Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Andros Island

Dovolenka Bahamy Andros Island


Bahamy sú jedno z najkrajších miest na svete a každoročne ich navštívia desiatky tisíc turistov z celého sveta. Ale aj napriek tomu, že sú Bahamy pomerne dobre známe, stále existujú niektoré ostrovy, ktoré sú pre väčšinu turistov neznáme a ponúkajú úplne autentické zážitky. Jedným z takýchto ostrovov je Andros Island.

Andros Island je tretí najväčší ostrov Bahamských ostrovov a v prípade tohto ostrova platí, že menšie nie vždy znamená horšie. Na Andros Islande je niekoľko úžasných pláží, ktoré sú často prázdne a ponúkajú tak veľké množstvo súkromia a tichej relaxácie.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete dokonale odreagovať a oddýchnuť si v prírode, Andros Island má pre vás veľa ponúk. Ostrov je tiež domovom niekoľkých chránených prírodných oblastí, ktoré sú skvelé na turistiku a pozorovanie zvierat.

Ale nenechajte sa oklamať tým, že Andros Island je len pre tých, ktorí hľadajú mierne a tiché miesto. Ostrov je tiež ideálny pre všetkých milovníkov vodných športov. S jeho krásnymi plážami a plytkými útesmi ponúka Andros Island perfektné miesto na potápanie, šnorchlovanie, rybolov a mnoho iných aktivít.

Okrem toho, Andros Island je domovom niekoľkých malých a koloritných dediniek. Tam sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a zažiť tak veľa autentických a zaujímavých zážitkov. Na ostrove nájdete veľa malých reštaurácii s čerstvo ulovenými rybami a tradičnými bahamskými jedlami.

Ak plánujete cestu na ostrov Andros, odporúčame vám aby ste si zabookovali ubytovanie vopred, pretože tento ostrov nie je tak turisticky preplnený ako slávny Paradise Island alebo Nassau. Vo všeobecnosti, Andros Island nie je lacným miestom na dovolenku, ale môže ponúknuť autentický a zaujímavý pohľad na Bahamy.

V každom prípade, ak hľadáte niečo originálne a inaké, ako sú klasické preplnené pláže, neváhajte a navštívte ostrov Andros. Toto miesto je určite o niečom špeciálnom a unikátnom, ktoré na vás určite zapôsobí.


Letenka Bahamy Andros Island


Bahamy, krajina ležiaca v Karibiku, sú známe svojimi nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a exotickým podnebím. Medzi najkrajšie miesta archipelagu patrí Andros Island, ktorý ponúka jedinečné prírodné krásy a možnosti pre množstvo dobrodružstiev.

Letenka na Andros Island je snom každého cestovateľa, ktorý túži zažiť karibskú atmosféru a stráviť oddych na najväčšom ostrove v Bahamách. Ostrov je bohatý na prírodné pamiatky a ponúka nekonečné možnosti na relaxáciu a objavovanie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Andros Island je jeho úchvatná príroda. Vysoké palmy, subtropické lesy a bujná dravá vegetácia sú charakteristické pre túto oblasť. Návštevníci sa môžu vydať na prechádzku po mnohých turistických chodníkoch a objaviť tajomstvá ostrova. Mnohé z chodníkov vedú ku krásnym vodopádom a jazerám, kde si môžu turisti vychutnať osviežujúci výlet.

Okrem prírodných krás ponúka Andros Island aj bohatý podmorský svet. Prirodzené koraly a rôzne druhy rýb sa stali domovom vzácnych morských druhov. Pre fanúšikov potápania a šnorchlovania je ostrov rajom. Okrem rafy ponúka Andros Island aj veľa zatopených vrakov, ktoré poskytujú ideálne miesto na objavovanie podmorského sveta.

Pre tých, ktorí majú záujem o oblastiach bohatých na históriu a kultúru, je tu množstvo dedín a miest, kde sa môžete ponoriť do histórie Bahám. Napríklad, môžete navštíviť sídlo Bahamského národného parku v Andros Town. Toto miesto poskytuje vzácny pohľad na tradície týchto ostrovov a ponúka možnosť spoznať miestne obyvateľstvo a ich kultúru.

Ochutnávka miestnej kuchyne je samozrejmosťou na Andros Island. Miestne jedlá sú plné chuti a vône. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, ako sú homáre a krevety, pravé karibské jedlá, ako je conch salad alebo conch fritters, a mnoho ďalších specialít, o ktorých ste doteraz nemali ani tušenie.

Pre letencov, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Andros Island množstvo aktivít na výber. Môžete si vychutnať rybolov v jednej z miestnych prístavov, jazdiť na bicykli po ostrove a objavovať krásy prírody, alebo sa prehrnúť po miestnych vodách na kajakoch alebo vodných skútroch.

Cesta na Andros Island je jedinečnou príležitosťou zažiť kúsok karibskej kultúry a vychutnať si krásu prírodného raj. Nech už sa rozhodnete na túto krásnu destináciu vyraziť na romantickú dovolenku alebo dobrodružnú exkurziu, určite nebudete sklamaní. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku na Bahamy Andros Island ešte dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Bahamy Andros Island


Bahamy sú známe ako raj pre turistov z celého sveta. Jednou z najväčších a najneobvyklejších ostrovov Baham je Andros Island, kde vládne tropické podnebie a pestrá prírodná scenéria.

Andros Island je najväčší ostrov Bahamských ostrovov a pritom najmenej obývaný. Miestne klima sa pohybuje v rozmedzí 20 až 33 stupňov Celzia, pričom letné mesiace ponúkajú vyššiu teplotu a zároveň aj vyššiu vlhkosť. Práve vďaka vlhkému podnebiu sa na ostrove nachádza množstvo prírodných jazier a mangrovníkového lesa, ktoré vytvárajú skvelé miesto na relaxáciu alebo dobrodružstvo.

V zime – od novembra do marca – býva počasie na Andros Island veľmi príjemné a teploty sa znižujú o niekoľko stupňov, čo robí z tohto obdobia vhodné obdobie na turistiku. V tomto čase tu nachádza veľa ostrova turistov, ktorí sem prichádzajú hlavne kvôli tomu, aby si mohli vychutnať ubytovanie v hoteloch, ktoré ponúkajú kvalitné služby, možnosti šnorchlovania a potápania.

V rámci letnej sezóny, najmä v júli a auguste, sa počasie na ostrove nesie v duchu vlhkosti a vysokých teplôt. Turisti v tomto období môžu tiež zažiť v niektorých oblastiach búrsky vietor, ktorý ovplyvňuje množstvo aktivít, ktoré si môžete na Andros Island užiť. Preto sa najčastejšie odporúča navštíviť ostrov v zime, kedy je počasie vhodné na všetky outdoorové aktivity až po relaxáciu na pláži.

Ako sme už spomenuli, Andros Island ponúka množstvo atrakcií, ktoré vám umožnia spoznať zaujímavý svet Bahamských ostrovov. Okrem pozorovania exotických zvierat a jedinečného rastlinstva, ponúka ostrov tiež možnosti rybárčenia a potápania v koralových útesoch. Letné mesiace sú ideálne na túry po nádhernom mangrovovom lese a po návrate si im môžete schuti oddýchnuť na pláži a užiť si tropického koktailu.

Okrem toho, Andros Island je domovom aj mnohých domorodých populácií, ktoré sa venujú na mesto tradičnému remeslu, ako je napríklad rybolov, výroba košíkov a pod. Turisti, ktorí majú chuť sa oboznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami, môžu navštíviť dediny a trhy, kde môžu zakúpiť rôzne typy suvenírov a tradičných výrobkov.

Andros Island je teda miesto, ktoré stojí za návštevu. Jeho prírodné krásy, kultúra a jedinečný život miestnych obyvateľov robia z neho vynikajúce miesto na relaxáciu a zároveň na aktívnu dovolenku. Tešíme sa na vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Andros Island


1. Aké je hlavné mesto Andros Island?
Hlavné mesto Andros Island je Nicholl's Town.

2. Ako sa najrýchlejšie dostanem na Andros Island?
Najrýchlejším spôsobom, ako sa dostať na Andros Island, je lietadlom zo susedných Bahám alebo trajektom zo susedných ostrovov.

3. Koľko trvá let na Andros Island?
Doba letu na Andros Island závisí od miesta, odkiaľ lietadlo odlieta. Priemerná doba letu je približne 1 až 2 hodiny.

4. Aké je počasie na Andros Island?
Počasie na Andros Island je tropické, s teplotami sa pohybujúcimi od 25°C do 30°C počas celého roka. Je tu tiež vysoká vlhkosť a občasné zrážky.

5. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Andros Island?
Andros Island je známe svojimi úžasnými plážami, potápačskými lokalitami, rybolovom a prirodzenými rezerváciami. Môžete sa vydať na prechádzky po pralese, preskúmať jaskyne, objavovať korálové útesy a sledovať vtáctvo.

6. Kde sa dá ubytovať na Andros Island?
Na Andros Island nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a bungalovov. Niektoré z najobľúbenejších miest na ubytovanie zahŕňajú Fresh Creek, Andros Town a Mangrove Cay.

7. Je potrebné vízum na návštevu Andros Island?
Na návštevu Andros Island a celých Bahám je potrebné mať platný cestovný pas. Na zotrvanie do 90 dní nie je potrebné žiadne vízum pre občanov z väčšiny krajín, vrátane väčšiny krajín EÚ a USA.

8. Aké je oficiálne jazyky na Andros Island?
Oficiálnymi jazykmi na Andros Island sú angličtina a bahamská kreolčina.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Andros Island?
Najlepší čas na návštevu Andros Island je v suchej sezóne, ktorá trvá od decembra do apríla. Počas tejto doby je nižšia pravdepodobnosť zrážok a teploty sú príjemné.

10. Aké sú obľúbené miestne jedlá na Andros Island?
Niektoré z najobľúbenejších miestnych jedál na Andros Island zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú lambí, kôrovce a kraby, ako aj tradicionálne bahamské jedlá ako Conch Salad a Sky Juice.


Ubytovanie Bahamy Andros Island


Andros Island na Bahamách je jedným z mála miest na svete, kde si môžete vychutnať úžasnú kombináciu krásnych pláží, krištáľovo čistého karibského mora a prírodného bohatstva. Toto miesto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným letoviskám a zažiť autentický zážitok na jednom z najväčších ostrovov Baham.

Keď sa rozhodnete navštíviť Andros Island, jedným z hlavných aspektov, na ktorý by ste mali klásť dôraz, je ubytovanie. Na ostrove existuje niekoľko možností a jedinečných rezortov, ktoré vám ponúkajú skutočnú pohostinnosť a relaxáciu.

Jeden z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Small Hope Bay Lodge. Tento rezort sa nachádza priamo na pláži a ponúka nádherný výhľad na karibské more. Jeho plocha je rozdelená medzi bungalovy súkromnými plážami a priestrannými izbami s výhľadom na more. Okrem ubytovania si môžete vychutnať aj čas strávený v ich reštaurácii, ktorá ponúka miestne špeciality a čerstvé miestne morské plody.

Ďalšou atraktívnou možnosťou je Tiamo Resort - malé a luxusné rezort nachádzajúci sa na súkromnom ostrove South Andros. Tento rezort je skutočnou oázou pokoja a klidu. Ponúka luxusné bungalovy a vily s výhľadom na more a ponúka tiež rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybolov a prechádzky.

Pre tých, ktorí by radi zažili autentický bahamský život, existujú aj menšie penzióny a hotely. Tie vám skutočne umožnia načerpať atmosféru ostrova a interagovať s miestnym obyvateľstvom. Niektoré z týchto rodinných prevádzok poskytujú aj jednoduchý prístup k rôznym plážam a ponúkajú miestne jedlá a nápoje.

Bez ohľadu na ubytovanie, ktoré si vyberiete, Andros Island vám ponúka veľa možností na objavovanie a aktívny odpočinok. Ostrov je domovom niekoľkých chránených oblastí a národných parkov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v ochrane miestnej divoko a endemických chovného druhu.

Jeden z najznámejších národných parkov je Andros Barrier Reef, ktorý je najväčším korálovým útesom v Západnej hemisfére. Tento útes ponúka úžasný podvodný svet s množstvom farebných rýb, korálov a morských živočíchov. Môžete tu vyskúšať potápanie alebo si prenajať skútr pod vodou.

Okrem toho môžete navštíviť aj niekoľko jaskýň, ktoré sú jedinečnými geologickými útvarmi alebo sa vydať na miestne túry cez bahamskú divokú prírodu.

Andros Island na Bahamách je skutočnou perlovou vyhliadkou, ktorá ponúka relaxáciu, prírodu a príležitosti na objavovanie. Nech sa rozhodnete pre luxusné rezorty alebo rodinné penzióny, táto destinácia vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a vzácne momenty, ktoré si budete navždy pamätať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky