Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Kefalónia

Dovolenka Grécko Kefalónia


Grécko je známe svojimi krásnymi plážami, priaznivým počasím a bohatou históriou. Medzi najpopulárnejšie miesta v Grécku patrí Kefalónia. Kefalónia je jedným z najväčších ostrovov v Jónskom mori a je obľúbenou destináciou turistov z celého sveta.

Ak hľadáte prekrásne pláže, malebné dedinky a pokojné a súkromné prostredie, Kefalónia je ideálna voľba pre vašu nasledujúcu dovolenku. V tomto článku si prejdeme najlepšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto unikátneho ostrova.

Myrtos Beach

Myrtos Beach je považovaná za najkrajšiu pláž na Kefalónii a jednu z najkrajších pláží na svete. Táto pláž sa nachádza na severozápadnej časti ostrova a točí sa okolo dlhého oblúka s belavým pieskom. Výhľad na Myrtos je jedinečný - okolité kopce a hlboké modré more ponúkajú úplný kontrast s plažou.

Fiskardo

Fiskardo je malebné prístavné mestečko na severnom konci ostrova Kefalónia. Toto mesto je považované za najkrajšie na ostrove a ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov. Fiskardo si udržalo pôvodný charakter a je skvelým výletom pre tých, ktorí hľadajú tradičnú grécku atmosféru.

Melissani Jaskyňa

Melissani Jaskyňa je jednou z najkrajších prírodných krás na ostrove Kefalónia. Táto jaskyňa sa nachádza asi 2 kilometre východne od mestečka Sami. Jaskyňa je naplnená sladkovodným jazerom, ktoré sa nachádza v časti pod jaskyňou. Jaskyňa je osvetlená slnečnými lúčmi, ktoré prenikajú cez otvor v hornej časti.

Assos

Assos je krásne malé mestečko, ktoré sa nachádza na severnom konci ostrova. Assos má svoj pôvod v benátskej dobe a je známy svojimi farebnými domčekmi v blízkosti prístavu. V mestečku sa nachádza aj pevnosť, ktorá poskytuje nádherný výhľad na okolité prostredie.

Argostoli

Argostoli je hlavné mesto ostrova Kefalónia. Mesto má svoj pôvod v 18. storočí a dnes je stredobodom obchodu a turizmu na ostrove. Argostoli ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov, ktoré si môžete vychutnať. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v meste je Korgialenios Históricky a Archeologický múzeum.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku plnú krásnych miest, nádherných pláží a jedinečnej atmosféry, Kefalónia je ideálna voľba pre vás. Tento severozápadný ostrov Grécka vám zaručí nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá sa bude motať v hlave ešte dlho po návrate domov.


Letenka Grécko Kefalónia


Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, a to nielen pre svoje krásne pláže a modré more, ale aj pre svoju fascinujúcu históriu a kultúru. Medzi jedno z najkrajších miest v Grécku patrí ostrov Kefalónia, ktorý mnohí nazývajú "skrytým pokladom Stredomoria". Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný ostrov, letenka Grécko Kefalónia vám umožní pohodlne a rýchlo sa tam dostať.

Kefalónia je najväčším z Jónskych ostrovov a nachádza sa na západnom pobreží Grécka. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, skalnatými útesmi a azúrovým morom. Aj keď je Kefalónia menej známa ako niektoré iné grécke ostrovy, ponúka veľa pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve, relaxácii alebo objavovaní prírodných krás.

Keď príde na letenky do Kefalónie, môžete vyberať medzi mnohými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych európskych miest. Pre príjemnú cestu si môžete vybrať tiež letenku s jednou prestupnou zastávkou v Aténach, kde si môžete vychutnať krátku prehliadku hlavného mesta Grécka.

Po prílete na Kefalóniu budete ohromení pohľadom na ostrov. Jeho prírodná krása je skutočne úchvatná. Od jemných piesočnatých pláží s tyrkysovou vodou, ako je Myrtos Beach, až po dramatické zátoky a súostrovia, Kefalónia vás určite začaruje. Nevynechajte ani návštevu jaskýň Melissani a Drogorati, ktoré ponúkajú jedinečný pohľad na podzemné jazero a pozoruhodne stalaktity a stalagmity.

Ak ste dobrodružne založení, môžete absolvovať túru na vrchol hory Ainos, najvyššieho vrchu na ostrove. Z vrcholu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na celý ostrov a obdivovať bohatú flóru a faunu. Kefalónia je tiež známa svojim vínom, takže sa určite zastavte v nejakej miestnej vinici a vyskúšajte grécky ovocný moku z miestnych hrozienok.

Ostrov Kefalónia ponúka tiež množstvo možností pre vodné športy, ako je rýchla plavba, potápanie alebo šnorchlovanie. Môžete si tiež prenajať loď a preskúmať malé opustené zátoky, kam sa autom nedá dostať.

Kefalónia je tiež známa svojimi tradičnými dedinkami, kde môžete ochutnať miestne jedlá, ako je grécka zmrzlina gyros alebo tzatziki. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlo a pitie.

Ak chcete zažiť autentickú grécku dovolenku s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou a fascinujúcou kultúrou, letenka Grécko Kefalónia je správnou voľbou pre vás. Užite si pokojnú dovolenku alebo dobrodružstvo na tomto krásnom ostrove a nechajte sa uniesť gréckym šarmom.


Ubytovanie Grécko Kefalónia


Grécka Kefalónia ponúka množstvo ubytovacích možností pre turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento krásny ostrov v Jónskom mori. Niektoré z možností zahŕňajú hotely, apartmány, penzióny a villas. V tomto článku sa pozrieme na niektoré najlepšie miesta na ubytovanie na ostrove Kefalónia.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom sa rozhodnite pre pobyt v jednom z mnohých fajných hotelov, ktoré sú roztrúsené po celej Kefalónii. Niektoré z najlepších hotelov sú Kefalonia Bay Palace, Emelisse Nature Resort a F Zeen Retreat. Tieto hotely ponúkajú vynikajúce služby, ktoré zahrňujú bazén, spa, posilňovňu, tenisové kurty a mnoho ďalších.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti, existuje tiež veľa penziónov a apartmánov po celej Kefalónii. Niekedy sa hovorí, že tieto ponuky sú najlepšie pre tých, ktorí chcú spoznať skutočnú Kefalóniu a jej kultúru. Niektoré z najlepších penziónov sú Valta View Apartments, Staggia Studios a Athina Studios. Všetky tieto ponuky majú skvelé recenzie od predchádzajúcich hostí a ponúkajú súkromie a ticho pre tých, ktorí chcú trochu odlúčiť od rušnej turistického ruchu.

Na poslednom mieste, ale nie najmenej dôležité, sú ubytovania pre tých, ktorí hľadajú úplné súkromie a pohodlie. Preto vám odporúčame rezervovať si jedno z mnohých piekných domov a vill, ktoré Kefalónia ponúka. Tieto vily sú perfektné pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú zdieľať ubytovanie, ako aj pre páry, ktoré hľadajú romantickú atmosféru a súkromie. Niektoré z najlepších vill zahŕňajú Villa Katerina, Villa Maxine a Villa Pernari.

Takže ako vidíte, Kefalónia ponúka množstvo možností pre ubytovanie, a to nezáleží na vašom rozpočte alebo preferenciách. Od luxusných hotelov po útulné penzióny a samostatné domy, našli sme pre vás tie najlepšie. Takže ak uvažujete o pláne navštíviť Kefalóiia, vyberte si jednu z týchto ponúk a pripravte sa na skutočné grécke skúsenosti.


Počasie Grécko Kefalónia


Grécko je známe svojou úchvatnou prírodou, pohľadnými plážami a malebnými ostrovmi. Jedným z najkrajších ostrovov Grécka je Kefalónia, ktorá sa nachádza na Jónskom mori. Tento ostrov je známy svojou bohatou flórou a faunou, divokými horami a jedinečnými plážami. Avšak, počasie na Kefalónii môže byť pomerne nepredvídateľné.

Kefalónia má typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné mesiace júl a august sú najteplejšie a najsuchšie obdobie. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Slnečných dní je väčšinou dosť, nedohodnuté bývajú len zriedkavo. Tieto mesiace sú preto ideálnym obdobím na navštívenie Kefalónie, ako aj na plávanie a opaľovanie na jej nádherných plážach.

Jún a september sú miernejšie mesiace s teplým počasím a príjemnejšími teplotami okolo 25 °C. Tieto mesiace sú tiež populárne medzi návštevníkmi, ktorí preferujú menej preplnené pláže a pokojnejšiu atmosféru. More je dostatočne teplé na plávanie, takže tieto mesiace sú ideálne na vodné športy a potápanie.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú chladnejšie a vlhkejšie. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a môžu klesnúť až k nule. Ostrov v tomto období nie je taký rušný a väčšina turistov ho nevyhľadáva. Je však stále možné si užiť krásy Kefalónie, prechádzkou po prírode a možno aj objaviť niektoré z miestnych tradícií a kultúrnych podujatí.

Vzhľadom na geografickú polohu Kefalónie môže byť počasie dosť nepredvídateľné. Ostrov je známy svojimi horami a údoliami, ktoré môžu vytvárať mikroklímu na rôznych miestach. Niekedy môže byť na jednej strane ostrova slnko a na druhej dračí prší. Preto je nevyhnutné mať s sebou rôzne vrstvy oblečenia a prípadne aj dáždnik.

Vzhľadom na variabilné počasie na Kefalónii odporúčam sledovať miestne predpovede počasia alebo skontrolovať aktuálne informácie od miestnych obyvateľov. Takto si môžete naplánovať svoje aktivity a zároveň si užiť krásy tohto nádherného ostrova v Grécku.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Kefalónia


1. Aká je najlepšia doba na návštevu Kefalónie v Grécku?
Najlepší čas na návštevu Kefalónie je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné.

2. Ako sa dostanem na Kefalóniu?
Na Kefalóniu sa môžete dostať lietadlom zo štvrtej najväčšej gréckej metropoly, mesta Patras. Existujú tiež trajekty, ktoré prevádzajú spoje medzi Kefalóniou a inými gréckymi ostrovmi.

3. Ktoré pláže sú najlepšie na Kefalónii?
Najlepšie pláže na Kefalónii sú Myrtos, Antisamos, Skala a Lourdata. Myrtos je najznámejšou plážou na ostrove a často je označovaná za jednu z najkrajších v Grécku.

4. Ktoré atrakcie musím navštíviť na Kefalónii?
Hlavné atrakcie Kefalónie zahŕňajú Melissani jaskynu, Drogerati jaskynu, samotnú hlavnú mesto Argostoli, Ainos národný park a Fiskardo, ktoré je tradičné rybárske prístavisko.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Kefalónii?
Typické jedlá na Kefalónii zahŕňajú grécke špeciality, ako je gyros, suvlaki (ražniči), moussaka, tzatziki a šaláty s feta syrom. Akékoľvek grécke jedlo by malo byť spojené s tradičným gréckym vínom či už bielym, červeným alebo ouzom, miestnym alkoholickým nápojom.

6. Koho zaujíma história, aké historické pamiatky by som mal navštíviť na Kefalónii?
Ak máte záujem o históriu, určite navštívte hrad Agios Georgios, hrobku faraóna Ramessesa III. a archeologické miesto Katávasia.

7. Aké sú športové aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii?
Výlety loďou, potápanie, turistika, cyklistika a jazda na koni sú populárne aktivity, ktoré môžete robiť na Kefalónii.

8. Kde sa nachádzajú najlepšie obchody a nákupné centrá na Kefalónii?
Najlepšie obchody a nákupné centrá nájdete najmä v hlavnom meste Argostoli, kde nájdete široký výber butikov, trhov a suvenírových obchodíkov.

9. Ak sa chcem ubytovať v hoteli, ktorá oblasť je najlepšia na Kefalónii?
Dobre známe oblasti, kde sa môžete ubytovať na Kefalónii, zahŕňajú Lassi, Skala, Fiskardo a Lourdata. Všetky tieto oblasti majú širokú škálu hotelov a reštaurácií.

10. Koľko dní by som mal stráviť na Kefalónii, aby som videl všetky hlavné atrakcie?
Odporúča sa stráviť aspoň týždeň na Kefalónii, aby ste mali dosť času na preskúmanie všetkých hlavných atrakcií a objavenie beauty ostrova.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky