Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Dovolenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je známa svojimi bohatými prírodnými zdrojmi a jedinečnou kultúrou. Jedným z najfascinujúcejších miest v tejto krajine je Shai Hills Resource Reserve - rezervácia nachádzajúca sa v blízkosti mestečka Dodowa. Toto úžasné miesto ponúka obrovské množstvo prírodných krás, ktoré sú určite hodné pozornosti každého cestovateľa.

Shai Hills Resource Reserve je obrovský park s rozlohou viac ako 52 kilometrov štvorcových. Pozostáva z hrebeňových kopcov, roklín, skalnatých útesov a rôznych druhov rastlín a živočíchov. Je tu možnosť pozorovať mnoho druhov vtákov a opíc, vrátane vzácnych druhov ako guereza alebo nosáľ široký.

Pri pohľade z vrcholov hrebeňových kopcov môžete vidieť úchvatné výhľady na okolitú krajinu a savanu. Rezervácia ponúka aj možnosť hikingu cez rôzne trasy, kde budete môcť objavovať krásy prírody. Tí, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, sa môžu vydať na skalolezectvo, čo je obľúbená aktivita medzi návštevníkmi rezervácie.

Jednou zo symbolických ikon Shai Hills Resource Reserve je tzv. "Ostré útesy". Sú to veľké vápencové útvary, ktoré vytvárajú jedinečný a impozantný vzhľad. Tieto útesy sú aj miestom mnohých rituálov a tradičných slávností pôvodných domorodých kmeňov, ktorí si uchovávajú svoju kultúru a tradície. Akonáhle máte šťastie a príležitosť sledovať tieto tradičné slávnosti, získate unikátny pohľad na život miestnych obyvateľov.

Rezervácia ponúka aj možnosť navštíviť miestne dediny a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi. Mali by ste sa pripraviť na srdečné privítanie a hostinu, kde budete mať možnosť ochutnať tradičné ganské jedlá a zoznámiť sa s ich kultúrou. Taktiež je tu možnosť zakúpiť si tradičné remeselné výrobky miestnych obyvateľov ako suveníry.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie, v okolí rezervácie sa nachádzajú kempy a chatky, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú zažiť prírodu v najlepšom svetle. Väčšina z týchto kempov a chatiek ponúka základné vybavenie a služby, ako je jednoduchá strava a možnosť organizovať safarie a iné aktivity.

Dovolenka v Shai Hills Resource Reserve je skutočným dobrodružstvom. Nebudete len obdivovať krásy divokej prírody, ale aj sa stretnete s miestnymi ľuďmi a ich kultúrou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné a autentické. Ghana má oveľa viac ponúknuť než len pláže a historické pamiatky, a Shai Hills Resource Reserve to jednoznačne dokazuje.


Ubytovanie Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve ponúka návštevníkom výnimočné zážitky v podobe nezabudnuteľných prírodných scenérií a divokej fauny. Nachádza sa v južnej časti Ghany a množstvo turistických atrakcií, ako napríklad skalnaté oblasti a jaskyne, vodopády a historické miesta.

Ubytovanie v oblasti Shai Hills je ideálne pre tých, ktorí chcú byť v blízkosti prírody a ktorí sa chcú vziať na výlety a prehliadky Okrsku. Sú k dispozícii rôzne typy ubytovania pre návštevníkov, vrátane kempov a turistických chatiek.

Chatky v Shai Hills sú vybavené všetkým potrebným vybavením na pohodlný pobyt, ako sú teplá voda, elektrika a kuchynské zariadenie. Navyše, chatky ponúkajú útulné vnútorné priestory a vonkajšie terasy, ktoré poskytujú nádherné výhľady na okolitú prírodu. Pre tých, ktorí hľadajú väčšie a luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj moderné hotely v blízkosti parku.

Je dôležité mať na pamäti, že Shai Hills je chránený prírodný rezervát a preto je tiež dôležité, aby sa návštevníci v oblasti chovali zodpovedne a dodržiavali miestne zákony. Medzi tieto pravidlá patria zákaz lovu zvierat a odhadzovania odpadkov v parku.

Okrem toho, návštevníci majú možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít, ako sú prechádzky piesočnými cestami, jazda na konskom chrbte, plávanie v prírodných bazénoch a pozorovanie zvierat. Počas návštevy si môžu obdivovať aj rôzne druhy zvierat, ako napríklad kozorožcov, paviánov a nilských krokodílov.

Zhrnutím, Shai Hills ponúka nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov, ktorí hľadajú ubytovanie v prírodnom prostredí a chcú preskúmať krásy Ghanay. S rôznymi druhmi ubytovania a aktivít, návštevníci budú mať možnosť vytvoriť si vlastné dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills Resource Reserve


Q: Čo je Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve je chránený prírodný park v Gane, ktorý chráni vzácne druhy rastlín a zvierat.

Q: Kde sa nachádza Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ghana Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v južnej časti Ghany, v blízkosti mesta Accra.

Q: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť napríklad antilopy, paviány, opice, mačky ako aj šelmy.

Q: Aké druhy rastlín môžem vidieť v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve môžete vidieť množstvo druhov rastlín, napríklad akácie, baobaby, tropické ovocné stromy a palmy.

Q: Môžem sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve niekde ubytovať?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa momentálne neponúka žiadne ubytovanie pre návštevníkov, ale v blízkom okolí je možné si zarezervovať ubytovanie.

Q: Aké aktivity sa v Ghana Shai Hills Resource Reserve ponúkajú?
A: V Ghana Shai Hills Resource Reserve sa ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, napríklad turistické prehliadky, pozorovanie zvierat, trekking a podobne.

Q: Aké sú vstupné poplatky do Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Vstupné do Ghana Shai Hills Resource Reserve pre dospelých stojí 10 ghanských cedií (približne 1,5 eura) a pre deti stojí 5 ghanských cedií (približne 0,75 eura).


Počasie Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je známa svojou bohatou prírodnou a kultúrnou dedičinou, ktorá privádza tisíce turistov z celého sveta. Jednou z najpopulárnejších pamiatok je rezervácia Shai Hills Resource Reserve. Okrem bohatej fauny a flóry ponúka aj fascinujúce počasie, ktoré priláka dobrodruhov a milovníkov prírody.

Shai Hills Resource Reserve sa nachádza v regióne Greater Accra v juhovýchodnej Ghane. Táto rezervácia je považovaná za jednu z najstarších chránených oblastí v krajine, ktorá bola vyhlásená za rezerváciu v roku 1962. Je rozlohou 5 510 hektárov a ponúka rôznorodé prírodné scenérie a útočisko pre mnoho divokých zvierat.

Počasie v Shai Hills Resource Reserve je charakterizované ako tropické savany. Má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do marca, kedy sú teploty vysoké a srážky minimálne. Teploty sa môžu pohybovať od 25 °C do 35 °C. Táto doba je charakterizovaná suchými vetrami, ktoré vnášajú prach a piesok do vzduchu. Aj keď je to obdobie, kedy je rezervácia husto porastená kvetmi a vysokou trávou, nie je to najideálnejší čas na návštevu, pretože zvieratá sa zvyčajne ukrývajú pred horúčavou.

Daždivé obdobie sa na jar a v lete - od apríla do júla. Počas týchto mesiacov je rezervácia bohatá na zeleň a kvitnúce rastliny. Teploty sú stále vysoké, ale občasné dažde ich mierne znižujú. Kvôli vyššej vlhkosti je toto obdobie ideálne pre pozorovanie vtákov a vačíc, kedy môžete počuť ich melódie a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí.

Rezervácia Shai Hills Resource Reserve je známa svojou bohatou faunou. Medzi najčastejšie zvieratá patrí antilopa kob, koza horská, guanov typický pre Ghanské hory, paviáni, opice, malé šelmy ako šakal či hyena. Počas daždivého obdobia možno vidieť aj množstvo vtákov, kone a rôzne druhy hadov, ktoré dominujú rezervácii.

Návštevníci Shai Hills Resource Reserve majú tiež možnosť objaviť množstvo historických pamiatok. V rezervácii sa nachádzajú aj starodávne jaskyne a skalné formácie, ktoré sú dôležité pre kultúrnu dedičinu Ghany. Môžete sa prechádzať popri chráme Dodowa a obdivovať tradičné hrnčiarstvo a iné umelecké remeslá.

Výlet do Shai Hills Resource Reserve je skutočným dobrodružstvom pre priaznivcov prírody. Bez ohľadu na to, či preferujete suché obdobie s vyhliadkami na vysočiny a fascinujúcim rastlinstvom, alebo daždivé obdobie s možnosťou pozorovania vtákov a zvierat, táto rezervácia ponúka rozmanité počasie a povrch, ktoré spája zážitky pre všetkých. Choďte objavovať krásy Ghany a zažite nezabudnuteľnú cestu do Shai Hills Resource Reserve.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k prírode a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Ghana Shai Hills Resource Reserve by mohla byť tou správnou voľbou. Tento národný park sa nachádza v pohorí Shai Hills, približne hodinu jazdy od hlavného mesta Accra v Ghane. Pre objavenie tejto úžasnej krajiny, budete potrebovať letenku a plán vášho pobytu.

Shai Hills Resource Reserve je prírodná oáza, ktorá poskytuje perfektný útočišťa pre množstvo divokých zvierat, z ktorých niektoré sú endemické pre tento región. Nezabudnuteľné zážitky sú tu zaručené, napr. pozorovanie slonov, zebrov, antilop, opíc, hyen a mnohých iných druhov zvierat.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je rozdelená do niekoľkých častí, ktoré zahŕňajú umelé jazierka, kde môžete vidieť krokodíly. Toto miesto je rovnako prevažne vhodné pre milovníkov trekingu a turistiky. Cesty v parku mnoho nevyžadujú, ale pre tých odvážnejších sa ponúka aj možnosť výstupu na útesy s nádherným výhľadom.

Ak hľadáte prenocovanie, je možné kempovať, alebo si zarezervovať ubytovanie a stravovanie v blízkom meste dodávajúcím zásoby pre turistov. Niektoré miesta sa väčšmi orientujú na turizmus ako na park samotný a snažia sa im ponúknuť rôzne regionálne prvky, ktoré si pravdepodobne radi vyskúšate.

Letenky do Ghany sa dajú zohnať v mnohých odletových miestach po celom svete. Niektoré letecké spoločnosti dokonca ponúkajú priame lety z mesta Accra do Popradu a z Považskej Bystrice. Ak chcete byť blízko prírody a objaviť nové miesta, návšteva Ghana Shai Hills Resource Reserve je priam stvorená pre Vás.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky