Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie sveta, pretože ponúka úžasné pamiatky, kultúru, nádherné pláže a slnečné počasie. Jedno z najvýznamnejších miest v Egypte – Gíza s pyramídami, ktoré sú zároveň jednými z najznámejších pamiatok na svete.

Pre návštevy Gízy si treba zabezpečiť letenku, ktorá zvyčajne zahŕňa let z Európy, resp. zo Severnej Ameriky do Egypta, a následne ďalší let z Káhiry do Gízy. Letenky do Egypta si môžete kúpiť u mnohých spoločností, ktoré ponúkajú stovky letov denne z celého sveta.

Ako sa dostať do Gízy po prílete do Káhiry? Najvhodnejšou možnosťou je najať si taxík, ktorý Vás dovezie priamo k pyramídám Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa, a k slávnemu Sfingovi. Dajte si pozor na miestnych „návodičov“, ktorí Vám radi ponúknu svoje služby ako sprievodcu, pretože Vám za ne učtujú nadmerné sumy. Ak chcete viac informácii o histórii pyramíd, určite sa oplatí najať si skúseného sprievodcu, ktorý Vám ukáže tajomstvá týchto veľkolepých pamiatok.

Pyramídy a Sfinga sú nepochybne najväčšou atrakciou v Gíze. Pyramídy Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa sú také ohromujúce, že ich ťažko opísať slovami. Hlavná atrakcia je Cheopsova pyramída, najväčšia zo všetkých. Cheopsova pyramída sa nachádza na ploche 53 000 štvorcových metrov a bola postavená pred takmer 4500 rokmi. Pyramída Kefrensa je druhou najväčšou pyramídou a má výšku 143 metrov, zatiaľ čo pyramída Mikerinosa mala svoje pôvodné rozmery 65 metrov.

Napriek tomu, že pyramídy sú neuveriteľnými inžinierskymi dielami, najznámejšou ikonou v Gíze je Sfinga – mytická bytosť, ktorá je zosobnením egyptského kráľa alebo boha. Sfinga tvorí telo leva a tvár ľudskú, nachádza sa priamo pred Cheopsovou pyramídou. Legendy hovoria, že Sfinga sa môže dožiť až 16 000 rokov, čo dodáva ďalšiu hojnosť k týmto čarovným miestam.

Krátko po návšteve pyramíd a Sfingy môžete stráviť čas v blízkom kameňolome, ktorý predstavuje egyptskú históriu. Je to miesto, kde sa ťažili kamene na výstavbu pyramíd a iných starovekých pamiatok. Turisti môžu vyskúšať niektoré z nástrojov používaných na ťaženie kameňov a vidieť, ako sa kamene boli prenášané z jedného miesta na druhé.

Gíza ponúka neskutočné zážitky, ktoré si nikdy nezabudnete. Pretože ide o takú populárnu turistickú destináciu, odporúča sa plánovať návštevy, aby ste sa vyhli zbytočným radám a strateniu času. Pokiaľ máte v pláne navštíviť Gízu a pyramídy Cheopsa a Sfingy, neváhajte si zabezpečiť letenku a zažite jedno z najvýznamnejších zážitkov v histórii ľudstva.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Ubytovanie v Egypte Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Egypt je krajina s bohatou históriou, ktorá je domovom mnohých zaujímavých a fascinujúcich miest. Jedným z najznámejších miest v Egypte je Gíza, malé mesto nachádzajúce sa v tesnej blízkosti Káhiry. Gíza je známa najmä vďaka svojej jedinečnej atrakcii - Keopsovej pyramíde a sfinge.

Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Egypt a preskúmať tieto známe pamiatky, je dôležité mať informácie o ubytovaní v blízkosti Gízy. V okolí tejto oblasti je niekoľko možností, ktoré zabezpečia, že turisti budú mať prístup k pohodlnému a komfortnému ubytovaniu.

Jednou z najlepších možností je Ritz-Carlton, Cairo, hotel zaručujúci luxusné ubytovanie pre turistov. Nachádza sa v blízkosti mesta Káhira a ponúka kvalitne zariadené izby s nádherným výhľadom na mesto. Hotel má tiež vonkajší bazén, spa centrum, fitnes centrum a širokú škálu reštaurácií, v ktorých si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Ďalšou možnosťou je Marriott Mena House, Cairo, ktorý sa nachádza v tieni Keopsovej pyramídy. Hotel ponúka nádherné zariadenia, vrátane bazéna, tenisových kurtov a golfového ihriska. Izby sú veľké, moderne zariadené a ponúkajú panoramatický výhľad na pyramídu a sfingu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo menšie a cenovo dostupnejšie, je tu Hotel Novotel Cairo El Borg. Nachádza sa v centre Káhiry a ponúka pohodlné izby s moderným vybavením. Hotel má tiež reštauráciu, kde si môžete vychutnať typickú egyptskú kuchyňu.

Keďže Gíza je populárna turistická destinácia, v okolí je aj mnoho ďalších malých postelí a raňajkových zariadení, ktoré môžu poskytnúť dostatočné ubytovanie za rozumné ceny. Tieto možnosti sú vhodné pre tých, ktorí preferujú viac neformálny a cenovo dostupný štýl ubytovania.

V blízkosti Gízy sa nachádza mnoho iných pamiatok, ktoré si môžete tiež vychutnať po tom, čo navštívite pyramidy Cheopsa a Sfingu. Medzi tieto miesta patrí Egyptské múzeum v Káhire, Národních folklorní dum (ľudový folklórny dom) a Mešita Muhamed a-Muayyad.

Celkovo je ubytovanie v Gíze pestré a ponúka rôzne možnosti pre turistov všetkých rozpočtových kategórií. Nesmierne dôležité je byť si vedomý blízkosti pamiatok a ich dostupnosti z miesta, kde sa chystáte ubytovať. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo menšie zariadenie, môžete si byť istí, že váš pobyt bude nezabudnuteľným zážitkom, kde budete mať prístup k jednej z najmocnejších pamiatok starovekého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Aké sú otváracie hodiny pre pyramidu Cheopsa a Sfingu v Gíze?
- Pyramidu Cheopsa môžete navštíviť denne od 8:00 do 17:00 hod. Sfingu je možné navštíviť počas dňa.

2. Je vstup na pyramidu Cheopsa zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Áno, vstup na pyramídu Cheopsa je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

3. Koľko stojí vstup na pyramidu Cheopsa?
- Vstup na pyramidu Cheopsa pre dospelých stojí približne 20 USD.

4. Je možné vo vnútri pyramídy Cheopsa fotografovať?
- Nie, fotografovanie je vo vnútri pyramídy Cheopsa zakázané.

5. Môže sa Sfinga navštíviť v noci?
- Áno, Sfinga je spravidla otvorená pre návštevníkov aj v noci.

6. Je vstup na Sfingu samostatne alebo je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Vstup na Sfingu je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

7. Koľko stojí vstup na Sfingu?
- Vstup na Sfingu pre dospelých stojí približne 10 USD.

8. Je možné vo vnútri Sfingy fotografovať?
- Áno, fotografovanie vo vnútri Sfingy je povolené.

9. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Gízy a k pyramidám Cheopsa a Sfingy?
- V Gíze je k dispozícii verejná doprava, k dispozícii sú aj taxíky alebo môžete si prenajať súkromného šoféra.

10. Musím si vopred zakúpiť lístky na vstup do pyramidy Cheopsa alebo Sfingy?
- Nie je nutné si zakúpiť lístky vopred, avšak v niektorých obdobiach roka je vhodné si lístky vopred zarezervovať.


Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojimi slnečnými a horúcimi letami. Táto krajina sa nachádza v severovýchodnej Afrike a je obklopená Stredozemným morom na severu a Červeným morom na východe. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších turistických miest v Egypte je bezpochyby Gíza, známa najmä pyramidou Cheopsa a Sfingu.

Počasie v Gíze je známe svojou vysokou teplotou a minimálnym výskytom zrážok počas väčšej časti roka. Krajina má priemerne pomerne suchý podnebný typ, približne desertický klimat. Letné mesiace, od júna do septembra, sú tie najteplejšie, s maximálnymi teplotami často dosahujúcimi 40 °C a viac.

V zime, od decembra do februára, sa teploty v Gíze výrazne znižujú, čo umožňuje príjemnejšiu návštevu pre turistov. Počas týchto mesiacov je teplota vo dne okolo 20-25 °C, čo je oveľa príjemnejšie ako počas leta. Večery a noci môžu byť však chladnejšie, kedy teploty môžu klesnúť na približne 10-15 °C.

Okrem leta a zimy majú jarné a jesenné mesiace, teda marec a apríl a október a november, miernu teplotu. Teploty sa pohybujú vo výške okolo 25-30 °C, s minimálnym množstvom zrážok. Tieto mesiace sú tiež ideálne pre návštevu Gízy, keďže záujemcov je menej a môžete sa vyhnúť väčším dávkam turistov.

Toto počasie v Gíze je dôležité pri plánovaní návštevy pyramidy Cheopsa a Sfingu. Návštevníci by si mali uvedomiť, že počas horúceho letného obdobia môže byť v pyramidách a podobných miestach veľmi teplo a dusno. Preto je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody, slnečnú ochranu a oblečenie, ktoré zabezpečuje dostatočnú ventiláciu. Väčšina turistov uprednostňuje návštevu týchto pamiatok v ranných hodinách, aby sa vyhli najteplejšej časti dňa.

Zhrnutím, Gíza v Egypte má typické horúce a suché počasie, s vysokými teplotami počas väčšej časti roka. Zimné mesiace sú oveľa príjemnejšie pre návštevníkov a jarné a jesenné mesiace ponúkajú stredné teploty. Treba si však byť vedomý teplotných extrémov a pri návšteve pyramidy Cheopsa a Sfingu si zabezpečiť dostatočnú ochranu pred slnkom a hydratáciu.


Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jedným z najfascinujúcejších miest na svete, kde sa môžete ponoriť do bohatej histórie a kultúry. Ak plánujete dovolenku v Egypte, návšteva Gízy je nevyhnutnosťou. Gíza je domovom jednej z najznámejších pamiatok Egypta - pyramidy Cheopsa a slávnej Sfingy.

Pyramída Cheopsa, známa tiež ako Veľká pyramída, je jednou z posledných zázrakov starovekého sveta a je najväčšou zo všetkých pyramid v Gíze. Jej veľkosť a presnosť stavby sú až neuveriteľné, predstaviť si, ako si starovekí Egypťania dokázali postaviť takéto monumentálne dielo, je skutočne úžasné. Pyramidu možno vidieť zo vzdialenosti, ale až keď sa ocitnete pod ňou, si uvedomíte jej impozantnosť a pôsobivú históriu.

Ďalšou ikonickou pamiatkou v Gíze je Sfinga - obrovská socha s telom leva a tvárou faraóna. Jej starobylé záhady lákajú turistov z celého sveta. Predstav si prechádzať sa okolo tejto veľkej sochy, obdivovať jej obrovské meruňkové tváre a cítiť sa malý medzi jej stolípmi.

Dovolenka v Gíze nie je len o pyramidách a Sfinge. Môžete tiež navštíviť múzeum v Gíze, kde si môžete prezrieť všetky artefakty a zlato objavené pri vykopávkach. Okrem toho sa môžete vybrať na jazdu na velblude po piesočnatých dunách alebo navštíviť staroveké egyptské mestečko Gíza a obdivovať starobylý egyptský životný štýl.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Gíze, odporúča sa si plánovať vopred a zvoliť si ubytovanie blízko pamiatok. Týmto spôsobom si budete môcť užiť západy slnka a ranné východy slnka s pohľadom na pyramidu Cheopsa a Sfingu, ktoré sú úžasné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete.

V Egypte je vhodné dodržiavať miestne zvyky a pozornosť venujte predovšetkým oblečeniu, tak aby bolo vkusné a primerané kultúre miestnych obyvateľov. Tiež nezabudnite na pitný režim, je nevyhnutné piť veľa vody, najmä kvôli horúcemu a suchému podnebiu.

Gíza je miestom, ktoré nikdy nesklame a vždy vás ohromí svojou krásou a starobylou históriou. Ak ste milovníkom kultúry, histórie a dobrodružstva, navštívte Gízu a objavte kúzlo Egypta v jeho najčistejšej forme.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky