Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Naoshima

Dovolenka Japonsko Naoshima


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne oddeliť od ruchu veľkomestského života a zároveň zažiť japonskú kultúru a umenie na maximum, potom je Naoshima ten pravý ostrov pre vás.

Naoshima je malý ostrov nachádajúci sa vizuálnej fonovej zóne Japonska s pohľadom na Múzu, najväčší ostrov v ikonickom mori Seto. Tento malý ostrov sa stal celosvetovo známym pre svoju koncentráciu na umení, vďaka expozíciám Benesse Art Site, ktoré sa rozprestierajú na celom ostrove.

Toto miesto je skutočným rajom pre umelcov a milovníkov umenia, kde sa stretáva japonské tradičné umenie s modernými inštaláciami. Ostrov je plný galérií, múzeí a iných umením zameraných inštitúcií, ktoré návštevníkom ponúkajú príležitosť na získanie uhladeného náhľadu na súčasnú japonskú kultúru.

Medzi hlavné koncentrácie umenia patrí Benesse House, ktorý kombinuje umenie a ubytovanie, takže si môžete prenajať izbu a spávať vedľa umeleckých diel. K dispozícii sú aj múzeá a galérie na otvorenom priestranstve, ako aj iných vysoko kvalitných umeleckých projektov. Ak ste ešte vždy netraja pýtate, či sa na Naoshime naozaj toľko čo vidieť, potom pre vašu pohodu existuje dokonca aj múzeum s otvoreným priestorom, ktoré sa zaoberá len jednou umelkyňou - Yayoi Kusama.

Nálepky s japonskou kultúrou sa doslova rozprestierajú na tohto malebnom ostrove, kde sa návštevníci môžu ponoriť do skutočného japonského života. Môžete prejsť dedinkou Honmura s jej starými domami a dobre zachovaným architektonickým štýlom. Alebo sa môžete presunúť k zostávajúcim fragmentom pevnosti, ktoré sú doteraz vidieť po dlhých storočiach bojov a vojen. Namiesto turistickej stretnutia sa budete cítiť ako miestny, ktorý má prístup k miestnymm tajomstvám.

Pre milovníkov prírody, alebo tých, ktorí hľadajú upokojenie, existujú mnohé oblasti na Naoshime, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si prírodu v jej najpokojnejšom stave. Ostrov ponúka aj množstvo pláží, kde si môžete oddýchnuť od umenia a sústrediť sa na svieži morský vzduch a krištáľovo čistú vodu.

Ako vidíte, Naoshima je miesto, ktoré ponúka široké spektrum aktivít pre každého návštevníka. S japonskou kultúrou na každom kroku, umenie a prírodou, tento malý ostrov v mori Seto je miestom, kde si každý návštevník príde na svoje. Ak chcete stráviť dovolenku na mieste, kde by nemal byť stres, hlučnosť a urýpané automobily, a zároveň by ste mohol zažiť doslova hladký umenazameraným dobrodružstvom, potom neváhajte a vyskúšajte Naoshima ako miesto pre vašu nasledujúcu jedinečnú dovolenku.


Ubytovanie Japonsko Naoshima


Naoshima je malý japonský ostrov, ktorý sa nachádza výhradne v Japonskom mori. Je známy svojou jedinečnou kultúrnou scénou a tiež výnimočnou architektúrou. Ostrov je domovom mnohých umelcov a galérií, a preto je veľmi obľúbeným miestom medzi umelcami aj návštevníkmi z celého sveta.

V posledných rokoch sa turizmus v tejto oblasti výrazne rozvinul a ponúka návštevníkom rôzne možnosti ubytovania. Naoshima je známa pre svoje moderné a futuristické hotely, ktoré sú navrhnuté tak, aby splynuli s okolitým prostredím a estetikou ostrova. Tieto hotely majú často jedinečnú architektúru a sú vybavené modernými a luxusnými zariadeniami.

Jedným z najznámejších hotelov na ostrove je Benesse House. Tento hotel je súčasťou komplexu umenia Benesse Art Site, ktorý zahŕňa rôzne galérie a múzeá. Benesse House je kombináciou múzea a hotela, kde návštevníci môžu vychutnať jedinečný zážitok z umenia a pritom si užívať komfort luxusného ubytovania. Hotel ponúka moderné izby s výhľadom na more a tiež vyhlásenú modernú japonskú kuchyňu.

Okrem Benesse House je tu aj ďalší štýlový hotel s názvom Tsutsujiso. Tento hotel je starším tradíciám, ale rovnako kombinuje umenie a pohodlné ubytovanie. Tsutsujiso je postavený v tradičnom japonskom štýle, sú tu tatami izby a vyhlášené japonské kúpeľne. Hotel sa nachádza v blízkosti termálnych prameňov a má veľmi príjemnú atmosféru. Návštevníci si môžu vychutnávať tiež prírodné kúpele a tradície japonského kúpeľného rituálu.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, existuje aj množstvo hostelov a penziónov na ostrove. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné prevádzky a ponúkajú útulné izby a priateľské prostredie. Mnohé z nich sú tiež umiestnené v blízkosti galérií a múzeí, čo je veľkou výhodou pre umelcov a milovníkov umenia.

Celkovo je ubytovanie na ostrove Naoshima veľmi rozmanité a ponúka rôzne možnosti pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, štýlové tradičné ubytovanie alebo cenovo dostupné penzióny, Naoshima má pre vás to správne miesto. Nezáleží na tom, či ste umelcom, milovníkom umenia alebo iba hľadáte pokoj a relaxáciu, tento ostrov je určite jednou z najlepších destinácií na ubytovanie v Japonsku.


Počasie Japonsko Naoshima


Japonsko je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a rozmanitým počasím. Jedným z miest v Japonsku, ktoré stoja za návštevu, je malý ostrov Naoshima, známy svojou jedinečnou umeleckou scénou a modernou architektúrou.

Počasie na ostrove Naoshima je ovplyvnené svojou miestnou polohou. Nachádza sa v oblasti Stredomoria v Japonsku, čo znamená, že sa môže tešiť z miernych zimných a horúcich letných mesiacov. Oblasti Stredomoria sú známe svojimi miernejšími teplotami a menšími výkyvmi počasia oproti iným častiam krajiny.

V lete, ktoré trvá od júna do augusta, môže byť počasie na ostrove Naoshima pomerne horúce a vlhké. Teploty sa môžu pohybovať okolo 30 °C, s vysokou vlhkosťou vzduchu, čo môže spôsobiť pocit nepríjemného tepelného stresu. Preto je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody a oblečenie, ktoré je vhodné na horúce podnebie.

Jeseň na ostrove Naoshima, od septembra do novembra, je príjemnou a pestrú sezónou. Teploty sa pohybujú medzi 20-25 °C a vzduch je chladný a osviežujúci. Toto obdobie je ideálne pre prechádzky a objavovanie umeleckých diel, ktoré dotvárajú atmosféru ostrova.

Zima, od decembra do februára, prináša studené, ale stále relatívne mierny, počasie na Naoshima. Teploty sa môžu pohybovať okolo 5-10 °C, avšak extrémne mrazy sú zriedkavé. V zime dôjde k miernemu poklesu turistického ruchu, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie prostredie.

Jar na ostrove Naoshima, ktorá trvá od marca do mája, je obdobím, kedy sa príroda prebúdza k životu. Teploty sa zvyšujú na príjemné 15-20 °C a celý ostrov je pokrytý kvetinami a zelenou. Toto obdobie je ideálne na prechádzky po pláži a obdivovanie prírodných krás, ktoré Naoshima ponúka.

Pri plánovaní návštevy ostrova Naoshima je dôležité zvážiť miestne počasie a vybrať si vhodnú sezónu, ktorá najviac vyhovuje vašim preferenciám. Svojou unikátnou umeleckou scénou a krásnou prírodou je Naoshima určite miestom, ktoré stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Naoshima


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Naoshima v Japonsku:

1. Čo je Naoshima?
Naoshima je ostrov v Japonsku, nachádzajúci sa v Mori vnútorných úžin. Je známy svojou bohatou umeleckou scénou a modernou architektúrou.

2. Ako sa dostanem na ostrov Naoshima?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Naoshima, je vziať trajekt z prístavu Uno, ktorý sa nachádza v Okayame. Rovnako je možné použiť aj trajekt z mesta Takamatsu v regióne Kagawa.

3. Aké sú najlepšie miesta na Naoshime?
Naoshima je známa svojou umením a architektúrou. Medzi najlepšie miesta patria Benesse House, ostrovské múzeá, ako je Chichu Art Museum a Lee Ufan Museum, a umelé pláže, ako je Miyanoura Beach.

4. Kde môžem zohnať ubytovanie na Naoshime?
Na Naoshime je dostupná škála ubytovacích možností. Medzi najznámejšie patria Benesse House, Kura Art Museum Hotel a Hotel Wasabi. Je však potrebné si ubytovanie rezervovať vopred, pretože ostrov je populárny cieľ.

5. Existujú nejaké obmedzenia pre turistov na Naoshime?
Pre turistov na Naoshime nie sú žiadne obmedzenia. Je však potrebné dodržiavať miestne pravidlá a zákony. Turistom sa odporúča byť ohľaduplní voči miestnym a dodržiavať pokoj a čistotu.

6. Koľko času potrebujem na objavovanie Naoshimy?
Naoshima je malý ostrov, preto je možné ho preskúmať za jeden deň. Ak však plánujete navštíviť múzeá a galérie, odporúča sa stráviť na ostrove aspoň 2-3 dni.

7. Existujú nejaké miestne jedlá, ktoré musím ochutnať na Naoshime?
Na Naoshime si môžete vychutnať čerstvé morské plody, ako sú ryby a krevety. K dispozícii sú aj rôzne miestne špeciality, ako sú udon rezance a konjac.

8. Čo je ideálny čas na návštevu Naoshimy?
Ideálny čas na návštevu Naoshimy je v jarných a jesenných mesiacoch, keď je počasie mierne. V lete môže byť veľmi horúco, zatiaľ čo v zime môže byť chladnejšie.

9. Musím si vopred zakúpiť vstupenky na múzeá a atrakcie na Naoshime?
Niektoré múzeá na Naoshime majú obmedzený počet návštevníkov a preto je dobré si zakúpiť vstupenky vopred. Online rezervácia je dostupná pre niektoré múzeá.

10. Môžem si na Naoshime prenajať bicykel na preskúmanie ostrova?
Áno, je možné si na Naoshime prenajať bicykel. Je to obľúbený spôsob, ako sa presunúť po ostrove a objavovať jeho rôzne atrakcie.


Letenka Japonsko Naoshima


Letenka Japonsko-Naoshima: Cesta k umeniu a prírode

Naoshima, malý ostrov v Japonskom mori, získal v posledných rokoch medzinárodné uznanie ako miesto, kde sa stretáva umenie a príroda. Toto miesto, ktoré sa skôr nazývalo "ostrovom ropných bariér", sa postupne menilo na svetové centrum súčasného umenia. Ak sa chcete dostať na tento malý ostrov, najlepším spôsobom je si zabezpečiť letenku na let do Tokia alebo Osaky a potom cestovať cez Seto-naikai, vnútrozemské more v Japonsku.

Naoshima, ktorý je súčasťou prefektúry Kagawa, sa nachádza na juhu Japonska. Má rozlohu asi 14,2 km² s populáciou okolo 3 000 obyvateľov. Toto miesto vyniká prekrásnymi bielymi plážami a modrým morom. Pôvodne bola Naoshima malým rybárskym dedinou, ktorá sa vďaka rozvoju umeleckého a turistického priemyslu postupne transformovala na miesto, kde sa stretávajú moderné umelecké diela a tradičné japonské architektúry.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Naoshimu, určite by ste si mali zájsť do niektorých z ich umeleckých múzeí, ako sú Benesse House a Chichu Art Museum. Benesse House je kombináciou múzea a hotela, navrhnutého známym japonským architektom Tadoa Ando. Tento komplex zahŕňa naozaj unikátne moderné umelecké diela a poskytuje vám luxusnú ubytovacie služby. Benesse House je otvorený aj pre tých, ktorí neubytovávajú v hoteli. Chichu Art Museum, ďalšie umelecké múzeum na ostrove, navrhnuté v rovnakom štýle, je domovom pre niektoré z najvýznamnejších umeleckých diel zo svetoznámych umeleckých diel, ako sú Monetove lístie, James Turrell a Walter de Maria.

Naoshima okrem umenia ponúka aj prírodné krásy. Najlepšou z nich je bývalá ropná platforma, Terraced Rice Fields, kde sa vám naskytne nádherný pohľad na okolitý ostrov a do mesta. Táto miestnosť ponúka nádherné scenérie, prechádzky na čerstvom vzduchu a je to najlepšie miesto, aby ste si užili prekrásne západy slnka.

Naoshima je úžasným miesto, kde sa stretnú umenie a príroda. Ak hľadáte dovolenku, ktorá poskytne kombináciu moderného umeleckého sveta a kľudu, ktorý ponúka japonská príroda, poďte navštíviť Naoshimu. Objednajte si letenku na let do Tokia alebo Osaky a zažite nezabudnuteľné chvíle na tomto neobyčajnom ostrove.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky