Objavte lety za najlepšie ceny

Nepál Gokyo Lakes

Počasie Nepál Gokyo Lakes


Nepál Gokyo Lakes je región nachádzajúci sa v oblasti Himalájí, konkrétne vo vrcholovom údolí Khumbu. Tento malý oblastí, nachádzajúci sa v severnom Nepále, je známy svojou nádhernou prírodou, vrátane niekoľkých jazier, ktoré sú jednými z hlavných turistických atrakcií. Okrem toho, že je to miesto obklopené impozantnými vrcholmi, tu môže návštevník zažiť aj rôzne poveternostné podmienky, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Počasie v oblasti Gokyo Lakes podlieha veľkým výkyvom a je veľmi náročné predpovedať, ako bude v danom okamihu vyzerať. Obvykle je rozdelené do niekoľkých ročných období vrátane monzúnového obdobia, zimy a jari.

Monzúnové obdobie, ktoré trvá od júna do septembra, je charakterizované hojnými zrážkami a nižšími teplotami. Počas tohto obdobia môžu byť cesty na Gokyo Lakes neprístupné kvôli záplavám a najlepšie je ich vyhnúť sa a radšej si na Gokyio Lakes vybrať iný čas v roku.

Zima, ktorej vrchol nastáva od decembra do marca, je v tomto regióne extrémne chladná. Teploty sa dostávajú pod bod mrazu a na niektorých miestach dokonca klesajú až na -20°C. Je dôležité si uvedomiť, že v tomto období je prístup do Gokyo Lakes často nedostupný kvôli vysokému sneženiu a extrémnym podmienkam. Napriek tomu, ak sa rozhodnete navštíviť Gokyo Lakes v zime, príroda vás určite nadchne. Jazerá sú zmrznuté a vytvárajú jedinečnú scenériu. Ale nezabudnite si obliecť dostatočne teplé oblečenie a byť pripravený na extrémne podmienky.

Jar (apríl a máj) je najlepším obdobím na návštevu Gokyo Lakes. Po zime teploty stúpajú a počasie sa stabilizuje. Dni sú teplejšie s teplotami okolo 15-20 °C a ranné mrazy sú nižšie. Cesty sú v tomto období lepšie priechodné a môžete sa tešiť na jasné dni s výhľadmi na okolité vrcholy.

Pri plánovaní návštevy Gokyo Lakes je dôležité sledovať predpovede počasia a nechať si dostatok času na prispôsobenie plánu na základe aktuálnych podmienok. Je tiež dobré mať so sebou vhodné výstroj, vrátane teplého oblečenia, náhradných vrstiev, vodotesných plášťov a vhodných topánok pre rôzne podmienky.

V každom prípade, návšteva Gokyo Lakes vás určite ohromí svojou prírodou a úchvatnými scenériami. Ako každá hora, aj počas večera a rána je umeleckým dielom, ktoré stojí za obdivovanie.


Ubytovanie Nepál Gokyo Lakes


Nepál je známy svojimi úchvatnými horami a je prírodným rajom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň chcú stráviť čas v nádherných scenériách. Medzi najznámejšie atrakcie v Nepále patria aj Gokyo Lakes, ktoré sú jednými z najkrajších vrcholových jazier na svete. Keďže Gokyo Lakes sú populárnou turistickou destináciou, poskytneme vám informácie o ubytovaní v tejto oblasti.

Gokyo Lakes sú súčasťou oblasti Khumbu a nachádzajú sa vo výške až 5 357 metrov nad morom. Aj keď to môže byť pre nezanietených turistov náročné, cesta k Gokyo Lakes je určite stojí za to. Cesta vedie po úbočiach himalájskych hôr a ponúka nezabudnuteľný zážitok. Čím vyššie sa dostanete, tým vzácnejšie zvieratá a rastliny uvidíte. Okrem toho sa môžete tešiť na krásne výhľady na pohorie Everest a okolité hory.

Ubytovanie v oblasti Gokyo Lakes je obmedzené na niekoľko hotelov a chatiek. Musíte si uvedomiť, že už ide o vysokohorskú oblasť s obmedzenými možnosťami na dopravu, takže ceny za ubytovanie sú vysoké. Väčšina hotelov a chatiek sa nachádza v obci Gokyo, ktorá leží na brehu hlavného jazera. Medzi populárne hotely v oblasti patria Gokyo Island Lodge, Gokyo Resort a Lake View Lodge.

Okrem ubytovania v hoteloch existuje aj možnosť ubytovania v chatkách. Chatky sú jednoduchšie a lacnejšie ako hotely, ale ponúkajú skromnejšiu pohostinnosť. V oblasti Gokyo Lakes sú k dispozícii chatky, ako napríklad Gokyo Cho-La Lodge, Gokyo Lakeside Lodge a Dawa Gyalje Sherpa Lodge.

Je dôležité mať na pamäti, že vzhľadom k izolovanej polohe oblasti Gokyo Lakes sú ceny za ubytovanie pomerne vysoké. Treba si požičať batoh a vybaviť si jeho obsah podľa toho, čo je pre vás dôležité a pripraviť sa na ťažké turistické trasy.

Záverom môžeme povedať, že ubytovanie v oblasti Gokyo Lakes je vo všeobecnosti veľmi dobré. Štandard hotela sa môže líšiť od základného ubytovania v chatkách a rovnako, tak aj ceny za ubytovanie. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok pri obdivovaní prírodných krás, Gokyo Lakes sú pre vás ideálnou destináciou.


Dovolenka Nepál Gokyo Lakes


Dovolenka v Nepále je zážitkom pre každého. Každý rok tisíce turistov prichádza do krajiny obklopenú himalájskymi horami a riekami. Jedným z najkrajších miest v Nepále, ktoré stojí za návštevu, sú jazierka Gokyo.

Gokyo jazierka sa nachádzajú v oblasti Solu-Khumbu v Nepále. Sú to skupiny jazier pod najvyšším vrcholom sveta, Mount Everestom. Sú známe tým, že sa nachádzajú v nadmorskej výške 4 700 - 5 000 metrov, čo z nich robí jedno z najvyšších jazier na svete. Okolo jazier sa rozprestiera jedna z najkrajších horských scenérií sveta.

Celková dĺžka trasy k jazerám Gokyo je približne 45 kilometrov a trvá 12 dní. Táto trasa je navrhnutá tak, aby ste si mohli vychutnať nádherné scenérie a kultúru Solu-Khumbu. V tejto trase sú ubytovania na rôznych miestach a každá zastávka ponúka úžasné scenérie a výhľady na okolité hory.

Cesta začína v Lukle, kde musíte absolvovať let s malým lietadlom do Tenzing-Hillaryho letiska v mestečku Phaplu. Odtiaľ sa vyberiete na cestu cez rieky, lesy a cez horské dediny až do hlavného mesta Solu-Khumbu, mesta Namche Bazaar. Namche Bazaar je veľmi kultúrne miesto s múzeom, kláštorami a trhmi, kde si môžete kúpiť suveníry a miestne produkty.

Od Namche Bazaar sa vyberiete na cestu do Gokyo jazier. Na ceste sú ubytovania v dedinkách Dole a Machermo, ale v dňoch, keď je počasie dobré, môžete pokračovať ďalej a vystúpiť na Gokyo Ri, vyhliadku, ktorá ponúka fantastické výhľady na Mount Everest, Mount Lhotse a ďalšie.

Po príchode na Gokyo jazierka môžete relaxovať a užívať si pohľady na jazierka a okolité hory alebo dokonca pokračovať ďalej k Renjo La Pass, kde sa stretnete s ďalšími horskými scenériami a rezidentskými zvermi.

Dovolenka v Nepále je jedinečným zážitkom a Gokyo jazierka sú určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Vychutnajte si horské cesty, kultúru a nádherné scenérie v tejto exotické krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Gokyo Lakes


Otázka: Kde sa nachádza Gokyo Lakes v Nepále?
Odpoveď: Gokyo Lakes sa nachádzajú v oblasti Khumbu v Nepále, v Himalájach.

Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Gokyo Lakes?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu Gokyo Lakes sú marec až máj a september až november, kedy je počasie najlepšie a máte lepšiu šancu vidieť panoramatické výhľady.

Otázka: Ako sa dostať do Gokyo Lakes?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Gokyo Lakes, je počas trekkingu v oblasti Khumbu v Nepále. Prístupové cesty sú od dedinky Lukla, kde môžete priletieť lietadlom z Káthmandu.

Otázka: Aké je ubytovanie v Gokyo Lakes?
Odpoveď: V oblasti Gokyo Lakes sa nachádza niekoľko chát a hostincov pre turistov. Majú základné ubytovanie a jednoduché stravovanie.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Gokyo Lakes?
Odpoveď: Turistické atrakcie v Gokyo Lakes zahŕňajú jazero Gokyo, Gokyo Ri, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolité štíty, ako aj ďalšie jezera v blízkosti oblasti.

Otázka: Je potrebné mať nejaké povolenie na návštevu Gokyo Lakes?
Odpoveď: Áno, pre návštevu Gokyo Lakes v oblasti Khumbu v Nepále je potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Najlepšie je získať povolenie cez organizáciu cestovného ruchu alebo agentúru na trekking.

Otázka: Aké sú náročnosti trekkingu v oblasti Gokyo Lakes?
Odpoveď: Trekking v oblasti Gokyo Lakes patrí k stredne náročným až ťažkým trekkingovým trasám, pretože sa pohybujete v nadmorskej výške nad 3000-4000 metrov. Preto by ste si mali dať na to pozor a dobre sa pripraviť fyzičky a mentálne.


Letenka Nepál Gokyo Lakes


Nepál je krajina bohatá na ohromujúce scenérie a šplhajúce vrcholy Himalájí. Jeho horská krajina a nádherné jazera lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších a zároveň menej známych miest v tejto oblasti sú Gokyo Lakes v regióne Khumbu Valley. Mnohí navštívia tento región predovšetkým kvôli slávnym Everestu a Everest Base Campu, ale je tu oveľa viac, čo môže tento región ponúknuť.

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Gokyo Lakes, je letecky. Let z hlavného mesta Kathmandu do mesta Lukla, ktoré je východiskom pre väčšinu trekov v tejto oblasti, trvá približne 35 minút. Po pristátí v Lukle sa turisti vyberú na približne 8 až 10-dňový trek do Gokyo Valley.

Cesta vedie cez malebné horské dedinky, cez husté lesy s borovicami a zaujímavé horské prechody. Turisti majú tiež možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ako sú šerpovia, ktorí sú známi svojou schopnosťou prekonávať extrémne výšky. Počas celej túry sa otvárajú impozantné výhľady na vrcholky ako Ama Dablam, Lhotse, Nuptse a samozrejme aj slávny Mount Everest.

Počas treku sa turisti postupne dostanú k prvému jazeru z populárneho radu Gokyo Lakes, známeho ako Longpongo Lake. Je to ako horské zrkadlo, ktoré odráža svetlo slnka a vytvára magickú atmosféru. Ďalšie jazerá, Gokyo Cho, Thonak a Ngozumpa, sú ešte krajšie a úchvatnejšie. Ležia v nadmorskej výške približne 4 700 metrov nad morom a je to jedno z najvýš ležiacich jazier v Himalájach.

Okrem úžasných rozhľadov si turisti môžu vychutnať aj množstvo adrenalinových aktivít, ktoré sú v tejto oblasti populárne. Výstup na blízky Gokyo Ri je jedným z najobľúbenejších, kde si môžu turisti vychutnať výhľad na cél svojej túry - Mount Everest a okolitý himalájsky pás. Turisti by mali byť pripravení na výzvu trekovania v tejto výške a mali by si uvedomiť, že aklimatizácia je dôležitou súčasťou ich cesty.

Gokyo Lakes v Nepále sú unikátne miesto pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy Nepálu mimo hlavných turistických trás. Táto oblasť ponúka ohromujúce scenérie, fascinujúcu kultúru a nezabudnuteľné zážitky. Letenka Nepál Gokyo Lakes je preto skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v srdci Himalájí.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky