Objavte lety za najlepšie ceny

Albánsko Himara

Ubytovanie Albánsko Himara


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré sa skladá z krásnych pláží, úžasného výhľadu na more a tradičnej albánskej kultúry, mali by ste sa pozrieť na Himaru v Albánsku. Aby ste si užili nádherné letovisko úplne, musíte najprv nájsť ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie.

Himara sa môže pochváliť rôznymi typmi ubytovania- od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány a izby v súkromí. Ak máte radi komfort, možnosti ubytovania v hoteloch sú veľmi kvalitné a zvyčajne sa nachádzajú priamo na pláži. S cienami okolo 50 € za noc, môžete si vychutnať kvalitné raňajky a pozerať na krásu modrého mora priamo z okna.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete zvážiť možnosť prenájmu apartmánu alebo izby v súkromí. Tieto možnosti poskytujú primeraný komfort, sú veľmi čisté a ponúkajú úžasný výhľad na mestský život. Ceny sa pohybujú okolo 25 € za noc.

Samozrejme, ak ste prírodný nadšenec a radi kempujete, vo Himare nájdete aj kempy. Ceny sa pohybujú okolo 5 € za osobu za noc a ponúkajú skromnejší komfort, ale stále sú vzrušujúce pre tých, ktorí majú radi prirodzený životný štýl.

Himara je nádherné letovisko, ktoré stojí za návštevu. A s množstvom rôznych typov ubytovania, môžete si užiť svoju dovolenku presne tak, ako chcete. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, skromné apartmány alebo kempovanie pod hviezdami, v Himare nájdete možnosti pre všetkých. Tak prečo sa nevydať na cestu a objaviť ten najlepší spôsob, ako si užiť krásu tohto albánskeho letoviska?


Počasie Albánsko Himara


Albánsko patrí medzi krajiny s pestrým a zaujímavým počasím. V tomto článku sa budeme zameriavať na počasie v blízkosti malebného mesta Himara.

Himara, tiež známa ako Himarë, je malá rybárska dedinka nachádzajúca sa na Albánskej riviére, na juhu krajiny. Toto pobrežné mesto je obklopené nádhernými horami a tyrkysovým Jónskym morom. Jeho krásne pláže a pohostinní ľudia robia z Himary jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku v Albánsku.

Počasie v Himare je charakterizované teplým stredozemným podnebím. Letá sú tu teplé a suché, pričom zimy sú miernych teplôt. Najvyššie teploty sú zaznamenané v júli a auguste, keď sa teplomer môže pohybovať okolo 30°C alebo aj viac. Pri takýchto horúčavách je potrebné dbať na hydratáciu a chrániť sa pred slnkom.

Jeseň v Himare je obdobie, keď sa teploty začínajú postupne znížiť. V septembri a októbri sa teploty pohybujú medzi 25 a 20°C. Mnoho turistov sa rozhodne pre návštevu Himary počas tohto obdobia, pretože slnko ešte stále svieti a more je dostatočne teplé na plávanie.

Zima v Himare je o trochu chladnejšia a vlhkejšia. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15°C, pričom teploty v noci môžu klesnúť na 5 až 10°C. Aj keď zimy nie sú príliš extrémne, občasné dažde môžu spôsobiť zvýšenú vlhkosť. Je vhodné mať so sebou v teplejšom oblečení a pršiplášti a tiež nezabudnúť si dažďový deň pobyt v interiéri alebo počasie Heraklionu pri prechádzkach vonku.

Jar v Himare prichádza s miernymi a príjemnými teplotami. Tento obdobie je ideálne pre turistov, ktorí máte radi pokoj a menej ľudí na plážach. Teploty sa pohybujú okolo 20°C a začína prichádzať viac slnečných dní.

Celkovo povedané, Himara ponúka skvelé počasie počas väčšiny roka. Nech už sa rozhodnete navštíviť túto krásnu destináciu v lete alebo v inom období, môžete si byť istí, že sa dočkáte príjemného počasia. Vždy si však pamätajte na vybavenie príslušným oblečením v závislosti od ročného obdobia a nezabudnite sa chrániť pred slnkom a hydratovať. S týmito opatreniami môžete plne vychutnať všetko, čo tento kúzelný kúsok Albánska ponúka.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Otázky:

1. Kde sa nachádza Himara v Albánsku?
2. Aká je himarská kultúra a históriu?
3. Aké sú prírodné krásy v Himare?
4. Ako sa oplatí cestovať do Himary?
5. Aké sú populárne pláže v Himare?
6. Aké atrakcie a pamiatky si môžem pozrieť v Himare?
7. Kde môžem nájsť ubytovanie v Himare?
8. Aké sú typické jedlá a nápoje v Himare?
9. Aký je najlepší čas na návštevu Himary?
10. Ako sa môžem dostať do Himary?

Odpovede:

1. Himara sa nachádza na juhu Albánska na pobreží Jónskeho mora.
2. Himara má bohatú kultúru a históriu, ktorá siaha až do staroveku. Má vplyv gréckej, rímskej a byzantskej kultúry.
3. V Himare sa nachádzajú nádherné pláže, krásne zátoky a živé koralové útesy.
4. Cesta do Himary sa oplatí, pretože ponúka krásne výhľady na more a blízke ostrovy. Môžete si užiť aj rôzne vodné športy a zaujímavú kultúru.
5. Medzi populárne pláže v Himare patria Livadhi, Potami, Gjipe a Spile.
6. V Himare sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako napríklad staroveké ruiny, hrad, múzeum a chrámy.
7. Ubytovanie v Himare môžete nájsť v hoteloch, penziónoch a súkromných apartmánoch.
8. Typické jedlá v Himare zahŕňajú čerstvé ryby a plody mora, grécke a albánske špeciality a tradičné pečivo.
9. Najlepší čas na návštevu Himary je v lete, keď je teplé počasie a otvorené pláže. Väčšina turistov prichádza v júli a auguste.
10. Do Himary sa môžete dostať autobusom z hlavného mesta Tirany alebo letecky cez letisko vo Vlorë.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko je možno jednou z najviac neobjavených a nedocenených krajín v Európe, a to platí aj pre jeho nádhernú pobrežnú oblasť. Jedným z týchto malo známych klenotov je mestečko Himara, ktoré je ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Himara sa nachádza v južnej Albánsku, na pobreží Jónskeho mora. Tento pôvabný prímorský raj je obklopený strmými horami a krásnymi plážami s tyrkysovou vodou. Jeho priezračné more a teplé slnečné počasie v kombinácii s vynikajúcou albánskou pohostinnosťou robia z Himary skvelé miesto pre oddych a relaxáciu.

Himara ponúka niekoľko pláží, z ktorých každá má svoje jedinečné čaro. Pláž Potami je jednou z najpopulárnejších, s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, čo je ideálne pre rodiny s deťmi. Pláž Livadhi, ďalšia vyhľadávaná destinácia, je viac zarastená zelenou a ponúka útočisko pred horúcim slnkom. Ak ste dobrodružne založení, určite musíte navštíviť pláž Gjipe, ktorá je prístupná iba cez pešiu turistickú trasu a ponúka nádherný výhľad na skalnaté útesy.

Okrem slnenia sa na pláži je Himara tiež bohatá na kultúrne pamiatky a historické miesta, ktoré si určite zaslúžia návštevu. V samotnej Himare nájdeme pevnosť z 16. storočia, ktorá je významnou historickou atrakciou tohto regiónu. Od pevnosti sa taktiež odkrývajú úchvatné výhľady na mesto a okolité hory.

Milovníci aktívneho oddychu sa môžu vydať na výlet do Národného parku Llogara. Tento park sa nachádza v blízkosti Himary a ponúka nádherné horské túry, ktoré odhalujú úchvatné výhľady na pobrežie a okolitú prírodu. Park je domovom množstva druhov rastlín a zvierat a je ideálnym miestom pre pikniky a relaxáciu v prírode.

Albánska kuchyňa je tiež jedným z najznámejších ťahákov tejto oblasti. V Himare nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentické albánske jedlá. Obliekané krevety, ryby v pikantnej omáčke a syrový burek sú iba niektoré z miestnych pochúťok, ktoré musíte ochutnať.

Albánsko Himara je teda skvostným miestom na strávenie dovolenky. Jeho nádherné pláže, prírodné poklady a kultúrne a historické pamiatky vás určite očaria. Ak túžite po dovolenke mimo turistických smerníc a chcete objaviť niečo naozaj jedinečné, Himara je miestom, ktoré musíte navštíviť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky