Objavte lety za najlepšie ceny

Chorvátsko Korčula

Počasie Chorvátsko Korčula


Korčula, jedno z najkrajších chorvátskych ostrovov, láka turistov nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj nádherným stredozemným podnebím. Toto počasie je jedným z dôvodov, prečo Korčula patrí medzi jedno z obľúbených letovísk v Chorvátsku.

Korčula leží vo východnej Dalmácii, v Jadranskom mori, v blízkosti polostrova Pelješac. Vzhľadom na svoju polohu má ostrov typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia, s minimálnymi zrážkami a dlhými slnečnými dnami. Tieto ideálne podmienky priťahujú milovníkov slnka a pláže, ktorí si môžu užívať teplé more a jeho krásne piesočnaté pláže.

Jesenné a jarné obdobie sú tiež príjemné, keď sa teploty pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na prechádzky po malebných uličkách Korčuly, návštevu jej historických pamiatok a ochutnávku miestnej gastronómie. Zimné obdobie je na Korčule miernym a vlhkým, s teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Aj keď nie je ideálne na kúpanie v mori, je stále možné objavovať krásy ostrova, ako sú olivové háje a vinice.

Okrem teplého a slnečného počasia je Korčula známa aj pre svoj morský vietor, nazývaný maestral. Tento veterný jav vzniká počas letných mesiacov, keď sa teplota mora a pevniny veľmi líšia. Maestral prináša chladný nočný vietor, ktorý ochladzuje atmosféru a robí z Korčuly výborné miesto na oddych a relaxáciu.

Ak plánujete návštevu Korčuly, odporúča sa si so sebou zobrať opaľovací krém, slnečné okuliare a klobúk na ochranu pred slnkom. Tiež by bolo dobré mať so sebou aj jednu alebo dve vrstvy ľahkej oblečenia, pretože teploty sa môžu večer ochladiť. V každom prípade si užijete nádherné stredomorské podnebie a viac ako dosť slnečného svetla počas vášho pobytu.

Korčula je miesto, kde môžete užívať relaxačnú dovolenku počas celého roka. Či už sa chcete kúpať v jadranskom mori, objavovať historické pamiatky alebo relaxovať na pláži, Korčula vám ponúka všetko toto a viac. Zažite to nádherné počasie a atmosféru tohto chorvátskeho ostrova a vychutnajte si nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku, a jedným z najatraktívnejších ostrovov v tejto krajine je Korčula. S krásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a skvelou gastronómiou sa stáva ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Pri plánovaní pobytu v Korčule je dôležité si zvoliť správne ubytovanie. Na ostrove je dostatok možností pre každý rozpočet a preferencie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, pohodlnými apartmánmi či priestrannými vilami.

Ak hľadáte ryze turistický zážitok s výhodami all-inclusive, potom je výber hotela ideálny pre vás. Na ostrove Korčula sa nachádzajú rôzne hotely rôznej úrovne. Môžete si vybrať medzi hotelmi priamo pri pláži, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie, bazény, wellness a širokú škálu služieb vrátane reštaurácií a barov. Tieto hotely sú často zamerané na rodiny s deťmi a ponúkajú rôzne aktivity a zábavu.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a flexibilitu, sú tu apartmány. Na Korčule je množstvo súkromných apartmánových domov, ktoré ponúkajú možnosť vlastného stravovania a domáceho prostredia. Môžete si vybrať z rôznej veľkosti a vybavenia apartmánov - od jednoduchých štúdií až po rozľahlé apartmány s viacerými spálňami a kuchyňami. Veľa apartmánov sa nachádza vo vzdialenosti niekoľkých minút peši od pláže, čo je veľmi pohodlné.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a luxusu, je vhodná voľba prenájom vily. Na Korčule je mnoho nádherných vil s výhľadom na more alebo na okolitú prírodu. Tieto villas sú často vybavené súkromným bazénom, štýlovo zariadenými interiérmi, modernou kuchyňou a súčasťou bývania v súkromí a pohodlí. Veľa z nich sa nachádza v tichých a odľahlých oblastiach, čo umožňuje maximálnu súkromie a oddych.

Okrem vybratia správneho typu ubytovania je dôležité brať do úvahy aj umiestnenie ubytovania. Korčula je ostrov so množstvom prírodných krás a zaujímavostí. Ak chcete preskúmať ostrov a navštíviť rôzne pláže, mali by ste zvážiť umiestnenie ubytovania. Väčšina hotelov a apartmánov sa nachádza v blízkosti prímorských oblastí, kde nájdete pláže, reštaurácie a iné turistické atrakcie. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, mali by ste zvážiť ubytovanie v oblastiach mimo centra, kde nájdete viac súkromia a pokoj.

Napriek tomu, aké ubytovanie si zvolíte, Korčula ponúka nádherné prostredie a skvelé možnosti pre dovolenku. Svoj čas môžete stráviť na nádherných plážach s čistým morom, objavovať historické mestá súbojiou plachtenic a pozrieť si úžasné výhľady z vrcholov ostrova. A samozrejme, nenechajte si ujsť ochutnávku miestneho vína a chuť chorvátskej kuchyne v miestnych reštauráciách.

Ak hľadáte ideálne miesto pre vašu letnú dovolenku, Korčula v Chorvátsku je skvelou voľbou. S rozmanitým výberom ubytovania a množstvom aktivít a zážitkov na ostrove, vám Korčula ponúkne skvelé dovolenkové zážitky, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


1. Ako sa dostanem do Korčuly?
Odpoveď: Korčula je dostupná trajektom z niektorého z okolitých prístavov, ako je Split, Dubrovník alebo Hvar, alebo je možné prísť aj autom cez most na ostrov Pelješac.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Korčulu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Korčuly je v lete, keď je teplé počasie a more je ideálne na kúpanie.

3. Aké sú najpopulárnejšie pláže na ostrove Korčula?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších pláží na Korčule sú Pupnatska Luka, Pláž Zlatni Rat, Pláž Vela Przina a Pláž Prizba.

4. Čo treba vidieť a robiť na Korčule?
Odpoveď: Korčula ponúka rôzne atrakcie, ako je napríklad návšteva historického mesta Korčula s jeho starobylými uličkami a katedrálou svätého Marka, prechádzky po vinohradoch a ochutnávky miestneho vína, plavby na susedný ostrov Mljet, a samozrejme, užívanie si krásnych pláží a jasných modrých morí.

5. Aké sú typické jedlá na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule sa často podávajú čerstvé ryby a morské plody, ako je čierny rizoto s chobotnicou, dalmátska pašticáda, rôzne druhy sušeného a marínovaného mäsa a tradičný Varenik.

6. Sú na Korčule rôzne možnosti ubytovania?
Odpoveď: Áno, na Korčule je dostupné rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov.

7. Potrebujem vízum na pobyt na Korčule?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, Spojeného kráľovstva, USA, Kanady alebo Austrálie, nepotrebujete vízum na pobyt na Korčule pre dobu do 90 dní. Mimo týchto krajín by ste sa mali poradiť s miestnym veľvyslanectvom ohľadom vízových požiadaviek.

8. Je možné v Korčuli platiť kartou?
Odpoveď: Áno, väčšina reštaurácií, obchodov a hotelov na Korčule prijíma platby kartou, najmä Visa a Mastercard.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Do Chorvátska na dovolenku sa každoročne vyberá mnoho turistov. Táto krajina ponúka nádherné pláže, modré more, krásnu prírodu a zaujímavú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku je ostrov Korčula.

Ostrov Korčula sa nachádza v Jadranskom mori a patrí medzi najväčšie ostrovy v celom Chorvátsku. Má obdĺžnikový tvar a rozkladá sa na ploche takmer 300 km². Ostrov sa vyznačuje bohatou flórou a faunou, jemnými plážami a malebnými prístavmi.

Hlavné mesto ostrova, Korčula, je jedno z najkrajších stredovekých miest v Chorvátsku. Jeho historické centrum je obklopené hradbami a úzkymi uličkami, v ktorých sa skrývajú krásne kamenné domy. Turisti si tu môžu prezerať historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu Svätého Marka alebo Pomorské múzeum. Nemenej známa je aj domnávaná rodiska slávneho dobyvateľa Marcu Pola, ktorý zanechal veľký odkaz na cestovanie do východnej Ázie.

Okrem Korčule je ostrov plný ďalších malebných miest a prírodných krás. Na západnom pobreží sa nachádza mesto Vela Luka, ktoré je známe svojimi vinicami a olivovými hájmi. Na severu ostrova môžete objaviť prírodný park Lastovsko otočje, ktorý je domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov.

Korčula ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. Na ostrove nájdete množstvo pláží s jemným pieskom alebo kamienkami, ktoré lákajú na kúpanie a slnenie. Mnohé z nich sú ukryté v prírodných zátokách a majú azúrovo modrú vodu. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu, šnorchlovaniu alebo jachtingu.

Okrem nádhernej prírody a dovolenkových atrakcií ponúka Korčula aj bohatú gastronómiu. Väčšina reštaurácií na ostrove sa špecializuje na čerstvé morské plody a ryby. Tu si môžete vychutnať jedlá pripravené tradičnými chorvátskymi spôsobmi a skúsiť aj miestne víno.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na ostrove Korčula, nebudete sklamaní. Ostrov ponúka nádhernú prírodu, pôvabné mestá a bohatú kultúru. Či už sa chcete len užívať slnko na pláži alebo objavovať miestne pamiatky a tradície, Korčula je ideálnym miestom pre vašu dovolenku v Chorvátsku.


Letenka Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe. Svojimi krásnymi plážami, pestrým kultúrnym dedičstvom a bohatou históriou pritahuje každoročne veľké množstvo turistov.

Jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku je ostrov Korčula. Tento ostrov, s plochou 279 km², sa nachádza v Jadranskom mori a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na pláži.

Ak plánujete navštíviť Korčulu, najjednoduchší spôsob ako sa tam dostať je letecky. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do chorvátskych miest ako je Split, Dubrovník či Zagreb, odkiaľ potom môžete pokračovať na ostrov Korčula.

Po prílete na letisko v Chorvátsku sa môžete rozhodnúť, či si prenajmete auto a presuniete sa na ostrov po vlastnej osi, alebo využijete verejnú dopravu. Existuje prvotriedna autobusová sieť, ktorá poskytuje spoje z letiska do blízkeho prístavu, odkiaľ sa môžete nalodil na trajekt a presunúť sa priamo na Korčulu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať krásu jeho prírody a prekrásnych pláží. Ostrov Korčula ponúka množstvo útulných zátok a piesočnatých pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v jasnom modrom mori. Navyše, ostrov je obklopený nádhernou prírodou a zelenými smrekovými lesmi, čo poskytuje skvelú príležitosť na prechádzky a turistiku.

Ak ste fanúšikom histórie a kultúry, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu mesta Korčula. To je najväčšie mesto na ostrove a je známe svojou bohatou históriou. Pri prehliadke mesta sa môžete prejsť po starom mestskom múre a obdivovať nádherné gotické a renesančné budovy. V meste sa nachádza aj domov, kde sa údajne narodil slávny dobyvateľ Marco Polo.

Okrem pláží a kultúrnych pamiatok ponúka ostrov Korčula aj množstvo reštaurácií a barov, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Typická chorvátska kuchyňa je založená na čerstvých morských plodoch, olivovom oleji a domácich chleboch. Nezabudnite si vyskúšať aj miestne víno, ktoré je veľmi obľúbené medzi milovníkmi vína.

Nakoniec, cestovanie do Chorvátska a na ostrov Korčula je jedinečným zážitkom pre každého, kto túži stráviť dovolenku na krásnych plážach s čistým morom a zároveň objavovať bohatú históriu a kultúru tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste náruživý plavca, milovník dobrodružstva alebo kultúrny nadšenec, určite si nájdete niečo, čo vás na Korčule zaujme.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky