Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Khentii Province

Dovolenka Mongolsko Khentii Province


Mongolsko Khentii Province: Raj pre milovníkov prírody a dobrodružstva

Mongolsko čriepka do prázdninovej ponuky zahraničných ciest sem-tam prerazí, ale len málokedy sa dostane do popredia. A to je vlastne škoda, pretože kolíska veľkej chingiskánskej ríše skrýva mnoho zaujímavostí, ktoré stoja za to objaviť. Jednou z nich je Khentii Province, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny a patriaci medzi kraje, ktoré majú najväčší potenciál pre rozvoj cestovného ruchu.

Prečo by ste mali okúsiť práve Khentii Province? Za prvým sa asi ponúka fakt, že tu nájdete celé spektrum toho najladovejšieho prírodného scenéria, čo sa v Mongolsku vôbec dá nájsť. Na jednej strane máte tam hladavý výhľad na divočinu, mnohé časti sú pokryté zárezovým lesom, celé úseky sú obchodené dedinkami s typickými mongolskými stanmi a tam, kde ste ho najmenej čakali, sa tu týči nádherne vznietil saffron hue farbený pahorkatý terén.

A práve tu sa nachádza niekoľko miest, ktoré sú nielen krásne, ale aj veľmi zaujímavé. Jedným z nich je napríklad pohorie Khentii, ktorého hory siahajú až do výšky 2 864 metrov a ktoré je považované za posvätné miesto, na ktorom Genghis Khan ukryl svoj poklad. V rámci miestnych zvykov sa tu konajú sväté ceremoniály a zápasy na kohútikov, takže človek si vyskúša nielen pozorovanie krásnych výhľadov, ale aj zaujímavé zaznamenávanie miestnych kultov.

Ďalším atraktívnym miestom je park Khustain Nuruu, ktorého hlavnou hodnotou sú diviaky dzungarské, ktoré tu žijú vo voľnej prírode. Ich počet sa v poslednom desaťročí postupne zvyšuje, pretože miestne spoločenstvá sú zapojené do programov na ich ochranu, a to napríklad tým, že ich tajne chovajú a neskôr ich prepúšťajú do divočiny. Park vám ukáže aj niečo zo života nomádských rodín, ktoré tu bývajú v tradičných stanoch.

Ak chcete cestou okolo Khentii Province skúšať aj niečo iné, ponávky by ste si tiež nemali nechať ujsť navštíviť tradičné mesta, ktoré sa nachádzajú vo vnútri tejto oblasti. Na prvom mieste medzi nimi stoja ciest, ktoré vedú k Džingiszkanovmu mestu, ktoré sa nachádza nedaleko Baruunburen. Je to miesto, v ktorom Genghis Khan strávil mnoho rokov svojho života a zároveň to bolo miesto, kde sa začala formovať táto impozantná ríša. Návštevu tohto miesta si môžete zopakovať aj z iných miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tejto oblasti.

Všade po okolí sa nachádza množstvo pamiatok a zaujímavostí, ktoré si určite nebudete chcieť nechať ujsť. Zaujímavosti, ktoré som už spomenul stoja za to, aby ste ich videli na vlastné oči a vychutnali si z nich tu v neopakovateľnej atmosfére. Tak neváhajte, Khentii Province v Mongolsku je miesto, ktoré určite stojí za návštevu a ktoré vás okúzli.


Ubytovanie Mongolsko Khentii Province


Khentii Province, nachádzajúca sa na východe Mongolska, je jednou z najkrajších a najrozmanitejších oblastí krajiny. Svojou rozlohou a jedinečnými prírodnými scenériami je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Khentii Province, mali by ste sa určite zastaviť v jednom z miestnych ubytovacích zariadení. Táto oblasť ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa môžu prispôsobiť vašim potrebám a preferenciám.

Ak túžite po autentickom zážitku a chcete sa priblížiť k miestnej kultúre, môžete si vybrať tradičné jurtu. Jurta je tradičný obytný stan, ktorý je považovaný za symbol mongolského života a kultúry. V jurtách môžete zažiť autentický život nomádov a cítiť sa ako súčasť prírody. Jurty sú zvyčajne dobre vybavené a poskytujú základné pohodlie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a luxus, sú k dispozícii aj hotelové ubytovacie zariadenia. V Khentii Province môžete nájsť hotely rôznych kategórií - od malých rodinných penziónov po luxusné rezorty. Nájdete tu moderné izby vybavené všetkým potrebným vybavením, ako je klimatizácia, televízia a súkromné kúpeľne.

Ďalšou zaujímavou možnosťou ubytovania v Khentii Province sú ger kempy. Tieto kempy ponúkajú príležitosť nielen na ubytovanie, ale aj na aktívne zapojenie sa do rôznych aktivít a zážitkov. Kempy často zabezpečujú rôzne výlety, prehliadky a dobrodružné aktivity, ako je jazda na koni, jazda na bicykli, turistika a rybolov.

Khentii Province je známa svojimi nádhernými prírodnými scenériami a možnosťami na turistiku a trekking. Táto oblasť má rozmanité geografické a ekologické podmienky, kde sa stretávajú rôzne druhy rastlín a zvierat. Preto je táto oblasť obľúbeným miestom pre milovníkov prírody, ktorí sa radi túlajú po krásnych horských chodníkoch a obdivujú nádheru miestneho prostredia.

Okrem toho, Khentii Province je domovom populácie divých koní Przewalskiho, ktorí sú považovaní za pôvodný druh koní. Môžete mať jedinečnú príležitosť sledovať a fotografovať tieto fascinujúce tvory vo voľnej prírode.

Večer, po návrate z výletu a objavovania prírody, môžete ochutnať miestne jedlá v reštauráciách a podnikoch v okolí. Mongolská kuchyňa je založená na jednoduchosti a prírodných surovinách. Skúste tradičný mäsové jedlá, ako je chuoť, ktorý je zvyčajne pripravovaný z hovädzieho mäsa, a ochutnajte mliečne výrobky, ako je Airag, tradičný kyslý chlieb vyrobený z konej mlieka.

Khentii Province je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka pohodlie a zážitky v prírode pre návštevníkov. Nech sa rozhodnete pre tradičnú jurto alebo moderný hotel, určite si užijete vynikajúce ubytovanie a nezabudnuteľnú dovolenku v tejto malebnej časti Mongolska. Pustite sa na expedíciu do tohto úžasného kúsku sveta a objavte krásy Khentii Province.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khentii Province


1. Kde sa nachádza Khentii Province v Mongolsku?
Khentii Province sa nachádza vo východnej časti Mongolska, severne od hlavného mesta Ulaanbaatar.

2. Aké sú hlavné mestá v Khentii Province?
Hlavnými mestami v Khentii Province sú Chinggis City a Öndörkhaan.

3. Aká je populácia Khentii Province?
Podľa odhadov z roku 2021 má Khentii Province približne 102 971 obyvateľov.

4. Aký je hlavný jazyk v Khentii Province?
Hlavným jazykom v Khentii Province je mongolčina.

5. Čo je najznámejším prírodným bodom záujmu v Khentii Province?
Najznámejším prírodným bodom záujmu v Khentii Province je Khentii Mountains, ktoré sú súčasťou Transbaikalského pohoria a sú domovom mnohých divokých zvierat, vrátane rysov a vzácnych druhov vtákov.

6. Aká je KLíma v Khentii Province?
V Khentii Province je typická kontinentálna suchá klíma s chladnými zimami a teplými letami. Zima môže byť extrémne chladná s teplotami klesajúcimi pod -30 °C, zatiaľ čo v lete môže byť teplota vyššia ako 30 °C.

7. Aké pamiatky a historické miesta možno navštíviť v Khentii Province?
V Khentii Province môžete navštíviť Chinggis Khanovo štatnejho ochrancu, ktorý je zasvätený slávnemu mongolskému dobyvateľovi Chinggis Khanovi. Ďalšími miestami záujmu sú Chinggis Khanovo mauzóleum a múzeum a meditačný kláštor Börteiyn Nájiin Tsam.

8. Aké sú tradičné potraviny v Khentii Province?
V Khentii Province je často konzumované tradičné mongolské jedlo, ktoré zahŕňa mäso (často hovädzie a ovčie mäso), mliečne výrobky a kyslé mlieko. Môžete si vyskúšať tradičné jedlo ako buuz (plný pareny kulinársky), khorkhog (mäso dusené v kahanci), a airag (fermentované konské mlieko).

9. Aké sú populárne outdoorové aktivity v Khentii Province?
V Khentii Province je populárne turistika, horský cyklistika a jazda na koni. Môžete sa tiež zapojiť do tradičných nomádskych aktivít, ako je dojenie kráv a jazda na koňoch.

10. Ako sa dostať do Khentii Province z Ulaanbaataru?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Khentii Province z Ulaanbaataru je autobusom alebo autom. Cesta trvá približne 3-4 hodiny v závislosti od podmienok ciest a dopravného ruchu.


Letenka Mongolsko Khentii Province


Mongolsko Khentii Province: Kúsok neontknutej prírody ponúka dobrodružstvo

Mongolsko je krajinou so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou, ale jeho prírodná krása je skutočný skvost. Jedným z najfascinujúcejších regiónov v tejto krajine je Khentii Province, ktorá sa nachádza na východe krajiny. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a chcú objaviť kúsok neotknutej prírody, Khentii Province je miesto, ktoré by rozhodne nemali vynechať. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letenku.

Cestovanie do Khentii Province sa stáva čoraz populárnejším medzi turistami, pretože táto oblasť ponúka rozmanité prírodné scenérie a úchvatné výhľady. Letenka do Khentii Province je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať z hlavného mesta Ulánbátar. Let trvá iba niekoľko hodín a po prílete do khentijského letiska budete mať okamžitý prístup k tomuto impozantnému regiónu.

Khentii Province je známa svojím divokým horským terénom a rozsiahlymi stepami. Nachádzajú sa tu aj niektoré z najvyšších vrchov v celej Mongolsku, vrátane vrchu Burkhan Khaldun, ktorý je považovaný za posvätný horúci bod Buddhizmu. Toto miesto je dôležité nielen pre veriacich, ale aj pre dobrodruhov a milovníkov prírody.

Po príchode do Khentii Province si návštevníci môžu užívať množstvo aktivít, ktoré ponúka táto oblasť. Väčšina turistov sa rozhodne pre pešiu turistiku, ktorá je skvelým spôsobom, ako kontaktovať prírodu a objaviť dostupné miesta, historické pamiatky a tradičnú kultúru. Ak vyrazíte na túru, nájdete tu nádherné jazera, husté lesy a nekonečné stepi. Budete mať možnosť zájsť si do divočiny, niektorých odľahlých dedín a spoznať miestnych obyvateľov, ktorí sa živia chovom dobytka a žijú v súlade s prírodou.

Okrem toho, Khentii Province ponúka aj možnosť jazdy na koni. Mongolsko je známe svojou tradíciou kočovných poľovačiek a kultúrou nomádov a jazda na koni je dôležitou súčasťou ich života. Množstvo cestovateľov, ktorí prichádzajú do Khentii Province, si rezervuje jazdecké výlety, počas ktorých môžu objaviť túto fascinujúcu krajinu na koni. Táto skúsenosť vám umožní vidieť miesta, kam sa turisti zvyčajne nedostanú, a skutočne sa priblížiť k divokosti prírody.

Khentii Province je miestom, ktoré môže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky v neochvejnom prostredí. Od storočia na storočie zvádzala cestovateľov a dobrodruhov svojou krásou a jedinečnou kultúrou. S letenkom do Khentii Province môžete objaviť tento kúsok neotknutej prírody a nasýtiť svoju túžbu po dobrodružstve. Bez ohľadu na to, či ste milovník prírody, dobrodruh alebo cestovateľ, toto miesto vám určite poskytne zážitky, ktoré budete pamätať na celý život.


Počasie Mongolsko Khentii Province


Khentii je jednou z provincií Mongolska, nachádzajúcou sa v jeho východnej časti. Táto oblasť je známa svojou krásnou prírodou, bohatstvom divočiny a pestrosťou zvierat a vtákov.

Mongolsko je stredne veľká krajina v Ázii, ktorá sa nachádza medzi Ruskom a Čínou. Khentii Province sa rozprestiera na rozlohe asi 79 500 kilometrov štvorcových a je najväčšou provinciou v krajine. Je známa nielen svojím úchvatným krajinným rázom, ale aj svojím jedinečným počasím.

Počasie v Khentii Province je typicky kontinentálne. To znamená, že tu panujú veľké teplotné rozdiely medzi letom a zimou. Letá sú obvykle suché a teplé, s priemernými teplotami sa pohybujúcimi medzi 20 a 30 stupňami Celzia. Nočné teploty môžu byť výrazne chladné, preto je vhodné sa pripraviť na ochladenie po západe slnka.

Zimy v Khentii sú drsné a studené. Teploty sa často pohybujú približne od mínus 20 do mínus 40 stupňov Celzia, s výraznými mrazmi a snehovými prehánkami. Dážď je v tomto období vzácny, keďže väčšina zrážok spadá v podobe snehu. Ak plánujete navštíviť Khentii v zime, je dôležité zabezpečiť si dostatočné vrstvené oblečenie a vhodnú obuv, aby ste sa ochránili pred extrémnymi teplotami.

Jeseň a jar v Khentii sú obdobím rýchlych zmien počasia. Môžete sa stretnúť s teplými slnečnými dňami a chladnými a veternými popoludňajšími hodinami. Tieto sezóny sú obdobím, keď sa príroda prebúdza a rozkvitá, takže je to vhodný čas na poznávanie miestnej flóry a fauny.

Khentii Province je známa nielen svojím robatým počasím, ale aj svojimi prírodnými zázrakmi. Jedným z najvýznamnejších prírodných úkazov v tejto oblasti je horský lanec Chinggis Khaan. Tento staroveký lanec ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu a je dôležitým symbolom pre obyvateľov Mongolska.

Okrem toho je v Khentii aj prírodný park Onon-Balj. Patrí medzi najväčšie prírodné parky v krajine a je domovom mnohým druhom vzácnych zvierat, vrátane tigrov amurských, medveďov hnedých a pesiakov stepných. Tento park je ideálnym miestom pre turistov, ktorí chcú zažiť neokrídlenú prírodu a okúsiť dobrodružstvo.

V záverečnom zhrnutí možno povedať, že Khentii Province v Mongolsku ponúka jedinečné počasie a úchvatnú prírodu. Od studenej a drsnej zimy po teplé a suché leto, táto oblasť prináša zaujímavý mix počasiu, ktorý si môžete vychutnať. Ak plánujete navštíviť Mongolsko, určite uvažujte o návšteve Khentii Province, kde môžete skúsiť nové dobrodružstvá a objavovať malebnú prírodu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky