Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je kúzelná krajina plná kontrastov a neopakovateľnej histórie. Je to krajina, ktorá vám ponúka neopakovateľné zážitky, ako napríklad návštevu niektorého z jej národných parkov. Jedným z tých najkrajších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v jižnej časti Etiópie a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho krása spočíva v modrom jazere, ktoré sa tiečie z okolitých vrcholov hôr a tvorí nezvyčajné pobrežie a pláže. Etiópske jazero Shala-Abijata patrí k unikátnym jazerám na svete, s jeho výškou až 1500 metrov nad morom.

Park sa nachádza na území 887 km² a vlastní ho vláda Etiópie. Jazero Shala je najväčšie so svojim obrovským kráterom a miestami s hĺbkou až 93 metrov. Na druhej strane jazero Abijata je polopustinný park, ktorý je známy svojou slanou pôdou. Toto jazero je dôležitým miestom pre vtáky, ktoré sa kŕmia slanou kôrou a zvládajú ekosystém v oblasti.

Národný park Shala-Abijata je skutočne jedinečným miestom. Okolitým horám dominuje prekrásny les. Z výšin hôr sa vám naskytne ohromujúce panoráma na celý park, ktorý sa rozprestiera do diaľky. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a vtákov, vrátane trpasličích antilop, dikobrazov, pozorovateľských zebier a veľkých lavičiek.

Národný park je prístupný celoročne a návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po značených chodníkoch, účasť na jazdeckých zápasoch a zoznámenie s miestnymi kultúrami. V parku nájdete aj turistické chaty a kempy, kde si môžete prenajať ubytovanie.

Etiópia a jej národný park Shala-Abijata sú určite miestom, ktoré musíte vidieť, ak sa vám ponúkne príležitosť navštíviť túto krásnu krajinu. Ak ste pripravení objavovať kultúru a prírodu Etiópie, neváhajte a vyberte sa na dovolenku práve sem. Národný park Shala-Abijata vás určite nepošle domov sklamaných.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Najčastejšie otázky o národnom parku Shala-Abijata Lakes v Etiópii a ich odpovede môžu zahŕňať:

1. Aká je poloha parku Shala-Abijata Lakes National Park?
Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza v Etiópii, v regióne Oromia, približne 200 kilometrov južne od Addis Abeby.

2. Aké sú hlavné atrakcie parku?
Park je známy svojimi dvoma jazerami - jazerom Abijata a jazerom Shala. Oba jazerá sú domovom mnohých vtákov, vrátane plameniakov a ďalších druhov. Park ponúka tiež možnosť pozorovať iné divoké zvieratá, ako sú krokodíly, hyeny a dikobrazy.

3. Ako sa môžem dostať do parku Shala-Abijata Lakes National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je cestovať autom alebo zapožičať si auto. Cesta z Addis Abeby trvá približne tri hodiny. Existujú aj verejné autobusy, ktoré premávajú do blízkých dedín.

4. Aké sú aktivity, ktoré sa dajú v parku vykonávať?
Národný park Shala-Abijata Lakes ponúka možnosti pre hadanie vtákov, turistiku a pikniky v prírode. Môžete si tiež prenajať čln a preplávať sa po jazerách, čo je ešte jedna atraktívna aktivita.

5. Aké sú lepšie obdobia na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je počas suchého obdobia, čo je v októbri až januári. V tomto období je pravdepodobnejšie, že budete môcť vidieť vtáky a divoké zvieratá.

6. Musím si so sebou vziať jazykového sprievodcu?
Nie je nevyhnutné mať so sebou jazykového sprievodcu, ale môže to byť užitočné. Veľa miestnych obyvateľov hovorí po anglicky, takže by ste mali byť schopní komunikovať, aj keď základnou úrovňou angličtiny.


Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia, krajina bohatá na prírodné krásy a jedinečné miesta, je domovom niekoľkých národných parkov. Jedným z najznámejších a najfascinujúcejších parkov v tejto krajine je Shala-Abijata Lakes National Park. Nachádza sa v južnej časti Etiópie a je jedným z najväčších sladkovodných jazier v krajine.

Shala-Abijata Lakes National Park je domovom dvoch zrkadlových jazier - jazera Shala a Abijata. Jazero Shala je hlavným ťažiskom tohto parku, ktorý ho obklopuje svojou krásou. Jazero je obklopené majestátnym horami, hustou vegetáciou a je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov. Hlboké jazero Shala je známe pre svoju bohatú biodiverzitu, je domovom mnohých druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov.

Jazero Abijata je druhé najväčšie jazero v parku a je tiež dôležitým miestom pre vtáčiu populáciu. Je známe svojimi slanými vodami a je najdôležitejším miestom pre hniezdenie tisícov vtákov. Medzi najznámejšie druhy vtákov patrí pelikán veľký, plameňák ružový, lovný vták malý a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtákov a fotografov je to ideálne miesto na návštevu a pozorovanie.

Počasie v Shala-Abijata Lakes National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Táto oblasť má tropické podnebie, s horúcimi a suchými letami a mierne chladnými a suchými zimami. Teploty sa v lete pohybujú okolo 30-35 °C, zatiaľ čo v zime klesajú na približne 20-25 °C. Národný park tiež zažíva obdobie dažďov, kedy prší väčšinou v lete. Toto je čas, keď park ožíva a dostáva nový život, kvitnú rôzne druhy rastlín a vtáčie populácie sa množia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shala-Abijata Lakes National Park, je vždy dobré zobrať si so sebou primerané oblečenie a obuv, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať v tomto prostredí. Nezabudnite tiež na slnečné okuliare, opaľovací krém a ochranný repelent, pretože horúce letné slnko a moskyty môžu byť prítomné. V priebehu dňa je tiež vhodné mať pri sebe fľašu vody a občerstvenie, pretože v parku nie je prístup k potravinám.

Shala-Abijata Lakes National Park je pokojný a krásny kúsok prírody, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Nehľadiac na to, či ste fanúšikmi vtákov, prírodoviedy alebo jednoducho hľadáte miesto na oddych a relax, tento národný park v Etiópii je skvelou voľbou. Môžete sa tešiť na úžasné výhľady, fascinujúce divoké životy a nezabudnuteľný zážitok. Takže nech už plánujete svoju cestu do Etiópie, nevynechajte Shala-Abijata Lakes National Park!


Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších a pôsobivých miest na ubytovanie je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park sa nachádza približne 200 km južne od hlavného mesta Addis Abeba a je jedným z najväčších slaných jazier v Etiópii.

Shala-Abijata Lakes National Park je populárny nielen medzi miestnymi, ale aj medzi turistami zo všetkých kútov sveta. Ponúka úžasné príležitosti na obdivovanie rozmanitého vtáčieho života a nezvyčajných ekosystémov.

Jazera Shala a Abijata sú domovom viac ako 400 druhov vtákov, vrátane plameňov, pelikánov, ibisov a mnohých ďalších. Títo vtáci sú jednými z hlavných atrakcií parku a poskytujú návštevníkom úžasné možnosti na pozorovanie a fotografovanie. Vďaka nutrientom v jazere Abijata sa tu každoročne vyskytuje aj veľké množstvo rýb, ktoré prilákajú dravce, ako sú orly, sokoly a rybári.

Okrem vtákov si môžete v parku všimnúť aj zebra, ýzulky, gnu, antilopy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat. Jazero Shala je aj domovom rôznych druhov rýb, akými sú napríklad koi, kapry a tilápie, a je populárnym miestom pre rybárčenie.

Ubytovanie v národnom parku Shala-Abijata Lakes je viac než len prostredkom na prenocovanie. Sú tu k dispozícii rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché chatky a kempingové miesta, ktoré poskytujú možnosť prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v prírode.

Národný park sa nachádza v príjemnom klimatickom pásme, s mierne teplými letami a chladnými zimami. Najviac návštevníkov privádza sem obdobie migrácie vtákov, ktorá prebieha medzi novembrom a januárom. Toto je čas, keď môžete vidieť obrovské stáda vtákov, ktoré sa zdržiavajú na jazerách Shala a Abijata počas ich cesty južnejšie do Keni a Tanzánie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu a ubytovať sa v národnom parku Shala-Abijata Lakes, nebudete sklamaní. Okrem nádherných prírodných scenérií a fascinujúceho vtáčieho života je tu tiež možnosť stráviť čas na výletoch po okolitých dedinkách, kde môžete spoznať pôvodné etiópske kultúry a tradície.

Ubytovanie v Etiópii v národnom parku Shala-Abijata Lakes National Park je iste skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu a zvieratá. Táto oblasť ponúka nádhernú kombináciu prírodného bohatstva a kultúrneho dedičstva Etiópie. Nech už sa rozhodnete zostať na pár dní alebo dlhšie, určite nebudete ľutovať a budete mať možnosť zažiť niečo úplne jedinečné.


Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Letenka Etiópia - Shala-Abijata Lakes National Park

Etiópia je fascinujúcou krajinou východnej Afriky, známou pre svoju bohatú históriu, kultúru a prírodné krásy. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré Etiópia ponúka, patrí aj národný park Shala-Abijata Lakes, ktorý hýri biodiverzitou a jedinečným ekosystémom. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, nemôžete si nechať ujsť príležitosť vyraziť na letenku do Etiópie a preskúmať tento nádherný park.

Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza východne od Etiópskej prestonice Addis Abeba. Je to domov pre dve slané jazerá - jazero Shala a jazero Abijata. Jazero Shala je hlboké až 260 metrov, čo ho robí najhlbším jazerom v krajine. Naopak, jazero Abijata je menej hlboké, no je významné pre svoj bohatý životný ekosystém.

Zaujímavosťou jazera Shala je jeho slaná voda, ktorá je obľúbeným miestom pre množstvo vtákov, vrátane plávok, kormoránov, plameňákov a početných druhov dravých vtákov. Jazero Abijata je slávne pre svoju populáciu vtákov brodivých a zvláštne fenomén je, že toto jazero je jediným miestom v Etiópii, kde bolo zaznamenané hniezdenie plameňákov. Svojou krásou a biodiverzitou privádza park množstvo návštevníkov z celého sveta.

Pre milovníkov prírody a zvierat ponúka Národný park Shala-Abijata aj ďalšie vzrušujúce zážitky. Tu je možné pozorovať nielen vtáctvo, ale aj iné druhy ako hyeny, hrochy, dikobrazy, nosorožce, kojoty a kozy. Kvôli slanému prostrediu parku je voda veľmi zriedkavá, čo prináša svoje vlastné výzvy pre všetky zvieratá, ktoré tu žijú. To je dôvod, prečo sa vám môže stať, že po ceste môžete vidieť imponujúce koncentrácie zvierat, ktoré sa zhromažďujú okolo jednotlivých vodných zdrojov.

Pre objavovanie parku je najlepšie využiť terénnu dopravu, ako je džíp alebo 4x4. Príroda tu je divoká a neodvratne vás fascinuje pohľad na územie Shala-Abijata Lakes. Bude to jedinečný zážitok, ktorý vás zavedie do jedného z najzaujímavejších miest na africkom kontinente.

Ak túžite po stretnutí s jedným z najbohatších ekosystémov na svete a po nabití energie krásou prírody, Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park je pre vás to pravé miesto. Odvážte sa na dobrodružnú cestu a ostaňte oddýchnutí v tejto nádhernej prírodnej rezervácii, ktorá je domovom pre množstvo vzácnych druhov a vtákov.

Nakúpte si letenku do Etiópie a zažite nevšednú dovolenku v Národnom parku Shala-Abijata Lakes. Obdivujte prírodu, fotografovaním zachytávajte jej krásu a zažitkami sa delite s ostatnými. Toto dobrodružstvo vám otvorí oči a srdce pre bohatstvo, ktoré Etiópia ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky