Objavte lety za najlepšie ceny

Turecko Şanlıurfa

Dovolenka Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa, tiež známe ako Urfa, je očarujúce mesto nachádzajúce sa na juhu Turecka. Je to miesto s bohatou históriou a kultúrou, ktoré ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok, krásnu prírodu a pohostinných ľudí.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Şanlıurfa, budete mať príležitosť objaviť staroveké miesta, ktoré sú pre toto mesto charakteristické. Medzi najznámejšie patrí Göbekli Tepe, ktorý je považovaný za najstaršie známe archeologické miesto na svete. Tento nádherný komplex sú rôzne kamenné stĺpy a sochy, ktoré sú staré viac ako 10 000 rokov. Pre milovníkov histórie a archeológie je to nevyhnutné miesto na návštevu.

Ďalšou zaujímavosťou je legendárna Citadela Urfa, ktorá sa nachádza na kopci nad mestom. Táto starodávna pevnosť ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a je neodmysliteľnou súčasťou histórie regiónu. Vo vnútri pevnosti je tiež príjemné miesto na oddych a relaxáciu.

Určite by ste si nemali nechať ujsť špecifický zážitok, prechádzku po bazároch mesta. Môžete sa ponožiť do vzrušujúceho prostredia a zažiť miestnu kultúru a tradície. Na bazároch nájdete rôzne typy tovarov, ako je čipka, keramika, textílie a miestne špeciality, ktoré si môžete zakúpiť ako suveníry.

Şanlıurfa má aj krásne prírodné zázraky, ktoré sú ideálne pre milovníkov prírody a outdoorové aktivity. Napríklad, Prieskumné jazero Balıklıgöl je jedným z najkrajších miest v regióne. Toto jazero je ľahko dostupné a má kultúrny význam, pretože sa verí, že sem padol ohnivým žrebrom. Okolie jazera je tiež skvelé na príjemné prechádzky a pikniky.

Ak ste milovníkom gastronómie, Şanliurfa vás nesklame. Toto mesto je známe pre svoju jedinečnú kuchyňu, ktorá ponúka rôzne chuťové zážitky. Urfa kebab je jedným z najslávnejších jedál v regióne. Toto jedlo je pripravené s použitím špeciálnych korenín, ktoré mu dávajú charakteristickú pikantnú chuť. Okrem toho môžete ochutnať tiež špeciality ako baklava, keşkek (obyčajné turecké jedlo) a lahodné ovocné šťavy.

Şanlıurfa je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka kombináciu kultúry, histórie, prírody a gastronómie. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú tureckú dovolenku mimo hlavných turistických oblastí. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť ako vystrihnutí z pohádky, potom je Şanlıurfa tou pravou destináciou pre vás. Nechajte sa strhnúť magickým príbehom tohto krásneho tureckého mesta a pripravte sa na rozšírenie svojich obzorov.


Ubytovanie Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa je známa ako jedno z najstarších miest na svete s bohatou históriou a kultúrou. Leží asi 55 km východne od Eufratu a je to hlavné mesto provincie Şanlıurfa v juhovýchodnej časti Turecka. Toto mesto ponúka návštevníkom mnoho pamiatok, ktoré sa datujú do paleolitického obdobia a ktoré sú jedinečné v Turecku.

Ak plánujete navštíviť toto starobylé mesto, určite si musíte zabezpečiť ubytovanie. V Şanlıurfa si nájdete mnoho hotelov rôznych kategórií, hostiniek a apartmánov. Miestne hotely sú dizajnované tak, aby poskytovali komfort a pohodlie pre každého návštevníka. Ceny za ubytovanie sa v tomto meste líšia v závislosti od kategórie hotela, ale sú pomerne prehľadné a lacné v porovnaní s inými tureckými destináciami.

Ak hľadáte hotel s výhľadom na miestne pamiatky, môžete si zvoliť napríklad hotel Urfa Manici. Tento hotel ponúka ubytovanie v luxusných izbách, ktoré sú moderné a dobre vybavené a majú k dispozícii stolík a stoličky, TV s plochou obrazovkou a súkromnú kúpeľňu. Cena za izbu sa pohybuje od 40 dolárov a navyše máte možnosti poskytnúť raňajky.

Ďalším obľúbeným hotelom v regióne je Dedeman Sanliurfa. Tento hotel s 5 hviezdičkami ponúka luxusné izby s balkónom, TV s plochou obrazovkou a klimatizáciou. Tento hotel má tiež súkromné parkovisko, ktoré je k dispozícii pre hostí a ponúka kaviareň.

Ak si chcete oddýchnuť v pokojnej, tichšej lokalite mimo mesta, budete mať viacero možností a medzi ne patrí napríklad Hilton Garden Inn Sanliurfa. Tento hotel sa nachádza mimo mesta a ponúka izby, ktoré sú moderné, klimatizované a vybavené minibarom a satelitným TV. Hotel má svoj vlastný reštauráciu a bar a bazén.

Şanlıurfa je turecké mesto s bohatou históriou, jedinečnou kultúrou a prírodnou krásou. Mesto má taká veľa atrakcií a pamiatok, ktoré treba vidieť, a preto sa rozhodnúť, kde sa ubytovať, nie je jednoduchá úloha. Avšak, ak si vyberiete správne ubytovanie, užijete si príjemný a pohodlný pobyt v tomto úžasnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Şanlıurfa


1. Aké je klima v Şanlıurfa?

Şanlıurfa má stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Letné teploty sa môžu pohybovať od 30 °C až 40 °C.

2. Aké sú tam turistické atrakcie?

Turistickými atrakciami sú napríklad: Göbekli Tepe, citadela Urfa, Copper Market, Mešita Rizvánija, archeologické múzeum, jazerá Balıklı Göl a Aynzeliha jezera, ktorého voda podľa legendy lieči choroby.

3. Je tam bezpečné?

Şanlıurfa je považované za bezpečné miesto pre turistov, ale ako vždy treba byť opatrný a uvedomovať si svoje okolie.

4. Aké je tam jedlo?

Kuchyňa je tam vietnamská a ponúka gramotné pokrmy všetkých druhov, od vegetariánskych až po jedlá z mäsa.

5. Ako sa tam cestuje?

Najlepšou alternatívou je letisko Adıyaman s prepojením na letné sezóny alebo autobusom z hlavního mesta Istanbul. V meste samotnom sa dá chodiť alebo využiť miestnu dopravu.

6. Aké sú tam ubytovacie možnosti?

Mesto ponúka rôzne typy ubytovania od hotelov po penzióny.
Napomenutie pre prípad, že by bol niekde preklep: správne slovné spojenie pre turecké mesto Urfa je Şanlıurfa.


Letenka Turecko Şanlıurfa


Şanlıurfa, známa aj ako Urfa, je zachovaným mestom obohateným históriou a kultúrou v juhovýchodnom Turecku. Jeho bohatá história siaha až do obdobia civilizácie Mezopotámie a dostalo sa mu aj epitet "kráľovského mesta". Dnes je Şanlıurfa populárnou turistickou destináciou, ktorá ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest a aktivít.

Ak plánujete návštevu tejto fascinujúcej destinácie, letenka do Şanlıurfa je najlepším spôsobom, ako v ňom začať objavovať všetko, čo má ponúknuť. Mesto má vlastné letisko, ktoré ponúka pohodlné pripojenie z mnohých medzinárodných destinácií. Letenka do Şanlıurfa z vami vybraného miesta vám umožní zažiť krásy tohto úžasného miesta.

Po príchode do Şanlıurfa si nenechajte ujsť návštevu historického centra mesta, kde sa nachádza niekoľko významných pamiatok. Stredomestský park Rizvánija je ideálnym miestom na prechádzky a relaxáciu. Okrem toho môžete tiež navštíviť Balíkli Gölü, ktoré je jedným z najsvätejších miest v kraji, známym svojou bohatou históriou a upokojujúcim prostredím.

Urfa je známa aj svojimi historickými pamiatkami, ako napríklad hradem Urfa, ktorý ponúka výhľady na mesto a okolitú krajinu. K dispozícii je tiež Göbekli Tepe, staroveký komplex obklopený archeologickými nálezmi a záhadami. Pre milovníkov histórie je Şanlıurfa skutočným rajom.

Okrem významných pamiatok ponúka Şanlıurfa aj skvelú gastronómiu. Pri návšteve mesta by ste mali určite ochutnať tradičné jedlá, ako napríklad lahodnú kebabovú špecialitu Adana. Takož sú populárne rôzne druhy lahodnej baklavy, tradičný dezert Turecka. Pre skutočnú chuťovú exploziu vyskúšajte tradičnú Urfa lahodnosť s názvom "Cig köfte". Určite nebudete sklamaní.

Şanlıurfa ponúka aj príležitosti na nákupy. K dispozícii sú tradičné trhy a trhoviská, kde nájdete množstvo darčekových predmetov, kobercov, kožených výrobkov a iných miestnych produktov. Nakupovanie v Şanlıurfa je zážitkom samým o sebe a umožní vám odniesť si domov krásnu pamiatku z vášho pobytu.

Využitím letenky do Şanlıurfy si otvoríte dvere k objavovaniu tohto fascinujúceho miesta. Jeho bohatá história, pamiatky a jedinečná kultúra vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Preto neváhajte a vyberte si letenku do Şanlıurfa, aby ste zažili všetko, čo toto úžasné miesto má ponúknuť.


Počasie Turecko Şanlıurfa


Turecko Şanlıurfa je miesto, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Turecka a je známe svojou teplou a suchou klímou. Šanca na „zlé“ počasie je malá, pretože vo väčšine roka je tu svetlo a teplo, aj keď v niektorých mesiacoch je to ešte extrémnejšie.

Letecká teplota v Şanlıurfa sa počas letných mesiacov prevažne pohybuje vo vysokých 30-tych stupňoch Celzia, čo znamená, že to môže byť pre niekoho dosť náročné. Väčšinu dňa sa teploty pohybujú v rozmedzí 30 až 38 stupňov Celzia, takže teplomilní ľudia by mali byť pripravení na to, aby zvládli celé dni v tomto teplom počasí. Najteplejší mesiac je jul, kedy môže byť teplota až do 40 stupňov Celzia.

Zima v Şanlıurfě je miernejšia, ale stále je dosť teplá. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, ktoré sú príjemné jednoducho na to, aby sa dalo pobytu v zime rovnako užiť ako v lete. Nočné teploty sa môžu pohybovať okolo 5-6 stupňov Celzia, takže by ste mali mať pripravené vrstvy oblečenia na ochranu pred prechodom z tepla do chladu.

Málo zrážok znamená, že to v Şanlıurfě neraz býva suché miesto. V ostatných slovami, pre väčšinu roka sa nemusíte báť dažďa, keď budete plánovať svoju cestu. Najväčšou chuťou dažďa je v priebehu decembra a januára, keď sa vyskytujú ojedinelé dažde, ktoré môžu trvať tak dva-tri dni.

Počasie v Şanlıurfě je teda pomerne extrémne, s veľmi teplými letami a miernymi zimami. Napriek tomu je to nádherné miesto, ktoré mnohí ľudia využívajú na oddych a relaxáciu, a to najmä pre jeho krásne historické pamiatky a úžasnú kuchyňu. Takže, ak sa rozhodnete navštíviť Şanlıurfa, nezabudnite si pridať svoje krátky nohavice a slnečné okuliare!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky