Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Lime Cay

Ubytovanie Jamajka Lime Cay


Jamaika je tropický ostrov v Karibiku, ktorý skrýva množstvo krásnych miest a radostí. Ak si chcete dopriať kúsok luxusu a súkromia, určite by ste sa mali zastaviť na ostrovoch v blízkosti Jamajky. Jedným z prvých ostrovov na južnom pobreží jamajského hlavného mesta Kingston je Lime Cay, ktorý ponúka krásne miesta na relaxáciu a oddych.

Lime Cay je malý ostrov, ktorý sa nachádza na pobreží Kingstona a je súčasťou chráneného územia Hellshire Hills. Ostrov ponúka návštevníkom krásne pláže s jemným pieskom a tyrkysovým morom. Lime Cay je tiež populárne miesto pre rybárčenie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť niekoľko dní na Lime Cay, je k dispozícii ubytovanie v prázdninových domoch umiestnených na južnej strane ostrova. Tieto domy poskytujú návštevníkom plne vybavené kuchyne, kúpeľne a oddychové miestnosti.

Okrem ubytovania sú návštevníci Lime Cay vítaní v jednom z mnohých reštaurácií na ostrove, kde si môžu vychutnať čerstvo ulovené morské plody a jamajskú kuchyňu. Ak si chcete vychutnať nezabudnuteľné zážitky, je možné si zakúpiť balíček, ktorý obsahuje šnorchlovanie, okuliare a rôzne vodné športy.

Lime Cay je vzdialený len krátkou plavbou lodou z Kingstonu a je vhodný pre tých návštevníkov, ktorí chcú uniknúť mestskej krajine a stráviť niekoľko dní v prírode.

Výhodou ubytovania na Lime Cay je jeho prístupnosť a blízkosť k mnohým iným krásnym miestam v Karibiku. Ak plánujete svoju dovolenku na Jamajke, neváhajte navštíviť Lime Cay a vychutnať si krásy tohto malého, ale úžasného ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Lime Cay


Otázka: Kam sa nachádza Lime Cay?
Odpoveď: Lime Cay sa nachádza v Karibiku, na južnom pobreží Jamajky.

Otázka: Ako sa dostanem na Lime Cay?
Odpoveď: Cestovať na Lime Cay môžete loďou alebo vodným taxíkom z prístavného mesta Port Royal.

Otázka: Je Lime Cay pláž vhodná na kúpanie?
Odpoveď: Áno, Lime Cay má krásnu pláž s jasnou modrou vodou, ktorá je ideálna na plávanie a šnorchlovanie.

Otázka: Aké aktivity sú na Lime Cay k dispozícii?
Odpoveď: Na Lime Cay môžete surfovať, šnorchlovať, rybárčiť alebo si len vychutnávať krásny výhľad.

Otázka: Existujú nejaké reštaurácie alebo stánky na Lime Cay?
Odpoveď: V Lime Cay sú k dispozícii reštaurácie a stánky, ktoré ponúkajú tradičné jamajské jedlá a nápoje.

Otázka: Môžem na Lime Cay prespať?
Odpoveď: Na Lime Cay nie sú ubytovacie zariadenia, ale môžete si kúpiť ubytovanie v blízkom meste Port Royal.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Lime Cay?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Lime Cay sú obdobie od decembra do apríla, keď je tam suché a slnečné počasie.


Dovolenka Jamajka Lime Cay


Jamajka je známa svojimi krásnymi plážami, tajomnými džungľami a exotickou kultúrou. Medzi najobľúbenejšie miesta na dovolenku na Jamajke patrí aj ostrov Lime Cay, malý rajský ostrov, ktorý je skrytý v Karibskom mori.

Lime Cay je malý ostrov, ktorý sa nachádza nedaleko jamaického pobrežia, len asi 20 minút jazdy loďou zo strediska Port Royal. Toto miesto je skutočným tajomstvom, pretože nie je prístupné pre verejnosť a má obmedzený počet návštevníkov. To znamená, že ak sa sem dostanete, budete mať pocit, že ste objavili úplne nový svet.

Jednou z krás Lime Cay je jej biela piesočnatá pláž. Piesok je jemný a biely, a voda je jasná a azúrová. Môžete si tu dať opaľovací krém a len relaxovať na slnku, kým sa pomaly vynoríte v osviežujúcej vode. Ak ste milovníkom vodných športov, Lime Cay je tiež skvelým miestom na potápanie, šnorchlovanie a plachtenie.

Okrem nádherných pláží a vody ponúka Lime Cay aj úžasné výhľady. Na ostrove nie je veľké množstvo vegetácie, takže máte úplné a neobmedzené výhľady na okolitý Karibik. Môžete si vziať fotoaparát a zachytiť úžasné fotografie východu alebo západu slnka, alebo si len vychutnať pokojnú atmosféru a relaxovať s výhľadom na oblohu.

Lime Cay je aj skvelým miestom na pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Ak ste fanúšikmi prírody, môžete stráviť čas sledovaním vtákov a iných zvierat, ktoré sa tu vyskytujú. Niektoré z nich môžete vidieť len na Jamajke, takže je to jedinečná príležitosť na objavovanie nových druhov.

Cesta na Lime Cay nie je jednoduchá, pretože nie je dostupná verejnou dopravou. Musíte sa zabezpečiť s malou loďou alebo katamaránom, aby ste sa sem dostali. Avšak, čas strávený na tejto odľahlé pláži stoja za to. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú uniknúť od veľkých turistických zón a zažiť skutočnú prírodu a pokoj.

Ak plánujete dovolenku na Jamajke, nezabudnite zaradiť Lime Cay do svojho itinerára. Tento malý rajský ostrov vás ohromí svojou nádhernou plážou, úžasnými výhľadmi a možnosťou objavovať jedinečnú jamajskú prírodu. Budete si tu vytvárať nezabudnuteľné spomienky a cítiť sa, ako by ste boli na vrchole sveta.


Počasie Jamajka Lime Cay


Jamajka je známa svojimi krásnymi plážami, teplým slnkom a exotickou atmosférou. Jednou z jej najkrajších lokalít je oblasť Lime Cay, ktorá je rajom pre milovníkov prírody a oddychu. Ako maličký ostrov, ponúka návštevníkom úžasné počasie počas celého roka.

Lime Cay sa nachádza v Karibskom mori a je súčasťou jaskynného oblasti Jamajky. Prístup na ostrov je možný len loďou, čo prispieva k jeho odľahlému a neopísateľnému charakteru. Keďže ostrov je chráneným rezervátom, na jeho území nie sú vybudované žiadne stavby ani ubytovacie zariadenia. To však neznamená, že nemáte možnosť si vychutnať luxusné a pohodlné ubytovanie v blízkosti.

Počasie na Lime Cay je považované za ideálne. Väčšinou panuje tropické podnebie s vysokými teplotami a vlhkosťou. Celý rok tu zažijete teploty okolo 30°C, čo je perfektné pre milovníkov tepla. Miestna príroda a more ponúkajú nádherné zábery, ktoré vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Turisti si môžu vychutnať slnečné a jasné dni, ktoré sú ideálne na plávanie a potápanie. Teplo voda okolo ostrova je rajom pre rôzne druhy vodných športov. Snorkelingu a potápanie sú populárne aktivity, ktoré si môžete vyskúšať. Okrem toho, si môžete zapožičať kajak a preskúmať okolitý ostrovný svet.

Avšak, počasie na Lime Cay nie je vždy perfektné. V období od júla do novembra môžu byť prítomné občasné búrky a hurikány. Je dôležité sledovať predpovede počasia a radšej sa vyhnúť návšteve ostrova počas týchto období, aby ste si užili bezpečný a príjemný pobyt.

Okrem skvelého počasia a krásnych pláží, Lime Cay ponúka aj jedinečnú prírodnú scenériu. Ostrov je obklopený korálovými útesmi, ktoré sú domovom pestrejho množstva tropických rýb a iných morských živočíchov. Milovníci prírody tu môžu objavovať a fotografovať rôzne druhy rastlín a zvierat.

Lime Cay je skutočne skvostom v Jamajke a ponúka ideálne počasie pre relaxáciu a oddych. Nie je to len miesto pre milovníkov plážovej dovolenky, ale aj pre dobrodruhov a turistov, ktorí majú radi prírodu a jej zázraky. Ak sa chystáte na Jamajku, určite nevynechajte návštevu tohto rajského kúta.


Letenka Jamajka Lime Cay


Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky plné slniečka, palmových pláží a karibského života, Jamajka je presne to, čo hľadáte. A ak hľadáte malý ostrov, ktorý vám ponúkne skutočný únik od každodenného ruchu, odporúčame navštíviť Lime Cay - malý ostrov ležiaci len niekoľko kilometrov od Jamajky.

Aj keď Lime Cay je malý ostrov, ponúka mnoho zábavy plážových aktivít. Môžete tu surfovať, potápať sa, rybolov, alebo si len vychutnávať sladkú ničnerobu v piesočnatej zátoke alebo na jednej z mnohých bielej piesočných pláží. Nech si vyberiete čokoľvek, budete mať prístup k skutočnému karibskému životu.

Letenky do Kingstonu majú dobrú dostupnosť, pretože je to hlavné mesto Jamajky, ktorého medzinárodné letisko je dôležitou súčasťou karibských letov. Z Kingstonu je to len krátka jazda loďou na Lime Cay. Jazda si však vyžaduje zručnosť, pretože loďky sú jednoduché a často nemajú kapitána. Preto sa odporúča dopraviť sa na ostrov s miestnym rybárskym sprievodcom, aby ste mohli byť v bezpečí a smerovať priamo k ostrovačke. Samozrejme oni vedia čo a ako a vozia turistov denne.

Ak sa rozhodnete pre Lime Cay, nezabudnite si zobrať dostatok opaľovacieho krému a iných potrieb na pláž, pretože na ostrove sa nachádza len niekoľko malých stánkov, kde si môžete kúpiť občerstvenie a nápoje. Celkovo na Lime Cay nenájdete žiadne reštaurácie ani kaviarne.

Nakoniec, keď navštívite ostrov Lime Cay, budete mať možnosť zažiť krásu Jamajky v jej najlepšom svetle. Malá idylická ostrovčik s bledou pieskovou plážou a prial by si tu každý vytvoriť si vlastné súkromie. Je to vzdialené a exotické miesto, ktoré vás určite dostane svojou atmosférou a jedinečnou karibskou kultúrou. Takže, ak hľadáte miesto na úplný odpočinok a relax, Lime Cay je to, čo hľadáte!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky