Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)

Počasie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park sa nachádza na západnom pobreží Austrálie a je domovom jedného z najkrajších a najneskôr objavených prírodných divov sveta - Purnululu National Park. Tento národný park je známy svojimi unikátnymi piesočnatými stolovými horami, známymi ako Bungle Bungle Range, a je tiež zoznamom svetového dedičstva UNESCO.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie v Purnululu National Park, je jeho umiestnenie. Nachádza sa v suchom a mierne horúcom podnebnom pásme, kde je zvyčajne vysoká teplota a nízka vlhkosť. Letá v tomto regióne sú typicky horúce, s maximálnymi teplotami pravidelne prekračujúcimi 35 ° C. V týchto mesiacoch môžete očakávať, že budete potrebovať ľahké oblečenie, slnečné okuliare a dostatočné množstvo slnečnej ochrany, ak sa chystáte na turistiku alebo skúsenosti na voľnom vzduchu.

Zimy v Purnululu National Park sú miernou a prijateľnou alternatívou vysokým letným teplotám. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 ° C a 25 ° C, s nočnými teplotami, ktoré môžu klesnúť pod 10 ° C. V zime môžu byť aj občasné dažde, ktoré prinesú potrebnú vlhkosť pre túto suchú krajinu.

Pre tých, ktorí chcú navštíviť Purnululu National Park, je dôležité plánovať si cestu v súlade s teplotami a zrážkami v regióne. Letá sú obdobím s najvyššími teplotami, ktoré môžu byť pre niektorých turistov príliš náročné. Zima je obdobím s miernymi teplotami, ale priemerným množstvom turistov. Pre tých, ktorí preferujú chladnejšie počasie a nie sú obmedzení časovou dostupnosťou, môže byť najlepšou voľbou návšteva Purnululu National Park počas jarných alebo jesenných mesiacov.

Purnululu National Park je nielen dobre známy svojimi unikátnymi piesočnatými horami, ale aj pre svoju divokú a pestrú faunu a flóru. Turisti majú príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov, plazy a iné zvieratá, ktoré prežívajú v tomto ekosystéme. Pre tých, ktorí majú záujem o prírodu a ekológiu, je toto miesto skutočným rajom.

Nech už plánujete návštevu Purnululu National Park na jeseň, zimu, jar alebo leto, mali by ste si byť vedomí náročností a potreby dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia vyskytujúce sa v suchom a horúcom podnebnom pásme. Dôležité je mať dostatočné množstvo vody, opaľovacie krémy a ochranu proti slnku, aby ste si mohli vychutnať túto nádhernú časť Austrálie.

Purnululu National Park je skutočne jedinečným a nádherným miestom na Západe Austrálie s fascinujúcou prírodou a divokými krásami. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, máte zaručenú úžasnú dovolenku. Bungle Bungle Range a Purnululu National Park vám ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a pohľady na nádhernú a neporušenú austrálsku krajinu.


Dovolenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, nachádzajúci sa vo Západnej Austrálii patrí medzi najfascinujúcejšie a jedinečné destinácie pre dovolenku v Austrálii. Tento národný park, ktorý bol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO, je domovom jednej z najväčších prírodných atrakcií v krajine - skalných formácií známych ako Bungle Bungle.

Bungle Bungle je púštny región so zosieťovanými pieskovými formáciami, ktoré sú tvorené sedimentárnymi horninami a majú jedinečnú hnedú a oranžovú farbu. Tieto veže a guľovité tvarovanie vytvárajú niekoľko údolí a klastru, ktorý je skutočne pôsobivý. Rovnako fascinujúce sú aj spletité cesty a chodby medzi skalami, ktoré vytvárajú labirint a ponúkajú návštevníkom možnosť objavovať a obdivovať prírodnú krásu tohto miesta.

Najlepším spôsobom, ako preskúmať Bungle Bungle, je využiť túry a prechádzky po parku. K dispozícii sú rôzne trasy, ktoré sa rôznia podľa obtiažnosti a času, ktorý vám trvá prejsť. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí trasa do Cathedral Gorge, kde môžete prechádzať krásnymi farbami skalných stien a vstúpiť do nádherného prírodného amfiteátra. Ďalšou populárnou trasou je Echidna Chasm, ktorá ponúka úžasnú panorámu údolí obklopeného mohutnými skalami.

Okrem toho, že je tu možnosť prechádzať sa, môžete sa tiež rozhodnúť pre prehliadku helikoptérou, ktorá vám umožní vidieť priestor Bungle Bungle z úplne nového uhla. Let helikoptérou vám poskytne úplne nové súvislosti a odhalí skutočnú krásu a jedinečnosť tohto miesta.

Pre tých, ktorí majú radi kempovanie, Purnululu National Park poskytuje možnosť kempovania v krásnom prostredí priamo pod skalami Bungle Bungle. Táto skúsenosť vás priblíži k prírode a umožní vám sledovať úžasné nočné oblohy a počúvať zvuky divočiny.

Ak plánujete návštevu Purnululu National Park, odporúča sa venovať tam minimálne 2 dni, aby ste si mohli vychutnať každý roh a kút tohto miesta. Nezabudnite sa pripraviť na horúce letné teploty a nezabudnite si so sebou priniesť dostatok vody, návnady a opaľovacieho krému.

Dovolenka v Purnululu National Park je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť a preskúmať fascinujúce skalné formácie Bungle Bungle. Pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu a dobrodružstvo, je tento národný park v Západnej Austrálii určite miestom, ktoré by nemali prehliadnuť.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


1. Kde sa nachádza Purnululu National Park?
Purnululu National Park sa nachádza na Západnej Austrálii v Kimberley regióne.

2. Aká je veľkosť Purnululu National Park?
Purnululu National Park má rozlohu približne 240 000 hektárov.

3. Ako sa dostanem do Purnululu National Park?
Najlepší spôsob ako sa dostať do Purnululu National Park je autom, po ceste z mesta Kununurra alebo Halls Creek.

4. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstupný poplatok do Purnululu National Park je 12 Austrálskych dolárov pre dospelých a 6 Austrálskych dolárov pre deti (ceny sú platné v roku 2021).

5. Aké sú hlavné atrakcie v Purnululu National Park?
Hlavnými atrakciami v Purnululu National Park sú Bungle Bungle menhiry, ktoré sú unikátnymi útvarmi pieskovcových kuželov a pohoria.

6. Môžem tam prespať?
Áno, v Purnululu National Park sú k dispozícii kempingové miesta s obmedzenými zariadeniami. Je však potrebné si umiestnenie miesta rezervovať vopred.

7. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu Purnululu National Park je v austrálskom jari a jeseňi (marec, apríl, september a október), keď je teplota príjemná.

8. Je potrebné si zobrať so sebou vodu na túru v parku?
Áno, je dôležité si so sebou vziať dostatok vody, najmä v horúcich letných mesiacoch.

9. Ako dlho trvá prehliadka parku?
To závisí od toho, akú prehliadku plánujete. Na ľahšie krátke túry môžete rátať s pár hodinami, ale na dlhšiu prehliadku cez celý park môže byť potrebný celý deň alebo viac.

10. Musím si zobrať so sebou vlastné jedlo na návštevu parku?
Áno, je odporúčané mať so sebou dostatok jedla a pitia na túru do Purnululu National Park, pretože tam nie sú žiadne stravovacie zariadenia.


Ubytovanie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, situovaný v Západnej Austrálii, je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom úžasné možnosti ubytovania. Tento národný park je známy najmä svojím neobvyklým geologickým útvarom známym ako Bungle Bungle Range, ktorý je zoradený v rade červených a oranžových skalných kopcov v tvare panáčích hláv. Túto jedinečnú krajinu tvoria múry z pieskovca, ktoré sa vyvinuli v priebehu miliónov rokov.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Purnululu National Park, máte na výber z niekoľkých možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto okúzľujúcu a krehkú krajinu. Prvou možnosťou je táborisko Bungle Bungle Savannah Lodge, kde si môžete prenajať jednu z luxusných staní. Táto možnosť vám ponúka všetky základné pohodlia a vybavenie, ktoré potrebujete na odpočinok po dlhom dni objavovania parku. Stan sa nachádza v oáze zelených trávnikov, ktoré sú oplotené a chránia návštevníkov pred divou zverou. Stan je jednoducho zariadený s postelou, stolom a stoličkami a má súkromnú terasu, kde si môžete vychutnať výhľad na krásne okolité prostredie.

Ak preferujete niečo viac rustikálne, môžete sa rozhodnúť pre stanovanie v táborisku Purnululu National Park Campground. V tomto táborisku si môžete postaviť svoj vlastný stan a stráviť noc pod hviezdami. Táborisko disponuje spoločnými toaletami a sprchami a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si želajú jednoduchú a autentickú skúsenosť v prírode. Ubytovanie je tu lacnejšie a ponúka vám príležitosť spoznať iných dobrodruhov a cestovateľov, ktorí sa tiež vybrali objavovať tento unikátny národný park.

Nezávisle na tom, ktoré ubytovanie si vyberiete, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na Bungle Bungle Range, prechádzky po chodníkoch, ktoré vás prevedú úžasnou krajinou, a stretávania s miestnou faunou a flórou. Medzi obľúbené aktivity patrí napríklad výlety helikoptérou nad národným parkom, jazda na koni alebo exkurzie s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú jedinečný pohľad na históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta.

Purnululu National Park je miestom, kde môžete skutočne zažiť magickú krásu prírody. Bez ohľadu na to, či ste dobrodružný cestovateľ alebo skúsený turista, tento park vám ponúka jedinečnú príležitosť preniknúť do vzdialenej divokosti a objavovať majestátne panorámy, ktoré vás zanechajú bez slov. Ak chcete absolvovať nezabudnuteľné dobrodružstvo v Austrálii, neváhajte a navštívte Purnululu National Park.


Letenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, situovaný v západnej Austrálii, je jedným z najfascinujúcejších miest na svete. Tento národný park je známy pre svoje pôsobivé geologické útvary, ktoré sa nazývajú Bungle Bungle Ranges. Toto územie, ktoré bolo zalistované na zozname Svetového dedičstva UNESCO, je ako žiadne iné miesto na Zemi.

Cesta do národného parku Purnululu je veľmi podmanivá. Väčšina cestujúcich sa rozhoduje pre najjednoduchší spôsob dopravy - leteckú cestu. Letenky do Austrálie môžete zohnať z rôznych svetových destinácií a následne pokračovať v lete do letiska v blízkosti národného parku. Letecká cesta vám ponúkne okúzľujúce výhľady na austrálsku krajinu, s jej nádhernými plážami, horskými pásmy a prepožičia vašej ceste určitý príjemný vzdušný zážitok.

Po prílete na miesto určenia a zaplatení vstupného poplatku môžete začať objavovať úžasné krásy Purnululu National Park. Bungle Bungle Ranges sú unikátnymi formáciami, ktoré sa skladajú z vrstiev piesku, ktoré sú vytvorené účinkom procesu rustikácie. Tieto skaly, tvarujúce sa v fascinujúce koncentrické kruhy, učarujú každého návštevníka. Ich originálna farba, ktorá v priebehu dňa mení odtiene od sivohnedých po oranžové a červené, je pre tento národný park charakteristická.

Ak máte radi túry a dobrodružstvo, určite oceníte možnosti, ktoré ponúka Purnululu National Park. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť skryté kúty tohto úžasného miesta. Jednou z najobľúbenejších je tunelová cesta, ktorá vám umožní prechádzať sa cez skalné tunely a objavovať ich úžasné ohromujúce interiéry. Na konci tejto trasy môžete dokonca navštíviť známe Cathedral Gorge, nádhernú oblasť so skvostnou akustikou, kde sa konajú rôzne hudobné podujatia.

Po náročnom dňovi objavovania môžete relaxovať v jednom z táborísk v parku, kde si môžete postaviť stan alebo si nájsť ubytovanie v jednom z príbytkov, ktoré sú k dispozícii. Vychutnajte si večer pri ohni a obdivujte hviezdy vo večernom nebi - tento zážitok je jednoducho neopakovateľný.

Purnululu National Park je nezabudnuteľné miesto, ktoré každý milovník prírody a dobrodružstva musí vidieť. Jeho jedinečné geologické útvary, pôsobivá krajina a možnosti turistických aktivít vás určite dostanú. Ak si chcete užiť toto skryté kúzlo v západnej Austrálii, neváhajte a zohnajte si letenky do Austrálie, aby ste sa mohli pustiť do tejto nevšednej dobrodružnej cesty. Vaše očakávania určite nebudú sklamať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky