Objavte lety za najlepšie ceny

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park

Letenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné krásy a jedným z najlepších miest, kde ich môžete zažiť, je Fernando de Noronha Marine National Park. Toto miesto je pokladom pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Fernando de Noronha je súborom tropických ostrovov, ktoré sa nachádzajú asi 350 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedným z najlepších miest na svete na potápanie sa a objavovanie podmorského sveta. Práve preto je Fernando de Noronha Marine National Park rajom pre milovníkov vodných športov.

Aby ste sa tam dostali, musíte sa vydať na let, pretože ostrovy nie sú dostupné nijakým iným spôsobom. Medzinárodné lety do Brazílie sú bežne dostupné z väčších svetových letísk. Ak sa chystáte navštíviť Fernando de Noronha, musíte absolvovať ďalší vnútorný let z miesta Recife alebo Natal, ktoré sú najbližšie veľké mestá.

Doba letu z Recife alebo Natal trvá len asi hodinu, ale často sú lety obmedzené kvôli ochrane prírody a obmedzenému počtu turistov prijateľnému na ostrovoch. Preto je dôležité vopred zabezpečiť rezerváciu letenky a povolenia na vstup na ostrovy.

Po prílete na Fernando de Noronha vás čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo. Ostrovy sú domovom mnohých druhov morských živočíchov, vrátane delfínov, korytnačiek, žralokov a obrovského množstva rôznych druhov rýb a rias.

Podmorský svet je tu naozaj jedinečný, s krásnym koralovým útesom, ktorý je chránený ako súčasť národného parku. Potápanie sa je tu absolútne úžasné, a či už ste skúseným potápačom alebo začiatočníkom, môžete si vychutnať túto činnosť v jasných a teplých vodách.

Okrem potápania sa si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je napríklad surfovanie alebo jazda kajakom po oceáne. Mnohé pláže ostrovov sú považované za najkrajšie na svete, pretože majú biely piesok a priezračnú modrú vodu.

Je však dôležité spomenúť, že návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá ochrany prírody a rešpektovať miestne prostredie. S cieľom zachovať túto jedinečnú krajinu a biodiverzitu, ostrovy obmedzujú počet turistov a stanovili prísne smernice pre návštevníkov.

Ak si prenajmete letenku do Brazílie a zavítate do Fernando de Noronha Marine National Park, určite nebudete sklamaní. Tento magický a odľahlý kút prírody je jedinečným miestom na objavovanie a relaxáciu.


Počasie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je národný park, ktorý sa nachádza v severovýchodnom Atlantickom oceáne, približne 345 kilometrov od brazílskeho pobrežia. Tento národný park zahŕňa ostrov Fernando de Noronha a niekoľko menších okolitých ostrovov.

V tejto oblasti sa nachádza tropické podnebie, ktorého charakteristickými rysmi sú vysoké teploty, vysoká vlhkosť a tendencia k zrážkam. Letné mesiace (december-február) sú teplé a vlhké, s priemernými teplotami okolo 28 stupňov Celzia. Zimné mesiace (jún-august) sú chladnejšie a suchšie, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia.

V oblasti Brazília Fernando de Noronha Marine National Park sa nachádza množstvo druhov rýb, korytnačiek a delfínov. Rovnako tak tu v rámci ostrovného pobrežia existuje veľké množstvo rôznych druhov živočíchov vrátane vtákov a krokodílov.

Na ostrove Fernando de Noronha môžu návštevníci vidieť rôzne druhy plazov, medzi ktorými sú veľmi obľúbené obyčajné hady a morskej korytnačky. Park ponúka aj možnosti pre vodné aktivity vrátane potápania a lovenia rýb.

Hoci v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park môže pršať kedykoľvek počas roka, najlepším časom pre návštevu tejto oblasti je v období od marca do mája a od septembra do novembra, keď sa teploty dostávajú pod kontrolu a zrážky sú menej časté.

Výlet do Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je dobrým spôsobom ako spoznať jedinečné ekosystémy tejto oblasti a zároveň si vychutnať krásne prírodné scenérie, ktoré ponúka. Pre tých, ktorí hľadajú prírodné dobrodružstvo a krásne krajiny, je túto oblasť rozhodne stojí za návštevu.


Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka úžasné prírodné scenérie a pohľad na nezabudnuteľných obyvateľov morských hlbín. Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a relax, toto miesto je pre vás ako stvorené. Pretože ide o národný park, aj ubytovanie je špecifické a v tomto článku sa pozrieme na to, čo by ste mali vedieť predtým, ako si zarezervujete ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park.

Ubikácie a typy ubytovania

V národnom parku je k dispozícii niekoľko možností ubytovania. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláží a ponúkajú štýlové apartmány, ktoré sú vhodné pre páry a rodiny so skutočným prírodým ruchom. Okrem toho môžete vybrať aj luxusný hotel s výhľadom na oceán, ale k dátumu publikovania tohoto článku nie sú k dispozícii, preto by ste sa mali dozvedieť podrobnejšie informácie priamo od svojho cestovného kancelára. Okrem toho sa pri návšteve národného parku odporúča ubytovanie v jednoduchých chatkách, kde sú vám k dispozícii klimatizované izby s výhľadom na oceán a spoločným prístupom k bazénu a reštaurácii.

Vedenie a personál

V Brazília Fernando de Noronha Marine National Park sú zamestnanci parku odborníci na miestnu prírodu a pohybujú sa v nej s neobyčajným rešpektom a zodpovednosťou. Všetci sú tiež pripravení čokoľvek pomôcť a odpovedať na všetky vaše otázky. Budete mať k dispozícii aj sprievodcov, ktorí vám ukážu krásy parku, prípadne vás zavedú k miestam, kde môžete plávať s delfínmi a ďalšími morskými bytosťami.

Aktivity a záujmy

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka rôzne aktivity a záujmy. Napríklad môžete plávať s delfínmi, ktoré sa rozhodli vyhľadávať miesta pri plážach v národnom parku. Okrem toho si môžete prehliadnuť zoological národný park, ňomž môžete vidieť ojedinelé druhy vtákov a tým sa dostanete bližšie k miestnym zvieratám a rastlinstvu. Tí, ktorí sa venujú potápaniu, môžu objaviť korálové útesy týchto miest s krásnymi plastickými rastlinami.

Brazília Fernando de Noronha Marine National Park je najlepšími destináciami na svete a ponúka nádhernú prírodu a krásne okolie pre návštevníkov z celého sveta. Preto by ste mali zvážiť návštevu tohto úžasného miesta a objaviť skutočné poklady Brazílie. Ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha Marine National Park ponúka širokú škálu možností a určite si tu nájdete to svoje. Preto neváhajte a zarezervujte si svoje miesto v tomto národnom parku hneď teraz!


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park: Tropický raj v Brazílii

Brazília, známa svojou obrovskou rozlohou, bohatou kultúrou a krásnymi plážami, je domovom niektorých z najkrajších prírodných klenotov na svete. Medzi tieto poklady patrí aj Fernando de Noronha Marine National Park, jedno z najznámejších prírodných rezervátov v krajine.

Fernando de Noronha je malý súostrovie pozostávajúce z 21 ostrovov a ostrovkov, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, približne 350 km od severovýchodného pobrežia Brazílie. Toto tiché a izolované miesto je známe svojimi krásnymi plážami, úchvatnými podmorskými scenériami a prebudenou biodiverzitou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si tento ostrov vyžaduje špeciálnu ochranu, je jeho nádherná koralová ríša. Fernando de Noronha Marine National Park, založený v roku 1988, sa rozprestiera na rozlohe viac ako 100 000 hektárov a je domovom niektorých najbohatších a najdivokejších morských ekosystémov na svete.

Pod hladinou mora sa tu nachádza bohatstvo koralových riev, ktoré sú domovom mnohým druhom rýb, delfínov, morských žiab, žralokov a mnohých ďalších druhov morského života. To robí z ostrova skutočný raj pre potápačov a milovníkov podmorského sveta.

Okrem koralového útesu ponúka toto územie aj niektoré z najkrajších pláží na svete. Pláže ako Baía do Sancho, Praia do Leão a Praia do Bode sú známe svojou bledou jemnou piesočnatou plážou, tyrkysovou vodou a úchvatnými scenériami. Návštevníci môžu relaxovať na pláži, šnorchlovať, surfovať alebo jednoducho objavovať krásy tohto unikátneho miesta.

Okrem toho, že je známe svojou spektakulárnou prírodou, Fernando de Noronha ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Ostrov bol v minulosti využívaný ako väzenská kolónia a dnes je zaradený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Návštevníci môžu objaviť historické stavby, ako je Forte de Nossa Senhora dos Remédios, a naučiť sa o kultúre a tradíciách miestnych obyvateľov.

Pre zachovanie tohto unikátneho prírodného prostredia a minimalizáciu negatívneho vplyvu turizmu je prístup turistov na ostrov obmedzený. Počet návštevníkov je obmedzený na maximálnu kapacitu, čo znamená, že je dôležité si rezervovať vopred svoju dovolenku na tomto mieste.

Fernando de Noronha Marine National Park je skutočne jedinečným miestom, kde sa spojujú nádherné pláže, fascinujúca príroda a pokojná atmosféra. Pre tých, ktorí hľadajú únik z každodenného zhonu a túžia zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v nezvyčajnom prostredí, je tento ostrovový raj v Brazílii ideálnym cieľom.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha Marine National Park


1. Čo je Fernando de Noronha Marine National Park?
Fernando de Noronha Marine National Park je národný park v Brazílii, nachádzajúci sa na ostrove Fernando de Noronha. Je to jedno z najznámejších miest na ochranu morských a pobrežných ekosystémov v Brazílii.

2. Kde sa nachádza Fernando de Noronha Marine National Park?
Park sa nachádza na ostrove Fernando de Noronha, ktorý leží asi 345 km od brazílskeho pobrežia. Ostrov je súčasťou štátu Pernambuco.

3. Aké sú hlavné prírodné atrakcie v Fernando de Noronha Marine National Park?
Park je známy svojimi krásnymi plážami, jasne modrou vodou a korálovými útesmi. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže Baía do Sancho, Praia do Leão a Praia do Cacimba do Padre.

4. Ako sa do národného parku dostanem?
Cestovanie do Fernando de Noronha je možné jedine lietadlom, a to z miest São Paulo, Rio de Janeiro alebo Recife. Na ostrove je tiež možné cestovať loďou z Recife alebo Natal.

5. Potrebujem povolenie na vstup do parku?
Áno, turisti potrebujú povolenie na vstup do národného parku. Jeho obmedzený prístup pomáha zachovať prirodzenú krásu parku a chrániť jeho ekosystémy.

6. Aké aktivity sú v parku povolené?
V parku je povolené šnorchlovanie, potápanie a plávanie v prítomnosti sprievodcu. Okrem toho sú turistom k dispozícii aj školenia oochrane životného prostredia a monitorovanie morských živočíchov.

7. Aké druhy morských živočíchov môžem v parku vidieť?
Park je domovom mnohých druhov ako napríklad korytnatcov, rýb, žralokov, delfínov a morských korytnačiek. Je známe aj pre svoju veľkú populáciu rýtíli.

8. Ktorá je najlepšia doba na návštevu národného parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je v období od augusta do februára, keď sú more a počasie najlepšie.

9. Kde môžem získať viac informácií o Fernando de Noronha Marine National Park?
Pre podrobné informácie o parku a možnostiach návštevy sa odporúča kontaktovať oficiálne turistické informačné centrum ostrova Fernando de Noronha.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky