Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je známy svojimi starovekými pamiatkami a pyramídami. Jednou z najkrajších a najzaujímavejších destinácií v Egypte je oblasť Dahshur. Táto oblasť je domovom niekoľkých známych pyramíd, vrátane Krivky a Červenej pyramídy, ktoré majú veľkú historickú a kultúrnu hodnotu.

Dahshur sa nachádza asi 40 km juhozápadne od Káhiry, hlavného mesta Egypta. Je to menej preplnená oblasť než známejšie destinácie, ako sú Gíza alebo Sakkara, čo ju robí ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a kľud.

Jednou z hlavných atrakcií v Dahshur je Krivková pyramída, známa aj ako Stupňovitá pyramída. Je to prvá skutočne krivkovitá pyramída postavená v Egypte a patrí medzi najstaršie pyramídy na svete. Jej tvar sa líši od klasických pyramíd, keďže jej steny nie sú úplne rovné, ale majú miernu krivku. Toto je dôvod, prečo je pyramída nazývaná Krivková. Jej výstavba začala počas vlády faraóna Snefrua, zakladateľa štvrtého dynastického Egypta. Staviať túto pyramídu však nebol ľahký úkol, a preto sa dodnes nachádza v dobrom stave.

Ďalšou dôležitou pamiatkou v Dahshure je Červená pyramída. Táto pyramída získala svoje meno podľa farby jej tehál, ktoré boli niekedy červené. Je to tretia najväčšia pyramída v Egypte a známa je aj pre svoju vysokú vnútornú chodbu. Vybudovaná bola pre faraóna Snefrua, otca faraóna Chufua, ktorý bol tvorcom veľmi známej pyramídy v Gíze. Červená pyramída je vynikajúcim príkladom pokroku v stavebnom umení a pre jej vzácne vlastnosti bola zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Cestovatelia, ktorí navštívia Dahshur, majú neopakovateľnú príležitosť spoznať tieto úžasné pamiatky a obohatiť svoje vedomosti o starovekom Egypte. Prechádzka okolo týchto pyramíd je skutočne dobrodružstvo. Okrem obdivovania ich majestátu a krásy, môžu navštíviť aj vnútorne priestory pyramíd a objaviť ich tajomstvá.

Pre tých, ktorí sú zvedaví a radi objavujú, je tu množstvo možností. Okrem pyramíd si môžu pozrieť aj iné zaujímavé pamiatky v blízkosti, ako sú starobylé hrobky, chrámy a umelé jazerá. Voľba je skutočne široká a každý návštevník si môže vybrať, čo ho najviac zaujíma.

Dovolenka v Egypte v oblasti Dahshur je jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať históriu a kultúru tohto nádherného krajiny. S prevážne teplým a slnečným počasím je to ideálne miesto na relaxáciu, objavovanie a pitie starodávnej múdrosti. Navštíviť Krivkovú a Červenú pyramídu je skutočne jedinečný zážitok, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny návštevník Egypta.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúcim a nezabudnuteľným cieľom pre milovníkov histórie a archeológie. Medzi jeho najznámejšie pamiatky patria pyramídy. Jednou z menej známych, ale rozhodne stojacou za návštevu je lokalita Dahshur, ktorá sa nachádza iba niekoľko kilometrov južne od slávnej Gízy.

Dahshur je domovom dvoch významných pyramíd - Krivky a Červenej pyramídy. Tieto stavby, ktoré sa nachádzajú v oáze uprostred púšte, majú nezameniteľnú architektúru a históriu, ktorá ich činí mimoriadne zaujímavými.

Krivková pyramída, pomenovaná podľa svojej nezvyčajnej zakriveného tvaru, bola postavená faraónom Sneferuom, zakladateľom 4. dynastie. Je to jedna z najstarších pyramíd v Egypte a je charakterizovaná svojou značnou veľkosťou a strmšími stenami ako jej slávnejší sused, Veľká pyramída v Gíze. Krivková pyramída je tiež jednou z prvých, ktorá bola postavená v úplne hladkom tvare, čo predstavuje významný krok v egyptskom pyramídovom stavebníctve.

Červená pyramída je považovaná za prvú "pravú" pyramídu, kde boli konečne zdokonalené techniky výstavby pyramíd. Staviteľom a majiteľom tejto pyramídy bol opäť faraón Sneferu. Pyramída je vyrobená z červeného vápencového kameňa, odtiaľ jej názov. Jej interiér je fascinujúci a obsahuje zachované zvyšky pôvodných korún - kamenných stropov, ktoré boli v iných pyramídach z väčšej časti zničené.

Návštevníci môžu vstúpiť do Červenej pyramídy a vychutnať si jedinečný pohľad, ako sa bývalí obyvatelia týchto stavieb pohybovali a žili. Popri vstupe sa nachádza aj múzeum, kde môžete získať viac informácií o histórii tejto lokality a dozvedieť sa o faraónoch, ktorí tieto stavby postavili.

Cesta z Káhiry do Dahshuru trvá približne hodinu. Ak plánujete návštevu, odporúča sa vziať si so sebou sprievodcu, ktorý vám poskytne hlbší vhľad do histórie tejto oblasti a vyvaruje vás možných komplikácií, ktoré môžu vzniknúť pri cestovaní v Egypte.

Navštíviť pyramídy v Dahshuru je jedinečným zážitkom a ponúka návštevníkom možnosť objavovať menej známu, ale rovnako fascinujúcu stránku egyptských pyramíd. Táto lokalita vám poskytne presnú predstavu o tom, ako egyptskí faraóni a ich ľudia stavali tieto monumentálne stavby. Takže, prečo nevyužiť svoju ďalšiu dovolenku a preskúmať pyramidy v Dahshuru?


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


1. Kde sa nachádza Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur sa nachádza asi 40 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Koho postavil Krivku a Červenú pyramídu v Egypte Dahshur?
Krivku a Červenú pyramídu postavil egyptský faraón Snefru.

3. Kedy boli postavené Krivka a Červená pyramída?
Krivka pyramída bola postavená okolo roku 2600 pred n. l., zatiaľ čo Červená pyramída bola dokončená okolo roku 2613 pred n. l.

4. Aké sú hlavné charakteristiky Krivky pyramídy v Egypte Dahshur?
Krivka pyramída je známa svojím neobvyklým tvarom, ktorý vytvára takzvanú krivku na hustých stranách. Táto pyramída je prvým pokusom o postavenie "pravej" pyramídy v Egypte.

5. Aké sú hlavné charakteristiky Červenej pyramídy v Egypte Dahshur?
Červená pyramída je prvou hladkou pyramídou postavenou v Egypte. Je to druhá najväčšia pyramída v Dahshure a jej vonkajšia vrstva bola pôvodne vyrobená z kameňa červenej farby, čo jej dalo jej meno.

6. Sú Krivka a Červená pyramída prístupné pre návštevníkov?
Áno, Krivka a Červená pyramída sú otvorené pre návštevníkov. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra a preskúmať vnútorné priestory týchto histórických stavieb.

7. Aké je vstupné do Krivky a Červenej pyramídy?
Vstupné do Krivky a Červenej pyramídy je zahrnuté v celkovom lístku na lokalitu Dahshur, ktorý sa predáva na vstupech do tejto oblasti. Ceny lístkov sa môžu líšiť v závislosti od štátnej príslušnosti návštevníka.

8. Aké ďalšie historické artefakty alebo pamiatky sú v blízkosti Krivky a Červenej pyramídy?
V blízkosti Krivky a Červenej pyramídy sa nachádza aj iné historické pamiatky, ako napríklad Lomená pyramída a Veter dimensions. Návštevníci majú možnosť preskúmať aj tieto zaujímavé lokality.


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Dahshur je malebná oblasť nachádzajúca sa v Egypte, známa predovšetkým svojimi historickými pamiatkami a jedinečným pyramídovým komplexom. Táto oblasť leží približne 40 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Káhira a je obľúbenou turistickou atrakciou.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok v Dahsure je Krivá pyramída, známa aj ako Červená pyramída. Táto pyramída je jednou z najstarších a do značnej miery dobre zachovalých na svete. Stavba má charakteristický tvar - sklon jej stien je konštantný až do vrcholu, čo ju odlišuje od tradičnejších pyramíd, ktoré majú stúpajúcu plochu. Tento unikátny tvar dodáva pyramíde jej prepoznavateľný vzhľad a názov.

Keď sa pozrieme na Krivú pyramídu z pohľadu jej významu v histórii, môžeme ťažko nájsť presnú odpoveď na otázku, pre koho bola postavená. Predpokladá sa, že bola postavená za vlády faraóna Sneferua, ktorý patril do 4. dynastie Starovekého Egypta. Táto pyramída predstavuje prelomový okamih v histórii stavebného umenia a architektúry, pretože predtým boli všetky pyramídy postavené so stúpajúcou plochou.

Okrem Krivej pyramídy sa v tomto komplexe nachádzajú aj iné zaujímavé stavby. Napríklad tzv. Purpurová pyramída, ktorá je menšia a menej známa ako jej slávna suseda. Taktiež tu nájdeme aj niekoľko menších pyramíd a hrobiek.

Keďže je Egypt známy svojím horúcim a suchým podnebím, je dôležité zohľadniť počasie pri návšteve tohto miesta. V Dahsure sú teploty počas leta neuveriteľne vysoké, dosahujú až 40 ° C a viac. Na druhej strane počas zimných mesiacov je o niečo chladnejšie, priemerne sa pohybujú okolo 20-25 ° C. Preto je lepšie navštíviť oblasť Dahsur v období mimo leta, aby ste mohli plne vychutnať svoju návštevu a nepodliehali príliš vysokým teplotám.

Krivá pyramída a Červená pyramída sú skutočným pokladom Egypta. Ich architektúra a magnifikencia sú fascinujúce a dodávajú veľa histórie a kultúry tohto úžasného miesta. Ak ste fanúšikom Starovekého Egypta alebo si jednoducho chcete vychutnať návštevu pyramidovej oblasti, Dahshur je výnimočná lokalita, ktorú by ste nemali vynechať.


Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina bohatá na historické a kultúrne pamiatky, a jednou z najzaujímavejších destinácií v tejto oblasti je Dahshur. Nachádza sa približne 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry a je domovom niektorých z najznámejších pyramíd v Egypte, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň zažiť autentickú egyptskú kultúru, je ubytovanie v Dahshur veľmi vhodnou voľbou.

Dahshur leží na okraji púšte a ponúka pokojné a relaxačné prostredie, čo je ideálne pre turistov, ktorí si užívajú oddych od rušného mestského života. Existuje niekoľko možností ubytovania v tejto oblasti, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pyramíd, čo poskytuje nádherný výhľad na tieto majestátne stavby.

Jednou z najznámejších pyramíd v Dahshur je Krivková pyramída, známa svojou nezvyčajnou a jedinečnou štruktúrou. Jej tvar nie je taký hladký ako u iných pyramíd v Egypte, čo jej dáva špecifický vzhľad. Táto pyramída bola postavená faraónom Seneferu, zakladateľom 4. dynastie. Návštevníci môžu vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej vnútorné priestory. Je to skutočne fascinujúce zážitok, ktorý obohatí návštevu tejto historickej pamiatky.

Ďalšou významnou pyramídou v Dahshur je Červená pyramída. Tento unikátny komplex bol postavený faraónom Snefru, otcom Cheopsovi, ktorý postavil slávnu Veľkú pyramídu v Gíze. Červená pyramída je považovaná za jednu z prvých pravých pyramíd, ktoré boli postavené v Egypte. Jej menovateľom je červený piesok, ktorý pokrýva vonkajšiu stenu pyramídy, čo jej dáva charakteristický vzhľad. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej komory a koridory.

Okrem návštevy pyramíd majú turisti v Dahshur ďalšie možnosti zábavy. Môžu navštíviť múzeum v blízkosti pyramíd, ktoré obsahuje množstvo artefaktov a informácií o histórii tejto oblasti. Mnohí turisti si užívajú aj prechádzky po okolitých púštnych oblastiach a ponárať sa do miestnej kultúry a tradícií.

Ak hľadáte autentický a malebný zážitok v Egypte, navštíviť Dahshur je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka nádherný výhľad na pyramídy a zároveň poskytuje pokojnú atmosféru, takže sa môžete úplne ponořiť do histórie a kultúry tohto fascinujúceho miesta. Nech už sa rozhodnete zostať v malom penzióne alebo v luxusnom hoteli, váš pobyt v Dahshur bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky