Objavte lety za najlepšie ceny

Venezuela Cueva del Guácharo National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Venezuela Cueva del Guácharo National Park


Otázka: Aké je vstupné do Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Vstupné na Cueva del Guácharo National Park je asi 400 VEF (Venezuelského bolívaru) za osobu.

Otázka: Ako môžem dostať prístup k parku Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Najlepšie je ísť autom z mesta Caracas na cestu južne a potom následovať značky na park.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v parku Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Navštíviť si Cueva del Guácharo, chodiť po turistických chodníkoch, mať piknik, pozorovať vtáky, sťahovavé netopiere a obdivovať vodopády.

Otázka: Môžem si s sebou priviesť vlastné jedlo do parku?
Odpoveď: Áno, môžete si so sebou vziať vlastné jedlo do parku. V parku sú k dispozícii aj malé obchody so suvenírmi a jedlom.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny parku Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Park je otvorený denne od 8:00 do 17:00 hod.

Otázka: Aká je najlepšia doba roka, aby som navštívil park Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha v decembri alebo januári. Počas daždivých mesiacov môže byť prístup do jaskyne obmedzený.

Otázka: Aké oblečenie a obuv sú najvhodnejšie na návštevu parku Cueva del Guácharo National Park?
Odpoveď: Najlepšie je mať odev, ktorý ochráni pred dažďom a bahnem, obuv, ktorá sa dobre čistí a príslušné vybavenie pre turistickú cestu.


Letenka Venezuela Cueva del Guácharo National Park


Venezuela Cueva del Guácharo National Park: Jedinečný prírodný poklad

Venezuela je krajina plná ohromujúcej krajiny a fascinujúcej prírody. V jednom z najkrajších národných parkov tohto juhoamerického štátu – Cueva del Guácharo National Park, sa nachádza fascinujúca piesočnatá jaskyňa, ktorá každoročne priťahuje tisíce návštevníkov z celého sveta. Ak túto úžasnú lokalitu ešte neobjavujete, čas je na to teraz!

Letenka do Venezuely je prvým krokom na ceste k poznaniu skvostov tohto národného parku. Cueva del Guácharo je jedným z najdôležitejších prírodných zaujímavostí Venezuely a prvým miestom na svete, kde bola objavená a popísaná druhá najväčšia jaskyňa na planéte. Práve toto je dôvodom, prečo je Cueva del Guácharo jedným z najnavštevovanejších miest venezuelského národného parku.

Akonáhle sa dostanete do parku, ocitnete sa v prírodnej oáze, kde budete mať príležitosť preskúmať rozsiahlu sieť jaskýň. S vetrom fúkajúcim okolo vás a zvukom vtákov šíriacim sa po okolí, sa budete cítiť ako vo fantázii. Avšak najväčšou atrakciou národného parku je Cueva del Guácharo, ktorá je domovom mnohých druhov vtákov, vrátane slávnej Guácharo. Tento nočný vták je známy svojou schopnosťou vyžierať plody a potravu vo vnútri jaskyne. Jeho výkriky a početné kolónie sú pravým hudobným spestrom, ktorý vás obklopuje, keď sa túlate jaskyňou.

Vstup do jaskyne samozrejme vyžaduje vedenie skúseného sprievodcu, ktorý vás prevedie komplexnými sieťami chodieb a ukáže vám najkrajšie miesta. V jaskyni sa môžete pokochať úchvatnými vápencovými štítmi, stalaktitmi a stalagmitmi, ktoré sa lesknú pri svetle vašej baterky. Pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo, je tu možnosť sa vydať na nočné výlety do vnútra jaskyne a sledovať výlety tisícok zlatých vrkočov dievčenských, ktoré sa pohybujú z jedného konca jaskyne na druhý.

Jaskyňa Cueva del Guácharo je okrem toho taktiež dôležitým miestom pre ochranu životného prostredia. Národný park, v ktorom sa nachádza, slúži ako útočisko pre mnohé vzácne druhy rastlín a zvierat, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. To znamená, že návštevou tohto parku prispievate aj k ochrane týchto vzácnych ekosystémov.

Ak ste nadšenec dobrodružstva a krásy prírody, nevynechajte príležitosť navštíviť Cueva del Guácharo National Park. Aby ste sa dostali do Venezuely a mali možnosť užívať si toto prírodné klenot, navštívte spoločnosť, ktorá ponúka letenky do tejto krajiny. Zaručujeme vám, že váš zážitok z tejto jedinečnej piesočnatej jaskyne bude nezabudnuteľný!


Ubytovanie Venezuela Cueva del Guácharo National Park


Cueva del Guácharo National Park sa nachádza v južnej Venezuele a je jedným z najvýznamnejších prírodných úkazov krajiny v krajine. Tento národný park sa taktiež pýši jedinečným druhom vtáka - guacharom - a je domovom mnohých iných rôznych druhov života.

Ak plánujete navštíviť tento park, jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať jeho krásu a zároveň sa obohatiť o pestrosť a autentický zážitok, je ubytovať sa priamo v jeho blízkosti.

V okolí Cueva del Guácharo National Park nájdete niekoľko ubytovacích možností, ktoré sú priamo naviazané na túto oblasť a ponúkajú vám jedinečné zážitky. Mnoho z nich je situovaných v blízkosti oblasti, ktorá je zasiahnutá parkom, takže sa budete môcť ľahko dostať k národnému parku a zažiť jeho poklady.

Jednou z možností je napríklad ubytovanie v horských chatách, ktoré sú postavené na úpätí pohoria Sierra de Perija. Okrem toho, že budete mať neuveriteľný výhľad na okolitú krajinu, tak si tiež vychutnáte príjemnú atmosféru horského prostredia. Môžete zvoliť ubytovaciu možnosť s vlastnou kuchyňou, alebo si môžete dopriať chvíľu pohody a stravovanie v miestnej reštaurácii.

Ak preferujete niečo originálne a neobvyklé, môžete sa rozhodnúť ubytovať sa priamo v časti parku, kde sa nachádza guacharov úkryt. Tieto ubytovania sú jednoduché, ale poskytujú vám jedinečný zážitok bývania uprostred prírody. Počúvanie zvukov vtáčieho rajónu vo vašom okolí bude určite nezabudnuteľným zážitkom.

Samozrejme, v okolí parku nájdete aj viac tradičné hotely a hostely, kde si môžete objednať štandardné izby. Nájdenie ubytovania, ktoré vyhovuje vášmu rozpočtu a preferenciám, by nemal byť problém.

Nemôžeme zabudnúť spomenúť, že okrem ubytovania je tu mnoho ďalších aktivít, ktoré môžete v Cueva del Guácharo National Park podniknúť. Ak ste dobrodružní typ, môžete sa vydať na turistiku po parku a objaviť jeho prírodné krásy. Ak máte radi vodu, môžete si vyraziť na kajakovanie alebo splavovanie rieky Río Caura. Pre tých, ktorí majú radi vtáčí pozorovanie, môžete stráviť čas sledovaním guacharov v ich prirodzenom prostredí.

Ubytovanie v Cueva del Guácharo National Park vám umožní nielen vychutnať si prírodu a krásu tohto jedinečného miesta, ale aj zažiť autentický zážitok a pripojiť sa k tomuto úžasnému kúsku Venezuely.


Dovolenka Venezuela Cueva del Guácharo National Park


Venezuela môže byť pre mnohých cestovateľov ešte stále neobjaveným pokladom, no jedno miesto, ktoré by ste mali zaradiť na zoznam svojich dovolenkových destinácií, je Cueva del Guácharo National Park. Tento národný park je situovaný v severovýchodnej časti krajiny, presne medzi Karibským morom a pohorím Serranía del Litoral.

Cueva del Guácharo je známa pre svoje obrovské jaskyne a pre svojho hlavného obyvateľa - Guáchara, ktorý je veľkými včelármi. Tisíce týchto vtákov žijú práve v tejto jaskyni, kde si vytvorili svoje hniezda. Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, vstup do tejto jaskyne vám určite poskytne jedinečný zážitok.

Cesta k jaskyni je tiež nádherná. Prechádzate cez hustý prales a uvidíte prekrásne vodopády, klzkoce a rieky. Samotná jaskyňa je približne 10 kilometrov dlhá, s mnohými chodbami a zákutiami na preskúmanie. Pri prechádzaní jaskyňou budete ohromení rozmanitosťou stalaktitov a stalagmitov, ktoré sa tam nachádzajú. Budete mať možnosť sledovať obrovskú rozprávkovú scénu, ktorú tvoria tieto úžasné útvary.

Okrem obdivovania jaskyne je tu aj veľa ďalších aktivít, ktoré vás budú baviť. Môžete si podnikať turistiku v okolí parku a objavovať zvyšok jeho krás. Péče o národný park je veľmi dôležitá, preto ho nikdy nenechávajte čistejšie, ako keď ste prišli.

Po dobrodružnom dni v jaskyni sa môžete vrátiť do blízkeho mestečka Caripe, kde sa nachádzajú útulné hotely a reštaurácie. Môžete sa ochutnávku miestnych špecialít a vychutnávať jedinečnú atmosféru tejto malebnej oblasti.

Je však dôležité spomenúť, že v posledných rokoch Venezuela prechádza ťažkými politickými a hospodárskymi problémami, a preto je potrebné byť opatrný s cestovaním do tejto krajiny. Pred cestou sa vždy uistite, že máte všetky potrebné informácie a podporte miestnu ekonomiku podporou miestnych podnikateľov a miestnych spoločenstiev.

Dovolenka v Cueva del Guácharo National Park je skutočným dobrodružstvom a výnimočným zážitkom. Preskúmajte svoje hranice a objavte krásy prírody, ktoré Venezuela ponúka. Nezabudnite však na opatrnosť a rešpekt voči miestnej kultúre a prostrediu.


Počasie Venezuela Cueva del Guácharo National Park


Venezuela je krajina nachádzajúca sa na severe Južnej Ameriky a je známa svojou rôznorodosťou prírodných krás. Medzi množstvo krás, ktoré Venezuela ponúka, patrí aj národný park Cueva del Guácharo.

Park sa nachádza v strednej časti krajiny a zaujíma rozlohu viac ako 31 000 hektárov. Jeho názov pochádza od jeskynného systému, ktorý sa nachádza v oblasti a je domovom mnohých zvierat, vrátane Guácharoov - vtákov, ktoré sú považované za symbol parku.

Klima v parku je tropická a v závislosti od nadmorskej výšky sa teploty môžu líšiť. V najnižších oblastiach parku teploty dosahujú priemer 27 ° C, zatiaľ čo v najvyšších častiach teploty klesajú na priemer 13 ° C.

Zrážky sú v oblasti hojné a dosahujú priemer 2 500 mm ročne. Najmokrejšie mesiace sú od mája do októbra, kedy prichádzajú silné dažde a oblasť sa mení na tropickú džungľu. V ostatných mesiacoch je počasie suchšie a slnečnejšie.

Návšteva Cueva del Guácharo National Park je ideálna v mesiacoch december až február, keď sa počasie ochladí a zrážky sú nižšie. V tomto období je možné pozorovať množstvo divokých zvierat, ktoré obývajú park, ako aj navštíviť jaskyne a pozorovať vtáky Guácharoov.

Venezuela je krajina s bohatým a rozmanitým prírodným dedičstvom a národný park Cueva del Guácharo je jedným z klenotov, ktoré krajina ponúka. Bez ohľadu na to, kedy navštívite park, môžete sa tešiť na prekrásne prírodné scenérie a na objavovanie množstva zvierat.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky