Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Rinpung Dzong

Dovolenka Bhután Rinpung Dzong


Bhután je krásna a jedinečná krajina, ktorá láka mnohých cestovateľov z celého sveta. A ak hľadáte miesto, kde sa môžete cítiť ako v rajskom údolí, tak Bhután je tou správnou voľbou. Ako jedno z najkrajších miest, ktoré by ste počas svojej dovolenky mali navštíviť, je Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong, ktorý sa tiež nazýva "pevnosť dobytia samsary", je jedným z najvýznamnejších historických miest v Bhutáne. Táto pevnosť bola postavená v roku 1646 a je dnes sídlom regionálnej vlády a duchovenstva. Rinpung Dzong je jedným z najväčších a najkrajších dzongov v Bhutane.

V Rinpung Dzong nájdete mnoho krásnych miest a atrakcií, vrátane palácov Pungthang Dewa Chenpoi Phodrang a jej obrovský oltár, ktorý je zdobený vzácnymi jemne vyrezávanými drevenými kresbami.

Katedrála v pevnosti Rinpung Dzong má nádherné interiéry so zlatým oltárom a maľovanými freskami na stenách a stropoch. Interiéry sú zdobené zlatom a nádhernými umelcami.

Navštíviť Rinpung Dzong môžete kedykoľvek počas roka a je to naozaj neuveriteľný zážitok. Bhután je krajina, ktorú musíte zažiť a Rinpung Dzong v nej predstavuje jeden z najkrajších a najdôležitejších kráľovských palácov, ktorý túto krajinu obdivuje. Na vašej dovolenke v Bhutáne sa určite neobíďte návštevu Rinpung Dzongu a bude to pre vás jedno z najkrajších a najneobvyklejších miest, ktoré ste kedy videli.


Počasie Bhután Rinpung Dzong


Bhután, známy aj ako Kraj draku, je malá ázijská krajina ležiaca v južnom Áziou. Bhután je obklopený pohorským terénom a jeho počasie je veľmi ovplyvnené jeho geografickou polohou a nadmorskou výškou. Jedným z najznámejších miest v Bhutáne je Rinpung Dzong, ktorý je nielen historicky významným miestom, ale aj dôležitým bodom, pokiaľ ide o počasie.

Rinpung Dzong je pohraničné mesto v západnej časti Bhutánu, nachádzajúce sa vo vysočine s nadmorskou výškou okolo 2300 metrov nad morom. Táto nadmorská výška má výrazný vplyv na počasie v tejto oblasti. Rinpung Dzong je známy nielen svojou nádherou, ale aj svojou extrémne chladnou a suchou klímou.

V Rinpung Dzong sa vyskytujú štyri základné ročné obdobia - jar, leto, jeseň a zima. Jar (marec až máj) je obdobie, kedy sa počasie začína otepľovať a sneh začína tajať. Teploty sa pohybujú medzi 10 °C a 20 °C a môžete očakávať jasnú oblohu a slnečné dni. To je obdobie, kedy sú v Rinpung Dzong častejšie organizované festivity a oslavy.

Leto (jún až august) je monzúnové obdobie v Bhutáne vrátane Rinpung Dzong. Toto obdobie prináša výdatné dažde a oblačné dni. Teploty sa pohybujú medzi 20 °C až 30 °C a vlhkosť je vysoká. Tieto zrážky sú dôležité pre rast rastlín a poskytujú načerpanú vegetáciu v okolí Rinpung Dzong.

Jeseň (september až november) je obdobie rododendronovej sezóny v Bhutáne. Toto obdobie je známe svojou nádherou a farbami, keď sa stromy menia na rôzne odtiene červenej, žltej a oranžovej. Teploty sú opäť chladnejšie, pohybujú sa medzi 10 °C a 20 °C a dážďové zrážky sa znižujú.

Zima (december až február) je najchladnejším obdobím v Rinpung Dzong, keď teploty klesajú pod nulovú bodku. Teploty sa pohybujú medzi -3 °C až 10 °C a môžu sa objaviť snehové prehánky. Zimy sú suché a slnečné, ale chladné mrazy môžu byť pre niekoho neznesiteľné.

Rinpung Dzong má teda veľmi rozmanité počasie v závislosti od ročného obdobia. Ak plánujete návštevu tohto historického miesta, bude užitočné sledovať predpovede počasia a vhodne sa obliecť a prispôsobiť sa aktuálnemu počasiu. Bez ohľadu na ročné obdobie, Rinpung Dzong je nepochybne nádherným a zaujímavým miestom na návštevu v Bhutáne.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Rinpung Dzong


Q: Čo je Rinpung Dzong?
A: Rinpung Dzong je historický palác a meditačné centrum v Bhutáne.

Q: Aká je história Rinpung Dzong?
A: Rinpung Dzong bol postavený v roku 1646 ako kráľovský palác a bolo to miesto kde sa konali dôležité stretnutia a rokovania.

Q: Kde sa nachádza Rinpung Dzong?
A: Rinpung Dzong sa nachádza v Paro, v západnej časti Bhutánu.

Q: Je Rinpung Dzong otvorený pre verejnosť?
A: Áno, Rinpung Dzong je otvorený pre verejnosť a turistov.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Rinpung Dzong?
A: Vstupné do Rinpung Dzong pre turistov je 300 Ngultrum (asi 4,3 $) na osobu.

Q: Aké sú otváracie hodiny Rinpung Dzong?
A: Rinpung Dzong je otvorený od pondelka do piatka od 9:00 do 16:00 hod.

Q: Môžu turisti vstúpiť do Rinpung Dzong úplne?
A: Turisti sa môžu vojsť do niektorých častí Rinpung Dzong ako je napríklad chrám, chrámové múdre, nádvorie a vzácne umelecké diela.

Q: Je potrebné vopred rezervovať vstup do Rinpung Dzong?
A: Rezervácia nie je nutná, ale na mieste je potrebné zaplatiť vstupné a dodržiavať pravidlá a zvyklosti Bhutánu.

Q: Je Rinpung Dzong vzdialený od hlavného mesta Bhutánu?
A: Rinpung Dzong sa nachádza približne 55 kilometrov od hlavného mesta Thimphu.

Q: Čo môžem vidieť v Rinpung Dzong?
A: V Rinpung Dzong môžete vidieť rôzne umelecké diela, chrámy, múdry a historické pamiatky.


Ubytovanie Bhután Rinpung Dzong


Bhután je malebná krajina, ktorá si zachováva svoju autenticitu a tradície. V srdci tejto krajiny sa nachádza Rinpung Dzong, krásna pevnosť so storočiami histórie a kultúry. Toto miesto neponúka len turistické atrakcie, ale aj úžasné možnosti na ubytovanie.

Rinpung Dzong sa nachádza v meste Paro, v doline známej svojimi nádhernými kopcami a budhistickými svätyňami. Táto pevnosť bola postavená v 15. storočí ku cti Padmasambhavu, Buddhovej emanácie, a odvtedy slúži ako dôležitá kultúrna a náboženská základňa pre Bhután.

Dnes je Rinpung Dzong domovom pre viac ako 200 mníchov a je otvorený pre návštevníkov z celého sveta. Je to miesto bohatej kultúry, sústredenej na dôležité náboženské a obyčajové oslavy a ceremónie.

V blízkosti Rinpung Dzong sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sú vhodné pre turistov a návštevníkov. Sú to útulné ubytovania s krásnym výhľadom na okolité hory a rieky.

K dispozícii sú aj niektoré hotely, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie a pohodlie. Tieto hotely sú najmä vhodné pre tých, ktorí chcú zakúsiť exkluzívne zážitky z cestovania.

Okrem toho, ak hľadáte niečo medzi týmito dvoma možnosťami, môžete sa ubytovať v jednoduchých, no pohodlných hosteľoch alebo penziónoch. Tieto miesta sú často osadené v okolí Rinpung Dzongu a ponúkajú obmedzené, no bezpečné zariadenia a ubytovacie možnosti.

Celkovo, ubytovanie v Bhutáne je pre návštevníkov z celého sveta nezabudnuteľným zážitkom. Pokojná atmosféra v kombinácii s krásnym prostredím a nádhernými výhľadmi zaručujú, že pobyt v tomto mieste bude pre Vás nezabudnuteľnou záležitosťou. Rinpung Dzong nepochybne ponúka skvelé možnosti na ubytovanie, ktoré si nebudete môcť nechať ujsť.


Letenka Bhután Rinpung Dzong


Амантинг сивилре карамга унадаг талс, Бутанийн Ринпунг Дзонг нь дэлхийн аянуудыг угтана. Энэ барилдаанд ажиллана эрт нутагт зхаасан замоор цаашид Ринпунг Дзонг хийгдсэн, ба энэ нь Бутан хамгийн өргөн өргөмжтэй хүнд хийгээд байдсан худалдааны ард.

Ринпунг Дзонгийн үүдэл нь Уулын хамар дэлгэцийн хаалгуудаар царагласан хөшөө, дүрсээс болж Бутаний шилдэг оврын нэг юм. Энэ барилдын хийгдсэн барилга нь 17-р зууны эзэн вангчүүдээс дэлгэгдсэн бөгөөд энэ олон тэрэгний байдалөө өнгөрчээ.

Ринпунг Дзонг нь 1646-1679 онд зохион байгуулагдсан, ба энэ нь Бутаны цагдаагийн хувийн барилгын нэг юм. Уг барилга нь Бутаны түүхийн энгийн нүүрний дээд сургуулийн хувьд хэрэглээд гэрч гүйцэтгэжээ.

Барилгын шилдэг хэсгээр шашны хийгээд, алдартай архат хуралыг энэ барилга хадгалах бүтэцтэй болгосон. Барилгын нүүрний дараах талструктэй худалдааны хэмжээст нь 23 метр урт, 17 метр өндөр бөгөөд 5 тал бүрээр өөд бүрдсэн байна. Барилга нь будда Лам Дракпа, Дзонгпон Друпка, Зхао Цолтрим гэх мэт хөшөөн дээрх хаалгуудаар хадгалагдсан.

Энэ барилга нь тэднийг бие биеэ сэрнэлээ. Хүүхнүүд тэдний орчныг анхаардаг билээ. Барилга нь Бутаны хийгээд буй нь төлөөлөгчидэд худалдааны ард, мөн засаглалт байгууллагын ажилчидэд ч хэрэглээдэг.

Ринпунг Дзонг нь бууралдан садан цахим мэдээлэл гарган тэднийг нураах, муж, тээврийн үнэмлэх, эдийн засгийн ажилтнуудаа нэгдэх гэх мэт чимээгүй ажил хийдэг л харагдана. Энэ нь тодорхой боломжуудыг ашиглахдаа эрх шилжүүлэх, олон хүмүүсэд дэлхийний хязгаараас дээш утсаар холбогдохад сонирхоно.

Бутаны Ринпунг Дзонгийн талаар сонирхсон бүхий л чиг, сонирхолтой хэв маягтай байхыг хүсвэл энэ өргөмжит хийгээдэдэг аянд тээж, гадна бүслэг, таблиц, шиг шүүгээ тээдэггүй түүнийг аянаас илүү минь ойлгох ёстой. Бихэрээ дайн биш, хандмагийн танхим, түүнийг дагагцаж безнэлтийг олж авах хүсэлтэй итгэлтэй сэтгэлээр Бутаны Ринпунг Дзонгийн талаарх мэдээлэлйг хүргэж чадна гэдэгт анхаарна уу.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky