Objavte lety za najlepšie ceny

Bangladéš Lalbagh Fort

Ubytovanie Bangladéš Lalbagh Fort


Lalbagh Fort je historická pevnosť nachádzajúca sa v Bangladéši, konkrétne v meste Dháka. Táto pevnosť sa nachádza v oblasti Lalbagh a je jednou z najznámejších a najdôležitejších turistických atrakcií v krajine. Je považovaná za národné dedičstvo a symbol histórie a kultúry Bangladéša.

Lalbagh Fort, tiež známy ako Fort Aurangabad, bol postavený v roku 1678 Mughalským cisárom Aurangzébom. Pevnosť je teraz známa svojou architektúrou zo mughalského obdobia a ponúka návštevníkom fascinujúci pohľad do histórie krajiny.

Komplex pevnosti je rozdelený do troch hlavných častí: pevnosť sama, palác Pari Bibi a mauzóleum Sufiho svätca Sajeed Khana. Hlavnou dominantou je hlavná brána, známa ako Hathi Pol alebo Elephant Gate. Je to impozantná štruktúra so zdobenými rytinami a zdobenými panelmi. Keď prejdete touto bránou, ocitnete sa v rozľahlej záhrade, kde sa nachádza pevnosť.

Pevnosť je postavená z červeného tehlového a vápenca, s impozantným hradným múrom, ktorý je tiež známy svojimi zdobenými panelmi a rytinami. V strede pevnosti sa nachádza Mausóleum Pari Bibi, ktorý je zapustený v zemi. Je to miesto, kde je uložená matka Syedja Shahid Bibi, dcéra Mughalského cisára Aurangzéba.

V tejto pevnosti sa nachádza aj múzeum, ktoré poskytuje informácie o histórii pevnosti a kultúre Bangladéša. V múzeu sú vystavené rôzne artefakty, ako napríklad zbrane, mince a fotografie z mughalskej éry.

Okrem toho, Lalbagh Fort ponúka aj nádherný výhľad na okolitú krajinu a rieku Buriganga. Mnoho návštevníkov sa sem dostane, aby si vychutnali pokojnú atmosféru a krásu miesta.

Navštívenie Lalbagh Fort je pre turistov v Bangladéši neodmysliteľnou súčasťou ich cesty. Táto pevnosť je nielen historicky dôležitá, ale aj architektonickým skvostom. Ponúka jedinečný pohľad do minulosti Bangladéša a jeho kultúrneho dedičstva.

Ak sa plánujete vydať do Bangladéša, nezabudnite si zahrnúť návštevu Lalbagh Fort a objaviť krásu tohto historického miesta. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá vás očarí a ponúkne vám nový pohľad na históriu a kultúru tejto fascinujúcej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Lalbagh Fort


1. Čo je Lalbagh Fort v Bangladéši?
Lalbagh Fort je historická pevnosť nachádzajúca sa v hlavnom meste Bangladéšu, Dháke.

2. Kedy bola Lalbagh Fort postavená?
Lalbagh Fort bol postavený v rokoch 1678-1684.

3. Kto postavil Lalbagh Fort?
Lalbagh Fort bol postavený pod vedením Mughalského generála Muhámmada Azzam Cháního.

4. Aké sú otváracie hodiny Lalbagh Fortu?
Lalbagh Fort je otvorený každý deň od 9:00 do 17:00 hodín, okrem pátkov, kedy je otvorený od 14:30 do 17:00 hodín.

5. Koľko stojí vstup do Lalbagh Fortu?
Vstupné do Lalbagh Fortu stojí 100 Taka pre miestnych obyvateľov a 400 Taka pre turistov.

6. Je potrebné si kúpiť lístok vopred?
Nie je potrebné si kúpiť lístok vopred, vstupenky sa predávajú priamo na vchode do areálu.

7. Je možné sa dostať do Lalbagh Fortu verejnou dopravou?
Áno, je možné sa dostať do Lalbagh Fortu verejnou dopravou, k dispozícii sú taxíky, rikše a autobusy.

8. Aké atrakcie sú v Lalbagh Forte?
Medzi najzaujímavejšie atrakcie v Lalbagh Forte patrí Národné múzeum bangladéšskej kultúry, krásne záhrady a histórické budovy a pamiatky.

9. Môžem si v Lalbagh Forte urobiť selfie?
Áno, turisti si môžu v Lalbagh Forte urobiť selfie, avšak je potrebné dodržiavať miestne pravidlá a neohrozovať historické artefakty.

10. Aké sú ďalšie odporúčané miesta na návštevu v Dháke?
Medzi ďalšie odporúčané miesta na návštevu v Dháke patrí Kútub Minár, Mughalský palác a Dhákový typický rynek.


Počasie Bangladéš Lalbagh Fort


Bangladéš je tropickou krajinou, ktorá má výrazné dažďové obdobie od júna do septembra. Lalbagh Fort, ktoré sa nachádza v Dháke, hlavnom meste Bangladéšu, patrí k miestam, ktoré sú náchylné na zmeny počasia.

V období od júna do septembra dochádza v krajine k silným monzúnum dažďom, ktoré spôsobujú záplavy a deštrukciu v krajine vrátane Dháky. Počas týchto mesiacov môže byť návšteva Lalbagh Fort nemožná kvôli zatopeniu a ťažkým zničeniam ciest.

Avšak po monzúne a konci septembra nadväzuje základné obdobie, kde sa zmenšuje množstvo dažďa a krajina prechádza do suchšieho obdobia. V októbri až februári tohto obdobia môže byť návšteva Lalbagh Fort veľmi príjemná, s teplotami v sezóne dosahujúcimi od 16 do 25 stupňov celzia.

V marci až máji sa krajina dostáva do vysokých teplôt, čo môže narušiť pohodlnú návštevu Lalbagh Fort. Priemerné teploty v tomto období sú vysoké až približne 35 stupňov celzia a môžu byť sprevádzané vysokou vlhkosťou, ktorá môže byť veľmi nepríjemná pre turistov.

Vzhľadom k povahy počasia v Bangladéši, je dôležité, aby návštevníci sledovali aktuálne počasie a včasne plánovali svoju návštevu Lalbagh Fortu, aby sa mohli vyhnúť negatívnym vplyvom počasia. Napriek možným problémom, ktoré môže počasie v krajine spôsobiť, sa návšteva Lalbagh Fortu odporúča, pretože je to nádherné a historické miesto, ktoré sa určite oplatí vidieť.


Dovolenka Bangladéš Lalbagh Fort


Lalbagh Fort v Bangladéši: Skvost na krížovatke histórie a architektúry

Ak hľadáte nekonvenčnú dovolenku a fascinujú vás histórie a architektúra, potom by ste nemali pripustiť kedykoľvek inokedy do svojho plánu ako navštíviť Lalbagh Fort v Bangladéši. Tento historický komplex je nesmierne dôležitou atrakciou v Dháke, hlavnom meste krajiny, ako aj v celej oblasti.

Lalbagh Fort, tiež známy ako Fort Aurangabad, bol postavený v roku 1678 Mughalskou ríšou. Jeho pôvodným zámerom bolo byť impozantnou pevnosťou, hoci nikdy nedokončenou. Vďaka tomu tu zanechala história tajomstvo a každý kúsok tejto stavby je plný zázračných príbehov a neobjavených detailov.

Na prvý pohľad vás zaujme pozoruhodný dolný červený pieskovcový múr obklopujúci celý komplex. Je to impozantná štruktúra vystavaná s nesmierne precíznymi detailami. Tento masívny múr je veľkolepou ukážkou mughalskej architektúry so svojimi výrezmi, oblúkmi a rôznymi vzormi.

Po vstupe cez hlavnú bránu sa ocitnete v nádvorí, kde narazíte na dve dominantné budovy: Mausóleum Pari Bibi a Hammam Khana. Mausóleum Pari Bibi, postavené v roku 1678, je hrobkou manželky Mughalského vodcu Prince Azama Shahu. Je to klenot s detailne vyrezávanými stenami a minaretmi.

Hammam Khana je starý kúpeľňa paláca a dnes slúži ako múzeum. Vstúpte dovnútra a objavte fascinujúcu expozíciu rôznych historických artefaktov, ako aj informácie o histórii fortu a jeho vplyve na bangladéšsku kultúru.

V centre komplexu sa nachádza Bagh-i-Bulbul, čo v preklade znamená "zvuk slávy". Ide o nádhernú záhradu plnú kvetov a stromov, kde si môžete oddýchnuť od rušného mesta a stráviť niekoľko pokojných okamihov. Nachádzajú sa tu aj niektoré staré kanály a nádrže, ktoré dodávajú tomuto miestu príjemnú atmosféru.

Jedným z najikonickejších a najfascinujúcejších miest v Lalbagh Forcie je Diwan-i-Aam, alebo verejné zhromaždenie. Táto budova s pozoruhodnými kamennými oblúkmi bola miestom, kde princ Azam Shah prijímal rôzne petície a počúval požiadavky verejnosti. Dnes je toto miesto symbolom histórie a vážnosti.

Medzi najvýznamnejšie miesta patrí Ajghor Shiva Temple, chrám zasvätený pánu Šivovi. Tento chrám, postavený počas Mughalskej ríše, je dôležitým miestom náboženského diania pre domorodých obyvateľov a návštevníkov. Jeho architektúra je nádherná a pýši sa mnohými sochami a vzormi.

Lalbagh Fort je výnimočným miestom, ktoré vám ponúka šancu preskúmať históriu Bangladéša prostredníctvom jeho nekonečných príbehov a architektonických zázrakov. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si nachystať dostatok času na to, aby ste si každý kúsok tohto impozantného komplexu dôkladne vychutnali.


Letenka Bangladéš Lalbagh Fort


Lalbagh Fort v Bangladése je historickou památkou, která představuje bohatou kulturní dědictví této země. Tento pevnostní komplex, který se nachází v hlavním městě Dháce, přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Lalbagh Fort, také známý jako Fort Aurangabad, byl postaven v roce 1678 za vlády Mogulské říše v Bangladéši. V roce 2009 byl prohlášen za světové dědictví UNESCO, což dokazuje jeho historický význam. Pevnost je postavená na překrásných rozlehlých zahradách, které představují malebné a relaxační prostředí pro návštěvníky.

Během procházky pevností začnete obdivovat krásu a architekturu mughalského stylu. Hlavní vstup je známý jako Nalini Darwaza, který je jedinečný svou velikostí a zdobením. Při vstupu dovnitř narazíte na četné stavby, jako je třeba Diwan-i-Aam, což je veřejný audienciální sál, nebo třeba Hammam, který byl používán jako lázeňské hospodářství.

Jednou z hlavních atrakcí Lalbagh Fort je Mussafir Khana, což je dvoupatrová stavba. Na prvním patře se nachází víceúčelová místnost, kde se odehrávala veřejná a soukromá zasedání říše. Na druhém patře je zase galerie, která sloužila k víře a modlitbám.

Dalším zajímavým místem v pevnosti je Mausoleum Pari Bibi, které je oblíbené zejména u návštěvníků kvůli své kráse a historické hodnotě. Je to pohřebiště dcery Nawaba Shaista Khana, který postavil Lalbagh Fort.

Pokud se rozhodnete navštívit Lalbagh Fort, nezapomeňte se projít po zahradách, ve kterých se nachází mnoho stromů a květin. Tyto zahrady jsou ideálním místem na procházku nebo odpočinek od rušného města. Navíc si můžete vychutnat krásný výhled na pevnost a okolní oblast.

Lalbagh Fort je nejen velmi důležitým historickým místem, ale také symbolem hrdosti a kulturního bohatství Bangladéše. Jeho návštěva vám umožní ponořit se do minulosti a pochopit bohatou historii této země.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky