Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Marsa Matruh

Počasie Egypt Marsa Matruh


Egyptské mesto Marsa Matruh sa nachádza na severe krajiny, vzdialené približne 290 kilometrov od Alexandria. Vďaka svojej polohe pri Stredozemnom mori, západne od Egyptského pobrežia, má unikátny podnebný systém a charakteristické počasie.

Marsa Matruh je známa svojimi jemnými piesočnatými plážami, azúrovou vodou a príjemným mediteránnym podnebím. Letné mesiace, ktoré trvajú od júna do septembra, sú pre túto oblasť najteplejšie. Teploty dosahujú v tomto období viac ako 30 stupňov Celzia a najvyššia teplota môže dosiahnuť aj 40 stupňov Celzia. Okrem vysokých teplôt môže byť aj veľmi vlhké vzdušné prostredie, čo pridáva na intenzite horúčava. Pre milovníkov tepľa a slnka je však tento čas roka ideálny na oddych a relaxáciu pri mori.

Jeseň a jar sú pre Marsu Matruh miernejšie obdobia. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia a vzduch je príjemne suchý. Tento čas je ideálny pre turistov, ktorí preferujú príjemnejšie teploty a chcú si vychutnať piesočnaté pláže a nádherné vody Stredozemného mora.

Zima v Marsa Matruh je pomerne mierna. Teploty sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia a nachladnutie môže byť iba krátkeho trvania. V zime je aj miesto, kde sa sem tam objaví mierny vietor, čo môže pridať na chladnejšom pocite.

Aj keď Marsa Matruh ponúka príjemné počasie počas celého roka, niektorí turisti radšej navštevujú toto miesto v jarnej a jesennej sezóne. V tomto období teploty sú príjemné, nie je príliš horúco a nie je príliš veľa turistov.

Okrem toho, Marsa Matruh je miestom, kde si môžete užiť rôzne aktivity spojené s morom a plážou. Môžete sa vydať na potápanie a objavovať koraly a farebných rýb alebo si vyskúšať vodné športy, ako je napríklad surfovanie na vlnách.

V každom prípade, nech navštívite Marsa Matruh kedykoľvek počas roka, môžete si byť istí, že tu budete mať príležitosť zažiť krásne počasie, užívať si slnko až do sýtosti a relaxovať na jednej z najkrajších pláží Egypta pri Stredozemnom mori.


Letenka Egypt Marsa Matruh


Egypt má mnoho fascinujúcich miest, ktoré je možné navštíviť, ako sú napríklad Káhira, Luxor, Alexandrija alebo Hurghada. Avšak jeden z menej známych, ale zato o to krajších, je Marsa Matruh. Toto pobrežné mesto sa nachádza na západnom pobreží Egypta v regióne Matruh a je známe svojimi čistými plážami, tyrkysovo modrým morom a jedinečnou kultúrou.

Ak sa chystáte navštíviť Marsa Matruh, čakajte na vás nádherné pláže s jemným pieskom, ktoré sa tiahnu po celej pobrežnej čiare. Táto oblasť je v mnohých ohľadoch neodpustiteľne podcenovaná, ale jednou z jej zaujímavostí sú utečenci a migrantky, ktoré sem v posledných rokoch čoraz častejšie prichádzajú z Líbye a Tuniska. Tieto ženy si tu budovali svoje domovy a vytvorili si svoju vlastnú komunitu.

Okrem toho, Marsa Matruh je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dostať trochu z dobytka a pestovať si niečo miestne. Mesto je známe aj svojimi pastvami v okolí, kde sa pestujú stromy olív, fíky, granáty, avokáda a nespočetné množstvo aromatických plantiek. Tieto zložky prispievajú k jedinečnej chuti jedál, ktoré sú tu pripravované.

Niektoré atrakcie mesta zahŕňajú zrúcaniny rímskych hradov, ktoré sa nachádzajú na mnohých kopcoch okolo mesta, ako aj múzeum, ktoré vystavuje záhadné artefakty z minulosti. Okrem toho je možné tu rôzne potápať, párancovať alebo prejsť sa na koňoch alebo velblodoch po pláži.

Cesta do Marsa Matruh je možná len cez letisko v Alexandrii. Výhodou je, že letenky do Alexandrie sú často lacnejšie ako napríklad letenky do Káhiry. Z Alexandrie potom trvá cesta do Marsa Matruh obvykle v oblasti 4 hodín. Aby sa dostali do mesta, cestujúci si musia požičať auto a prejsť asi 280 kilometrov po diaľnici.

Všetko však stojí za to, pretože Marsa Matruh ponúka príležitosť vnímať egyptskú kultúru a krásu z inej strany. Toto mesto bude určite počas vášho pobytu na egyptskom pobreží stojí za to navštíviť a byť svedkom nádherných pláží, morskej chytrosti a pozorovať miestnych obyvateľov v kultúre.


Ubytovanie Egypt Marsa Matruh


Egypt je krásna krajina plná kultúry, histórie a nádherných pláží. Jednou z najkrajších lokalít, kde si turisti môžu užiť svoj pobyt, je Marsa Matruh. Tento malý letoviskový ostrov sa nachádza na pobreží Stredozemného mora na západnom pobreží Egypta. Je to nádherné miesto s množstvom hotelov a ubytovacích možností.

Marsa Matruh ponúka pre turistov krásne piesočnaté pláže s tyrkysovými vodami, priam ideálne na oddych, prechádzky a plážové hry. Pláže sú dostupné z väčšiny hotelov, ktorých rozmanitosť zahŕňa hotely pre každý rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, ktoré ponúka rozmanité služby a prístup na súkromnú pláž priamo z hotela, The Beau Site Belle Vue Hotel je jedným z najlepších hotelov v Marsa Matruh. Tento hotel ponúka plávanie v súkromnom bazéne, wellness centrum, reštaurácie s jedlami medzinárodnej, stredomorské a egyptské kuchyne a večerné zábavy pre hostí. Hotel síce nie je najlacnejší, ale určite stojí za každú cenu.

Ak hľadáte skromnejšiu cenovú reláciu s kvalitným ubytovaním a službami, potom je Jaz Almaza Beach Resort dobrá voľba pre Vás. Hotel ponúka súkromné pláže, posilňovne, wellness centrum, kaviareň, bary a reštaurácie, kde sa podávajú rôzne typy jedál vrátane talianskej, stredomorskej a egyptské kuchyne. Jaz Almaza Beach Resort je ideálny pre rodiny s deťmi a pre obľúbencov vodných športov.

Panorama Matrouh Beach Hotel je ďalšou dobrou voľbou pre rodiny. Je to lacnejší hotel s kupeľmi, bazénmi a reštaurácie s egyptskými jedlami. Hotel má priamy prístup na pláž a ponúka rôzne druhy vodných športov. Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, je toto ideálne miesto na prechádzky v okolí a na výlety po meste.

Všetky tieto hotely poskytujú krásne ubytovanie, vynikajúce služby, fantastické pláže a množstvo zábavy. Takže, ak hľadáte úžasné miesto na dovolenku, kde môžete oddychovať a užiť si slnko, piesok a more, nechajte sa prekvapiť krásami Marsa Matruh v Egypte.


Dovolenka Egypt Marsa Matruh


Marsa Matruh: Tajomstvo krás Egyptského pobrezia

Egypt je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Severnej Afrike. Medzi tými najznámejšími miestami patria Cairo, Luxor alebo Hurghada. Avšak, ak hľadáte pokojnejšiu a menej preplnenú lokalitu, určite nevynechajte Marsu Matruh.

Marsa Matruh je pôvabné mestečko nachádzajúce sa na severozápadnom pobreží Egypta, približne 270 km od Alexandrie. Je obkolesené tyrkysovým Stredozemným morom a ponúka nádherné piesočnaté pláže, ktoré sú zakryté ružovými skalkami a azúrovými vodami. Toto mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Marsa Matruh je známe svojimi úchvatnými plážami, ako napríklad Cleopatra Beach a Agiba Beach. Cleopatra Beach je tak pomenovaná podľa krásnej egyptskej kráľovny, ktorá milovala túto oblasť. Pláž je vybavená lehátkami, slnečníkmi a poskytuje tiež možnosť dobrodružných vodných športov ako potápanie či šnorchlovanie. Agiba Beach je potom skrytým pokladom súčasnosti, s čistými vodami a scenickou okolitou prírodou. Pieskové duny a skalnaté útesy vytvárajú dokonalú atmosféru pre romantické prechádzky popri mori.

Okrem pláží ponúka Marsa Matruh aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Môžete navštíviť historické pamiatky ako mausóleum Al Alamein, ktoré pripomína boje v druhej svetovej vojne. Ponúka tiež širokú sieť reštaurácií s tradičnou egyptskou kuchyňou, kde si môžete vychutnať špeciality ako falafel, kus-kus alebo množstvo ochutených mäsových jedál. Počas večerov môžete tiež ísť na prechádzku po prístave a pozrieť si tradičné rybárske člny, ktoré prinášajú čerstvené plody mora, ktoré si môžete vychutnať v jednej z miestnych reštaurácií.

Marsa Matruh má stále nedotknutú prírodu a z južnej časti mesta sa môžete dostať do národného parku Zawyet El-Borgot. Táto oblasť s jedinečnou flórou a faunou je výbornou destináciou pre milovníkov prírody. Môžete túriť po prekrásnych piesočných dúnach, sledovať rozmanité druhy vtákov alebo objavovať prírodné jaskyne a skalné útvary.

Marsa Matruh je tichým a pokojným miestom, ktoré sa pri ideálnej kombinácii pláží, histórie a prírody stáva skutočným rajom na zemi. Miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych, relaxáciu a príležitosť na objavovanie krás egyptského pobrežia. Ak máte radi pokojnejšie dovolenky a chcete zažiť niečo mimo bežných turistických trás, tak Marsa Matruh by nemala chýbať vo vašom zozname destinácií na ďalšiu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Matruh


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Egypta a Marsa Matruh:

1. Ako sa dostanem do Marsa Matruh z Káhiry?
- Najlepším spôsobom je cestovať letecky z Káhiry do Marsa Matruh. Existujú priame lety z Káhiry do Marsa Matruh.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Marsa Matruh?
- Najlepšie obdobie na návštevu Marsa Matruh je od mája do septembra, keď teploty dosahujú priemerne 30-35 °C.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Marsa Matruh?
- Niektoré z hlavných atrakcií v Marsa Matruh sú pláže, ako napríklad pláž Cleopatra, Stará pláž a pláž Agiba. Okolie Marsa Matruh je tiež známe svojimi skalami a prírodnými jaskyňami.

4. Existujú v Marsa Matruh nejaké historické pamiatky?
- Áno, v Marsa Matruh sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Lighthouse of Alexandria (maják v Alexandrii) a Fortress of Qaitbay (pevnosť Qaitbay).

5. Aké sú niektoré typické jedlá v Marsa Matruh?
- V Marsa Matruh si môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu, ktorá je zameraná na čerstvé ryby, krevety a ďalšie morské plody. Obliekaný chlieb (pitka) a kuskus sú tiež veľmi populárne jedlá.

6. Aké aktivity môžem robiť v Marsa Matruh okrem plážových aktivít?
- Okrem plážových aktivít môžete v Marsa Matruh navštíviť niektoré z prírodných jaskýň, vydať sa na safari do púšte a skúsiť potápanie alebo šnorchlovanie v krásnych podmorských útesoch.

7. Aké je počasie v Marsa Matruh počas zimy?
- Počas zimy teploty v Marsa Matruh klesajú na približne 15-20 °C. Niektoré dni môžu byť chladnejšie, s teplotou okolo 10 °C.

Tieto otázky a odpovede vám poskytujú základné informácie o Egypte a Marsa Matruh. Keďže je to populárna turistická destinácia, odporúča sa vždy overiť si najnovšie informácie a sledovať tipy od miestnych obyvateľov alebo cestovných kancelárií.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky