Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Koli národný park

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Koli národný park


1. Aké je vstupné do Koli národného parku?
Vstup do parku je bezplatný.

2. Kde sa nachádza Koli národný park?
Koli národný park sa nachádza na severe Fínska, v oblasti Kainuu.

3. Koľko kilometrov má Koli národný park?
Koli národný park má rozlohu približne 31 000 hektárov.

4. Aké aktivity sa dajú v Koli národnom parku robiť?
V parku je možné vykonávať rôzne outdoorové aktivity, ako sú turistika, cyklistika, rybolov, jazda na kajaku, lyžovanie alebo snowboarding.

5. Kedy je najlepšie navštíviť Koli národný park?
Koli národný park je výnimočný v každom období roka. Letné mesiace (júl a august) sú najrušnejšie, ale aj jar a jeseň sú vhodné pre návštevu.

6. Sú v parku prístupné turistické trasy?
Áno, v parku je vybudovaná sieť turistických trás rôznej obtiažnosti a dĺžky, ktoré vedú k najkrajším miestam a vyhliadkam.

7. Je v parku možné stanovať?
Áno, v niektorých častiach parku je možné stanovať na vyhradených stanoviskách. Je však potrebné mať so sebou vlastné vybavenie.

8. Aké faunou a flórou je park známy?
Koli národný park je bohatý na rôzne druhy rastlín a živočíchov. Najznámejšou rastlinou je smrekový strom, ktorý dominuje v krajinnej oblasti. Okrem toho sa v parku vyskytujú rôzne druhy vtákov, diviakov, rysy a srnky.

9. Je možné v parku vidieť severné svetielka?
Áno, v Koli národnom parku je šanca vidieť severné svetielka, najmä počas zimných mesiacov.

10. Je v parku možné zájsť do reštaurácie alebo kaviarne?
Áno, v blízkosti parku sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde je možné si oddýchnuť a občerstviť sa.


Letenka Fínsko Koli národný park


Najlepšou cestou, ako objaviť prírodné krásy Fínska a Koliho národného parku, je kúpiť si letenku do tohto kúzelného kúta sveta. Nachádza sa na východe Fínska, v blízkosti mesta Joensuu a je jedným z najspectakulárnejších a najviac navštevovaných národných parkov celej krajiny.

Národný park Koli je známy pre svoje nádherné jazerá, tmavozelené lesy a rozľahlé hory. Táto oblasť poskytuje odpočinok pre turistov a milovníkov prírody, ktorí túžia po pokoji a relaxácii v čistom a prírodnom prostredí. Jeho neobvyklý tvar hôr a skalných útvarov vytvára v Koli národnom parku jedinečný a neopakovateľný krajinný ráz.

S letenkou do Fínska môžete jednoducho a rýchlo doraziť na letisko v Joensuu, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov od národného parku Koli. Po príchode na letisko môžete vyskúšať originálne fínske jedlá, ako sú ryby a mäso pripravené na otvorenom ohni a okrem toho môžete ochutnať aj miestne alkoholické nápoje.

Ako sa priblížite k národnému parku Koli, budete obklopení zelenými lesmi a čistými jazerami. Koli ponúka mnoho možností voľného času, vrátane turistiky, cyklistiky, jazdy na koni a podobne. Turistické trasy vedú k hlavným vrcholom tejto oblasti, ako sú Ukko-Koli a Paha-Koli. Tieto hory ponúkajú nádherné výhľady na jazerá a okolitú krajinu, a sú tak základnou úlohou každého návštevníka parku Koli.

Existujú tiež mnohé rôzne aktivity v tomto národnom parku, ktoré sú zamerané na udržanie prírodnej krásy Koliho. Národný park Koli má rozmanitú flóru a faunu vrátane vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú chránené zákonom, aby nevyhynuli. Môžete sa zapojiť do sledovania vtákov, fúkania skla a výroby keramiky.

Koli národný park je miestom, kde sa cítite, akoby ste boli sami so sebou a prírodou, kde môžete zbaviť všetky svoje starosti. Nachádza sa tam aj malá dedinka, kde si môžete zahrať golf, vyskúšať tradičné fínske sauny alebo si kúpiť miestne dareky, aby ste si vždy pamätali svoju nádhernú dovolenku v Koli národnom parku.

Môžete si byť istí, že po vašej návšteve tohto prírodného krásneho miesta si odnesiete nezabudnuteľné spomienky a ocitnete sa v jednom z najkrajších národných parkov na svete. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Fínska a objavte krásu Koli národného parku.


Dovolenka Fínsko Koli národný park


Fínsko Koli národný park – Oáza pre milovníkov prírody

Fínsko Koli národný park je pokojné miesto uprostred krásnej prírody a nezabudnuteľných zážitkov. Tento národný park je jedným z najobľúbenejších miest milovníkov prírody a turizmu. Nachádza sa v strednom Fínsku a jeho plocha zaberá viac ako 30 tisíc hektárov. Oblasti národného parku pokrývajú roviny, vrchy, jazerá a rieky. Preto je toto miesto ideálne pre turistické výlety a prázdniny v prírode.

Prírodné bohatstvo

Fínsko Koli národný park stráži symbolický kopec Koli, známy pre svoje magické a nádherné výhľady. Vystúpenie na vyhliadky vo výške 347 metrov nad morom je pre turistov jedným z najväčších zážitkov. V národnom parku sa nachádza aj veľa iných prírodných krás, ako sú rieky a jazerá. Medzi najväčšie jazerá patrí Pielinen, ktoré je ideálne pre jazdu na člne alebo na skútroch. Ďalšie prírodné krásy národného parku sú Kamenný labyrint a hory Koli, ktoré sú ideálne pre horskú turistiku.

Aktivita pre každého

Turisti, ktorí navštívia Fínsko Koli národný park, môžu si zvoliť z mnohých aktivít. Pre horolezcov sú ideálne hory Koli a Paha-Koli, ktoré sú vysoké 347 metrov nad morom. Pre milovníkov cykloturistiky je v okolí mnoho cyklotrás, ktoré umožňujú nádherné výhľady na prírodu. Na jazerách sa môžete prepravovať na člne alebo skútroch, ale aj vyskúšať vodné športy, ako sú windsurfing alebo kajakárstvo. Pre tých, ktorí uprednostňujú pešiu turistiku, národný park ponúka mnoho prirodzených trás priamo v srdci zelenej prírody.

Tradičná fínska kuchyňa

Národný park Fínsko Koli ponúka aj tradičnú fínsku kuchyňu. V tejto oblasti nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá, ako sú losos alebo salašnícke jedlá s varenej diviny. Výbornou pochúťkou sú tiež tradičné ryby Karjalanpiirakka, ktorej chuť vám zostane na jazyku ešte dlho po skončení jedla.

Dovolenka, ktorú nezabudnete

Fínsko Koli národný park ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva. Toto miesto vám poskytne ideálnu príležitosť na oddych a relax v prírode, ale aj na objavovanie nových miest a kultúr. Pre milovníkov nekončiacej zimy je toto miesto ideálne aj na lyžovačku alebo snowboarding v okolí hôr Koli. Aby ste mohli prežiť dovolenku v tomto mieste naplno, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie včas a nechať sa uniesť krásou a prírodnými úlovkami tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a pohľadmi na jazerá a hory. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na ubytovanie v tejto časti Fínska je Koli národný park.

Koli sa nachádza na severe Fínska a je domovom množstva jazier, hôr a prírodných zázrakov. Jeho jedinečná kombinácia divočiny a kultúry z neho robí ideálne miesto na pobyt pre milovníkov prírody.

Ak hľadáte ubytovanie v Koli národnom parku, môžete si vybrať zo širokej škály možností. Od luxusných hotelov a chát po útulné chatky a kempy, park ponúka rôzne druhy ubytovania, aby vyhovovali všetkým potrebám a preferenciám.

Luxusné hotely v Koli ponúkajú prémiové služby a eleganciu. Majú moderné izby s balkónmi s výhľadom na hory a jazerá. Ponúkajú tiež bazény, wellness centrá a reštaurácie s výnimočnou kuchyňou, takže si môžete vychutnať všetko, čo Koli má ponúknuť a zároveň si dopriať luxusný pobyt.

Ak preferujete intímnejšie a autentickejšie skúsenosti, sú tu chaty a chatky. Tieto útulné drevené domy sa nachádzajú na okraji lesa a ponúkajú úžasný výhľad na okolitú prírodu. Sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú pohybovať vo svojom vlastnom tempe a mať súkromie, ale zároveň byť v tichom a pokojnom prostredí.

Pre milovníkov kempovania je v parku k dispozícii aj viacero kempov. Tieto kempy majú vybavené oblasti na stanovanie s úžasným výhľadom na hory a jazerá. Sú vybavené všetkým potrebným vybavením pre váš pobyt, vrátane sprch a toaliet.

Okrem samotného ubytovania je Koli národný park aj harmonickou kombináciou prírody a kultúry. Môžete si vychutnať dlhé túry na vrchol hôr a pozorovať ohromujúce výhľady alebo sa vydať na prechádzku podľa značených chodníkov k jazerám a vodopádom. Mnoho druhov vtákov, zvierat a rastlín tu nájde svoj domov, takže je tu vždy niečo zaujímavé na pozorovanie.

Fínsko je známe aj svojou saunou kultúrou a Koli nie je výnimkou. Môžete si užiť tradičnú fínsku saunu v niektorých ubytovacích zariadeniach alebo sa ísť osviežiť do jazera po relaxácii v saune.

Koli národný park v Fínsku je skutočnou perľou prírody. Jeho krásy a pokoj si zaslúžia byť objavené a prežité. Bez ohľadu na to, ako si zvolíte ubytovanie, budete mať jedinečnú skúsenosť a zanecháte tu s novými spomienkami a chúťou prísť späť.


Počasie Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojimi krásnymi krajinkami a jedným z najpopulárnejších miest na turistiku je Koli národný park. Tento park, nachádzajúci sa na východe krajiny, je domovom pohoria Koli, ktoré je známe svojimi panoramatickými výhľadmi a jedinečnou flórou a faunou.

Jednou z klímy Fínska je, že počasie sa často mení a je ťažké predvídať, čo môžete očakávať. V Koli národnom parku je toto pravidlo rovnako platné.

Letné obdobie v Kolim je obzvlášť príjemné, s teplými teplotami a veľa slnka. Teploty sa pohybujú od 20 do 25 °C, čo je ideálne na turistiku a iné aktivity v prírode. Lesy v okolí národného parku sú plné zelene a kvetov, čo len pridáva na kráse miesta.

Jeseň je obdobie, kedy Fínsko zažíva prechod zo slnečných dní na chladné a atmosférické podmienky. Teploty klesajú a môžete očakávať viac dažďov. To však neznamená, že by ste sa mali vyhýbať návšteve Koli národného parku. V skutočnosti, jeseň prináša športové podujatia a festivale, ktoré oslavujú miestnu kultúru a tradície.

Zima v Koli národnom parku je mrazivá, ale aj neobyčajne krásna. Teploty sa môžu pohybovať od -10 do -20 °C a viete očakávať hojnosť snehu. V zime je to miesto pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding a turizmus na snežniciach. Koli národný park ponúka aj množstvo lyžiarskych tratí pre rôzne úrovne skúseností.

Jar je čas, keď sa príroda prebúdza na život a v Koli národnom parku to nie je nič iné. Teploty sa postupne zvyšujú a sneh pomaly taje, čo prináša za sebou vodu pre rieky a potoky v okolí. Príroda sa zase naplno rozkvitá, stromy zelenajú a tráva začína rásť. Jar je ideálnym časom na prechádzky a výlety do prírody, ktoré vám umožnia objaviť všetku túto krásu.

Koli národný park je celoročnou atrakciou pre turistov a milovníkov prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, určite tu nájdete niečo pre seba. Nezabudnite sa však pripraviť na zmeny počasia a sledovať predpovede počasia predtým, ako sa vyberiete do tohto kúzelného miesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky