Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Nanzhila Plains

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Nanzhila Plains


Otázka: Aký je názov národného parku v Zambii?
Odpoveď: Národný park Nanzhila Plains.

Otázka: Kde sa nachádza národný park Nanzhila Plains?
Odpoveď: Národný park Nanzhila Plains sa nachádza v južnej Zambii.

Otázka: Aká je veľkosť národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Národný park Nanzhila Plains má rozlohu približne 2 000 kilometrov štvorcových.

Otázka: Aké druhy divokých zvierat sa môžu v národnom parku Nanzhila Plains nájsť?
Odpoveď: V národnom parku Nanzhila Plains sa môžu nájsť rôzne druhy zvierat vrátane slonov, levov, leopardov, gepardov, žiráf, antilop, nilských koní a rôznych druhov vtákov.

Otázka: Je možné v národnom parku Nanzhila Plains podnikať safari?
Odpoveď: Áno, v národnom parku Nanzhila Plains je možné podnikať safari a sledovať divoké zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Otázka: Aké aktivity sú možné v národnom parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Okrem safari je možné v národnom parku Nanzhila Plains podnikať aj turistiku, rybolov, pozorovať vtáky a skúseného sprievodcu vás môže naučiť o miestnej faune a flóre.

Otázka: Aké je ideálne obdobie na návštevu národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu národného parku Nanzhila Plains je počas suchého obdobia od mája do októbra, kedy je možnosť pozorovať viac zvierat vďaka zmlažaniu vegetácie a koncentrácii zvierat pri vodných zdrojoch.


Dovolenka Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia je krajinou bohatou na nádhernú prírodu a divoké živočíchy. Jedným z najkrajších zákutí tejto krajiny je Národný park Nanzhila Plains, ktorý ponúka jedinečný zážitok zo safari a dovolenky v prírode.

Národný park Nanzhila Plains sa nachádza na juhu Zambie, v provincii Southern, a s rozlohou približne 2900 štvorcových kilometrov je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Jeho poloha v južnej časti krajiny zabezpečuje pestrú prírodnú scenériu a množstvo druhov fauny a flóry.

Jedným zo zaujímavých aspektov tohto národného parku je jeho jedinečná topografia. Nanzhila Plains je rozdelená do dvoch veľkých častí - východnej a západnej. Východná časť je charakterizovaná otvorenou planinou so širokými trávnatými plánmi a niekoľkými kopčinami. Západná časť sa naopak skladá z jazier a močiarov, ktoré sú domovom pre mnohé vzácne vtáky a vodné živočíchy.

Vďaka tejto rôznorodosti sa návštevníci Národného parku Nanzhila Plains môžu tešiť na pestrosť zážitkov z dovolenky. Najväčšou atrakciou parku je samozrejme možnosť pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Medzi najčastejšie viditeľné druhy patrí slon africký, lev, leopard, gepard, hyena, zebra, buvol, impala a mnoho ďalších. Svoje šťastie môžete skúsiť pri pozorovaní orla savannového alebo plameňákov, ktorí sa vyskytujú v oblasti v hojnom množstve.

Miestne safari spoločnosti ponúkajú rôzne typy zážitkov, ako sú jazdy na jeepoch, prehliadky na bicykli a pešie túry. Môžete tiež stráviť noc v jednej z mnohých kempingových miest, ktoré ponúkajú unikátnu atmosféru a možnosť sledovania nočného života divokých zvierat.

Okrem safari existuje aj mnoho ďalších aktivít, ktoré si môžete vyskúšať počas pobytu v Národnom parku Nanzhila Plains. Môžete si napríklad užiť rybolov na niektorom z jazier, kde je možné chytiť niekoľko druhov rýb, vrátane veľkého kapra. Kempingové miesta tiež často poskytujú možnosť športových aktivít, ako sú futbal alebo plážový volejbal.

Dovolenka v Národnom parku Nanzhila Plains je skutočne jedinečným zážitkom. Okrem krásnej prírody a zvieracej fauny ponúka aj možnosť stretnúť sa s miestnymi kmeňmi a spoznať ich kultúru a tradície. Zároveň je to ideálne miesto pre oddych a relax, vďaka svojej odľahlosti a tichu, ktoré ho obklopuje.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v prírode, návšteva Národného parku Nanzhila Plains v Zambii je jednoznačnou voľbou. Odvážte sa do tohto jedinečného a nádherného územia a zážitek zo safari a prírody vás určite nadchne.


Letenka Zambia Národný park Nanzhila Plains


Ak sa vám páči príroda a divočina, návšteva Zambijského národného parku Nanzhila Plains môže byť nezabudnuteľným dobrodružstvom. Tento park, ktorý sa nachádza v južnej časti Zambie, ponúka nádherné panoramatické výhľady a neuveriteľné možnosti na safari.

Nanzhila Plain je domovom bohatstva afrických zvierat, vrátane slonov, lesoňov a levy. Okrem toho sa tu nachádza obrovské množstvo vtákov, vrátane dravých orliakov a sokolov.

S cieľom ochrany tohto unikátneho a vitálneho ekosystému, bolo národný park Nanzhila Plains vyhlásený za chránenú oblasť. Aj keď národný park nie je prístupný počas obdobia dažďov (od decembra do marca), počas suchého obdobia je táto oblasť ideálnym miestom na objavovanie a skúmanie.

Najlepšou cestou, ako sa dostať do Zambijského národného parku Nanzhila Plains, je letecky. Medzinárodné letisko v Lusake, hlavnom meste Zambie, je najlepším miestom na začatie svojej cesty. Odtiaľ sa môžete dostať do rôznych miest v paralelnej provincii, kde sa nachádza park.

Existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú prepravu z Lusaky do Nanzhila Plains a poskytujú služby safari pre návštevníkov. Medzi vybavenie safari patrí auto so sprievodcom a možnosť ubytovania v kempoch, ktoré sa nachádzajú v parku.

Je dôležité mať na pamäti, že národný park Nanzhila Plains je chránenou a obmedzenou oblasťou, a preto sa musíte držať stanovených ciest a nezabúdať, že sem prichádzate len ako hostia v divokom domove zvierat.

Celá cesta do Nanzhila Plains je nezabudnuteľným dobrodružstvom. Ak hľadáte niečo zaujímavé a jedinečné, národný park Nanzhila Plains by mohol byť ideálnym miestom, kde by ste mohli stráviť niekoľko dní ako súčasť zážitkovej cesty.


Počasie Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia Národný park Nanzhila Plains sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a je jedným z najvýznamnejších parkov v Afrike. Tento park sa nachádza v nadmorskej výške približne 1200 metrov nad morom a jeho rozloha je asi 1200 kilometrov štvorcových. Nanzhila Plains je domovom mnohých divokých zvierat, ako sú slony, leopardi, levy, gepardy, zebry a mnoho ďalších druhov.

Počasie v Zambia Národný park Nanzhila Plains je veľmi odlišné oproti iným častiám krajiny. Tento park sa nachádza v suchom podnebí, kde sa dažde vyskytujú od decembra do marca. Počas tohto obdobia park dostáva viac dažďov, čo spôsobuje rast vegetácie a zvyšuje počet zvierat v parku. Po dažďoch sa na rovinách parku objavuje množstvo zveri ako sú napríklad zebry alebo antilopy.

Po daždivom období nasleduje suché obdobie od apríla do novembra, keď park je suchý a drsný. Toto obdobie je pre návštevníkov menej vhodné, pretože sa zvyšuje riziko nebezpečných situácií v dôsledku sucha. Zvieratá sa však dostávajú bližšie k potokom a jazerám kde môžeš vidieť množstvo druhov vo vode.

Priemerná teplota v parku je od 18 do 32 stupňov Celzia, no v noci môže teplota klesnúť až k 5 stupňom. Preto by ste sa mali pripraviť na rôzne teploty v priebehu dňa a noci.

V zhodnotení, Zambia Národný park Nanzhila Plains ponúka návštevníkom jedinečný zážitok s divokými zvieratami a nádhernou prírodou. Počasie v parku sa líši od daždivého po suché obdobie a každé obdobie má svoje neopakovateľné výhody pre rozmanitosť zvierat, ktoré môžete vidieť. Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete vidieť niečo úplne nové, Zambia Národný park Nanzhila Plains je miesto, ktoré určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia je africká krajina, ktorá je bohatá na nádhernú prírodu a divokú zver. Jedným z najkrajších národných parkov v Zambii je Nanzhila Plains National Park. Ak plánujete navštíviť tento park a hľadáte miesto na ubytovanie, máte šťastie. Nanzhila Plains ponúka skvelé možnosti pre ubytovanie, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať počas vášho safari dobrodružstva.

V parku Nanzhila Plains nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré sú vhodné pre každého typu návštevníka. Ak preferujete prírodný zážitok a chcete zostať blízko divokej fauny a flóry, môžete využiť kempingové možnosti, ktoré ponúka národný park. Kempovanie je skvelý spôsob, ako sa priblížiť k prírode, a zároveň si užiť pokoj a ticho parku. V parku sú prístrešky, v ktorých si môžete postaviť stan, alebo môžete byť ešte blížko prírode a prespať v sieti, ktorú rozprestierate medzi stromami. Toto je určite nezabudnuteľné zážitkové ubytovanie pre tých, ktorí majú radi adrenalínové dobrodružstvá.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlnejšie ubytovanie, park Nanzhila Plains ponúka rôzne kempingové lodže a chaty. Tieto ubytovania majú vlastné kúpeľne a niektoré z nich majú aj terasy s výhľadom na okolitú prírodu. Takže môžete relaxovať na terase a obdivovať zvieratá, ktoré volne prechádzajú okolo. Určite sa tu budete cítiť ako súčasť prírody.

Rozloha národného parku Nanzhila Plains je veľká a množstvo divokých živočíchov vám ponúka skvelé možnosti na sledovanie zvierat. V parku žije množstvo divokých zvierat, vrátane slonov, levy, zebra, antilop a veľa ďalších. Je preto dôležité mať pod dohľadom bezpečnostné opatrenia a ubytovania v tomto parku vám ponúkajú práve toto.

Okrem safari je park Nanzhila Plains známy aj pre svoje krásne jazerá a rieky, ktoré sú domovom množstva vtákov a iných vodných živočíchov. Pre tých, ktorí majú radi rybolov, je tu možnosť chytiť veľké ryby a zažiť úžasné rybárske dobrodružstvo.

V národných parkoch Zambie je táto destinácia skutočným skvostom. Nanzhila Plains National Park ponúka jedinečnú prírodu, bohatú na divokú zver a nádherné scenérie. Bývanie v tomto parku vám poskytne príležitosť zažiť prírodu v úplnom pokoji a pohodlí. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre kempovanie alebo ubytovanie v kempových lodžiach a chatách, určite budete mať nezabudnuteľný pobyt v africkom divokom Zambii.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky