Objavte lety za najlepšie ceny

Austrália Whitehaven Beach (Queensland)

Dovolenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest Austrálie. Táto 7 kilometrová pláž, ktorá je jednou z najčistejších na svete, je jedinečná pre svoj biely piesok tvorený 98% kalcitom, ktorý nereaguje na teplo, či tlak a nezahnieva sa pod vašimi nohami.

Návšteva Whitehaven Beachu je bezpochyby jednou z najobľúbenejších aktivít v okolí Whitsunday, kde sú turisti dovedna pritiahnutí jeho krásou a pôvabom. Pre tých, ktorí radi relaxujú, je Whitehaven ideálnym miestom na oddych. Pokoje, v ktorých sa môžete ponoriť do pohody a relaxu, sú tu jednoducho dokonalé. Pláž je rušná turistami, ale stále si môžete nájsť miesto, kde si môžete užiť sama

Avšak pamätajte, že Whitehaven Beach nie je len o leňošení na pláži. Táto pláž tiež ponúka množstvo aktivít pre dobrodruhov a fanúšikov adrenalínu. Budete mať možnosť okúsiť kajak na jazere Hill Inlet alebo sa pozrieť na koaly a klokany v blízkej okolite ozajstného prírodného raja.

Ak radi plávate, môžete vyskúšať snorkeling vo väčšine čistej vody okolo ostríha zátok, ktoré ponúkajú záznamné viditeľnosť korálového útesu a morského života, ktoré tu žijú. A ako keby to nestačilo, môžete sa vydať aj na prechádzku po súostroví Whitsunday alebo stráviť deň rybačením, alebo sa vybrať na výlet na člne.

Whitehaven Beach je ideálnym cieľom pre každého, kto chce prežiť nezabudnuteľné dovolenku v Austrálii. Tu si užijete neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu, ktorá zanechá vaše srdce naplnené láskou k Austrálii. Tak čo myslíte? Bolo by táto pláža na vašom zozname najkrajších miest, na ktoré chcete raz zavítať? Určite si ju nechajte urobiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


1. Kde sa nachádza Whitehaven Beach v Austrálii?
Whitehaven Beach sa nachádza na obľúbenej turistickej destinácii Whitsunday Island v austrálskom štáte Queensland.

2. Ako sa dostanem na Whitehaven Beach?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Whitehaven Beach, je vziať loď alebo katamarán z miest jako je Airlie Beach či Shute Harbour. Existujú aj výlety z ostrova Hamilton alebo Daydream Island.

3. Ako dlho trvá cesta na Whitehaven Beach?
Cesta na Whitehaven Beach závisí od miesta, z ktorého odchádzate. Cesta z Airlie Beach môže trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

4. Je Whitehaven Beach bezpečné pre plávanie?
Áno, Whitehaven Beach je bezpečné pre plávanie. Pláž je veľmi plochá a plytká, voda je čistá a jasná. Avšak treba si dávať pozor na prúdy pri vstupovaní do vody.

5. Aké aktivity je možné robiť na Whitehaven Beach?
Na Whitehaven Beach môžete relaxovať na bielych piesčitých plážach, plávať, šnorchlovať, alebo sa vziať na prechádzku po okolí. Môžete si tiež prenajať kajak, stoja paddleboard, alebo usporiadať si piknik na pláži.

6. Je možné prespať na Whitehaven Beach?
Nie je povolené táboriť ani spávať priamo na Whitehaven Beach. Pre nocovanie je potrebné vyhľadať ubytovanie v okolitých dedinkách či ostrovoch.

7. Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti poblíž Whitehaven Beach?
V okolí sa nachádza niekoľko možností ubytovania, vrátane luxusných letovísk a hotelov na miestach ako Hamilton Island, Hayman Island alebo Daydream Island. Ostatné bližšie možnosti nájdete v Airlie Beach.

8. Je potrebné platiť za vstup na Whitehaven Beach?
Nie, nevyžaduje sa žiadny poplatok za vstup na Whitehaven Beach.


Počasie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande, Austrália, je jedným z najkrajších pláží na svete. Je to miesto, ktoré musíte navštíviť, ak máte radi biele piesky, krásne modré more a slnečné počasie.

Počas tých správnych mesiacov, čo trvá austrálske leto od decembra do februára, je počasie perfektné na návštevu tejto krásnej pláže. Prámie slnko, modré nebo, teploty okolo 30 stupňov Celzia. To všetko spolu vytvára izolovaný a krásny kút sveta pre oddych a relax.

Avšak, nie každý má radi horúce počasie. Ak ste citlivý na teplo, alebo sa vám nechce pobyt na slnku, môžete navštíviť Whitehaven Beach počas jari alebo jesene. V týchto mesiacoch sú teploty nižšie, okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale stále príjemné pre návštevu.

Ako však viete, počasie môže byť nepredvídateľné a môže sa meniť počas dňa. Je preto dôležité byť pripravený a obliecť vhodné oblečenie. Ak sa rozhodnete navštíviť pláž, nezabudnite si na seba vziať klobúk, slnečné okuliare a opaľovací krém. Ak chcete plávať, nezabudnite si plavky, uterák a vodu na pitie.

Hoci je Whitehaven Beach krásna pláž, návštevníci sa musia pozorovať na vnútorné riasy. Tieto riasy sú neškodné pre ľudí, ale sú dôležitým ekosystémom pre miesto. Nie je preto dovolené ich rušiť alebo odnášať.

Všeobecne platí, že ak máte radi krásne pláže, slnečné počasie a krásny výhľad, Whitehaven Beach je pre vás tou správnou voľbou. S vhodným oblečením, chladivými nápojmi a slnečnými okuliarmi môžete stráviť deň oddychom a relaxom na tomto krásnom mieste, ktoré vás zaručene očarí.


Letenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach, nachádzajúci sa na ostrove Whitsunday v austrálskom štáte Queensland, je jedným z najkrajších pláží na svete. Jej neobvykle biely piesok a krásna tyrkysová voda návštevníkov fascinuje. Ak sa chystáte navštíviť čarovné miesto, mali by ste začať hľadať letenky do Austrálie už teraz.

Letenky do Brisbane, ktoré sa nachádza v blízkosti ostrova Whitsunday, nájdete u niekoľkých leteckých spoločností a náklady sa bežne pohybujú medzi 800 až 1 500 eurami. Pre najvýhodnejšie ponuky sa však odporúča hľadať letenky niekoľko mesiacov vopred a sledovať rôzne zľavové akcie.

Keďže Whitehaven Beach sa nachádza na ostrove, bude pre vás najjednoduchšie si priamo v Austrálii prenajať loď alebo sa zúčastniť organizovanej plavby. Väčšina agentúr ponúka viacdňové plavby, ktoré vám umožnia preskúmať okolité ostrovy a užívať si krásy Austrálie nielen na pevnine. Ceny sa pohybujú približne od 400 eur za osobu a mnoho z nich ponúka aj stravu a ubytovanie na palube.

S Whitehaven Beach je spojená aj určitá zodpovednosť návštevníkov. Pláž je obklopená pralesmi a morskými živočíchmi, ktorým by sme mali venovať ochranu. Odporúča sa preto používať biologicky odbúrateľné opaľovacie krémy a nedovoliť si akékoľvek znečisťovanie. Nezabudnite tiež, že na pláži nie sú umiestnené žiadne odpadkové koše, takže si musíte všetok odpad zobrať so sebou.

Ak sa chcete presvedčiť o kráse Whitehaven Beach na vlastné oči, nenadávajte a kúpte si letenku do Austrálie. Zaručujeme vám, že sa vám táto krásna pláž isto zapáči a zostane vám v pamäti na dlho.


Ubytovanie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z najkrajších pláží na svete a neodmysliteľnou súčasťou austrálskeho štátu Queensland. Táto nádherná pláž sa nachádza na ostrove Whitsunday, ktorý je súčasťou známeho Great Barrier Reef. Whitehaven Beach je známa svojou jemnou bielou piesčitou plážou a tyrkysovými vodami, čo spôsobuje, že je to miesto, ktoré nesmie chýbať na vašej cestovateľskej plán.

Aj keď Whitehaven Beach je populárna turistická atrakcia, v blízkosti nej nie je žiadne komerčné ubytovanie. Toto mu však pridáva na exkluzivite a umožňuje návštevníkom zažiť autentický pobyt v prírode bez rušivých faktorov. Mnoho turistov sa rozhodne prespať na ostrove Whitsunday, ktorý ponúka širokú škálu možností ubytovania.

Jednou z možností je táborovanie priamo na Whitehaven Beach. Mnoho dobrodruhov sa rozhodne pre táborovanie, aby sa mohli ponořiť do prírody a zažiť magickú atmosféru tejto pláže aj v noci. Pláž disponuje niekoľkými stanovými táboriskami s prístupom k pitnej vode a toaletám. Je však dôležité si na táborovanie rezervovať miesto vopred, pretože táboriská sú obľúbené a rýchlo sa zaplnia.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac komfortu, je tu možnosť rezervovať si dovolenku v neďalekej plážovej dedinke Airlie Beach. Airlie Beach je skvelé miesto na relaxáciu a ponúka širokú škálu luxusných i cenovo dostupnejších hotelov, resortov a apartmánov. Z Airlie Beach sa môžete vydať na výlety lodou alebo helikoptérou na Whitehaven Beach. Tieto výlety vám tiež umožnia objaviť ďalšie krásy a unikátne miesta v okolí, ako sú modré jaskyne či korálový útes Great Barrier Reef.

Pre tých, čo preferujú súkromie a oddych, je možné si prenajať súkromnú jachtu alebo katamarán, ktoré ponúkajú ubytovanie na mori. Tieto plavidlá zaručia vám maximálnu slobodu a flexibilitu pri presunoch medzi plážou a ďalšími miestami v okolí. Môžete si užívať krištáľovo čisté vody priamo z paluby svojho súkromného plavidla a zároveň si vychutnať pohľad na panorámu Whitehaven Beach.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Austrálii vám umožnia prežiť nezabudnuteľnú dovolenku na jednej z najkrajších pláží na svete. Whitehaven Beach v Queensland je miesto, ktoré si zamilujú nielen milovníci slnka a mora, ale aj tí, ktorí si chcú oddýchnuť v prírode a zažiť autentický austrálsky život. Chytejte príležitosť a navštívte toto úžasné miesto, ktoré sa isto zapíše do vašej pamäti na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky