologicky zodpovedné správanie návštevníkov.

Ak plánujete dovolenku v Karibiku a máte radi prírodu a jej krásu, Asa Wright Nature Centre je ideálnym miestom pre vás. Navštívenie tejto rezervácie vám poskytne jedinečný zážitok a nezabudnuteľné chvíle strávené v prírode. Je to skutočný raj pre vtáctvo, rastliny a všetkých prírodných milovníkov.


Počasie Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Trinidad a Tobago je karibský ostrovný štát, známy svojou nádhernou prírodou a exotickou faunou. Jedným z najkrajších a najznámejších miest na týchto ostrovoch je Asa Wright Nature Centre, ktorý sa nachádza v južnej časti ostrova Trinidad. Okrem toho, že je to jeden z najpopulárnejších turistických cieľov v krajine, je tiež miestom, kde sa môžete naučiť o miestnych podnebných podmienkach a dôležitosti ochrany prírody.

Trinidad a Tobago sa nachádzajú v tropickom pásme, a preto majú celoročne teplé a vlhké podnebie. Aj keď sú obe ostrovy blízko seba, existuje medzi nimi určitý rozdiel v počasí. Trinidad je väčší zo dvojice ostrovov a má vo všeobecnosti teplejšie počasie s vyššou teplotou a vlhkosťou.

V Asa Wright Nature Centre na Trinidade vládne tropické monzúnové podnebie. Obdobie dažďov pripadá na mesiace júl až novembra, kedy môžu byť zaznamenané silné dažde a búrky. Počas tejto doby môžu byť niektoré cesty v oblasti neprístupné kvôli povodniam. Avšak v niektorých rokoch sa môžu vyskytnúť aj suché obdobia s minimálnymi zrážkami, čo je dôsledkom fenoménu známeho ako El Niño.

Napriek obdobiu dažďov, Asa Wright Nature Centre je stále krásne a zaujímavé miesto. V džungli tu nájdete množstvo rastlín a živočíchov vrátane vzácnych druhov vtákov, motýľov, hadov a jašteríc. Pre milovníkov prírody je to neodolateľný kút, kde môžu stráviť hodiny počúvaním spevu vtákov a pozorovaním tanca motýľov.

Počas suchšieho obdobia, ktoré pripadá na zvyšok roka, je na ostrove menej zrážok a teplota je stabilnejšia. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28 °C počas tretej časti roka. Slnečné a teplé počasie robí z Trinidadu obľúbenú destináciu pre turistov, ktorí sa chcú vybrať na pláže a objavovať unikátne prírodné krásy.

Asa Wright Nature Centre je ideálnym miestom, kde môžete sledovať trinidadské podnebie v akcii. Od dažďov po slnečné dni, návštevníci majú jedinečnú príležitosť sledovať a skúmať tieto zmeny priamo s odborníkmi na miestnych sprievodcov. Zistite viac o počasí na týchto krásnych karibských ostrovoch a zároveň prispievajte k ochrane prírody a udržateľnému cestovnému ruchu.

Ak plánujete navštíviť Trinidad a Tobago a Asa Wright Nature Centre, nezabudnite si zobrať so sebou slnečnú ochranu, ľahké oblečenie, repelent proti hmyzu a obuv na turistiku. Budete sa tešiť na úžasné dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky v tejto karibskéj oáze prírody.


Ubytovanie Trinidad a Tobago Asa Wright Nature Centre


Asa Wright Nature Centre - Raj pre prírodných milovníkov v Trinidad a Tobagu

V srdci exotického ostrova Trinidad a Tobago, v tradičnom plantážovom dome vystavbenej na svahu pohoria Northern Range, sa nachádza Asa Wright Nature Centre. Tento eko-útočisko je známe svojimi úchvatnými tropickými panoramatickými výhľadmi a nesmierne bohatou flórou a faunou.

Asa Wright Nature Centre je rajom pre prírodných milovníkov z celého sveta. Úžasné prírodné bohatstvo, čistý vzduch a úžasný výhľad sa stávajú dokonalou kombináciou pre každého, kto túži zažiť jedinečný spojený zážitok s prírodou. Tento centrum je sídlom mnohých vzácnych druhov vtákov, motýľov, hadov a iných živočíchov, ktoré si užívať môžete jednoducho tým, že sa nasadíte na prieskum cez bujný dažďový prales.

V Asa Wright Nature Centre sa môžete ubytovať priamo v samotnom areáli, čo vám umožní vychutnať si nostalgiu a pokoj prírody počas celej noci. Sú tu poskytované rôzne typy ubytovania, od jednoduchých izieb až po luxusné izby s vyhliadkou do záhrady. Každá izba je starostlivo zariadená a vybavená všetkým potrebným, aby ste sa cítili pohodlne a štýlovo. Stanvené na okraji pralesa, bude vám umožnená úžasná nocná hmla, ktorú pocítite pri prebúdzaní sa raňajkami na terase.

Majitelia Asa Wright Nature Centre dbajú na to, aby sa o vás počas vašeho pobytu dobre starali. Sú tu rôzne aktivity, ktoré si môžete vychutnať, vrátane prehliadkovej túry prírodným rezerváciou, pozorovania vtákov, vedomostných seminárov o ekológii a mnoho ďalších. Môžete tiež relaxovať a vykúpať sa v prírodných jazierkach a kúpeľoch v okolí. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínovo naplnené aktivity, sú k dispozícii horolezecké a viaferraty pre nadšencov.

Okrem toho, že je Asa Wright Nature Centre svetom rôznorodého ekosystému, je tiež domovom mnohých vzácnych druhov, ktoré sa vás pokúsia zaujať svojimi farebnými sférami a krásou. Od exotických kvetinových druhov, cez úžasné motýle až po vzácne vtáky, ako napríklad kolibríky, ktorí svojimi elegantnými kriedlovými tancami dokážu vytvoriť ohromujúce predstavenia.

Ak túžite zažiť fascinujúci zážitok s prírodou a objaviť tropickú krásu všetkých jej podôb, Asa Wright Nature Centre je miestom, ktoré vám to jednoznačne poskytne. Ponúka jedinečné ubytovanie, bohatú divokú krajinu a nekonečné možnosti pre dobrodružstvo s prírodou. Navštívte toto tajomné miesto a voľný čas si užívajte spolu s prírodou a jej úžasnou rozmanitosťou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky