Objavte lety za najlepšie ceny

Zimbabwe Umfurudzi Park

Ubytovanie Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park: Ubytovanie, ktoré vám zaručí nezabudnuteľné zážitky v Zimbabwe

Zimbabwe je jednou z najkrajších a najfascinujúcejších krajín v Africkom kontinente. S bohatou históriou, úchvatnou prírodou a úžasnou divokou zverou je Zimbabwe dokonalým cieľom pre dobrodruhov a milovníkov prírody. A ak hľadáte špičkové ubytovanie, Umfurudzi Park je tá správna voľba pre vás.

Umfurudzi Park sa nachádza v severozápadnej časti Zimbabwe, iba niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Harare. Je to obrovský rezervát, ktorý ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť krásy africkej divočiny a stretnúť sa tvárou v tvár s niektorými z najohromnejších zvierat na svete.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Umfurudzi Parku, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. Na výber máte medzi luxusnými chatkami, stodolami, kempami a stanovými táborami - všetky s vlastnou kúpeľňou a dokonalým vybavením na komfortné a príjemné ubytovanie.

Luxusné chatky sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú tešiť z pohodlia a súkromia v očarujúcom prostredí. S priestrannými izbami s vlastnou kúpeľňou, moderným nábytkom a terasou s výhľadom do divočiny, tieto chatky vám poskytnú skutočne luxusné zážitky.

Stodoly sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí preferujú tradičnejšie ubytovanie. Tieto rustikálne stavby sú elegantne zariadené s pohodlnými posteľami, vlastnou kúpeľňou a súčasne ponúkajú blízkosť k prírode a úžasnému okoliu.

Pre milovníkov kempovania je tu viacero kempov, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemné a pohodlné táborovanie. S úžasnými výhľadmi a veľkými priestormi sú tieto kempy ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický zážitok v prírode.

Stanové tábory sú vhodné pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú sa priblížiť k divokým zvieratám. Nachádzajú sa v bezpečnej vzdialenosti od zvierat a ponúkajú jedinečnú príležitosť stráviť noc pod hviezdami a počúvať zvuky africkej divočiny.

Okrem pohodlného ubytovania Umfurudzi Park ponúka tiež množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Medzi tieto aktivity patrí jazda na koni, bicyklovanie, prechádzky v prírode, rybolov a sledovanie zveri na safari.

Umfurudzi Park je miestom, kde môžete odpočívať, relaxovať a súčasne objavovať fascinujúce krásy africkej prírody. Ubytovanie v tomto parku vám zaručí nezabudnuteľný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život. Otvorte sa tomuto úžasnému dobrodružstvu a získajte nový pohľad na to, aké krásne môže byť Zimbabwe.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Umfurudzi Park


1. Kde sa nachádza Umfurudzi Park v Zimbabwe?
Umfurudzi Park sa nachádza v severovýchodnej časti Zimbabwe, v provincii Mashonaland Central.

2. Aký je vstupný poplatok do Umfurudzi Parku?
Vstupný poplatok do Umfurudzi Parku pre dospelých je väčšinou okolo 20 USD.

3. Koľko trvá safari v Umfurudzi Parku?
Dĺžka safari v Umfurudzi Parku sa líši podľa preferencií návštevníka, ale zvyčajne trvá niekoľko hodín.

4. Aké druhy zvierat môžem vidieť v Umfurudzi Parku?
V Umfurudzi Parku môžete vidieť širokú škálu divokých zvierat, vrátane slonov, leopardov, levov, gepardov, kopytníkov, zebra, hyeny a mnoho ďalších.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v Umfurudzi Parku?
Medzi populárne aktivity v Umfurudzi Parku patria safari, turistika, pikniky, obdivovanie prírody a voľný čas v prírode.

6. Je potrebné mať sprievodcu pri návšteve Umfurudzi Parku?
Nie je povinné mať sprievodcu pri návšteve Umfurudzi Parku, ale je to odporúčané pre bezpečnosť a zabezpečenie lepšieho skúsenosti.

7. Je potrebné mať očkovanie pred návštevou Umfurudzi Parku?
Pred návštevou Umfurudzi Parku sa odporúča očkovanie proti chrípke, záškrtu, tetanu a hepatitíde A a B.

8. Aké sú otváracie hodiny Umfurudzi Parku?
Obvykle je Umfurudzi Park otvorený zo 7:00 do 18:00, ale otváracie hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia.

9. Môžem si v Umfurudzi Parku vytvoriť vlastný kemp alebo tábor?
Áno, v Umfurudzi Parku je možné si vytvoriť vlastný kemp alebo tábor, ale je potrebné získať povolenie od správy parku.

10. Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii v blízkosti Umfurudzi Parku?
V blízkosti Umfurudzi Parku je niekoľko ubytovacích možností vrátane kempov, chatiek a safari lodží.


Počasie Zimbabwe Umfurudzi Park


Zimbabwe je jednou z afrických krajín s rôznymi typmi klimatu a počasia. Jedným z najznámejších miest v Zimbabwe sú národné parky, ktoré ponúkajú pozoruhodné divoké zvieratá a krásne scenérie. Jedným z týchto parkov je Umfurudzi Park, ktorý sa nachádza v centrálnej provincii Mashonaland East.

Umfrudzi Park sa rozprestiera na ploche 2 500 hektárov a nachádza sa v blízkosti Veľkého Zimbabwe, ktoré je jedným z najvýznamnejších historických miest v Afrike. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat, vrátane slonov, gepardov, buvolov, krokodílov, hyen, rýdzikov, šakalov a mnohých ďalších. Zároveň sa tu nachádza aj veľa rastlín ako obrovské baobaby, balze, akácie a mnoho ďalších druhov.

Klimatické podmienky parku Umfurudzi sú ovplyvnené jeho polohou a topografiou. Park sa nachádza v nížine a okolo neho sú hory, čo znamená, že klima je suššie ako v iných oblastiach Zimbabwe. Počas obdobia sucha, ktoré začína v máji a končí v októbri, sú teploty extrémne vysoké a niekedy prekračujú 40 stupňov Celzia. Práve preto je najlepším obdobím na návštevu parku obdobie dešťov od novembra do marca, kedy teploty sú miernejšie a prevažne vlhko.

V období dažďov prichádza do parku mnoho zvierat, pretože je dostatok potravy a vody. Rastú tu rôzne druhy rastlín a tráv, ktoré sú pre zvieratá dôležité ako hlavný zdroj potravín. V tomto období môžete vidieť slony, antilopy, zebry a mnoho ďalších druhov zvierat, ako sa často zastavujú pri rôznych vodných zdrojoch.

Zhrnutie

Umfrudzi Park leží v blízkosti Veľkého Zimbabwe a poskytuje pozoruhodné scenérie a zvieratá. Klimatické podmienky sa líšia v závislosti od ročného obdobia, pričom od mája do októbra je obdobie sucha s extrémne vysokými teplotami. Najlepšie obdobie na návštevu je od novembra do marca, pretože v tomto období sú teploty miernejšie a prevažne vlhko. Počas obdobia dažďov prichádza do parku mnoho druhov zvierat, ktoré hľadajú zdroje vody a potravy. Ak plánujete návštevu Zimbabwe, nezabudnite zahrnúť Umfurudzi Park do svojho itinerára a vychutnať si miestnu prírodu v celom jej rozsahu.


Letenka Zimbabwe Umfurudzi Park


Ak sa zaujímate o jedinečné zážitky a chcete sa vyhnúť turistom, ktorí sa hemžia na klasických turistických miestach, navštívte nádherný Umfurudzi Park v Zimbabwe. Tento park si môžete vychutnať vďaka jednej z mnohých dostupných leteckých liniek, ktoré ponúkajú letenky do Zimbabwe.

Umfurudzi Park sa nachádza asi 150 km severovýchodne od hlavného mesta Harare a je obklopený krásnou prírodou, ktorá je domovom mnohým vzácnych druhov zvierat a rastlín. Park sa rozprestiera na ploche viac ako 2 000 kilometrov štvorcových a ponúka bezpočet príležitostí pre turistov, ktorí hľadajú unikátne zážitky a dobrodružstvo.

Na letenku do Zimbabwe sa môžete vydať počas celého roka, ale najlepší čas na návštevu Umfurudzi Parku je v období sucha, ktoré trvá od mája do októbra. V tomto období sa môžu turisti tešiť na jasné nebo a nádherné západy slnka, ktoré doprevádzajú zvuky divokých zvierat.

Po prílete na letisko v Harare sa turisti môžu dostať do Umfurudzi Parku pomocou taxíkov, ktoré fungujú ako verejná doprava v oblasti. Trasa z Harare trvá približne 2,5 hodiny a vedie cez krásnu prírodu a malé miestne obce. Po príchode do parku si turisti môžu vybrať z rôznych zážitkov, ktoré ponúka.

Medzi najobľúbenejšie aktivity patria prechádzky a trekingy v národnom parku, ktorý ponúka mnohé možnosti na objavovanie krásnej prírody a života divokých zvierat. Ďalšou možnosťou je safari, ktoré umožňuje turistom pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zažiť príbeh ich života.

Ak hľadáte niečo špeciálne, môžete si zvoliť aj jazdu na slonoch alebo plachtenie na rieke Umfurudzi. Toto sú unikátne zážitky, ktoré si užijete len v tomto nádhernom kúsku sveta.

Návšteva Umfurudzi Parku je nezabudnuteľným zážitkom a letenka do Zimbabwe je nevyhnutnosťou pre všetkých, ktorí chcú objavovať a poznávať krásy nášho sveta. Vydejte sa týmto smerom a užite si dobrodružstvo života.


Dovolenka Zimbabwe Umfurudzi Park


Umfurudzi Park: Skvost africké prírody

Ak hľadáte dovolenkový raj v srdci divočiny, Zimbabwe je destinácia, ktorá vám ponúka prekrásne prírodné scenérie a unikátne zážitky. Jedným z najkrajších miest na návštevu je Umfurudzi Park – skutočný skvost africkej prírody.

Umfurudzi Park sa nachádza v údolí stelesnenia krajiny Zimbabwe a poskytuje umer medzi miestnymi a divokou prírodou. Park bol vytvorený v roku 1989 s cieľom ochrany vzácnych druhov zvierat a miestnych ekosystémov.

Umfurudzi Park je známy svojou rozmanitosťou divokej fauny a flóry. Park je domovom mnohých vzácnych druhov, vrátane levov, leopardov, gepardov, zebier, slonov, pávov, antilop a mnohých ďalších. Máte tu jedinečnú príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a sledovať ich voľný život.

Jedným z najobľúbenejších aktivít je safari na rozličných miestach v parku. Môžete stráviť dni cestovaním po parku, sledovaním zvierat a obdivovaním nádherných scenérií. V miestnostiach sa nachádzajú odborní sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o divokých zvieratách a miestnej kultúre.

Okrem safari sa vám ponúka mnoho ďalších aktivít, ako napríklad pieskovacie jazdy, turistika, rybolov a rafting na rieke Umfurudzi. Môžete si tiež vychutnať piknik v prírode alebo sa zúčastniť tradičných tanečných vystúpení miestnych kmeňov.

Ak hľadáte jedinečné miesto na ubytovanie, v parku nájdete rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné safari stany, kde budete mať všetko potrebné na pohodlný pobyt v prírode. Na druhej strane, ak preferujete autentickú skúsenosť, môžete si vybrať medzi tradičnými bungalovmi miestnych kmeňov.

Umfurudzi Park je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a prírodu. Návšteva tohto úžasného miesta vám umožní zahlsený z každodenného zhonu a pohľad na svet z iného uhla.

Ak plánujete dovolenku v Zimbabwe, nezabudnite sa zastaviť v Umfurudzi Parku. Toto miesto vám poskytne zážitky na celý život a umožní vám spoznať krásy africkej prírody na vlastné oči.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky