Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)

Počasie Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Dunmore Town, súčasť ostrova Harbour Island na Bahamách, je známe svojou nádhernou krajinou a taktiež jedinečným počasím. Toto malebné mestečko je často navštevované turistami z celého sveta, ktorí prichádzajú nielen kvôli jeho kultúre a histórii, ale aj kvôli jeho krásnym plážam a priaznivému podnebiu.

Dunmore Town leží na severnom konci ostrova Harbour Island, v oblasti známej ako spojená spoločnosť, kde sa stretáva Atlantický oceán s Karibikom. Tento geografický faktor má za následok, že Dunmore Town má tropické podnebie s miernymi teplotami a pomerne konštantným počasím počas celého roka.

Teploty v Dunmore Town sa pohybujú v rozmedzí od približne 24 °C do 31 °C počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 32 °C. Naopak, najchladnejšie mesiace sú január a február, s teplotami okolo 23 °C.

Podnebie Dunmore Town je charakterizované dvojicou hlavných ročných období - suchým obdobím a obdobím dažďov. Suché obdobie trvá zhruba od decembra do apríla a je to najlepší čas na návštevu tejto oblasti. Počas tohto obdobia prší veľmi málo a vonku je pomerne slnečno a suché. Teploty sú príjemné a je to ideálny čas na plávanie a relaxáciu na pláži.

Naopak, obdobie dažďov nastáva vo zvyšných mesiacoch roka, s najväčším množstvom zrážok v júni a júli. Počas tohto obdobia môže pršať niekoľko hodín denne, ale zvyčajne ide o krátke a intenzívne prehánky. Teploty v tomto období zostávajú teplé a vzduch je vlhký.

Dunmore Town je tiež známe výskytom hurikánov, ktoré môžu postihnúť oblasť od júna do novembra. Niektoré z nich však môžu byť dosť silné a prichádzajú s veľkým množstvom zrážok a silnými vetrami. Preto je dôležité sledovať počasie a byť pripravený v prípade výskytu hurikánu.

Celkovo je Dunmore Town vďaka svojmu podnebiu a kráse prírody ideálnou destináciou nielen pre dovolenku na pláži, ale aj pre rôzne outdoorové aktivity. Či už plávate v čistom modrom mori, objavujete podmorský svet alebo sa potápate do histórie a kultúry tohto miesta, Dunmore Town vás jednoducho očarí svojimi prirodzenými darčekmi.


Letenka Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy sú nádherným tropickým rajom, ktorý ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Jedným z najkrajších miest na Bahamách je mesto Dunmore Town a jeho okolitý ostrov Harbour Island. Táto oblasť je známa svojou neopísateľnou krásou, bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovými vodami Karibského mora. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku na Bahamách, letenka do Dunmore Town je voľbou, na ktorú nezabudnete.

Letenka do Dunmore Town je najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Harbour Island. Letecké spoločnosti ponúkajú spojenia z rôznych destinácií v Spojených štátoch, ako sú Miami, Fort Lauderdale a Nassau. Cestovanie cez vodnú trasu je tiež možné, ale trvá dlhšie a nie je tak pohodlné. Preto je letenka tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí sa chcú rýchlo a bez problémov dostať do Dunmore Town.

Po prílete do Dunmore Town máte možnosť objaviť všetky krásy tohto malebného ostrova. Hlavnou atrakciou je samozrejme pláž. Harbour Island je preslávený svojimi bielymi piesočnatými plážami, kde si môžete ľahnúť na lehátko a užívať si slnko a jemný vánok. Taktiež je to ideálne miesto na kúpanie, potápanie a rôzne vodné aktivity, ako sú jachting a rybolov.

Okrem pláže je Dunmore Town tiež známe svojou architektúrou. Mesto je vyplnené farebnými domčekmi v karibskom štýle, ktoré vytvárajú úžasnú atmosféru. Prechádzka po úzkych uličkách s kvetinami, obchodmi a reštauráciami potom poskytuje jedinečný zážitok. Miestna kuchyňa je tiež hodná vyskúšania - je plná čerstvých morských plodov, ako je kôrovce, humre a ryby.

Ak radi objavujete prírodné krásy, môžete sa vybrať na výlet do okolitých ostrovov, kde nájdete pralesy, vtáčie rezervácie a skvelé miesta na snorklovanie. Dunmore Town je tiež známe ako populárne miesto pre pozorovanie posledných populácií podobrieľových žiablov, ktoré tu nájdete vo voľnej prírode.

Ak si naozaj chcete vychutnať svoju dovolenku, je Dobrým nápadom stráviť aspoň niekoľko dní na ostrove Harbour Island. Má malý počet luxusných rezortov a hotelov, ktoré ponúkajú vysoký štandard ubytovania a dokonalé zázemie. Preto je letenka a pobyt na Bahamách v Dunmore Town ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lahodný relax a oddych od bežného života.

Letenka do Dunmore Town vás pretiahne na jeden z najkrajších miest v Karibiku. Biela piesočnatá pláž, tyrkysové more a pôvabné uličky Dunmore Town vytvárajú bezkonkurenčnú atmosféru. Ak sa chystáte na dovolenku na Bahamách, Dunmore Town je miesto, kde by ste mali zastaviť až tu doľetíte.


Dovolenka Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Harbour Island je malý a idylický ostrov, nachádzajúci sa na Bahamách v Atlantickom oceáne. V krásnej Dunmore Town, hlavnom meste ostrova, môžete zažiť pokojné a oddychové dovolenkové chvíle.

Dunmore Town je charakteristický svojimi farebnými koloniálnymi domčekmi, ktoré lemujú úzkymi uličkami. Miestne obyvateľstvo je veľmi prívetivé a priateľské voči návštevníkom. Hlavná atrakcia ostrova je pláž s ružovým pieskom, ktorá je označovaná ako jedna z najkrajších pláží na svete.

Harbour Island je vhodným miestom pre milovníkov vodných športov. Môžete sa pokochať záplavou farieb a druhov rýb pri šnorchlovaní alebo si vypožičať paddleboard a objaviť okolité vody. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete si zaplatiť súkromný jachtový výlet, ktorý vás zavedie do okolia ostrova.

Dunmore Town je tiež známy svojou bohatou históriou. Prejdite sa po uličkách a obdivujte koloniálne budovy, ktoré boli postavené v 18. a 19. storočí. Nevynechajte rozhľadňu Johna Dunmorea v jeho rodnom meste. Poskytuje nádherný výhľad na úchvatnú krajinu.

Nebudete omráčení ani gastronomickou scénou v Dunmore Town. Miestne reštaurácie a kaviarne ponúkajú široký výber jedál vrátane čerstvo ulovených morských plodov. Ak máte chuť na exotické občerstvenie alebo kokosový kokteil, určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim chuťovým pohárikom.

Ak plánujete dovolenku na Bahamách, nezabudnite pridať Dunmore Town na svoj itinerár. Tento malý rajský ostrov v Atlantickom oceáne vám poskytne dokonalú kombináciu plážových zážitkov, vodných športov, histórie a gastronómie. Očarí vás farebnou atmosférou Dunmore Town a nezabudnuteľné pohľady na obklopujúce vody.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Často kladené otázky a odpovede o Bahamách a Dunmore Town (Harbour Island) sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bahám?
Najlepšie obdobie na návštevu Bahám je od decembra do mája, keď je suché obdobie s príjemným počasím a teplými teplotami.

2. Je potrebné vízum na návštevu Bahám?
Slovenskí občania nepotrebujú vízum na pobyt na Bahamách, pokiaľ nie sú plánované dlhšie pobyty ako 3 mesiace.

3. Ako sa dostať na Dunmore Town (Harbour Island)?
Dunmore Town je prístavné mesto na ostrove Harbour Island. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v North Eleuthera a následne trajektom do Dunmore Town.

4. Aké sú najlepšie pláže na Harbour Island?
Najkrajšie pláže na Harbour Island sú Pink Sands Beach, North Beach a Sunset Beach.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Harbour Island?
Na Harbour Island si môžete užívať plážové aktivity, vodné športy, rybolov, potápanie, kajakárstvo, prehliadky ostrova a jeho pamiatok, nočný život a mnoho ďalších aktivít.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie na Harbour Island?
Najlepšie reštaurácie na Harbour Island sú The Landing, Acqua Pazza, Rock House, Sip Sip, Dunmore Deli a mnoho ďalších.

7. Aké sú najlepšie hotely na Harbour Island?
Najlepšie hotely na Harbour Island sú The Ocean View Club, Pink Sands Resort, Rock House, The Dunmore Hotel and Resort a Coral Sands Hotel.


Ubytovanie Bahamy Dunmore Town (Harbour Island)


Bahamy sú jedným z najznámejších turistických miest v Karibiku a taktiež patria k najluxusnejším miestam. Medzi najobľúbenejšie miesta v Bahamách patria Dunmore Town a ostrov Harbour Island. Tento ostrov je často nazývaný ako "Neonová krajina" kvôli jeho neónovým farebným budovám a krásnym piesočným plážam.

Keď príde na ubytovanie v Dunmore Town, turisti majú na výber medzi veľkými hotelovými reťazcami a malými, súkromnými vilami. Ak sa stanete súčasťou tohto magického miesta, chcete sa určite ubytovať v jednom z tých najlepších hotelov alebo vil na ostrove.

Jedným z najlepších a najluxusnejších miest na ubytovanie je The Dunmore. Tento hotel kombinuje krásny karibský štýl a moderný komfort. Nachádza sa len niekoľko krokov od krásnej ružovej pláže a ponúka nádherné výhľady na more a ostrov Harbour Island. V hoteli sa nachádza 17 izieb a 4 veľké vily, ktoré sú dokonalým miestom na relaxáciu a oddych.

Ak máte radi súkromie a väčšiu nezávislosť, môžete sa ubytovať v jednej z mnohých súkromných vil na ostrove. Tieto vily sú ideálne pre rodiny alebo veľké skupiny priateľov, ktorí si chcú užiť súkromie a plnú nezávislosť na dovolenke. Niekoľko najznámejších súkromných vil sú Kamalame Cay, Tippy's Cabana a Pink Sands Resort.

V Dunmore Town a na ostrove Harbour Island nie je nedostatok možností, kedy príde na vynikajúce ubytovanie a veľké zážitky. Nech už si vyberiete hotel alebo súkromnú vilu, budete mať prístup k jedinečným plážam, premyslenej gastronómii, úžasnej kultúre a nekonečnému množstvu aktivít. Bez ohľadu na to, čo chystáte, Dunmore Town a ostrov Harbour Island sú určite miestom, kde sa budete cítiť ako doma a nájdete tu všetko, čo potrebujete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky