Objavte lety za najlepšie ceny

Azerbajdžan Národný park Shirvan

Počasie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je známy svojou pestrou kultúrou, no má tiež nádhernú prírodu, ktorá láka každého milovníka prírody. Jedným z najkrajších národných parkov v krajine je Národný park Shirvan, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Tento park je nádherným miestom, kde sa stretávajú horské pobrežia s púšťou a priesmykom.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vypočítať od rušného mesta a načerpať nové sily v náručí prírody, Národný park Shirvan je pre vás tou správnou voľbou. Letné obdobie v parku Shirvan býva extrémne horúce, a tak by ste si mali dávať na seba pozor a dbať o dostatočný príjem tekutín. Teploty sa tu v lete obvykle pohybujú okolo 35 °C, avšak sa môžu vystúpiť aj nad túto hranicu.

Na druhej strane, zima v parku Shirvan je mierna a suchá so strednými teplotami okolo 10 °C. Každý ročný obdobie má svoje výhody a nevýhody, a tak záleží na vašich osobných preferenciách.

Vrátite sa do čias, kedy sa táto oblasť stala ochranným územím, aby sa ochránila príroda a zvieratá, ktoré v nej bývali. Teraz je tento park domovom pre mnoho rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú chránené a chránené aby uistili prekrásnu krajinu pre budúce generácie.

Pre milovníkov turistiky a prírody je Národný park Shirvan odokvzďaľovanou destináciou, kde sú k dispozícii rôzne turistické atrakcie. Medzi najznámejšie atrakcie patrí vodopád Aghti a púšť Gobustan, ktoré sú jedinečné v celom svete. Národný park Shirvan je skutočne jedným z najkrajších miest v Azerbajdžánu, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Shirvan


1. Aké je umiestnenie národného parku Shirvan?
Národný park Shirvan sa nachádza v strednom Azerbajdžane, v regione Shirvan, blízko mesta Şamaxı.

2. Aké je cieľom národného parku Shirvan?
Cieľom národného parku Shirvan je ochrana a ochrana biodiverzity v regióne a podpora environmentálneho vzdelávania a turizmu.

3. Aké druhy fauny a flóry sú v národnom parku Shirvan?
Národný park Shirvan je domovom pre rôzne druhy rastlín a živočíchov, vrátane rôznych druhov vtákov, dravcov, cicavcov a hmyzu.

4. Ktoré aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov v národnom parku Shirvan?
Návštevníci národného parku Shirvan môžu vykonávať rôzne aktivity, ako sú dochádzkové a turistické trasy, fotografovanie prírody, rybolov a táborisko.

5. Aké sú otváracie hodiny národného parku Shirvan?
Národný park Shirvan je otvorený pre verejnosť od pondelka do nedele, od 9:00 do 18:00.

6. Je potrebné si zakúpiť lístok na vstup do národného parku Shirvan?
Áno, návštevníci národného parku Shirvan musia zakúpiť vstupenku na vstup do parku. Ceny sa líšia v závislosti od veku a typu aktivity.

7. Sú v národnom parku Shirvan dostupné sprievodcovské služby?
Áno, návštevníci môžu využiť sprievodcovské služby, ktoré poskytujú podrobné informácie o parku a jeho okolí.

8. Je možné v parku kempovať?
Áno, návštevníci majú možnosť táboriť v národnom parku Shirvan. Je však potrebné získať povolenie a dodržiavať pravidlá a obmedzenia týkajúce sa táborovania.

9. Aké ďalšie zaujímavé miesta sa nachádzajú v blízkosti národného parku Shirvan?
V blízkosti národného parku Shirvan sa nachádzajú rôzne zaujímavé miesta, ako sú historické pamiatky v meste Şamaxı, Gobustan národný park a Prezidentský palác v meste Baku.

10. Ako sa tam dostanem?
Národný park Shirvan je dostupný autom, autobusom alebo taxíkom. Je potrebné sledovať miestnu dopravnú sieť a cestovné pokyny.


Letenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je krajina plná kontrastov, kde staroveká históriu sa pretavuje do moderného a dynamického mesta s množstvom možností pre turistov. A jedným z najkrajších a najlepších miest navštívenia v Azerbajdžane je Národný park Shirvan.

Letenka do Azerbajdžanu

Ak sa chystáte navštíviť Národný park Shirvan v Azerbajdžane, musíte si najskôr zakúpiť letenku. Aerolinky ako Qatar Airways, Turkish Airlines, či Emirates ponúkajú letenky z Bratislavy či Viedne do Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu, a to za výhodné ceny. Po prílete na letisko v Baku si môžete prenajať auto alebo využiť množstvo autobusov či taxíkov služieb, ktoré vás zavedú priamo do Národného parku Shirvan.

Národný park Shirvan

Národný park Shirvan sa nachádza v severozápadnom Azerbajdžane a zaberá plochu viac ako 54 000 hektárov. Park bol založený v roku 2003 s cieľom ochrany prírodnej a kultúrnej dedičiny regiónu a je domovom mnohým druhom rastlín a zvierat.

Národný park Shirvan sa môže pochváliť rôznorodou faunou a flórou, ktorá zaručuje nezabudnuteľné zážitky všetkým návštevníkom parku. Medzi najzaujímavejšie vidiecke miesta patrí množstvo sov, sovakov, ale aj rýb, kŕdeľov hriešnikov a mnohých iných druhov vtákov.

Okrem toho, Národný park Shirvan ponúka aj príležitosť objavovať divoké zvieratá, ako sú medveď hnedý, srnec a pes divý či dravce, vrátane orlov poľných, sokolov a jastrabov.

Pre milovníkov rastlín, park ponúka veľa druhov, ako sú dub, jesen, gaštan, ušľachtilý cyprus a mnoho ďalších.

Historické miesta v Národnom parku Shirvan

Okrem jedinečných druhov zvierat a rastlín, Národný park Shirvan ponúka aj mnoho historických miest, ako sú staroveké hroby, hrady a iné archeologické miesta, ktoré dokazujú bohatú históriu regiónu. Najdôležitejšou pamiatkou v parku je hrobka sultána Daniyara, ktorý bol uznávaným vodcom a vládcom niekoľkých regiónov.

V parku sa nachádza aj malá dedinka, kde návštevníci môžu zažiť miestne tradície a poznať kultúru obyvateľov regiónu.

Národný park Shirvan je miestom plným krás a možností pre turistov. Ak máte radi prírodu, história a chcete sa ponoriť do miestnych kultúr, potom určite vezmite letenku do Azerbajdžanu a navštívte tento skvelý park.


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo príležitostí pre dovolenku. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Národný park Shirvan.

Nachádza sa v severnom Azerbajdžane a je jedným z najväčších prirodzených rezervácií v krajine. Tento národný park je domovom pre mnoho vzácnych a ohrozených druhov rastlín a zvierat, ktoré robia z tohto miesta skutočný raj pre milovníkov prírody.

Národný park Shirvan sa sťahuje cez približne 54 000 hektárov divočiny. Jeho jedinečná kombinácia horských oblastí, jazeriek, jaskýň a močiarov urobila z tohto miesta jedno z najobľúbenejších turistických zastávok v krajine.

Prechádzka parkom je ako cesta do minulosti, pretože tu nájdete množstvo historických pamiatok a artefaktov. Mnohé z týchto miest sú staré viac ako desaťtisíc rokov a ponúkajú jedinečný pohľad do histórie Azerbajdžanu.

Medzi najznámejšie atrakcie parku patrí Gyz Galasy - Večná veža. Táto veža, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, bola postavená v 12. storočí a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Okrem historických pamiatok je Národný park Shirvan tiež domovom pre niekoľko druhov rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú na pokraji vyhynutia. Medzi nimi je napríklad saiga, vzácna antilopa, ktorá je domáca len v tomto ohraničenom území.

Pre milovníkov turistiky je Národný park Shirvan dokonalým miestom na prechádzky a trekking. Existuje množstvo vyznačených chodníkov, ktoré vám umožnia preskúmať túto nádhernú prírodnú krajinu. Môžete tiež navštíviť niektoré z jazier, ktoré sa nachádzajú v parku, a vychutnať si pokoj a kľud okolia.

Ak hľadáte niečo menej aktívne, Národný park Shirvan je tiež skvelým miestom na piknik s rodinou alebo priateľmi. Množstvo odpočinkových miest a piknikových priestorov je k dispozícii na relaxáciu a vychutnávanie prírody.

Dovolenka v Azerbajdžane je bezpochyby skvelým zážitkom, a ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Shirvan, nebudete sklamaní. Toto miesto neponúka len krásnu prírodu a bohatú históriu, ale aj jedinečnú atmosféru a pokoj pre oddych a relaxáciu.

Dúfajme, že táto krajina bude mať aj naďalej dostatočnú starostlivosť o svoje prírodné rezervácie, aby sme aj do budúcnosti mohli obdivovať krásu miest ako Národný park Shirvan.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Shirvan


Azerbajdžan, krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Jedným z najkrajších miest Azerbajdžanu je Národný park Shirvan. Tento park je jedným zo symbolov krajiny a ponúka mnoho príležitostí na turistiku, oddych a spoznávanie nových kultúr. Ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, radi by sme vám predstavili možnosti ubytovania.

V Národnom parku Shirvan nájdete mnoho ubytovacích možností rôznej kategórie. Od luxusných hotelov s nádherným výhľadom na prírodu až po skromné ubytovania s jednoduchým vybavením. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v Národnom parku Shirvan je hotel "Gala". Tento hotel sa nachádza v blízkosti historických pamiatok a ponúka krásny výhľad na prírodu. Hotel má dva druhy izieb: štandardné izby a apartmány. Štandardné izby sú vybavené nábytkom, kúpeľňou a TV. Apartmány majú oddelenú spálňu a obývaciu izbu, kuchyňu, kúpeľňu a TV. Okrem toho má hotel "Gala" aj reštauráciu, bazén, fitnescentrum a kúpeľné zariadenia.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, potom sa môžete ubytovať v niektorom z penziónov alebo hostinách v Národnom parku Shirvan. Napríklad penzión "Həşim" sa nachádza v blízkosti jednej z najkrajších pláží v Národnom parku Shirvan. Penzión ponúka štandardné izby s kúpeľňou a TV. Okrem toho má penzión aj reštauráciu s tradičnou azerbajdžanskou kuchyňou.

Ak hľadáte niečo ešte lacnejšie, potom sa môžete ubytovať v jednom z kempov v Národnom parku Shirvan. Kempy sú ideálnym miestom pre rodiny alebo skupiny priateľov. Môžete si vybrať z rôznych kempov s rôznymi službami a vybavením.

Pokiaľ ide o ceny, závisia od kategórie a kvality ubytovania. Najlacnejšie ubytovanie nájdete v kempoch a hosťovských domoch, kde sa ceny pohybujú okolo 10 eur na noc. Priemerne stredné triedy hotely sa začínajú na 50 eur za noc, zatiaľ čo luxusné hotely môžu stáť až 200 eur za noc.

V každom prípade, ak plánujete navštíviť Národný park Shirvan, určite si môžete vybrať ubytovanie podľa svojich potrieb a rozpočtu. Ubytovanie v Národnom parku Shirvan vám umožní preskúmať krásu tohto miesta a objaviť jeho kultúru a históriu. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Národného parku Shirvan ešte dnes!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky