Objavte lety za najlepšie ceny

Botswana Lake Ngami

Dovolenka Botswana Lake Ngami


Botswana, známa svojou bohatou divočinou a nezabudnuteľnými dobrodružstvami v prírode, ponúka množstvo miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj jazero Ngami, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny. Toto jazero, hladina ktorého sa mení v závislosti od ročného obdobia, je jedným z najkrajších prírodných zákutí Botswany a ponúka návštevníkom množstvo možností pre relaxáciu a objavovanie tajov divočiny.

Jazero Ngami je najväčším jazerom v delta Okavango, ktorá je známa ako jeden z najbohatších ekosystémov na svete. Jeho veľkosť sa však mení v závislosti od intenzity zrážok a odparu vody. Po týchto zrážkach jazero Ngami napúšťa a stáva sa bohatým zdrojom obživy pre množstvo divokých zvierat, ako napríklad slony, antilopy, hyeny a mnoho ďalších.

Pre dovolenkárov a obdivovateľov prírody je jazero Ngami ideálnym miestom pre safari a pozorovanie vtáctva. Množstvo turistických spoločností ponúka možnosť vykonať lodnú prehliadku jazera, počas ktorej máte možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Toto je skutočne jedinečný zážitok, keď môžete sledovať slonov, ktorí si prechádzajú cez vodu, alebo krokodíly, ktoré sa vznášajú len niekoľko metrov od vášho člna.

Okrem safari a pozorovania zvierat je jazero Ngami aj obľúbeným miestom pre rybolov. Množstvo druhov rýb, ako napríklad tilápie či pstruhy, je tu dostupných a turisti majú možnosť si vyskúšať tento tradičný botswanský spôsob lovu. Rybačka na jazere Ngami je nielen vzrušujúcou aktivitou, ale aj skvelou príležitosťou na oddych a relaxáciu.

Jazero Ngami je tiež obklopené nádhernou prírodou a množstvom rôznorodých vtákov, čo z neho robí raj pre ornitológov a fotografov prírody. Môžete sa stretnúť s vzácnymi druhmi vtákov, ako sú napríklad plameňáky alebo havrani marabu. Takáto dovolenka určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a fotografie.

Ak hľadáte únik od každodenného zhonu a chcete sa ponořiť do krásnej prírody a divokého života, dovolenka pri jazere Ngami v Botswane je skvelou voľbou. Môžete si vychutnať prvotriedne safari, rybolov, pozorovanie vtákov a mnoho ďalších aktivít, ktoré vám umožnia objavovať a preskúmať jedno z najkrajších miest v Botswane.


Počasie Botswana Lake Ngami


Botswana je jednou z najväčších krajín Afriky a nachádza sa na juhu kontinentu. Táto krajina je známa svojou rozmanitosťou divokej fauny a flóry. Jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Botswane je jazero Ngami.

Jazero Ngami sa nachádza na severozápade Botswany a je jedným z najväčších mokradí v Afrike. Toto jazero má rozlohu 4 000 km2 a je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Voda z jazera Ngami pochádza od rieky Okavango.

Počasie v Botswane

Podnebie v Botswane je typické pre suché a horúce počasie. Práve vďaka tomuto počasiu sa na jazero Ngami môžu vyvíjať mnohé divoké zvieratá a rastliny.

Teploty v Botswane sú najvyššie v období od októbra do marca, kedy môžu dosahovať až 40 stupňov Celzia. V období od apríla do septembra sú teploty nižšie a pohybujú sa v rozmedzí od 20 do 30 stupňov Celzia.

So suchým počasím prichádza aj riziko požiarov, pretože tráva a kríky sa môžu rýchlo zapáliť. V tomto období je v Botswane veľká potreba opatrnosti a obzvlášť starostlivého zaobchádzania s ohňom.

Jazero Ngami a jeho vplyv na počasie

Jazero Ngami má obrovský vplyv na počasie v okolí. V období sucha, keď sa rieky v okolí vysychajú, jazero Ngami zostáva zásobárňou vody pre množstvo druhov zvierat. V zimnom období, keď prichádza obdobie dažďov, jazero Ngami sa rozlieva a voda sa rozlieva okolo na okolitú krajinu.

V tomto období sa zväčša tretie doba dažďov a preto môžete očakávať vyššiu vlhkosť a občasné búrky. Aj napriek tomuto počasiu však stojí ochutnať miestne ovocie a zeleninu, ktoré sú čerstvé a plné vitamínov.

Zhrnutie

Jazero Ngami v Botswane ponúka návštevníkom úchvatné scenérie a predovšetkým divokú faunu a flóru. Počasie na jazere Ngami je charakteristické horúcim a suchým počasím, ktoré sa však môže meniť v závislosti od sezóny a stavu jazera.

Ak sa chystáte navštíviť Botswanu, určite nevynechajte návštevu jazera Ngami a pozrite si krásu tejto krajiny v splne jej krásy.


Letenka Botswana Lake Ngami


Botswana - Lake Ngami: Krajina divokého prírodného krásy

Botswana je známe svojou nádhernou prírodou a rozmanitým divokým životom. Jedným z mnohých zázrakov tejto krajiny je jeho jazero Ngami. Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny a ponúka úžasné zážitky pre všetkých návštevníkov.

Jazero Ngami je veľký sladkovodný prírodný bazén, ktorý slúži ako dôležitý zdroj vody pre množstvo zvierat a vtákov žijúcich v tejto oblasti. Rozprestiera sa na ploche viac ako 4 000 kilometrov štvorcových a je jedinečným cieľom pre milovníkov prírody.

Je to miesto, kde sa môžete nechať obklopovať jedinečnou divokou krajinou, ktorá je plná divokých zvierat. Jazero je domovom pre množstvo druhov vtákov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov ako Afrikanský tanierik alebo kormorán temný. Vtáčie pozorovanie je preto jednou z hlavných aktivít, ktoré môžete v tejto oblasti podnikať.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, je zážitok vyskúšať plavbu v tradičných mokoročínskych kanoe po jazere. S pomocou miestnych vodcov si môžete vychutnať jazdu po miernej vode a spoznávať miestne vtáctvo a inú faunu a flóru, ktorou je jazero obklopené.

Okrem vtákov si tu môžete všimnúť aj mnoho druhov antilop, hipopótamov, krokodílov a iných divých zvierat. Safari v okolí jazera je teda nevyhnutnosťou a pravdepodobne sa zoznámite s niektorými z Afriky najvzácnejších a najpozoruhodnejších tvorov.

Prístup k jazeru Ngami je možný cez letecké spojenie s hlavnými mestami Botswany, ako je Maun alebo Gabarone. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú letenky do týchto miest. Cesty k jazeru sa dajú podnikať autom, no môže byť vnímané ako komplikované kvôli hlbokej slatine a nedostatočne značeným cestám. Preto sa odporúča získať miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže s navigáciou a zabezpečí bezpečnosť.

Ak hľadáte miesto s pozoruhodnou prírodou, divokými zvieratami a nádherným jazerom, potom je Botswana a jeho jazero Ngami ideálnou destináciou pre vás. Pripravte si oblečenie primerané pre safari, fotoaparát na zaobstaranie záberov tých najkrajších momentov a buďte pripravení vstúpiť do sveta divočiny Botswany. Uistite sa, že máte dostatok času na objavovanie a vychutnávanie všetkých zázrakov, ktoré vás tu čakajú.

Vstúpte do jedinečnej divočiny Botswany a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo pri jazere Ngami. Nechajte sa strhnúť krásou prírody a presvedčte sa sami, prečo Botswana je takým obľúbeným cieľom pre milovníkov divočiny a dobrodružstva.


Ubytovanie Botswana Lake Ngami


Botswana je krajina známa svojou bohatou divokou prírodou a jedným z najpôsobivejších miest, ktoré by ste si v tejto krajine nemali nechať ujsť, je jazero Ngami. Ležiace na severozápade krajiny, jazero Ngami je dokonalým miestom pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie pri tomto jazere, máte na výber niekoľko možností. Tu je prehľad niektorých ubytovacích možností v tejto oblasti:

1. Ngami Safari Lodge - Táto luxusná safari lodge sa nachádza asi 60 km od jazera Ngami a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný pobyt. Lodge je známa svojou pohostinnosťou a štýlovým ubytovaním, ktoré je zasadené do nádhernej prírody. Môžete si vybrať z rôznych izieb a chatiek so všetkým komfortom, ako aj s výhľadom na jazero. Okrem toho vám lodge ponúka rôzne aktivity vrátane hľadanie divokých zvierat, plavby loďou po jazere a ochutnávky miestnych kulinárskych špecialít.

2. Ngami Safari House - Tento súkromný dom je ideálny pre skupiny alebo rodiny, ktoré hľadajú úplné súkromie a pohodlie. Dom je vybavený moderným nábytkom, klimatizáciou a vlastnou terasou s výhľadom na jazero. Hostia majú k dispozícii aj svoj vlastný personál, vrátane súkromného kuchára, sprievodcu a upratovačky. Môžete si plánovať vlastný program aktivít, vrátane safari a rybolovu.

3. Nxamaseri Island Lodge - Táto útulná lodžia sa nachádza priamo na ostrove v jazere Ngami a je dokonalým miestom na úplný únik do prírody. Lodge ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na jazero a hostia môžu vychutnávať výnimočné jedlá v reštaurácii, ktorá sa špecializuje na miestne špeciality. Okrem toho môžete podnikať plavby loďou po jazere, rybárčiť a pozorovať voľne žijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

4. Old Bridge Backpackers - Ak ste dobrodruh s obmedzeným rozpočtom, táto cenovo dostupná možnosť je pre vás ideálna. Ide o malý rezort, ktorý ponúka chatky a stanovanie priamo na břehu jazera Ngami. Môžete si taktiež prenajať kajak alebo kanoe a vychutnať si prieskum jazera na vlastnú päsť. V prípade, že hľadáte jednoduché, ale pohodlné ubytovanie v blízkosti jazera, Old Bridge Backpackers je správna voľba.

Ak plánujete návštevu jazera Ngami v Botswane, nezabudnite si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete mať príležitosť zažiť úžasné dobrodružstvo a objaviť krásy tohto pôsobivého miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Lake Ngami


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o jazere Ngami v Botswane:

1. Kde sa nachádza jazero Ngami?
Jazero Ngami sa nachádza v severozápadnej časti Botswany.

2. Ako veľké je jazero Ngami?
Jazero Ngami má približne veľkosť 550 km², avšak táto veľkosť sa mení v závislosti od sezónnych záplav.

3. Aký je pôvod názvu "Ngami"?
Názov "Ngami" pochádza z miestneho jazyka a znamená "miesto, kde slon idú na kopec".

4. Kedy je najlepší čas na návštevu jazera Ngami?
Najlepší čas na návštevu jazera Ngami je počas obdobia dažďov, ktoré obvykle trvá od novembra do apríla. V tomto období môžete vidieť veľké množstvo vtáctva a divokých zvierat.

5. Aké druhy vtákov a zvierat sa môžu vidieť okolo jazera Ngami?
Na jazere Ngami sa vyskytuje bohatá biodiverzita. Môžete tu vidieť rôzne druhy vtákov, vrátane plameňákov, pelikánov a orlov. Medzi zvieratá na brehu patrí krokodíly, hrochy a slony.

6. Je možné plávať alebo loviť na jazere Ngami?
Áno, je možné plávať v jazere Ngami, ale je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a byť obozretný kvôli prítomnosti krokodílov a hrochov. Lov na jazere je povolený, ale je potrebné získať príslušné povolenie.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o jazere Ngami v Botswane. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky