Objavte lety za najlepšie ceny

Bhután Zuri Dzong Trek

Letenka Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután Zuri Dzong Trek - Cesta k úchvatným pohľadom na horu Jomolhari

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok plný krásnej prírody a úchvatných scenérií, cesta k horám Bhutánu by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Bhután, známy aj ako Kraj draku, je malá krajina v Ázií, ktorá sa rozprestiera vysoko v Himalájach. Túra po trase Bhután Zuri Dzong Trek vám umožní získať jedinečný pohľad na vrchol hory Jomolhari, ktorý dosahuje výšku 7314 metrov nad morom.

Zuri Dzong Trek je jednou z najobľúbenejších turistických trás v Bhutáne. Táto trasa vedie od Zuri Dzongu, ktorý sa nachádza v juhovýchodnom Bhutáne, do Lingshiju, ktorý je malou dedinkou v údolí Paro. Trasa sníma pohľad na horské rieky, vodopády, jazerá a kláštory a umožňuje vám spojiť sa s jodovými poníkmi a ľuďmi z miestnych dedín.

Celá trasa je dlhá približne 8 km a môže trvať od 3 do 5 dní, v závislosti od vašej schopnosti chodiť po horách. Túra začína v Zuri Dzongu po krátkej prehliadke kláštora, z ktorého sa otvára úchvatný výhľad na údolie Paro. Potom sa vyberiete na cestu cez staré lesy, kde sa nachádza množstvo divokých kvetov a farebných vtákov.

Počas vašej cesty sa zastavíte v nemeckom zariadení, ktoré bolo postavené na priesmyku Bhonte La. Z tohto miesta je úchvatný výhľad na vrchol hory Jomolhari, ktorý sa zdá byť na dosah ruky. Návšteva kláštora Lingshi je ďalším zážitkom, ktorý vám umožní vidieť spôsob života miestnych obyvateľov Bhutánu a spoznať ich náboženské tradície a kultúru.

Táto trasa je vhodná pre každého, kto má záujem o čarovné výhľady na horu a kto si chce vychutnať tie najlepšie scenérie, ktoré Bhután ponúka. Je to vynikajúca príležitosť pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje fyzické schopnosti a stráviť niekoľko dní v prírode.

Celková doba túry je približne tri až päť dní a zahrnuje prechod cez niekoľko horských priesmykov a zdolanie niekoľkých strmých stúpaní. Odporúča sa, aby sa túry konali v malých skupinách a s licencovaným turistickým sprievodcom.

Ak teda hľadáte niečo, čo vám dá vynikajúcu príležitosť vidieť krásy Bhutánu a ďaleko od rušnej civilizácie, Bhután Zuri Dzong Trek je tou správnou voľbou pre vás. Takže si zarezervujte letenku do Bhutánu a pripravte sa na jednu z najkrajších túr vo vašom živote.


Ubytovanie Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután je malá, dochovaná krajina pohyblivých budov, ktorá sa nachádza vysoko v Himalájach. Toto tajomné kráľovstvo sa pýši nielen jeho úchvatnou prírodou a bohatou kultúrou, ale aj skvostnými ubytovacími možnosťami.

Jedným z najunikátnejších miest na ubytovanie v Bhutane je Zuri Dzong Trek. Tento trek je ideálny pre tých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť s bhutánskou kultúrou a tiež majú radi dobrodružné výlety do prírody.

Trek začína v hlavnom meste Thimphu a pokračuje až do malebnej dedinky Paro. Cesta vedie cez husté lesy, útulné horské chaty a starodávne kláštory. Počas tohto trekovania objavíte krásu prírody, stretáte sa s domorodými obyvateľmi a prechádzate okolo niektorých z najkrajších kulturných pamiatok Bhutánu.

Zuri Dzong Trek je zárukou nezabudnuteľných zážitkov. Počas cesty budete mať možnosť zastaviť sa a stráviť prenocovanie v tradicionálnych bhutánskych chatách, známych ako "dzongy". Tieto kamenné budovy sú jedinečné v Bhutane a sú špeciálne navrhnuté, aby odolali prírodným katastrofám a dávali útočisko miestnym obyvateľom.

Každý dzong zaručuje jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Vnútri chaty nájdete príjemné lôžka s teplými paplónmi a perinami. Počas chladných nocí v horách vám poskytne teplo tradičný krb.

Okrem ubytovania v dzongoch vám bhutánska hostina tiež ponúkne jedinečnú skúsenosť s miestnou kuchyňou. Miestne jedlá sú vždy prípravené s čerstvými, miestnymi surovinami a ponúkajú prekvapivú chuťovú skúsenosť. Nechajte sa odviesť zmyselnými dochucovadlami, exotickým ovocím a tradičnými surovinami.

Počas treku si takisto môžete vychutnať jedinečné pohľady na okolité vrchy a údolia. Bhután je domovom množstva endemických rastlín a živočíchov, ktoré nájdete iba tu. Krátky oddych na jednom z miestnych vyhliadok vám poskytne úžasne fotografické príležitosti, aby ste zachytili neopakovateľnú krásu tohto miesta.

Je dôležité si uvedomiť, že Zuri Dzong Trek je náročný a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a odolnosť. Avšak, každá unavená noha a namáhavý krok stoja za to, keď získate možnosť spoznať Bhután a jeho kultúru z prvej ruky.

Ak hľadáte unikátne ubytovanie v Bhutane, Zuri Dzong Trek je pre vás to pravé miesto. Užite si krásu prírody, skvelého spoločníka a tradičnú bhutánsku pohostinnosť, ktorá vás privedie k spomienkam, ktoré budete chcieť púšťať znova a znova.


Dovolenka Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután, malá, ale krásna krajina v Himalách, je jednou z najmenej preskúmaných krajín na svete. Napriek tomu, že je obklopená Indiou a Čínou a leží v srdci Himalájí, Bhután si zachováva svoju unikátnu kultúru a prírodu. Pre turistov, ktorí sa chcú vydať do tejto krajiny, je k dispozícii niekoľko trekov a jedným z nich je Zuri Dzong Trek.

Zuri Dzong Trek je stredu ťažkou trekovou trasou, ktorá vás zavedie cez ťažký terén, strmé kopce a cez niekoľko riek. Trek trvá zhruba 15 dní a začína sa v Paro, hlavnom meste Bhutánu, kde sa môžete zoznámiť s lokálnou kultúrou a navštíviť Taktsang Lhakhang, ktorý je tiež známy ako Tiger's Nest Monastery. Toto posvätné miesto leží na skalných stenách a je jedným z najnavštevovanejších miest v Bhutáne.

Po návšteve Paro sa vydáte do Thimphu, hlavného mesta krajiny, kde sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Tashichho Dzong alebo Nationálna knižnica Bhutánu.

Po prehliadke historických pamiatok sa konečne dostanete k samotnej Zuri Dzong Trek. Celá trasa vedie cez neprebádaný terén, kde máte možnosť vidieť ako lokálni obyvatelia žijú v týchto divokých oblastiach. Ubytovanie počas trekovania je možné v tradičných chatrčiach zvaných Goenpa, ktoré boli v minulosti využívané mníchmi.

Najvyšším bodom trasy je prechod cez vrchol Zuri La (4 900 m), ktorý poskytuje úžasný výhľad na okolité hory a krajiny. Za jasného počasia môžete dokonca vidieť až na vrchol Everestu.

V závere treku sa dostanete do Bumthang, ktorý je známy svojou obchodnou históriou s Tibetom a Indiou. Môžete sa tiež vybrať na prehliadku niekoľkých starobylých kláštorov a chrámov, ktoré sa nachádzajú v tomto meste.

Celkovo, Zuri Dzong Trek je úžasnou príležitosťou pre turistov, ktorí chcú spoznať kultúru a prírodu Bhutánu. Trek môže byť náročný, ale pohľady na krásne krajiny a úžasný cyklus života v týchto horách určite stojí za námahu. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Zuri Dzong Trek v Bhutáne by mohol byť tou správnou voľbou pre vás.


Počasie Bhután Zuri Dzong Trek


Bhután je známy svojimi nádhernými horami a prírodnou krásou. Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je Zuri Dzong Trek, ktorý ponúka neuveriteľný pohľad na panenskú prírodu a úchvatné vrcholy.

Počasie v Bhutáne je veľmi rôznorodé, preto je dôležité byť pripravený na všetky možnosti počasia. Zuri Dzong Trek sa nachádza v horách Himaláje a počas tejto túry môžu turisti zažiť množstvo zmien počasia.

Jesenné mesiace (september až november) sú ideálnym obdobím pre túto túru, pretože ponúkajú mierne teploty a jasné nebo. Teploty sa pohybujú od približne 10°C do 20°C, čo je pohodlné pre chôdzu po horách. Avšak, ráno a večer môže byť chladnejšie, takže odporúča sa mať so sebou teplejšie oblečenie.

Zimné mesiace (december až február) sú extrémne chladné s teplotami, ktoré môžu klesnúť až pod bod mrazu. Táto doba je vhodná iba pre skúsených turistov, pretože cesty môžu byť pokryté snehom a je dôležité mať vhodnú výbavu na zvládnutie náročných podmienok.

Jar (marec až máj) je tiež obdobím, kedy môže byť počasie pomerne príjemné. Teploty sa zvyčajne pohybujú od 10°C do 25°C, avšak, rovnako ako v jeseň, rána a večery môžu byť chladnejšie. Toto obdobie je tiež známe svojou kvitnúcou prírodou, čo dodáva treku ešte väčšiu krásu.

Letné mesiace (jún až august) sú monzúnové obdobie v Bhutáne a počas týchto mesiacov môže pršať často. Pokiaľ si naplánujete túru v tomto období, je dôležité mať so sebou vhodnú ochranu pred dažďom, ako sú nepromokavé oblečenie a obuv. Teploty v lete sa pohybujú približne od 20°C do 30°C.

Zuri Dzong Trek je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto miluje prírodu a horolezectvo. Bez ohľadu na to, kedy sa na túto dobrodružnú cestu vyberiete, buďte pripravení na rôzne zmieny počasia. Oblečte sa vrstvovo, aby ste mohli ľahko pridávať alebo odstraňovať oblečenie podľa potreby.

A nakoniec, nezabudnite si užiť túto úchvatnú krajinu a pokochajte sa nádhernými výhľadmi, ktoré Zuri Dzong Trek ponúka. Čaká vás dobrodružstvo, ktoré si určite budete pamätať na celý život!


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Zuri Dzong Trek


Otázky a odpovede o Bhután Zuri Dzong Trek:

1. Čo je Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek je turistická trasa v Bhutáne, ktorá vedie cez kopce a zalesnené oblasti v okolí kláštora Zuri Dzong.

2. Koľko dní trvá Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek trvá zvyčajne 5-6 dní, v závislosti od rýchlosti chôdze a odpočinkov na ceste.

3. Je Bhután Zuri Dzong Trek náročný?
Áno, Bhután Zuri Dzong Trek je pomerne náročná trasa a vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu.

4. Aké sú požiadavky na účasť v Bhután Zuri Dzong Trek?
Účastníci Bhután Zuri Dzong Trek by mali mať primeranú fyzickú kondíciu, dobrú výbavu a pripravenie na prechádzky v zle prístupných podmienkach.

5. Aké sú nevyhnutné oblečenie a vybavenie pre Bhután Zuri Dzong Trek?
Účastníci Bhután Zuri Dzong Trek by mali mať vhodné turistické topánky alebo trekové topánky, rozšíriteľný turistický batoh, nepremokavé oblečenie a prikrývky, teplejšie oblečenie na chladné noci, základné lekárničky, slnečné okuliare, opaľovací krém a antihmyzové repelenty.

6. Kedy je najlepší čas na Bhután Zuri Dzong Trek?
Najlepší čas na Bhután Zuri Dzong Trek sa pohybuje medzi marcovými vyjazdeniami a júlovými.

7. Aké sú miesta na Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek vedie cez rôzne miesta v Bhutáne, vrátane Punakha, Tashithang, Chorten Ningpo, Zompelri a Zuri Dzong.

8. Potrebujem víza na Bhután Zuri Dzong Trek?
Áno, turistické víza sú povinné pre vstup do Bhutánu, aby mohli účastníci absolvovať Bhután Zuri Dzong Trek.

9. Aké sú ceny za Bhután Zuri Dzong Trek?
Ceny pre Bhután Zuri Dzong Trek sa líšia v závislosti od rôznych faktorov, vrátane počtu dní, miesta a programu. Ceny sa však bežne pohybujú v rozmedzí od 150 USD do 250 USD na deň.

10. Kto organizuje Bhután Zuri Dzong Trek?
Bhután Zuri Dzong Trek organizujú rôzne cestovné spoločnosti a prípadne aj miestni turistickí sprievodcovia. Najlepšie je vyhľadať si overených a osvedčených organizátorov alebo sprievodcov pre bezpečné a záživné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky