Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Mweru Wantipa

Dovolenka Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je jednou z atraktívnych destinácií pre milovníkov prírody a safari. Krajina ponúka množstvo národných parkov s bohatou faunou a flórou. Jedným z najvýznamnejších národných parkov v Zambii je Národný park Mweru Wantipa.

Národný park Mweru Wantipa sa nachádza na severovýchodnom pobreží jazera Mweru Wantipa, pri hraniciach s Tanzániou. Rozkladá sa na ploche takmer 3 000 kilometrov štvorcových a je známy svojou bohatou divokou zverou a krásnou krajinou. Park je domovom viac ako 350 druhov vtákov, ako aj vzácnych zvierat, vrátane slonov, levov, buvolov, zebier, žiráf a mnohých ďalších.

Mweru Wantipa je ideálny cieľ pre tých, ktorí sa chcú vydať na safari a zažiť skutočné dobrodružstvo v divočine. Výlety do parku sú zamerané na obdivovanie divokej zveri a preskúmanie ich prirodzeného prostredia. Turisti môžu podniknúť tradičné safari na vozidle alebo si vybrať trekking, ktorý im umožní objaviť krásy parku pešo.

Jazero Mweru Wantipa je ďalou atrakciou tohto národného parku. Jednoduchou plavbou po jazere si môžete vychutnať krásne scenérie a pozorovať vtáky a inú divokú faunu, ktorá sa zdržiava pri brehoch jazera. Národný park Mweru Wantipa je tiež známy svojimi jedinečnými rybami, ktoré sú obľúbené medzi rybármi.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, v parku sú k dispozícii rôzne možnosti pre nocľah. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné safari kempy, kde si môžete vychutnať pohodlie a súkromie alebo sa rozhodnúť pre kempovanie pod šírym nebom a zažiť pravé dobrodružstvo. Bez ohľadu na to, akú možnosť si zvolíte, budete mať príležitosť byť očarovaným krásou prírody a nočným životom parku.

Okrem safari v národnom parku Mweru Wantipa je možné navštíviť aj blízke okolité atrakcie. Ak hľadáte dobrodružstvo na vode, môžete sa vydať na plavbu po rieke Luapula, ktorá sa nachádza v blízkosti parku. Rieka ponúka možnosti rybolovu, ako aj pozorovanie zvierat a vtáctva z riečnej perspektívy. Ďalšou atraktivitou v blízkosti je národný park Nsumbu, kde môžete objaviť ešte viac zvierat a prírodnú krásu.

Návšteva Národného parku Mweru Wantipa v Zambii poskytuje jedinečnú príležitosť zažiť neopísateľné dobrodružstvo v divokom prostredí. Obdivujte bohatstvo fauny a flóry tejto oblasti a vychutnajte si krásy jazera Mweru Wantipa. Navštívte tento nádherný park a nechajte sa očariť krásou tejto africkej destinácie.


Ubytovanie Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je krajina plná divokých zvierat a nádherných prírodných scenérií. Ak hľadáte miesto na oddych a obdivovanie krásy divokých zvierat, potom by Národný park Mweru Wantipa mal byť na vašom zozname. Nachádza sa v severnom regióne Zambie a ponúka rôzne druhy zvierat, ako sú sloni, leopardi, levharti, gepardi a mnoho ďalších. Pretože národný park je v odľahlej oblasti, je tu len niekoľko možností na ubytovanie.

Jednou z možností je kempovanie. V parku sú k dispozícii kempovacie zóny, ktoré sú vybavené umývadlami, toaletami a sprchami. Toto ubytovanie vám umožní byť blízko prírody a počuť zvuky divokej zveri. Zároveň vám dáva príležitosť vychutnať si nezabudnuteľné nočné oblohy a hviezdy na oblohe.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v bungalovoch. Tieto bungalovy sú elegantne zariadené a ponúkajú súkromie a pohodlie. Každý z bungalovov má svoje vlastné kúpeľne a terasu s výhľadom na okolitú prírodu. Táto možnosť ubytovania je vhodná pre páry, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku v prírode.

Ak hľadáte dobrodružnejšie riešenie, môžete sa rozhodnúť pre prenocovanie v jednej z viečkových chatrčí. Táto možnosť vám umožní prežiť pravú africkú dobrodružnú noc pod hviezdami. Tieto chatrče sú postavené na drevených podstavcoch a majú viečka na streche, ktoré sa dajú otvoriť a ponúkajú vám možnosť pozerať sa na hviezdy.

V parku však nie sú všetky možnosti na ubytovanie a celkový komfort, ktorý ponúkajú, je obmedzený. Preto by ste sa mohli rozhodnúť ubytovať sa v jednom z mestečiek v okolí národného parku. Týmto spôsobom sa budete môcť pohodlne ubytovať, užívať si pohodlie hotela a zároveň využívať výhody návštevy parku.

Aby sme zhrnuli, ubytovanie v Národnom parku Mweru Wantipa ponúka možnosti pre rôzne typy cestovateľov. Od kempovania až po luxusné bungalovy, chatrče a hotely v okolí parku. Bez ohľadu na váš výber, vaše pobyt v této oblasti bude určite nezabudnuteľným zážitkom a príležitosťou naťahovať si nohy a uvoľniť sa v srdci prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Mweru Wantipa


1. Aký je dĺžka a šírka Národného parku Mweru Wantipa v Zambii?
- Národný park Mweru Wantipa má dĺžku približne 50 km a šírku približne 30 km.

2. Aké druhy zvierat sa nachádzajú v Národnom parku Mweru Wantipa?
- V parku žijú rôzne druhy zvierat vrátane dravcov ako levice, levy, slony, nosorožce, zebry, žirafy a mnoho ďalších.

3. Môžem sa v parku viesť na safari?
- Áno, v parku je možné organizovať safari v sprievode skúseného sprievodcu.

4. Ktoré aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov parku?
- Okrem safari je možné v parku plávať v rieke Wantipa, pozorovať vtáky, korčuľovať na niektorých rybníkoch a viesť turistiku v okolí.

5. Aké je vstupné do Národného parku Mweru Wantipa?
- Vstupné sa líši v závislosti od druhu aktivity a typu návštevníka. Pre miestnych obyvateľov je vstupné lacnejšie ako pre zahraničných turistov.

6. Ktoré ubytovacie možnosti sú k dispozícii v okolí parku?
- V okolí parku sa nachádzajú rôzne ubytovacie zariadenia vrátane kempov, chatiek a hotelov.

7. Je možné v parku táboriť?
- Áno, je možné táboriť v určených oblastiach parku, avšak stojí za to získavať povolenie od miestnych úradov a mať skúseného sprievodcu.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Mweru Wantipa?
- Najlepšie obdobie na návštevu parku je počas suchého obdobia, keď je možné pozorovať zvieratá pri vodných zdrojoch.

9. Má Národný park Mweru Wantipa niečo unikátneho?
- Áno, park je známy svojou bohatou faunou a flórou, ale aj tým, že sa nachádza priamo na brehu veľkého jazera Mweru Wantipa.

10. Aké sú dopravné spojenia do parku?
- Národný park Mweru Wantipa je možné dosiahnuť cestou z hlavného mesta Lusaky alebo z iných blízkych miest prostredníctvom cesty a súkromnej dopravy.


Letenka Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je známa svojou nádhernou prírodnou scenériou a pestrým živočíšnym svetom. Medzi najkrajšie a najobľúbenejšie národné parky v krajine patrí Národný park Mweru Wantipa. Ak plánujete cestu do Zambie, táto destinácia by nemala chýbať na vášom zozname.

Letovisko Mweru Wantipa sa nachádza na hraniciach severného Zambie, v blízkosti Mweru Wantipa jazera, ktoré je jedným z najväčších jazier v Afrike. Tento národný park je jedinečným spojením sladkovodného, mokradného a trávnatého biotopu, ktorý prináša širokú paletu biodiverzity.

Príroda v parku Mweru Wantipa je jednoducho ohromujúca. Množstvo druhov rastlín, zvierat a vtákov je dostatočné na to, aby upútali pozornosť každého návštevníka. Medzi najznámejšie obyvateľov parku patrí slon čierny, leopard škvrnitý, hyena škaredá a impala. Okrem toho môžete v národnom parku tiež nájsť vzácne druhy vtákov, ako je napríklad pelikán čierny, brieždenec krahujcovitý a mnoho ďalších.

Precestovať park Mweru Wantipa môžete príjemne pohodlným spôsobom - vo vzduchu. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Zambia, vrátane letov do blízkosti Mweru Wantipa. Po prílete v hlavnom meste Zambie, Lusake, môžete sa dostať na miesto určenia pomocou súkromného či komerčného letu. Letenka vám ponúkne pohodlné a rýchle spojenie s týmto krásnym národným parkom.

Cesta vzduchom vám umožní vychutnať si dych berúce výhľady na krajinu a nádhernú prírodu, ktoré Zambii dominujú. Národný park Mweru Wantipa je známy aj pre svoje obrovské sladkovodné jazerá, ktoré sú domovom mnohých vtákov a iného vodného života. Letecká prehliadka nad týmto národným parkom vám umožní obdivovať túto ohromujúcu scenériu z nevídaných výšok.

Po pristátí v blízkosti Mweru Wantipa jazera môžete stráviť niekoľko dní s preskúmaním tohto úchvatného národného parku. Existuje veľa rôznych druhov safari výletov, ktoré môžete absolvovať, či už pešo, v rámci jazdeckých výletov či v rámci nočnej safari. Rôzne organizácie ponúkajú rôzne trasy a možnosti na objavovanie tohto parku, takže si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Návšteva Národného parku Mweru Wantipa v Zambii je určite nezabudnuteľným zážitkom. Od úchvatných výhľadov cez vzrušujúce safari jazdy až po pokojné okamihy strávené obdivovaním bohatstva prírodného sveta, táto destinácia má pre každého niečo. Nezabudnite si zakúpiť letenku do Zambie, aby ste mohli zažiť tento pozoruhodný zážitok na vlastné oči.


Počasie Zambia Národný park Mweru Wantipa


Zambia je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v južnej Afrike. Patrí medzi najznámejšie destinácie pre turistov, ktorí navštevujú tento kontinent. Jedným z najkrajších miest v Zambii je Národný park Mweru Wantipa, ktorý predstavuje prírodný zázrak s bohatou faunou a flórou.

Počasie v Národnom parku Mweru Wantipa je typické pre stredne veľké zóny Afriky so subtropickým podnebím. Letá sú teplé a vlhké, pričom teplota sa pohybuje medzi 24-30 ° C. V tomto období sa zvyčajne vyskytujú pravidelné dažde, čo robí zážitok z prechádzky po parku ešte príjemnejším. Obdobie od novembra do apríla je obdobím dažďov, a preto treba brať do úvahy možné prekážky spôsobené záplavami alebo bahnom na niektorých chodníkoch v parku.

Zimy v Národnom parku Mweru Wantipa sú teplé a suché, s miernymi teplotami okolo 20 ° C. Práve toto obdobie je najvyhľadávanejšie pre turistov, ktorí preferujú vyššie teploty a minimálne dažde. Na začiatku zimy sa teploty môžu pohybovať okolo 10 ° C, ale počas dňa rýchlo stúpajú. Je to skvelý čas na turistiku a pozorovanie divokých zvierat, pretože menej dažďov minimalizuje možnosti záplav a vysychanie vody z parku znamená väčšiu pravdepodobnosť, že zvieratá sa budú zhromažďovať pri jazerách a riekach, čo poskytuje nádherné príležitosti na pozorovanie.

Mweru Wantipa je domovom mnohým druhom zvierat, ako sú slony, levi, hyeny, krokodíly, zebry a mnoho ďalších. Je známy aj pre svoju bohatú ichtyofaunu, čo ho robí rajom pre rybárov. Jeho rozmanitý ekosystém tvorený bažinami, jazerami a hustými lesmi poskytuje útočisko pre mnohé druhy vtákov a iných vzácnych druhov.

Okrem návštevy Národného parku Mweru Wantipa môžu turisti využiť aj iné atrakcie a aktivity v blízkosti, ako sú ponorkové safari, plávanie v jazerách, rafting na rieke Luapula, šnorchlovanie, rybolov a pikniky v prírode.

Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Národného parku Mweru Wantipa je nezabudnuteľným zážitkom. Jeho nádherná príroda a rôznorodá divoká fauna a flora budú mať obrovský vplyv na každého návštevníka. Ak hľadáte dobrodružstvo v srdci Afriky, Národný park Mweru Wantipa je skvelou voľbou pre vás.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky