Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Alexandria National Museum

Letenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v Egypte a nachádza sa v blízkosti jeho druhého najväčšieho mesta Alexandria. Múzeum je situované v neorenesančnej budove známej ako Baba Chatzí, ktorá sama osebe patrí medzi historické pamiatky a je veľkou atrakciou pre návštevníkov.

Múzeum bolo založené v roku 2003 a jeho cieľom je zdokumentovať a uchovať bohatú históriu Alexandrie a okolitých oblastí. Jeho zbierky zahŕňajú stovky tisíc exponátov súvisiacich s egyptskou kultúrou, históriou, archeológiou a umením.

Medzi najznámejšie exponáty v múzeu patrí veľká a rozmanitá zbierka starovekého egyptského umenia. Návštevníci sa môžu obdivovať nádherným sochám, artefaktom, nádstavcom a iným predmetom, ktoré sa zachovali z tejto éry. Okrem toho múzeum predstavuje aj rozsiahlu kolekciu gréckych a rímskych prác, ktoré sú dôležitou súčasťou histórie Alexandrie.

Jedným z najdôležitejších exponátov v múzeu je takzvaná Mummy Hall, kde sú vystavené mumifikované pozostatky. Tieto artefakty ponúkajú vzácne a fascinujúce pohľady na staroveké rituály a tradície zomierajúcich v Egypte.

Okrem trvalých zbierok múzeum tiež organizuje dočasné výstavy, špeciálne podujatia a edukačné programy pre verejnosť. Návštevníci majú tak príležitosť naučiť sa viac o histórii Alexandrie a Egyptskej kultúre prostredníctvom rôznych interaktívnych aktivít a prednášok.

Egypt Alexandria National Museum je miestom, ktoré každý milovník histórie, archeológie a kultúry by mal navštíviť. Ponúka rozsiahly a dôkladný pohľad na bohatú históriu Egyptskej civilizácie a poskytuje jedinečnú príležitosť obdivovať nádherné umelecké diela a exponáty. Pre turistov je to obzvlášť atraktívne miesto na zoznámenie sa s bohatou históriou Alexandrie, ktorá bola kedysi jedným z najvýznamnejších mestských štátov starovekého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Alexandria National Museum


Otázky:
1. Kde sa nachádza Egyptské národné múzeum v Alexandrii?
2. Aké sú otváracie hodiny múzea?
3. Koľko stojí vstupné do múzea?
4. Aké artefakty a exponáty môžeme vidieť v Egyptskom národnom múzeu v Alexandrii?
5. Koľko trvá prehliadka múzea?
6. Je možné si objednať perzonalizovanú prehliadku alebo výklad s miestnym sprievodcom?
7. Aké sú bezpečnostné opatrenia v múzeu?
8. Je možné si zakúpiť suveníry a darčeky v múzeu?
9. Sú v múzeu k dispozícii audio sprievodcovia alebo brožúrky v angličtine?
10. Kam je najlepšie sa ubytovať, ak plánujem návštevu Egyptského národného múzea v Alexandrii?

Odpovede:
1. Egyptské národné múzeum sa nachádza v Alexandrii, Egypt.
2. Otváracie hodiny múzea sú od 9:00 do 16:00.
3. Vstupné do múzea je 60 egyptských libier pre dospelých a 30 egyptských libier pre deti.
4. V Egyptskom národnom múzeu v Alexandrii môžete vidieť rôzne artefakty a exponáty, vrátane starovekých soch, keramiky, náboženských artefaktov a mumifikovaných zvyškov faraónov.
5. Prehliadka múzea zvyčajne trvá približne 2 - 3 hodiny, ale závisí to od individuálnej rýchlosti a záujmu návštevníka.
6. Áno, je možné si dohodnúť perzonalizovanú prehliadku alebo výklad s miestnym sprievodcom. Stačí sa obrátiť na informačný pult múzea.
7. V múzeu sú zavedené prísne bezpečnostné opatrenia vrátane vstupnej kontroly a monitorovania. Návštevníci sa vyzývajú, aby dodržiavali pokyny a nenechávali svoje veci bez dozoru.
8. Áno, v múzeu je k dispozícii obchod, kde si môžete zakúpiť suveníry a darčeky.
9. Áno, návštevníci majú možnosť si požičať audio sprievodcov alebo zakúpiť brožúrky s informáciami o exponátoch v angličtine.
10. Ak plánujete návštevu Egyptského národného múzea v Alexandrii, odporúča sa ubytovať v blízkosti centra mesta, kde je dostupná dobrá dopravná sieť a množstvo hotelov a reštaurácií.


Dovolenka Egypt Alexandria National Museum


Egypt je známy ako krajina bohatá na históriu a kultúru. Ak sa chcete ponoriť do bohatého dedičstva a zároveň zažiť dovolenku na exotickom mieste, Alexandria National Museum v Egypte by sa mohlo stať vaším cieľom.

Múzeum sa nachádza v Alexandrii, druhé najväčšie mesto Egyptskej republiky. Mesto leží pri pobreží na severe krajiny a bolo založené roku 331 pred Kristom Alexandrom Veľkým. Mesto v sebe nesie bohatú históriu a je považované za miesto, kde bol vynájdený prvý svetový maják.

Alexandria National Museum bol založený roku 2003 v Cretei Palace. Palác bol postavený v rokoch 1926 až 1929 a bol významným domovom pre rodinu Mohameda Aliho. V rokoch 1952 až 2001 bol palác sídlom Egyptského Ministerstva kultúry a roku 2003 bol konverotvaný na národné múzeum.

Skrze múzeum sa návštevníci môžu ponoriť do histórie modernej a antikej Alexandrie. V muzeu sa nachádza desať galérií, ktoré predstavujú históriu Egypta a Alexandrie. V galériách si môžete prezrieť staroveké chrámy, suveníry, Coptské dedičstvo, umenie Alexandrie alebo egyptskú vojenskú históriu.

Všetky exponáty v múzeu boli pečlivo vybrané a usporiadané podľa časových období. Návštevník si môže vychutnať bohaté dedičstvo Alexandrie prostredníctvom sklenených panelov, ktoré majú ilustračný charakter a pútajú zrak. Panelmi sa uvádza historický kontext, ktorý pomáha porozumieť významu každej expozície.

Ďalšou veľkou atrakciou v Alexandrii sú krásne pláže a jasné modré more. Mesto ponúka návštevníkom viacero miest na plávanie alebo relaxovanie. Najznámejšia pláž sa nachádza v blízkosti mesta a volá sa Mamoura Beach. Pláž je známa svojim čistým pieskom a príjemnou atmosférou.

Okrem pláží si návštevníci môžu prezrieť aj Rýchlikovú stanicu v Alexandrii, ktorá bola postavená čoskoro počas vynájdenia železnice. Stanica vysiela starobylú atmosféru a je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú vidieť pokrok Egypta počas industrializácie.

Ak chcete objaviť krásy legendárneho Egypta, rádovo stojí presne za to vymeniť svoje pevninské šaty za plavky a užiť si dovolenku v Alexandrii. Návšteva múzea, pláží a ďalších atrakcií si vás iste získa a bude rozhodne stáť za to.


Ubytovanie Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedno z najznámejších miest v Alexandrii, ktoré by si mal každý turista pozrieť. Bolo založené v roku 2003 ako národné múzeum prezentujúce históriu Alexandrie a celého Egypta. Nachádza sa na námestí Tahrir a ponúka jedinečnú zbierku starovekých artefaktov.

Ak plánujete navštíviť toto múzeum, mali by ste prenajať si ubytovanie v Alexandrii v blízkosti námestia Tahrir. Existuje mnoho možností, ako si vybrať vhodné ubytovanie, z hotela s výhľadom na more až po ubytovanie v centre mesta.

Mnoho hotelov v okolí ponúka skvelé ceny a hodnotenie, čo ich robí populárnymi medzi turistami, ktorí sa chcú sústrediť na kultúru a históriu Egypta. Napríklad, Cecil Hotel, ktorý sa nachádza na námestí Tahrir, je vynikajúcim miestom na ubytovanie, ak chcete byť v blízkosti múzea.

Samotné múzeum je rozdelené do troch častí. Prvá časť ukazuje históriu Alexandrie od jej založenia Ptolemaiosmi až po staroveké obdobie. Druhá časť prezentuje koptskú kultúru Alexandrie, zatiaľ čo tretia časť sa zameriava na islamskú kultúru.

Medzi najznámejšie artefakty, ktoré sú v múzeu pod vedením profesionálnych archeológov, patrí slávny Sabil-Kuttab z El Nasir Muhammada, ktorý je vystavený vo vstupnej hale.

Celé múzeum ponúka pohľad na jedinečnú históriu Egypta a rýchlu prehliadku významných artefaktov. Je to skvelé miesto pre rodiny aj jednotlivcov, ktorí chcú spoznať vnútornú históriu reálií tohto krásneho miesta.

Vychutnajte si ubytovanie v Alexandrii, pozrite sa okolo na námestí Tahrir a navštívte toto národné múzeum, ktorém je potrebné venovať alespoň jeden celý deň. Je to nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka Egypta.


Počasie Egypt Alexandria National Museum


Egypt Alexandria National Museum je jedným z najväčších a najdôležitejších múzeí v Egypte. Nachádza sa v Alexandrii, na severe krajiny, a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do histórie tohto fascinujúceho regiónu.

Ak si tu prajete navštíviť múzeum, je dôležité vedieť, že sa nachádza v jednom z najstarších palácov v Alexandrii, známom ako Al-Qasr al-Bilag. Palác sám osebe je archeologickým skvostom a prispieva k celkovej atmosfére múzea.

Egypt Alexandria National Museum ponúka rozsiahlu zbierku artefaktov z rôznych období egyptských dejín. Návštevníci tu môžu obdivovať umenie a relikty z obdobia faraónov, vrátane sarkofágov, soch a hieroglyfov. Okrem toho múzeum tiež obsahuje zbierky starovekých gréckych a rímskych artefaktov, ktoré sú svedkom bohatej kultúrnej histórie Alexandrie.

Jednou z najväčších atrakcií múzea je jeho zbierka starovekých pýramíd. Návštevníci majú možnosť vidieť autentické artefakty z obdobia stavby pýramíd, ako aj rôzne modely a rekonštrukcie, ktoré ponúkajú náhľad do toho, ako tieto majestátne štruktúry kedysi vyzerali.

Okrem archeologických nálezov múzeum tiež ponúka príležitosť objaviť egyptskú kultúru a tradície prostredníctvom rôznych interaktívnych výstav. Návštevníci sa môžu naučiť o jedinečnej egyptskej kuchyni, tradíciách a každodennom živote ľudí v minulosti.

Samotné múzeum je krásne vybudované s modernou architektúrou a ponúka skvelý prehľad o histórii Egypta. Návštevníci môžu sledovať vývoj rôznych civilizácií, ktoré v priebehu stáročí obývali túto oblasť.

Okrem toho, že je centrom kultúrneho významu, Egypt Alexandria National Museum je aj miestom, kde môžete uniknúť od hektického života a oddýchnuť si. Jeho atmosféra je veľmi pokojná a umožňuje návštevníkom zažiť relaxačnú a vzdelávajúcu atmosféru.

V neposlednom rade, múzeum sa nachádza v blízkosti niektorých z najkrajších pláží v Alexandrii, čo znamená, že návštevníci môžu spojiť návštevu múzea s oddychom na pláži a užiť si príjemné chvíle pri mori.

V záverečnom zhrnutí je Egypt Alexandria National Museum skutočným pokladom Egypta a ponúka jedinečnú možnosť preskúmať históriu tejto krajiny. Jeho rozsiahle zbierky, nádherné prostredie a vzdelávacie programy robia z neho jeden z najlepších múzeí v Egypte, ktoré by si nemali nechať ujsť návštevníci, ktorí majú záujem o egyptskú kultúru a históriu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky