Objavte lety za najlepšie ceny

Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)

Letenka Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika sa teší vynikajúcemu povesť z exotickej karibickej krajiny s nádhernými plážami, rôznorodým kultúrnym dedičstvom, chutné jedlá a fascinujúcou históriou. Hlavným mestom, Santo Domingo, býval prvou stálicou v Amerike a prináša s sebou atmosféru koloniálneho čaru, ktorá návštevníkov fascinuje už desaťročia.

Ak sa chystáte na let do Santo Dominga, môžete sa tešiť na kúsky nezabudnuteľného dobrodružstva a poriadne si oddýchnuť. Hlavných mesto Dominikánskej republiky má množstvo kultúrnych pamiatok, pláži a atrakcií pre všetkých.

Začnite svoj výlet tým, že navštívite Zona Colonial, čo je jedna z najstarších historických častí Santo Dominga. Prehliadka tohto svetového dedičstva UNESCO vás zavedie k úchvatnej architektúre a pamiatkam, ako sú napríklad Alcázar de Colón - bývalý rezidenčný palác svätoštepánskeho kráľa a speváka, Christophera Kolumba. Táto historická časť mesta a nádherné ulice, starobylé chrámy a koloniálne budovy poskytnú skvelý priestor na prechádzku.

Okrem toho, Santo Domingo má veľa k údajom oplzlé pláže, kde sa môžete skutočne zrelaxovať. Najznámejšie medzi nimi sú Boca Chica, Juan Dolio a Najayo Beach. Ak máte radi adrenalín, určite vyskúšajte vodné športy.

A na záver, Santo Domingo je tiež vynikajúce miesto pre gurmánov. Dominikánska republika spája vynikajúcu kuchyňu s karibským štýlom. Zacitujeme tu ryby a morské plody, ovocie a zeleninu. Skúste mäkké palačinky (arepas), koreninami pretreté hovädzie mäso servírované s ryžou (bandera) alebo ryžu s fazuľou a masom (arroz con guandules).

Letenky do Santo Dominga sa dajú kúpiť cez internet či letiskové spoločnosti. Vyhľadajte najvýhodnejšie ponuky, uvedomte si náklady a poďte na dobrodružný výlet. Nebojte sa pútavých miest s pestrou históriou, paradajok, tanečných klubov, pláží a s rastlin ou, ktoré vás presvedčia o tom, že Dominikánska republika je skutočne jedinečným miestom na Zemi!


Dovolenka Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika, známa aj pod názvom Santo Domingo, sa nachádza na ostrove Hispaniola v Karibiku. Toto exotické miesto je známe svojimi tropickými plážami, jasnou azúrovou vodou a bohatou kultúrou.

Hlavné mesto Santo Domingo je historické a kultúrne stredisko krajiny. Má bohatú históriu, ktorá siaha späť do doby, keď sem prišli prví Eúropania v roku 1492. Mestským centrom zaujímajúcim návštevníkov je Zona Colonial, ktorá je starým mestským jadrom. Tu môžete nájsť množstvo historických pamiatok ako múzeá, katedrály, kostoly, paláce aj staré pevnosti.

Okrem množstva historických miest ponúka Santo Domingo návštevníkom aj množstvo zaujímavých aktivít. Štvrť Piantini je miesto, kde nájdete luxusné hotely, kaviarne a elegantné obchody. Na miestnom trhu Mercado Modelo môžete nakupovať domáce výrobky a predám obchodníkov, ktorí ponúkajú ušľachtilé kovy, kožené výrobky, obuv a oblečenie. Môžete navštíviť aj na trh Mercado de la pulga, kde nájdete lacné kopačky a kvalitné veci pre turistov.

Kardinálným bodom v Santo Domingo je miesto Malecón. Mnoho ľudí trávi večery na Malecón, kde môžete nájsť množstvo reštaurácií, barov a nočných klubov. Toto miesto ponúka krásny výhľad na oceán a je ideálne na prechádzky, relaxovanie a fajčenie shisha.

Národné parky v Santo Domingo ponúkajú návštevníkom príležitosť objaviť všetky zákutia miesta. Parky, ako sú Parque del Este a Los Tres Ojos, sú pôsobivé miesta, ktoré ponúkajú krásne scenérie a krásne výhľady.

Santo Domingo poskytuje bezkonkurenčnú kombináciu nádhery, histórie a kultúry. Je to krásne miesto, kde môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať si trópiky. Pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenkovú destináciu, je Santo Domingo tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Dominikánska republika?
Dominikánska republika sa nachádza v Karibiku na ostrove Hispaniola, ktorý je rozdelený medzi Dominikánsku republiku a Haiti.

2. Aké je hlavné mesto Dominikánskej republiky?
Hlavné mesto Dominikánskej republiky je Santo Domingo.

3. Koľko obyvateľov má Santo Domingo?
Santo Domingo má približne 3 milióny obyvateľov.

4. Aké sú najznámejšie pamiatky v Santo Domingo?
Medzi najznámejšie pamiatky v Santo Domingo patria koloniálne štvrte Zona Colonial, katedrála sv. Jána Krstiteľa, Alcázar de Colón (Rezidencia Kryštofa Kolumba) a mnoho ďalších histórických budov.

5. Čo je typické jedlo v Dominikánskej republike?
Jedlá v Dominikánskej republike sú často založené na ryži, fazuli, mäse (najčastejšie kuracie mäso), zelenine a tropickom ovocí. Typické jedlo zahŕňa napríklad Mangu (múčnik z banánov), Sancocho (hustá polievka) a Mofongo (kúsky vareného a potom zapečeného zeleného banánu so zmesou mäsa).

6. Aká je Dominikánska republika známa?
Dominikánska republika je známa svojimi krásnymi plážami, pestrou kultúrou, živou hudbou (merengue, bachata) a bohatou históriou. Je tiež populárnou turistickou destináciou.

7. Aká je domorodá reč v Dominikánskej republike?
Domorodým jazykom v Dominikánskej republike je španielčina.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Dominikánskej republiky?
Najlepšie mesiace na návštevu Dominikánskej republiky sú od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie.

9. Aké sú možnosti dopravy v Santo Domingo?
V Santo Domingo je možné využiť verejnú dopravu, ako sú autobusy a taxíky, ale najpohodlnejší spôsob dopravy je taxík alebo prenájom áut.

10. Sú v Dominikánskej republike nebezpečné oblasti?
Ako v iných destináciách, aj v Dominikánskej republike existujú niektoré oblasti, ktoré sú považované za nebezpečné, najmä pre turistov. Je dôležité byť ostražitý a dodržiavať doporučené bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad uchovávanie cenných vecí v bezpečí a vyhýbanie sa zlým oblastiam po tme.


Počasie Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika, konkrétne jej hlavné mesto Santo Domingo, sa nachádza v Karibiku, kde panuje tropické podnebie. Počasie v Santo Domingo je veľmi teplé a vlhké počas celého roka.

Teploty sa pohybujú od 24°C do 32°C počas dňa a od 20°C do 24°C v noci. Najhorší mesiac na návštevu Santo Dominga je september, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 34°C a vlhkosť vzduchu je na vrchole. Naopak, najpríjemnejší mesiac je december, keď teploty klesnú na približne 27°C a vzduch je o niečo suchší.

Majú však Dominikánci obdobie hurikánov, ktoré trvá od júna do novembra. V tomto období môže dôjsť k silným dažďom, vetrom a záplavám. Z tohto dôvodu sa odporúča návštevu Santiaga Dominga plánovať skôr vo vyšších mesiacoch, keď hrozba hurikánov nie je taká vysoká.

Okrem dažďov, má Santo Domingo celkom málo zrážok počas roka. Mesačne tu spadne v priemere okolo 50 až 100 milimetrov zrážok. Väčšina dažďov však prichádza v období od mája do októbra.

Celkovo, Santo Domingo, hlavné mesto Dominikánskej republiky ponúka tropické počasie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Pravdaže, počasie v tomto meste si treba dôkladne zvážiť pred plánovaním vašej návštevy, keďže jún až november sú obdobím hurikánov, a sú tiež najvlhčejším obdobím počas celého roka. Predovšetkým sa na výlet pripravte, aby ste si užili krásy Santo Dominga naplno.


Ubytovanie Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika je krajina, kde sa nachádza mnoho turistických atrakcií a krásnych miest k návšteve, či už ide o pláže, prírodu, alebo historické pamiatky. V hlavnom meste Santo Domingo si návštevníci môžu užiť množstvo zážitkov, výbornú kuchyňu a kvalitné ubytovanie.

Santo Domingo sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky a je považované za najstaršie mesto v Novom svete. Jeho staré mesto je zároveň zapísané v UNESCO, čo primälo mnoho turistov navštíviť ho a pozrieť si jeho nádherné histórické pamiatky a architektúru.

V Santo Domingo nájdete rôzne typy ubytovania, od hotelov po apartmány a hostely. Keďže je to hlavné mesto, ceny ubytovania sa môžu pohybovať vysoko.

Medzi najluxusnejšie hotely patria napríklad JW Marriott, ktorý sa nachádza v historickom centre a ponúka najmodernejšie zariadenie a kvalitné služby. Okrem toho tu nájdeme aj Sheraton, ktorý ponúka krásnu výhľad na oceán a bazény, či InterContinental Real Santo Domingo. Tieto hotely sa nachádzajú hlavne v strediskovej časti mesta a ponúkajú nadštandardné ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú luxus a komfort.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie riešenie, môže byť vstupnou bránou hostels.com, kde nájdete celé plánky hostiteľských miest najrozličnejších cien. Hostely sú často umiestnené v pešej vzdialenosti od hlavných atrakcií mesta a ponúkajú spoločenskú zónu a možnosť spoznať nových ľudí.

Turisti a cestovatelia sa radi rozhodujú pre apartmány, ktoré sú často v pomerne výhodnom pomere cena/výkon. Dominikánska republika má pekné a kvalitné apartmány, ktoré často ponúkajú výhodnú polohu, sú dostupné z hlavných ulíc a v blízkosti stôp pochodov a miest záujmu.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Santo Domingo má mnoho možností v oblasti ubytovania, ktoré ponúkajú rôzne druhy služieb a zariadenia. Neváhajte a navštívte toto nádherné mesto a užite si luxusné ubytovanie a skvelý pobyt v Dominikánskej republike.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky