Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Abaco Islands

Počasie Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú známe svojou vynikajúcou dovolenkou, úchvatnými plážami a karibskou atmosférou. Jedným z najpopulárnejších miest na týchto ostrovoch sú Abaco Islands. Nachádzajú sa na severe Bahám a sú skutočným rajom pre milovníkov tropického počasia.

Abaco Islands sa skladajú z viac ako 120 obývaných a neobývaných ostrovov. Svojou krásou a prírodnými zákutiami pritahujú každý rok tisícky turistov z celého sveta. Toto miesto je domovom pre bohatú faunu a flóru, ktoré vytvárajú jedinečné ekosystémy.

Počasie na Abaco Islands je typické pre Karibiku. Ostrovy majú tropické monzúnové podnebie s vysokými teplotami počas celého roka. Letá sú horúce a vlhké, s maximálnymi dennými teplotami okolo 30°C a nočnými teplotami okolo 25°C. Tropické búrky sú bežné, najmä v mesiacoch júl a august.

Zima na Abaco Islands je tiež príjemná s teplotami okolo 24-26°C. Je to ideálna doba na návštevu, pretože je menej tepla a vlhkosti, ale stále dostatok slnečného svetla na užívanie pláží a vodných športov. Zimné mesiace sú tiež oveľa suchšie a menej náchylné na zrážky ako letá.

Pravdepodobne najlepším obdobím na návštevu Abaco Islands je jar. Teploty sú tu príjemné - okolo 27-29°C a slnko svieti celý deň. Voda v Karibiku dosahuje teploty okolo 25-27°C, čo je skvelé pre potápanie a plávanie.

Abaco Islands majú tiež množstvo aktivít a zážitkov, ktoré si môžete užiť. Môžete stráviť dni opaľovaním sa na prekrásnych plážach s bielym pieskom, šnorchlovať v krištáľovo čistých vodách, alebo objavovať korálové útesy pri potápaní. V okolí ostrovov je tiež vynikajúce lovné miesto pre rybolov, takže ak ste rybársky nadšenec, Abaco Islands sú pre vás ideálnou destináciou.

Okrem toho si môžete užiť aj miestnu kultúru a tradície. Abaco pláže sú často domovom tradičných hudobných festivalov, ako je Abaco Beach Music Festival, na ktorom môžete zažiť miestne melódie a tance. Tu si môžete zakúpiť aj tradičné remeslá a suveníry od miestnych umelcov.

Abaco Islands sú skutočným rajom pre každého, kto túži po tropickom počasí a nezabudnuteľnom dobrodružstve. S ich krásnymi plážami, teplým počasím a pestrou aktivitou, nikdy sa vám tam nezídete. Ak snívate o tropickej dovolenke, neváhajte a navštívte Abaco Islands na Bahamách. Určite na vás nezanechajú nevšimnutý dojem.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Abaco Islands


O: Ahoj, ako ti môžem pomôcť s otázkami o Bahamách Abaco Islands?

Môžem ti poskytnúť niekoľko odpovedí na najčastejšie otázky, ktoré sa týkajú tejto oblasti:

1. Ako sa dostanem do Abaco Islands?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Abaco Islands, je lietadlom z hlavného mesta Bahám Nassau. Existujú rôzne aerolinky, ktoré lietajú na medzinárodné letisko Leonard M. Thompson International Airport na Marsh Harbour na Abaco Island.

2. Aké aktivity sú k dispozícii na Abaco Islands?

Na Abaco Islands nájdete mnoho rôznych aktivít pre turistov. Môžete sa využiť na šnorchlovanie a potápanie medzi koralovými útesmi, ložiská ryby, športový rybolov, plachtenie, alebo jednoducho relaxovať na bielych plážach.

3. Kde sa môžem ubytovať na Abaco Islands?

Na Abaco Islands nájdete mnoho miest na ubytovanie, od malých hotelov a apartmánov po veľké rezorty. Odporúčam vám, aby ste si ubytovanie rezervovali vopred, najlepšie pár mesiacov vopred, pretože miest na ubytovanie na Abaco Islands býva často nedostatok.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie na Abaco Islands?

Na Abaco Islands je mnoho reštaurácií, kde sa môžete dobre najesť a ochutnať miestne špeciality. Niektoré z najlepších reštaurácií zahŕňajú Angler's Restaurant & Bar, Curly Tails, a Firefly.

5. Aké sú miestne zvyky a tradície?

Miestne kultúry a tradície na Abaco Islands sú veľmi silné a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Nájdete tu rôzne spoločenské podujatia, napríklad party na pláži a rybárske súťaže. Mnoho z miestnych tradičných zvykov a kultúrnych praktík má korene v ľudovom umení a remeslách.


Ubytovanie Bahamy Abaco Islands


Abaco Islands sa nachádzajú na Bahamách a sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v Karibiku. Majú maľovité pláže, priezračné vody a dokonalé podmienky pre potápanie, rybolov a iné vodné športy.

Ak hľadáte ubytovanie v Abaco Islands, máte na výber z mnohých možností - od malých privátnych bungalovov až po luxusné hotely. Tu sú niektoré z najlepších ubytovacích zariadení, ktoré si môžete vybrať:

1. Abaco Beach Resort & Boat Harbour Marina - Tento hotelový komplex sa nachádza na prvom mieste, pokiaľ ide o luxus a komfort. Má súkromné pláže, vybavené kasíno, vírivky a päť-hviezdičkové reštaurácie.

2. The Abaco Club on Winding Bay - Tento exkluzívny rezort si získal popularitu medzi golfistami. Nachádza sa na výnimočnej pláži a poskytuje prístup k jednému z najlepších golfových ihrísk na Bahamách.

3. Bahama Beach Club Resort - Tento hotel je ideálny pre rodiny alebo skupiny, ktoré hľadajú väčšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie. Ponúka apartmány s jednou alebo dvoma spálňami a vybavenou kuchyňou.

4. Hope Town Harbour Lodge - Táto historická budova sa nachádza na malom ostrove a ponúka úchvatné výhľady na more a okolité pláže. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú romantickú atmosféru a ticho.

5. The Abaco Inn - Tento malý hotel sa nachádza na Sandy Point Beach a ponúka hosťom intímnu a uvoľnenú atmosféru. Má jednoduché izby, ale ponúka prvotriednu kuchyňu a výborné nápoje v bare pri bazéne.

Navyše, mnoho turistov si radšej prenajíma súkromné vily alebo apartmány od miestnych obyvateľov, ktorí ponúkajú ubytovanie cez Airbnb alebo iné platformy. Táto možnosť môže byť lacnejšia a súkromnejšia.

Abaco Islands ponúkajú mnoho možností pre rôzne typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, určite si užijete krásy Karibiku a jedinečné zážitky, ktoré Abaco Islands ponúkajú.


Letenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands: Rajský ostrov na Zemi

Bahamy sú známe svojou nádhernou prírodou, krásnym plytkým morom a bledozelenými lagúnami, ktoré lákajú turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patria aj Bahamy Abaco Islands, ktoré ponúkajú unikátnu kombináciu nekonečných bielych pláží, exotických rastlín a miestnymi kultúrami. Ak snívate o nejakom mieste, kde by ste mohli úplne vyvetrať myseľ a vychutnať si slnečné lúče, Abaco Islands sú ideálnou voľbou.

Cesta na Bahamy Abaco Islands je v súčasnosti jednoduchá, vďaka dostupným leteniek z rôznych kútov sveta. Väčšina turistov sa najčastejšie dostane na ostrov cez medzinárodné letisko Marsh Harbour, ktoré je najväčším letiskom na Abaco Islands. Z letiska sa môžete dostať na ostrovy loďou, pretože miestne pláže a destinácie sú najlepšie dostupné po mori.

Po príchode na Abaco Islands budete okamžite ohromení krásou ostrova. Svojimi bielymi piesočnými plážami, krištáľovou čistotou vody a pestrofarebnými koralmi láka na pohodu a oddych. Oblasti, ako Great Guana Cay a Treasure Cay, sú známe svojou jedinečnou prírodnou scenériou a sú ideálne pre milovníkov slnka a vodných športov.

Mnohí turisti sa nestretli s ostrovej spoločnosťou, ktorá je mimoriadne priateľská a srdečná. Miestni obyvatelia, známi ako "Bahamians", sú hrdí na svoju kultúru a radi ju zdieľajú so svojimi návštevníkmi. Môžete ochutnať tradičné miestne jedlá, ako sú conch (ozdobný morský slimák), grilovaná kreveta a ďalšie speciality pripravené z čerstvo ulovených plodov mora.

Abaco Islands ponúkajú aj množstvo outdoorových aktivít, ktoré vám pomôžu preskúmať bohatú prírodu tohto miesta. Môžete si prenajať loď a ísť na rybačku, vybrať sa na potápačský výlet a objaviť podvodný život východne od Bahám. Pre milovníkov ptactva je tu NOP (Nest Or Plover) National Reserve, kde môžete pozorovať vzácne druhy vtákov.

Okrem toho turisti môžu navštíviť aj historické miesta ako vuhoř Nassau, hlavného mesta Bahám alebo pokročiť na výlet do skupiny ostrovov známych ako "The Out Islands". Pobyt v Abaco Islands je nekonečnou zábavou a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.

Človek by nemal váhať, keď sa rozhodne navštíviť Bahamy Abaco Islands. Kombinácia nádherných pláží, úžasnej prírody a priateľských miestnych obyvateľov robí z tohto miesta dokonalý ostrovský raj. V súčasnej dobe s dostupnými letenkami a možnosťou ľahkého prístupu je tento sen o rajovej dovolenke dosiahnuteľnejší ako kedykoľvek predtým.


Dovolenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, tyrkysovými vodami a bohatou biodiverzitou. Medzi najkrajšie destinácie na Bahamách patria aj Abaco ostrovy. Tieto ostrovy sú jednými z najväčších na Bahamách a ponúkajú všetko, čo si môžete pri dovolenke priať - od nádherných pláží až po dobrodružné vodné športy.

Abaco ostrovy sa nachádzajú na severe Bahám a sú obľúbeným cieľom nielen turistov, ale aj námořníkov. Zahrňujú niekoľko hlavných ostrovov, ako napríklad Great Abaco a Little Abaco, ako aj mnoho menších okolitých ostrovov a kľukatého pobrežia. Tieto ostrovy sú ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kľud a relaxáciu na krásnych plážach, alebo sa chcú venovať vodným športom a objavovať podmorský svet.

Jednou z najkrajších pláží na Abaco ostrovoch je Treasure Cay. Táto pláž je známa svojimi jemnými piesočnatými plážami a tyrkysovou vodou. Je ideálna na opaľovanie, prechádzky popoludní alebo jednoducho na relaxáciu pri posluchu zvuku vln a obdivovaní úchvatného scenérie. Pre tých, ktorí majú záujem o vodné aktivity, možno si tu zapožičať vodné bicykle, kajaky alebo jetové lyže, a tak preskúmať okolité vody až po svoje očakávania.

Ďalším obľúbeným miestom na Abaco ostrovoch je Hope Town na Elbow Cay. Toto malebné rybárske mestečko je známe svojou charakteristickou svetelnej veži a pestrofarebnými drevenými domčekmi. Spoznávanie úzky a farebné uličky je ako cesta do minulosti a ponúka veľa fotogenickejch momentov pre návštevníkov. Hope Town je tiež ideálnou základňou pre vodné športy a výlety do okolitých ostrovov.

Okrem pláží a možností vodných športov ponúka Abaco zaujímavé možnosti pre potápanie a šnorchlovanie. Korálové útesy, ktoré obklopujú ostrovy, sú domovom pestrého morského života. Možno stretnete chobotnice, morské kone, exotické ryby a dokonca aj morské želvy. Množstvo potápačských centier na Abaco ponúka kurzy pre začiatočníkov aj skúsených potápačov, takže si môžete dopriať úžasný podmorský dobrodruh.

Okrem prírodných krás ponúkajú Abaco ostrovy aj zaujímavú kultúru a miestne obyvateľstvo. Strapec je známa tradičná bahamská hudba, ktorá má korene v afrických rytmoch a beatov. Turisti majú často možnosť vidieť tradičné straceové tančiare, ktorí v južovýchodnej oblasti Bahám vykonávajú svoje hodovania.

Dovolenka na Abaco ostrovoch je bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom. Či už ste plážový milovník, dobrodruh alebo túžite po kultúre a autentickej atmosfére ostrova, Abaco ostrovy majú všetko, čo si môžete pri dovolenke želať. Takže si užite slnko, piesok a nádhernú prírodu tejto úchvatnej destinácie na Bahamách.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky