Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Isla de la Plata

Ubytovanie Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je jedným z najkrajších ostrovov v Ekvádore a taktiež jedným z najznámejších miest na svete pre pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Ak hľadáte ubytovanie na tomto ostrove, máte niekoľko možností.

Jedna z možností, ako sa ubytovať na Isla de la Plata, je v miestnych hostincoch či motelo. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí radi pobudnú na miestach, kde sa cíti autentická miestna atmosféra. Hostinca a motel sú jednoduché, avšak útulné miesta, ktoré ponúkajú základné zariadenie ako napríklad posteľ, sprchu a toaletu. Cena ubytovania v týchto miestach je prístupnejšia, takže sú vhodné pre cestovateľov, ktorí sa snažia ušetriť peniaze.

Ďalší možný typ ubytovania na Isla de la Plata sú kempy. Tieto kempy sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko noci v prírode a užívať si starodávny príbytok v stanoch. Toto ubytovanie je najlacnejšie a ponúka atmosféru spoločného a sociálneho pobytu. Kempy sú dobre zariadené a poskytujú základné zariadenia, ako napríklad elektrinu a toalety.

Ak chcete skúsiť niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z miestnych hotelov. Tieto hotely ponúkajú nadštandardné služby a ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch. Hostia si môžu vychutnať tie najlepšie kúsky, ktoré Isla de la Plata ponúka, vrátane gastronómie, outdoorových aktivít a turistických atrakcií.

Niektoré z najlepších hotelov Isla de la Plata zahŕňajú Hotel Playa de Oro, Hotel Puerto Lopez Lodge a Hotel Hosteria Nantu. Každý z týchto hotelov ponúka vynikajúce zariadenie a ponúka tie najlepšie možné pohodlie pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku na Isla de la Plata.

V každom z týchto typov ubytovania môžete nájsť to, čo hľadáte. Záleží iba na vás, akú možnosť si zvolíte, aby ste si užili svoju dovolenku na Isla de la Plata. Celkovo je Ekvádor Isla de la Plata jedným z najkrajších miest na svete a akékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vidieť niečo pozoruhodné.


Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata: Skvost v tieni Ekvádorského pobrežia

Ak sa chystáte navštíviť Ekvádor, zážitkom, ktorý by ste určite nemali vynechať, je výlet na ostrov Isla de la Plata. Tento malý ostrov ležiaci neďaleko ekuádorského pobrežia pokrýva krásna flóra a fauna a ponúka nepoznané dobrodružstvo v prírode.

Ponorte sa do exotického sveta ostrova Isla de la Plata, pričom na vás dýcha atmosféra Galapág. Tento ostrov sa často nazýva „Malým Galapágom“, pretože ponúka obdobné druhy vtákov a morských živočíchov ako slávne souostrovia, ale s menším počtom návštevníkov.

Prvým krokom na ceste na Isla de la Plata je zabezpečenie letenky do Ekvádoru. Letecké spoločnosti ponúkajú pohodlné lety do hlavného mesta Quito alebo Guayaquilu, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na ostrov. Z Quito alebo Guayaquilu môžete pokračovať ďalej do mesta Puerto Lopez, ktoré je východiskovým bodom pre lodné výlety na Isla de la Plata.

Cesta lodiou na Isla de la Plata je jedinečným zážitkom s nádhernými výhľadmi na pobrežie Ekvádoru. Po príchode na ostrov vás privíta prekrásna príroda a pestrofarebné vtáky, ktoré si tu našli svoj domov. Na ostrove žijú viaceré druhy morských vtákov, ako napríklad albatrosi, pelikáni, fregaty a kolónie vtákov nazývané „blue-footed boobies“. Práve tieto unikátne vtáky s modrými chodidlami sú jedným z najväčších lákadiel Isla de la Plata.

Prechádzka po ostrove vás zavedie cez jeho pestré niekdajšie sopečné útvary až na miesta vhodné na obdivovanie morského života. V blízkosti ostrova sa nachádza niekoľko potápačských lokalít, kde môžete objaviť fascinujúci podmorský svet. Ak ste potápač, určite by ste si nemali nechať ujsť túto príležitosť na stretnutie s morskými živočíchmi v ich prirodzenom prostredí.

Pri návrate z ostrova si môžete vziať so sebou spomienku vo forme fotografie alebo suveníru, ktorý nájdete v meste Puerto Lopez. Mesto je známe svojou priateľskou atmosférou a pestrým trhom s rôznymi druhmi miestnych produktov.

Akonáhle sa vrátite do hlavného mesta Ekvádoru, Quito alebo Guayaquilu, nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie týchto historických a kultúrnych miest. Quito ponúka očarujúce koloniálne uličky a nepochybne vás ohromí svojou bohatou históriou. Z Guayaquilu si môžete vychutnať nádherný výhľad na rieku Guayas a navštíviť pokojný park Seminario so svojimi trpasličími korytnačkami, ktoré sú symbolom mesta.

Ak si chcete pripustiť oddych od každodenného ruchu a ponoriť sa do prírodného krásy a obdivuhodného pozorovania vtákov a morských živočíchov, navštíviť Islu de la Plata je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov v Ekvádore vám ponúka zážitky, ktoré si budete pamätať ešte dlho po návrate domov.


Dovolenka Ekvádor Isla de la Plata


Dovolenka v Ekvádore môže predstavovať skutočný raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jedným z najkrajších miest, ktoré túto krajinu ponúka, je Isla de la Plata. Táto malá ostrovná rezervácia sa nachádza v tichom oceánskom pobreží Ekvádora, vzdialená len niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Quito.

Isla de la Plata je známa svojou širokou biodiverzitou a nádherným prostredím. Ostrov je nazývaný "Galapágosom pre chudobných", pretože ponúka obdobné zážitky ako slávnejší a drahší susedný súostrovie. Na ostrove žije viac ako 30 druhov vtákov, vrátane slávnych albatrosov a potápok. Okrem toho môžete tiež stretnúť hnedé bobule, pelikány, tulene a žraloky.

Dobrodružníci by mali začať svoju cestu do Isla de la Plata z miesta, ktoré sa nazýva Puerto Lopez. Z tohto rybárskeho mestečka sa môžete vydať na priateľské miesto, kde vezmete loď na ostrov. Po ceste môžete pozorovať delfíny a veľrýby, čo môže byť rovnako vzrušujúce ako samotný ostrov.

Po príchode na Isla de la Plata sa budete môcť pustiť do objavovania jej krás. Môžete ísť na prechádzku po ostrove a obdivovať prírodu, alebo sa zúčastniť niektorého z mnohých ponúkaných výletov. Napríklad môžete ísť na potápanie a preskúmať podmorský svet, ktorý je plný života a úžasných korálových útesov. Ak si radšej zachováte pevnú pôdu pod nohami, vyskúšajte si turistiku po ostrove a obdivujte krásne výhľady na oceán a okolitú prírodu.

Jednou z hlavných atrakcií na Isla de la Plata je kolónia albatrosov. Tieto impozantné vtáky sú známe svojou obrovskou veľkosťou a úžasnými letovými schopnosťami. Môžete pozorovať ich kolonizáciu a sledovať, ako vychovávajú svoje mláďatá. Taktiež sú tu aj iné druhy vtákov, ktoré sú zaujímavé pozorovať, ako sú napríklad pelikány a tulene, ktoré zaujímavo loví.

Okrem bohatej fauny a flóry ostrov ponúka aj nádherné pláže a príležitosť na relaxáciu. Môžete si vychutnať slnko a jemné piesočnaté pláže, alebo sa vybrať na dobrodružnejší výlet a preskúmať blízke útesy a jaskyne, ktoré sú skryté v dobre chránenom prírodnom prostredí.

Dovolenka v Ekvádore, špeciálne na Isla de la Plata, je zážitok, ktorý si zapamätáte na celý život. Prírodná krása, široké možnosti pre dobrodružstvo a jedinečné možnosti pozorovania zvierat robia z tohto miesta skutočnú perlu. Ak plánujete cestu do Ekvádora, nezabudnite zaradiť Isla de la Plata na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť.


Počasie Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor, krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky, je bohatá na rôzne klimatické podmienky vzhľadom na svoje geografické umiestnenie. Jedným z mála miest na pobreží Ekvádoru, ktoré ponúka vynikajúce počasie pre turistov, je Isla de la Plata.

Isla de la Plata, preložene ako "strieborný ostrov", má subtropické počasie po celý rok, čo z neho robí celoročné turistické miesto s minimálnymi obdobiami dažďov či zimou. Väčšina roka je od októbra až do mája považovaná za suché obdobie, s nízkou vlhkosťou a teplotou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 22 až 28 stupňov Celzia. V tomto období je Isla de la Plata v zelenej oáze, s jasným a krásnym modrým nebom.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra, tam môže byť vlhkosť a mraky, ale teplota zostáva príjemná a výlety sa dajú uskutočniť bez akejkoľvek prekážky. Aj keď môže byť občas pršať, Isla de la Plata je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí majú radi exotické a pestré tyčinky s flórou a faunou.

Isla de la Plata je známe aj ako "Galapagos pre chudobných", pretože ponúka podobné zážitky ako susedné ostrovy, akokoľvek sa tam nedostanú také unikátne druhy, ako na Galapágach. Na ostrove sa môžete pridať k jednodňovým alebo dvodňovým výletom na pozorovanie divokých zvierat, ako sú vtáky, želvy, manty a rekiny.

Pri návšteve Isla de la Plata by ste mali byť opatrní aj na riziká spojené s esemikami, ktoré sú agresívnymi druhmi hadov a populárne vo veľa častiach ostrova. Sú síce málo pravdepodobné, že sa k vám priblížia, ale mali by ste byť opatrní a poradiť sa s miestnymi sprievodcami.

Celkovým zhrnutím, Isla de la Plata poskytuje skvelé turistické zážitky so subtropickým počasím po celý rok. Navštíviť tento ostrov je úžasná príležitosť vidieť neporušenú krásu prírody a pozorovať niektoré z najzaujímavejších druhov fauny a flóry v Južnej Amerike.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Isla de la Plata


Napádajú ma najčastejšie otázky o Ekvádore Isla de la Plata, ktoré by som mohol zodpovedať:

1. Prečo sa ostrov volá Isla de la Plata?
- Ostrov bol nazvaný "Ostrov striebra" pretože tu pristávali piráti, ktorí tu ukryli svoj koniec svojho búryho peňaženky obsahujúceho hojnosti striebra z prepadaných lodií.

2. Ako sa dostanem na Isla de la Plata?
- Ostrov je prístupný iba lodou z prístavu v meste Puerto López.

3. Aké aktivity sú k dispozícii na Isla de la Plata?
- Medzi najobľúbenejšie aktivity patria potápanie sa a pozorovanie morských živočíchov. Taktiež si môžete ísť prehliadnuť neobyčajný ekosystém a jeho rôzne druhy ahroneckých vtakov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova?
- Najlepší čas navštíviť ostrov je od mája do decembra, kedy sú tu slnečné dni a teploty sú mierne.

5. Potrebujem vízum pre vstup do Ekvádoru?
- Ak ste Slovák alebo Čech, môžete vstúpiť do krajiny ako turista bez vízovej povinnosti na dobu do 3 mesiacov.

6. Ako dlho trvá cesta z Puerto Lópezu na Isla de la Plata?
- Cesta trvá asi 1,5 až 2 hodiny lodou.

7. Kde si môžem zabezpečiť ubytovanie na Isla de la Plata?
- Na samotnom ostrove nie sú hotely alebo ubytovacie zariadenia. Najbližšie miesto na ubytovanie je v meste Puerto López.

8. Aké druhy morských živočíchov môžem vidieť na Isla de la Plata?
- Medzi najpopulárnejšie druhy patria žraloky, manty, delfíny a korytnačky. Okrem toho môžete vidieť aj množstvo farebných ryb a korálov.

9. Ako sa tam prepravujem z mesta Guayaquil?
- Najlepší spôsob ako sa dostať na Ostrov je najprv dostať sa autobusom z mesta Guayaquil do mesta Puerto López a odtiaľto pokračovať lodou na Isla de la Plata.

10. Je potrebné si zobrať so sebou niečo špeciálne na návštevu ostrova?
- Odporúča sa robiť si so sebou kameru a prikrývku. Taktiež by mal každý turista dbať na to, aby na ostrove nezanechal žiadny odpad.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky