Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika El Valle

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika El Valle


1. Ako sa dostanem do El Valle v Dominikánskej republike?
- Najlepším spôsobom je vziať si lietadlo do letiska v Santo Domingo a následne sa odtiaľ dostať autobusom alebo taxíkom do El Valle.

2. Aké sú hlavné atrakcie v El Valle?
- Hlavné atrakcie v El Valle zahŕňajú návštevu kaskády Salto El Limón, exkurziu do jaskyne Los Tres Ojos, prechádzku po historickom meste Las Terrenas a relaxáciu na nádherných plážach v okolí.

3. Ktorá je najlepšia doba na návštevu El Valle v Dominikánskej republike?
- Najlepšia doba na návštevu El Valle je v suchom období od decembra do apríla, keď teploty sú prijateľné a pravdepodobnosť dažďa je nižšia.

4. Koľko stojí ubytovanie v El Valle?
- Cena ubytovania v El Valle sa líši v závislosti od typu ubytovania. V priemere sa pohybuje od 50 do 200 USD za noc.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v El Valle?
- V El Valle sa dajú robiť rôzne aktivity vrátane turistiky, plážových aktivít, jazdy na koni, pozorovania vtákov, vodných športov a objavovania prírodnej krásy regiónu.

6. Aké je miestne jedlo v El Valle?
- Miestne jedlo v El Valle je obohatené o čerstvé morské plody, ovocie a zeleninu. Medzi typické jedlá patria ceviche, lokálny rybolov, plato tipico (tradičný dominikánsky pokrm), mangu (zeleninová kaša) a empanadas.

7. Je v El Valle bezpečné cestovať?
- El Valle je pomerne bezpečný región, ale je dôležité dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako napríklad nosenie cenných predmetov a dodržiavanie odporúčaní miestnych úradov.

8. Koľko času by som mal stráviť v El Valle?
- Odporúča sa stráviť aspoň niekoľko dní v El Valle, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie a aktivity, ktoré región ponúka.

9. Ako je počasie v El Valle?
- El Valle má celoročne teplé a vlhké podnebie. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 25-30°C.

10. Aké si môžem kúpiť suveníry v El Valle?
- V El Valle sa dajú kúpiť rôzne suveníry, ako sú ručne vyrobené šperky, keramika, umelohmotné výrobky, miestne umenie a tradičné dominikánske produkty, ako je káva a čokoláda.


Letenka Dominikánska republika El Valle


Ak hľadáte exotickú a nádhernú destináciu, nemusíte hľadať ďaleko. Dominikánska republika ponúka miesto s úchvatnou prírodou, plážami s bielym pieskom a azúrovými vodami. Jedným z najkrajších miest v tejto karibskej krajine je bezpochyby El Valle.

El Valle je malé mestečko nachádzajúce sa v provincii Hato Mayor, východne od hlavného mesta Santo Domingo. Toto tiché kúzelné miesto je ukryté v údolí priamo medzi horami, čo mu dodáva jedinečnú atmosféru. Je obklopené bujnou tropickou vegetáciou, ktorá mu dodáva ešte väčšiu krásu.

Jedným z najväčších lákadlom El Valle je národný park Los Haitises, ktorý sa nachádza nedaleko mestečka. Park je známy svojimi jaskyňami, vodopádmi a prekrásnou prírodou. Môžete sa vydať na prechádzku po parku a objaviť úchvatné scenérie, endemickú faunu a flóru a skryté jaskyne. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je možnosť preplavby loďkou po rieke a preskúmať jaskyne so stovkami dávnych nápisov a petroglyfov na skalách.

Ak milujete pláže, El Valle nezostáva pozadu. Táto oblasť Dominikánskej republiky je obklopená nádhernými plážami, kde môžete relaxovať, opaľovať sa a kúpať sa v azúrovom karibskom mori. Pláže Las Cañitas a Bahía de las Calderas sú medzi návštevníkmi obľúbené, pre ich tichú atmosféru a nezničenú prírodu.

V blízkosti El Valle sa nachádza aj malé rybníček, ktorý je obľúbeným miestom pre rybárov. Môžete si prenajať rybársku vybavenie a stráviť niekoľko hodín lovením rýb. Dostanete sa k nemu pešo po malebnej ceste cez dediny a prírodu. Toto je skvelá aktivita pre tých, ktorí túžia po pokoji a zároveň si užívať prírodu.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, je vhodné navštíviť aj mestečko Hato Mayor del Rey, ktoré je hlavným mestom provincie. Tu môžete vidieť historické budovy, chrámy, múzeá a trhy, v ktorých sa predávajú miestne výrobky a pochutiny. Táto oblasť je známa aj svojimi tradíciami a folklorom, a tak by ste nemali vynechať príležitosť ochutnať tradičné jedlá a tancovať na tradičnú karibskú hudbu.

Ak uvažujete o ceste do Dominikánskej republiky a hľadáte mesto, ktoré vám poskytne krásu prírody, exotiku a pokojné prostredie, El Valle je tú správnou voľbou. S kúpou letenky do Dominikánskej republiky nemusíte hľadať ďaleko, čaká na vás úchvatný El Valle. Nezáleží na tom, či cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, budete mať nezabudnuteľný zážitok z tejto krásnej destinácie.


Ubytovanie Dominikánska republika El Valle


Dominikánska republika je slávna svojimi krásnymi plážami, tropickým počasím a bohatou kultúrou. Ak hľadáte skutočne autentický domovský zážitok, nemusíte ísť ďaleko. El Valle je malebná dedinka v srdci Dominikánskej republiky, ktorá ponúka nielen úchvatné výhľady na hory a zelené údolia, ale aj úžasné možnosti pre ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vás ponáša do doby koloniálneho šarmu Dominikánskej republiky, určite navštívte Casa de Campo. Tento luxusný rezort je obklopený tropickou prírodou, mavrovými plážami a luxusnými vilami. Svižný rozsah služieb a vybavenie rezortu, vrátane golfového ihriska, jachtovej maríny, tenisových kurtov a jedinečného Altagracia amfiteátra prekoná vašu predstavivosť. Casa de Campo je skutočným rajom pre tých, ktorí si prajú oddýchnuť a dopriať si luxusné ubytovanie.

Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je ideálnym miestom ubytovania Rancho Baiguate. Nachádza sa v národnom parku Jarabacoa, ktorý je známy svojimi vodopádmi, kaňonmi a prírodnými rezerváciami. Tu môžete zažiť nielen nezabudnuteľné dobrodružstvá ako rafting, horolezectvo a jazdu na koni, ale aj sa ubytovať v rustikálnych chatkách, ktoré sú v súlade s okolitou prírodou. Ubytovanie v Rancho Baiguate je skvelou príležitosťou na spoznanie autentického Dominikánskeho vidieka a interakciu s miestnymi obyvateľmi.

Pre tých, ktorí majú radi viac intímne prostredie, odporúčam navštíviť malý butikový hotel Hotel El Breezy. Tento hotel sa nachádza v blízkosti pláže Playa Coson v mestečku Las Terrenas. S malým počtom izieb je táto ubytovacia možnosť ideálna pre tých, ktorí hľadajú oddych, súkromie a pokoj. Hotel El Breezy ponúka zrkadlový bazén, kde môžete relaxovať a vyžiť si pokojné chvíle, a zároveň blízkosť pláže umožňuje vychutnať si slnko a piesok súkromným spôsobom.

Pre milovníkov luxusu a exkluzivity je tu aj Zoetry Agua Punta Cana. Tento rezort je určený iba pre dospelých a ponúka vynikajúci servis a vybavenie. Každá izba má súkromný bazén, a v kombinácii so slávnymi plážami Punta Cana a rozsiahlym wellness centrom vytvára dokonalý únik z reality. Zariadenie Zoetry Agua Punta Cana ponúka vynikajúce gastronomické zážitky a širokú škálu aktivít, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku naplno.

Dominikánska republika ponúka široký výber rôznych typov ubytovania v každom rozpočte. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné rezorty alebo autentické vidiecke chatky, El Valle určite vyhovuje každému vkusu. Naplánujte si svoju dovolenku do Dominikánskej republiky a presvedčte sa sami, prečo je toto miesto jedným z najobľúbenejších medzi turistami z celého sveta.


Počasie Dominikánska republika El Valle


Divoké a úchvatné, tak by sa dal popísať charakter počasia v oblasti El Valle v Dominikánskej republike. Toto malebné miesto je známe svojimi nádhernými plážami, tropickou vegetáciou a pôvabnou exotikou. No okrem týchto príjemností návštevníkov očarí aj jeho rôznorodé a zaujímavé počasie.

El Valle leží v tzv. oblasti Karibiku, kde prevláda tropické podnebie. To znamená, že tu turisti môžu očakávať horúce a vlhké počasie počas celého roka. El Valle sa nachádza na juhozápade Dominikánskej republiky, v blízkosti Národného parku Jaragua, kde sa stretáva Atlantický oceán s Karibským morom. Táto poloha má výrazný vplyv na miestne klimatické podmienky.

Počasie v El Valle je charakteristické sezónnymi obdobiami. Medzi decembrom a aprílom je tu veľmi príjemné a teplé počasie. Teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 °C a slnko svieti takmer každý deň. Túto dobu považujú turisti za ideálnu na plážové aktivity, ako sú napríklad potápanie, surfovanie a opaľovanie na slnečných piesočnatých plážach.

Od mája do novembra sa objavuje obdobie dažďov, ktoré je spôsobené vplyvom severovýchodných pasátov a tropických búrok. Počas týchto mesiacov môže byť počasie nevyspytateľné a daždivé. No nie je dôvod na obavy, pretože občasné búrky otvárajú dvere pre rozmanité cestovateľské zážitky. Oceán je teplejší a vhodnejší na plávanie, miestna vegetácia kvitne v plnom rozkvete a vodopády sa stávajú oveľa impozantnejšími. Ide teda o obdobie, kedy sa môžete ponoriť do divokej a prírodou bohatej atmosféry.

Aj keď daždové obdobie prináša občasné zrážky, väčšinou bývajú krátke a intenzívne. Miernych a pretrvávajúcich dažďov je relatívne málo. Počas týchto dní je možné, že sa vám podarí vidieť mohutné búrky, ktoré osviežia vzduch a urobia miestnu krajinu ešte zaujímavejšou.

Ak plánujete navštíviť El Valle, odporúča sa mať pri sebe vždy pršiplášť či dáždnik. Je to síce istota, že zrážky prídu, no môžete byť rádmi zaskočení krásou a dramatickosťou Dominikánskej republiky v daždivých časoch.

Záverom, El Valle ponúka fascinujúce a rozmanité počasie počas celého roka. Je miestom, kde sa môžete tešiť na slnko, teplo a nádherné pláže, no zároveň byť pripravení na krátke a osviežujúce dažde. Ak sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, nechajte sa uniesť jej exotickým a nepredvídateľným počasím a prežite nezabudnuteľné dobrodružstvo v srdci Karibiku.


Dovolenka Dominikánska republika El Valle


Dovolenka v Dominikánskej republike môže byť jednou z najexotických a zároveň najkrajších zážitkov pre každého cestovateľa. Existuje mnoho miest na tejto karibickej krajine, ktoré sú ideálne na strávenie oddychu a relaxu, ale medzi najznámejších patrí El Valle.

El Valle, v preklade údolie, je oblasť v severovýchodnej časti Dominikánskej republiky, ktorá leží medzi Tatrami a Bahorucom na severe a samotné El Valle na juhu. Táto oblasť je známa svojimi tropickými pralesmi, pohoriami a riekami, kde nájdete krištáľovo čisté jazerá a vodopády.

Jedným z najpopulárnejších aktivít v El Valle je turistika, ktorá ponúka nádherné prechádzky po pralese a množstvo krásnych miest na fotenie. Väčšina trás zahŕňa vodopády, rieky, jazerá a horské vrcholy. Turisti môžu tiež vidieť ruiny stredovekého pustovníctva a množstvo druhov fauny a flóry.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac dobrodružné, je možné ísť na vodopády Salto del Limón. Tieto vodopády sú jednými z najznámejších na celom ostrove a nachádzajú sa vzdialené približne 15 kilometrov od mesta Samaná. K vodopádom sa dostanete počas jazdy na koňoch alebo peši.

Po celodennej turistike si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých hotelov v El Valle. Väčšina z nich ponúka komfortné ubytovanie v blízkosti prírody a s výhľadom na okolie. Niektoré hotely sa nachádzajú aj priamo na pláži a ponúkajú rôzne aktivity ako je windsurfing, kajak, potápanie a ďalšie.

El Valle je tiež ideálnou destináciou pre milovníkov ovocia a zeleniny. Na trhoch v okolí si môžete kúpiť čerstvo ulovené ryby, kávu a kopec tropického ovocia. Môžete tiež navštíviť niektorú z mnohých farmárskych farmách, na ktorých sa pestujú tropické ovocie a zelenina.

V El Valle si môžete užiť nádhernú prírodu, odpočinok a relax v exotickom prostredí. Je to ideálne miesto pre každého, kto hľadá dovolenku plnú zážitkov a nových zážitkov. Preto ak sa chystáte na výlet do Dominikánskej republiky, nezabudnite navštíviť El Valle a nezabudnite nám po návrate o svojich zážitkoch napísať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky