Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Kemi

Počasie Fínsko Kemi


Fínsko je krajina, ktorá sa nachádza v severnej Európe a svojou polohou na severe je často zasiahnutá drsným počasím. Kemi, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny, nie je výnimkou. Táto oblasť je známa svojimi rozmanitými ročnými obdobiami a nevyhnutnou zimou, kedy teploty môžu klesnúť až na -30 °C.

Zima v Kemim, ktorá trvá asi 6 mesiacov, je veľmi drsná a s ňou prichádza aj sneh. Sneh tu pokrýva miesta dlho do jari, zatiaľ čo slnko na oblohe sa neukáže tak často. Najnižšie teploty dosiahnuteľné v Kemim sú oficiálne -51,5 °C, čo znamená, že pri takejto teplote môžu byť rizikové podmienky pre zdravie. Napriek tomu, miestni obyvatelia nájdu spôsob, ako si užiť zimu aj napriek extrémnym podmienkam. Kemi sa môže tešiť z turistických atrakcií, napríklad snehového hotelu, ktorý je každý rok postavený z mrazeného snehu.

Teploty v Kemi sa len pomaly zvyšujú po zime a neskôr sa premenia na jarné počasie. Keď príde jarné obdobie, postupne začnú topiť aj zvyšky snehu. Dni sú predĺžené a svetlo strieda tmu. Teplota v jarnom období môže byť studená, ale začína sa zlepšovať, keďže Kemi pomaly prechádza do približne trojmesačného leta.

Leto v Kemi môže byť veľmi krátke, ale obdobie s najteplejšími mesiacmi trvá v oblasti od júna do augusta. Prináša teploty až 20 °C a dovolenkovíci sa môžu tešiť z krásnych miest, na ktorých je Kemi známa.

Jeseň v Kemi môže byť známa náhlymi premenami počasia. Miestami môže byť veľmi chladno, no počasie sa postupne zlepšuje a prichádza čas na pozorovanie zmenu listov stromov. Znamená to, že je najvhodnejší čas na turistiku v prírodnom parku.

Celkovo môže byť počasie v Kemi drsné a závisí na ročnom období, ale stále ponúka návštevníkom krásne miesta a vzrušujúce možnosti pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kemi


1. Aké je hlavné mesto Fínska?
- Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kde sa nachádza Kemi?
- Kemi je mesto v severnej časti Fínska, pri hranici so Švédskom.

3. Aký je počet obyvateľov v Kemí?
- V Kemi žije približne 23 000 obyvateľov.

4. Aké je hlavné hospodárske odvetvie v Kemi?
- Hlavné hospodárske odvetvie v Kemi je chemický priemysel.

5. Aké sú turistické atrakcie v Kemí?
- Medzi turistické atrakcie v Kemí patrí LumiLinna, zámok a hotel z ľadu, alebo dobrodružný park SnowCastle, kde si môžu návštevníci vyskúšať rôzne aktivít ako sáňkovanie, motorkárske jazdy na snehu a podobne.

6. Aký je typický fínsky pokrm?
- Typickým fínskym pokrmom je napríklad ryba, ako losos alebo šťuka, ale aj zemiaková kaša zvaná "muusi" a klobása zvaná "makkara".

7. Aké je fínske počasie v Kemí?
- Fínske počasie v Kemí je typicky chladné s dlhými zimami a krátkymi, ale horúcimi letami.

8. Ako sa môžem dostať do Kemí?
- Do Kemí sa dá dostať letecky cez letisko v Rovaniemi, prípadne autom či vlakom.

9. Aké sú ďalšie známe miesta v okolí Kemí?
- V okolí Kemí sa nachádza napríklad Santa Claus Village v Rovaniemi, Taivalkoski so svojou prírodou a jazerami, alebo Pyhä-Luosto National Park s nádhernou prírodou a možnosťou turistiky.

10. Aký je jazyk a mena používané v Fínsku?
- Oficiálnym jazykom Fínska je fínčina, ale väčšina obyvateľov hovorí aj po anglicky. Často sa používajú aj tradičné fínske mená, ktoré sa odlišujú od iných kultúr.


Dovolenka Fínsko Kemi


Fínsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky v ktorejkoľvek časti jej územia. V srdci krajiny leží mesto Kemi, ktoré je jedným z najkrajších a najľudnatejších miest Fínska. Dovolenka Fínsko Kemi je pre milovníkov prírody a zimných športov neodolateľným lákadlom.

Mesto Kemi sa nachádza vo vzdialenosti zhruba 550 km od Helsínk. Najlepším časom na návštevu mesta je zima, keď všetko okolo je pokryté snehom a led sa v prírode objavuje vo veľkom množstve. Zimná sezóna v Kemi trvá od decembra do polovice marca. V tomto období sa turisti môžu tešiť na jednodenné aktivitu v lyžovacom stredisku Saariselkä, v ktorom sa nachádza aj biatlonová dráha.

Najväčšou atrakciou v Kemi je však LumiLinna Ice Hotel. Je to popredný “ice” hotel na svete a jediný hotel tohto druhu v severnej Európe. Hotel sa každoročne otvára v januári a na jeseň sa začína s prípravou. Má 23 izieb, reštauráciu a bar, kde sa ponúka fínska whisky. V zime sa teplota v hoteli pohybuje kolem -5°C, takže je nutné si dobalit teplé oblečenie.

Okrem toho, návštevníci môžu navštíviť aj zoologickú záhradu Ranua Wildlife Park. Park má vyše 50 druhov zvierat, ktoré sú využívané pri výskume a ochrane prírody. Návšteva parku je ako pre dospelých, tak aj pre rodiny s deťmi.

Nedaleko Kemi, v 25 kilometrovej vzdialenosti sa nachádza mestečko Rovaniemi. Toto mesto sa považuje za “Oficiálnu Vianočnú Metropolu”, pretože sa tu nachádza sídlo Santa Clausovho. Santa Clausov polárny kruh sa nachádza len pár kilometrov od mesta.

Dovolenka Fínsko Kemi ponúka aj ďalšie zimné aktivity, vrátane jazdy na saních tažených psom, jazdy na motorkách po zamrznutých jezerách, potápania sa do studenej vody v mrazivom hujarení a podobne.

Celkovo, dovolenka Fínsko Kemi je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa radi tešia zimných radostí v krásnej prírodnej scenérii. Mesto ponúka množstvo aktivít, ktoré uspokoja rôzne záujmy návštevníkov a zabezpečia nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Fínsko Kemi


Cestovanie je v súčasnosti veľmi obľúbenou spoločenskou aktivitou. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje objavovať naše krásy a kultúru prostredníctvom cestovania. Ak máte v pláne navštíviť severnú Fínsko, určite by ste mali zvážiť let na letisko Kemi.

Kemi je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť unikátnu arktickú atmosféru a poznávať prírodu. Toto mesto leží pri brehu Baltického mora a je hlavným prístavom pre cestovanie na miesto, kde sa stotožňuje s Arktídou.

Pokúste sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny a zažiť niečo úplne odlišné. Let na letisku Kemi vám ponúkne nezabudnuteľný výhľad na krásne fínske pobrežie a pokrytú snehom krajinu. Toto miesto je obzvlášť atraktívne pre milovníkov zimných športov. V Kemi môžete lyžovať na kopcoch, sánkovať sa na snehu alebo skúsiť rôzne iné outdoorové aktivity.

Ak Vás však nenadchnú zimné radovánky, Kemi má stále veľa na ponúknutie. Môžete sa vydať na výlet za známou Santa Claus Village do Rovaniemi, ktorá sa nachádza len niekoľko hodín autom od Kemí. Tu môžete vidieť tradičné fínske domky, kúpiť si suveníry a dokonca vyzdvihnúť darček od samotného Santa Clausa.

Kemi je tiež známe svojím jedinečným zážitkom - plážou zasypanou snehom a ľadom. Každoročne sa tu verne obnovuje ľadová pláž, kde návštevníci môžu prechádzať, posedieť si na ľadových laviciach a dokonca sa ísť zaplavať vo veľkých dierach vykopaných do ľadu. Je to skutočne úžasný pohľad a zážitok, ktorý vás zaručene dostane.

Okrem toho, Kemi ponúka aj rôzne pamätihodnosti a kultúrne atrakcie, vrátane Kemi SnowCastle (zvonku vyzera ako hrad vyrobený zo snehu a ľadu), múzeá, galérie a tradičné fínske reštaurácie. Naťahujúce sa a zaujímavé morské prístavy tiež ponúkajú možnosť relaxovať, kráčať pozdĺž pobrežia a vychutnávať si čerstvý morský vzduch.

Pre objavovanie severnej časti Fínska je letenka na letisko Kemi viac než len spôsob cestovania. Je to príležitosť zažiť jedinečnú arktickú atmosféru a objaviť krásy tejto časti sveta. Cestovanie do Kemi je dobrodružstvom, ktoré určite oceníte a na ktoré si budete veľmi pamätať.


Ubytovanie Fínsko Kemi


Fínsko, známe svojou nádhernou prírodou a jedinečným kultúrnym dedičstvom, ponúka množstvo miest na prehliadnutie. Jedno z týchto miest je Kemi, mesto v provincii Laponsko, ktoré je populárne turistické miesto vďaka svojmu polohu na brehu Botnického zálivu a blízkosti známeho Arktického kruhu.

Keď hľadáte ubytovanie v Kemio, máte na výber z rôznych možností, ktoré vyhovujú vašim preferenciám a rozpočtu. Mesto ponúka rôzne hotely, penzióny a apartmány, a to nielen v centre mesta, ale aj v jeho okolí.

Ak preferujete luxusné ubytovanie so všetkými potrebnými vybaveniami, Kemi má niekoľko 4-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú vybavené kvalitnou reštauráciou, wellness centrom, bazénom a poskytujú výhľad na nádherné okolité prostredie. Sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú rozmaznávať a zažiť luxusný pobyt.

Pre tých, ktorí hľadajú viac útulnú a cenovo dostupnú možnosť, sú k dispozícii penzióny a hostely. Tieto ubytovacie zariadenia poskytujú základné vybavenie, ako je jednoduchá izba a sprcha, ale zároveň sú dostatočne pohodlné pre príjemný pobyt. Penzióny a hostely sú často situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií a sú vhodné pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Ak hľadáte niečo medzi luxusom a cenovo dostupnou možnosťou, môžete sa rozhodnúť pre apartmány. V Kemi nájdete apartmány rôznych veľkostí, ktoré sú vybavené kuchyňou, izbou a obývacou izbou. Táto možnosť je ideálna pre rodiny alebo skupiny, ktoré si chcú pripraviť vlastné jedlá a mať miesto na oddych počas ich pobytu.

Je dôležité mať na pamäti, že Kemi je veľmi populárne turistické miesto, najmä v zimných mesiacoch, keď mesto ponúka možnosť sledovať polárnu žiaru a navštíviť Santa Claus Village. Preto je odporúčané rezervovať ubytovanie vopred, aby ste si zabezpečili miesto podľa svojich preferencií.

V Kemio je množstvo možností ubytovania, ktoré vyhovujú rozličným potrebám a financiám cestovateľov. Či už sa rozhodnete pre luxusný hotel, útulný penzión alebo pohodlný apartmán, všetky tieto možnosti vám umožnia preskúmať krásy tohto nádherného fínskeho mesta a okolitého prírodného prostredia. Nech už ste na dovolenke alebo na služobnej ceste, Kemi vám ponúka skvelé zážitky a nezabudnuteľné spomienky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky