Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Kalambo

Ubytovanie Zambia Národný park Kalambo


Zambia je fascinujúca africká krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a divokých zvierat. Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je Národný park Kalambo. Ak plánujete navštíviť tento národný park, je dôležité vedieť, že tu nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám ponúknu úžasné zážitky a pohodlné zázemie.

Národný park Kalambo sa nachádza na severozápade Zambie a je známy pre svoju bohatú divočinu a nádhernú prírodu. Patrí medzi najväčšie a najzaujímavejšie národné parky v celej krajine. Jeho hlavnou dominantou je Kaskáda Kalambo, druhý najväčší vodopád v Afrike. Okrem toho sa tu nachádza aj množstvo iných vodných tokov, jazier, púšť a biotopov, ktoré sú domovom pre mnohé druhy rastlín a živočíchov.

Vzhľadom na túto bohatú faunu a flóru je ubytovanie v národnom parku Kalambo naozaj výnimočné. Turisti majú možnosť buď sa ubytovať vo vnútri samotného národného parku, alebo vybrať si z niekoľkých súkromných lodží a táborov, ktoré sú roztrúsené v okolí parku.

Národný park Kalambo poskytuje turistom možnosť užívať si safari, prechádzky po prírode a rôzne ďalšie aktivity. Môžete sa vydávať na nočné safaris, kde budete mať možnosť voľne sa pohybovať v prekrásnej divočine a obdivovať živočíchy v ich prirodzenom prostredí. Existuje tiež možnosť plavby po rieke Kalambo, kde si budete môcť vychutnať úžasné výhľady na park a jeho okolie.

Ak sa rozhodnete zostať v jednej zo súkromných lodží alebo táborov v okolí parku, môžete si byť istí, že budete mať k dispozícii všetky potrebné pohodlia a služby. V týchto luxusných zariadeniach si môžete vychutnávať exkluzívne ubytovanie s krásnymi výhľadmi, vybavenými izbami a kúpeľňami, kvalitnou gastronómiou a spoločenskými priestormi na oddych.

Okrem toho lodže a tábory v okolí parku Kalambo ponúkajú aj rôzne aktivity a zážitky pre svojich hostí. Môžete si napríklad vybrať medzi jazdou na slonoch, štvorkoliek, rafte, alebo si skúsiť rybolov na jazere Tanganyika. Pre milovníkov rastlín je tiež možné zúčastniť sa botanickej prehliadky s miestnymi odborníkmi.

Ak teda plánujete dovolenku v Zambii a chcete si užiť neskutočnú divočinu a prírodné krásy, národný park Kalambo je ideálnou voľbou. Jeho bohatstvo a rozmanitosť vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, vďaka ponuke rôznych typov ubytovania, si budete môcť vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Užite si svoju dovolenku a objavujte neuveriteľnú prírodu Zambia!


Dovolenka Zambia Národný park Kalambo


Zambia je jednou z atraktívnych destinácií pre dobrodružné cestovanie v Africkom kontinente. Krajina je známa svojou nádhernou prírodou, divokými zvieratami a rôznorodými kultúrami. Medzi najpopulárnejšie turistické miesta v Zambii patrí Národný park Kalambo, ktorý je domovom rôznych druhov zvierat a ohromujúceho vodopádu Kalambo.

Národný park Kalambo sa nachádza v severozápadnom regióne Zambie a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Rozkladá sa na rozlohe viac ako 2000 kilometrov štvorcových a ponúka bohatú divočinu, ktorá je domovom pre veľký počet druhov zvierat. Medzi najznámejšie patria slony, levy, gepardy, nosorožce, krokodíly a mnoho ďalších.

Kalambo je známy aj svojím slávnym vodopádom, ktorý je jedným z najvyšších vo svojom druhu v Afrike. Vodopád Kalambo padá do hĺbky 221 metrov a ponúka nádherný pohľad na okolitú krajinu. Je obklopený bujnou prírodou a je jedným z najfotografovanejších miest v Zambii.

V národnom parku Kalambo si môžete vychutnať niekoľko aktivít. Jednou z nich je safari, ktoré vám umožní vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete si prenajať terénnu vozidlo a vydať sa na prehliadku parku so skúseným sprievodcom. Taktiež je možné podnikať pešie túry a pozorovať vtáctvo, pretože park je domovom pre mnoho druhov exotických vtákov.

Ak máte radi adrenalínové športy, môžete vyskúšať riečny rafting na rieke Kalambo. Toto adrenalínové dobrodružstvo vám ponúkne vzrušujúce zážitky a krásne výhľady na okolitú krajinu.

Okrem prírodných krás a divokých zvierat, národný park Kalambo je tiež bohatý na kultúrnu dedičinu. Môžete navštíviť miestne dediny a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi, ktorí vám priblížia svoje zvyky a tradície. Budete mať príležitosť vidieť autentické trhy, kde sa predáva tradičné remeslá a miestne produkty.

Keď plánujete svoju dovolenku v Národnom parku Kalambo, dbajte na to, aby ste mali dostatok času na to, aby ste si užili všetky jeho krásy a aktivitu. Môžete zvažovať aj kombináciu návštevy ďalších národných parkov v Zambii, ako je napríklad Soutpansberg, ktorý je len krátky presun odtiaľ a ponúka ďalšie fascinujúce divočinu.

Dovolenka v Národnom parku Kalambo v Zambii je jedinečný zážitok, ktorý vám umožní objaviť krajiny, divokú prírodu a fascinujúcu kultúru tejto africkej krajiny. Nech už máte radi dobrodružné aktivity alebo relaxáciu v prírode, tento národný park vás určite nezanechá na pochybách o svojej kráse a jedinečnosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kalambo


Najčastejšie otázky a odpovede o Zambii a Národnom parku Kalambo sú:

1. Kde sa nachádza Národný park Kalambo?
Národný park Kalambo sa nachádza v severozápadnej Zambii, blízko hraníc s Tanzániou a Kongom.

2. Aké druhy divokých zvierat možno vidieť v Národnom parku Kalambo?
V parku sa nachádza široká škála divokých zvierat, vrátane slonov, levov, leopardov, hyen, zebier, antilop, hrochov a mnohých ďalších.

3. Ako sa dostanem do Národného parku Kalambo?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Národného parku Kalambo, je letecky pristáť na letisku Zambia a odtiaľ si zobrať prenájom vozidla alebo ponorku na cestu do parku. Cesta trvá zhruba päť hodín.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Kalambo?
Najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Kalambo je počas suchého obdobia od mája do októbra, keď je viditeľnosť najlepšia a zvieratá sa sťahujú k vodným zdrojom.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v Národnom parku Kalambo?
V parku si môžete užiť safari, prechádzky, rybolov a obdivovanie krásnej prírody. Existujú tiež možnosti prechádzky po prekrásnych vodopádoch Kalambo, ktoré sú jednými z najvyšších v Afrike.

6. Je potrebné získať víza pre návštevu Zambie?
Áno, je potrebné získať víza na návštevu Zambie. Víza je možné získať na hraničnom priechode alebo v zambianskej ambasáde v krajine, v ktorej sa nachádzate.

7. Aké ubytovanie je dostupné v Národnom parku Kalambo?
V parku sa nachádza niekoľko kempov a chatiek, kde môžete stráviť noc. Existujú tiež blízke hotely a resorty, kde sa môžete ubytovať.

8. Aká je vzdialenosť medzi Národným parkom Kalambo a Viktóriinými vodopádmi?
Vzdialenosť medzi Národným parkom Kalambo a Viktóriinými vodopádmi je približne 500 km. Cesta medzi nimi trvá približne deväť až desať hodín.

9. Je v Národnom parku Kalambo dostupná sieť mobilného telefónu a internetu?
Niektoré oblasti Národného parku Kalambo majú obmedzený alebo žiadny signál mobilného telefónu a internetu. Odporúča sa mať so sebou satelitný telefón alebo vopred plánovať komunikačné možnosti.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Národného parku Kalambo?
V blízkosti Národného parku Kalambo sa nachádzajú Viktóriine vodopády, Národný park Lower Zambezi, Národný park North Luangwa a mnoho ďalších prírodných a historických miest.


Letenka Zambia Národný park Kalambo


Zambia Národný park Kalambo je jedným z najkrajších parkov v Afrike a ponúka návštevníkom úchvatnú prírodu a bohatú divokú faunu. Tento národný park sa nachádza v severnom Zambii, na hraniciach s Tanzániou a združuje viacero ekozón, z ktorých každá ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov.

Park Kalambo sa nachádza v oblasti afrických veľkých jazier, čo mu dáva vynikajúce podmienky pre pestovanie bohatej vegetácie a životného prostredia pre mnoho druhov zvierat. Tento park je domovom pre niekoľko ohrozených druhov, vrátane slonov, lesových antilop, levov, gepardov a mnohých ďalších. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom, kde môžu pozorovať tieto vzácne zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najznámejších zážitkov, ktoré ponúka Zambia Národný park Kalambo, je návšteva Kalambo Falls. Tieto vodopády sú jednými z najvyšších a najúchvatnejších na africkom kontinente, vyvýšené do výšky 221 metrov. Ich veľkosť a pôsobivá krása láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Nádhera týchto vodopádov sa dá obdivovať z viacerých vyhliadkových miest, ktoré ponúkajú spektakulárne výhľady na okolitý prales a rieku Kalambo, ktorá spája Zambia a Tanzániu.

Okrem vodopádov Kalambo Falls, národný park Kalambo ponúka aj mnoho iných atrakcií. Pre milovníkov vtákov je tento park rajom, kde môžu pozorovať rôzne druhy vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako sú napríklad deňahy alebo afrojazdci. Pre tých, ktorí si želajú ešte intenzívnejší zážitok, je možné absolvovať aj prechádzky pralesom s miestnymi sprievodcami, ktorí majú bohatú znalosť o zvieratech, rastlinách a kultúre tohto regiónu.

Národný park Kalambo tiež ponúka možnosť ubytovania v jednom z jeho kempov alebo táborov. Tieto kempy a táborné chaty sú navrhnuté tak, aby zapadali do prírodnej scenérie a poskytovali návštevníkom príjemný a pohodlný pobyt. Okrem toho je možné si objednať aj safari, ktoré vás zavedie do najúžasnejších častí parku a ponúka vám možnosť vidieť divoké zvieratá zblízka.

Ak hľadáte dobrodružstvo, spojené s prírodou a nezabudnuteľnými zážitkami, Zambia Národný park Kalambo je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho jedinečná fauna a flóra vám prinášajú pocit hlbokého spojenia s prírodou a nezabudnuteľné vzpomienky na krásy Afriky. Preto neváhajte a naplánujte si svoju letenku do Zambie a objavte nádherný Národný park Kalambo.


Počasie Zambia Národný park Kalambo


Národný park Kalambo sa nachádza v Zambii a je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Afrike. Tento park je známy svojou bohatou faunou a flórou, ktorá sa môže pochváliť mnohými endemickými druhmi rastlín a zvierat.

Počasie v Národnom parku Kalambo je typické pre tieto zemepisné šírky. Väčšinou je tu suché a teplé počasie, avšak v období dažďov sa môžu vyskytnúť prívalové záplavy, ako aj silné búrky. Obdobie dažďov v tomto parku pripadá na obdobie od novembra do marca, čo je najlepší čas pre milovníkov botaniky. Sú tu mnohé druhy rastlín, ktoré počas tohto obdobia kvitnú a vytvárajú pôsobivé farebné kompozície.

Teploty v Národnom parku Kalambo sú celkom vysoké a môžu sa pohybovať od 20 ° C do 30 ° C. Najteplejšou časťou dňa je obvykle popoludnie, kedy slnko svieti najviac. Odporúča sa preto návšteva parku počas ranných hodín alebo neskoro večer.

V parku sa nachádza množstvo zvierat, ktoré sú typické pre tento región Afriky. Patria sem napríklad slony, buvoly, levy, gepardy, hyeny či krokodíly. Najlepšie miesta na pozorovanie zvierat sú pri vodných plochách, kde zvieratá prichádzajú piť a kúpať sa.

Okrem pozorovania zvierat a rastlín ponúka tento park aj množstvo ďalších aktivít a možností pre turistov. Môžete si napríklad prenajať kanoistické lode a prieskumom rieky získať iný pohľad na tento nádherný park. Ďalšími populárnymi aktivitami sú turistika a lovec, ktorá sa konajú za sprievodu skúsených miestnych sprievodcov.

V Národnom parku Kalambo je však potrebné pamätať na to, že sa nachádza v divočine, a preto je potrebné byť opatrný a dodržiavať pravidlá bezpečnosti. Preto je vždy lepšie mať so sebou sprievodcu alebo prístup do skupiny s miestnymi sprievodcami.

Celkovo je návšteva Národného parku Kalambo nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má záujem o prírodu, zvieratá a kultúru Afriky. S jeho bohatou faunou a flórou je tento park jedným z najkrajších miest v Zambii a určite stojí za návštevu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky