Objavte lety za najlepšie ceny

Belgicko Mons

Ubytovanie Belgicko Mons


Belgicko je krásna krajina, ktorú by si mal každý raz v živote navštíviť. Za zmienku stojí aj mesto Mons, ktoré je skutočným pokladom tohto nádherného kúsku sveta. Ak hľadáte ideálne miesto na pobyt v Mons, je pre vás určite k dispozícii veľa možností.

Ubytovanie v Mons

Mons je plné hotela a penziónov a výber správneho miesta ubytovanie závisí od vašich potrieb. Mesto ponúka vysoko kvalitné ubytovanie, ktoré bude vyhovovať každému rozpočtu a štýlu.

Hotel St.James

Jedným z najluxusnejších hotelov v Mons je Hotel St.James. Nachádza sa v samotnom centre mesta, kde sa vám ponúka krásny výhľad na mesto a ľahkú prístupnosť k hlavným turistickým atrakciám v Mons. Hotel ponúka skvelé kvality izieb, ktorý sú dokonale zariadené pre pohodlie vašich nocí. Ponúka aj veľa zaujímavých zariadení, ako napríklad spa a fitnes centrum, ktoré sú k dispozícii pre svojich hostí.

Auberge de Jeunesse de Mons

Ak chcete cestovať s nižším rozpočtom, Hostel Auberge de Jeunesse de Mons je ideálne miesto pre vás. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú čisté a moderné ubytovanie za prijateľnú cenu. Hostel sa nachádza v historickom centre Mons, kde si môžete vychutnať krásne uličky a prechádzky v starom meste.

Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers

Ak hľadáte neformálnejší typ ubytovania, určite si zarezervujte Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers. Je to krásna budova s izbami, ktoré sú dokonale zariadené a vytvárajú veľmi príjemnú a pohodlnú atmosféru. Hostia tu môžu vychutnať raňajky, ktoré sú vynikajúce a zahrňujú rôzne miestne pochúťky.

Zhrnutie

Belgicko a mesto Mons vám ponúka skutočne nádherné možnosti ubytovania pre každého. Od luxusných hotelov až po útulné pensióny a hostely, Mons má všetko čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Ak sa teda rozhodnete navštíviť Mons, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože miesto je veľmi obľúbené a môže sa stať, že budú hotely vybúchané.


Letenka Belgicko Mons


Belgicko je fascinujúcou krajinou so svojou bohatou históriou, úžasnou kultúrou a jedinečnou architektúrou. V centre Belgicka sa nachádza mesto Mons, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami a bohatým umeleckým dedičstvom. Ak hľadáte nové a zaujímavé ciele, letenka do Monsu vám môže ponúknuť nezabudnuteľnú dovolenku.

Prvým miestom, ktoré stojí za návštevu v Monsu, je Grand Place - hlavné námestie mesta. Toto námestie je obklopené krásnymi historickými budovami a je srdcom kultúry a zábavy. Každoročne sa tu koná množstvo festivalov a kultúrnych podujatí, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Okrem toho je Grand Place miestom, kde sa nachádzajú mnohé reštaurácie, kaviarne a obchody, takže tu môžete zažiť autentickú belgickú gastronómiu.

Jedným z najdôležitejších historických pamiatok v Monsu je Monská katedrála - kolosálna gotická katedrála z 15. storočia. Táto majestátna stavba je zasvätená sv. Vincencovi, patrónovi mesta. Vnútri katedrály sa nachádzajú vzácne umelohmotné diela a historické relikvie. Prechádzka po katedrále vám umožní cítiť históriu a náboženskú atmosféru tohto významného miesta.

Pre milovníkov umenia je návšteva Monského mestskej múzea nevyhnutnou zastávkou. Toto múzeum je domovom jednej z najväčších zbierok flamandskych a belgických diel v krajine. Môžete si tu obdivovať maľby slávnych umelcov ako je Peter Paul Rubens, Hieronymus Bosch a mnohí ďalší. Mnoho prác od renomovaných umelcov je tu zastúpených, a tak sa môžete ponoriť do histórie umenia priamo v Monsu.

Okrem toho by ste nemali vynechať návštevu UNESCO chránenej historickému centra mesta. Príjemné uličky so starými budovami a malebnými domčekmi vytvárajú zaujímavú atmosféru, ktorú ocenia aj milovníci fotografie. Prechádzka týmito uličkami je ako cesta v čase a ponúka jedinečný pohľad na bohatú históriu a kultúru Monsu.

Letenka do Monsu je bezpochyby dobrým rozhodnutím pre tých, ktorí chcú objavovať nové destinácie bohaté na históriu a kultúru. Mons je miestom plným príležitostí na objavovanie, a tak si tu určite nájde každý niečo pre seba. Nech už vás láka históriou oplývajúce centrum, či pestrosť umeleckých diel, Mons je jednoznačne jedným z najfascinujúcejších miest v Belgicku.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mons


Prinášam vám niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa belgického mesta Mons a príslušné odpovede:

1. Aké je hlavné mesto Belgie?
- Hlavné mesto Belgie je Brusel.

2. Kde sa nachádza mesto Mons?
- Mesto Mons sa nachádza vo Valónsku, juhozápadnej oblasti Belgicka.

3. Aké atrakcie a pamiatky sú v Mons?
- V Mons sa nachádza množstvo atrakcií a pamiatok vrátane katedrály svätého Martina, bývalých kanovníckych domov, Belfortu, múzeí a Galérie François Duesberg.

4. Kedy sa koná známy festival Doudou v Mons?
- Festival Doudou sa koná každoročne v Mons a slávi sa v dvanásty deň po sviatku Nanebovstúpenia, čo zvyčajne spadá na jún.

5. Aké sú možnosti dopravy do Mons?
- Mons je ľahko dostupný vlakom a autobusom zo všetkých väčších belgických miest. Tiež je prístupný autom z blízkych dálnic.

6. Existuje v Mons letisko?
- V Mons sa nenachádza letisko, najbližšie letiská sú letisko Brusel-Charleroi a letisko v Lille, Francúzsko.

7. Aké sú typické jedlá v Mons?
- Medzi typické jedlá v Mons patria belgické špeciality ako hovädzie karbonátky s hranolkami, krokety, belgická čokoláda a pivo.

Toto je len niekoľko príkladov najčastejších otázok, ktoré sa týkajú mesta Mons. Odporúčam vám ďalšie informácie preskúmať prostredníctvom oficiálnych turistických stránok mesta, aby ste získali všetky potrebné informácie.


Dovolenka Belgicko Mons


Belgické mesto Mons, nachádzajúce sa v regióne Valónsko a „hlavné mesto kultúry 2015“, je ideálnym miestom na strávenie vašej dovolenky. Mesto ponúka pôvabné historické centrum s uličkami, ktoré sa vinejú cez dlhé námestia obklopené nádhernými budovami. Ak vám to nestačí, potom určite oceníte to, že Mons sa nachádza uprostred pôvabnej prírody so svahmi, lesmi a údoliami.

Jednou z najväčších atrakcií Monsu je jeho UNESCO svetové dedičstvo Grand-Place. Toto centrum mesta je plné nádherných barokových budov a vyrazených kamenných uličiek, ktoré sú dokonalými pozadím pre vaše nekonečné selfie. Grand-Place je známy aj svojím trhovým dňom, kde sa predávajú čerstvé plody, zelenina či pozoruhodné rukodielne výrobky.

Absolvovať musíte aj návštevu katedrály sv. Vincence z 13. storočia s okouzlujúcim gotickým dreveným chrámom, ktorý zdobia farby z tisícok rozličných odtieňov.

Pre záujem o vojenskú históriu tu je Fort de la Chartreuse, pevnosť obrany proti nemeckej armáde, ktorá bola postavená počas rokov 1817 až 1823 pod vedením belgického kráľa Wilhelma. Dnes je to známy múzeum vojnovej histórie, s prezentáciou vojenského života a fotografiami.

Ak ste prišli do Monsu za umením, tak Vás určite nebude sklamaním Musée des Beaux Arts – múzeum krásnych umení. Toto múzeum je domovom k najväčšej zbierke belgického umenia od 19. storočia až po súčasnosť.

Aby ste ochutnali miestne kulinárske špeciality, určite skúste Monský a Jehniov patríčky alebo obľúbené Monské pivo. Počúva sa, že Belgické hovädzie mäso s cibuľou a pivom je tu skutočne dobre.

Mons je skvelým miestom, kde stráviť niekoľko dní, lebo ponúka všetko. Je to mesto pre milovníkov histórie a umenia, ale aj pre tých, ktorí sa radi prechádzajú a obdivujú prírodu. Pridajte sa k miliónom turistov, ktorí toto úžasné mesto každoročne navštívia.


Počasie Belgicko Mons


Belgicko, konkrétne Mons, je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Belgicku. Nachádza sa v regióne Valónsko, v blízkosti francúzskej hranice. Jeho poloha a geografické podmienky ovplyvňujú aj počasie v tomto okolí.

Mons má mierny oceánsky podnebie, s mírnymi zimami a vlhkými letami. Teploty sú pomerne stabilné počas celého roka, s miernymi výkyvmi v závislosti od ročného obdobia. Deti môžu očakávať teplé letá s priemernými maximálnymi teplotami okolo 25 ° C a chladnejšie zimy, kedy teploty dosahujú priemerne 5 ° C.

Belgicko, vrátane Monsu, je známe svojimi neustálymi dažďami a vlhkosťou. Priemerné ročné zrážky pre Mons sú okolo 900 mm, s pomerne vyrovnaným rozložením počas celého roka. Najväčšie množstvo dažďa padá v lete, najmä v júli a auguste, kedy sú aj najteplejšie mesiace.

Mons leží v nížinách, čo znamená, že je tiež náchylný na výskyt hmlistých dní, najmä v zimných mesiacoch. Tieto hmlisty môžu občas spôsobiť obmedzenú viditeľnosť a dopravné problémy. Okrem toho Mons, podobne ako celé Belgicko, môže byť veľmi veterný, najmä blízko pobrežia, kde sa nachádza.

Mons je známe aj svojimi krásnymi parkmi a záhradami, kde miestni aj návštevníci môžu vychutnať príjemné počasie. Jedným z najkrajších miest je záhrada "Jardins du Mayeur", kde si návštevníci môžu užiť prechádzky a relaxáciu počas slnečných dní.

Vzhľadom na svoje okolité geografické podmienky a mierny oceánsky podnebie, Mons ponúka príležitosti na rôznorodé aktivity počas celého roka. Turisti môžu navštíviť históriu bohato prepojenú s miestnymi klátovými pamiatkami, ako napríklad Monský katedrálny chrám alebo Grand Place, kde sa nachádza krásny mestský rad.

Vzhľadom na zmiešané počasie, odporúča sa návšteva Monsu počas jari alebo leta, kedy teploty sú príjemnejšie a poveternostné podmienky sú priaznivejšie pre prehliadku a vonkajšie aktivity.

Belgicko, a konkrétne Mons, môže ponúknuť návštevníkom skvelú kombináciu kultúry, histórie a prírodného krásy. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Mons, určite nebudete sklamaní jeho jedinečným a pôsobivým počasím.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky