Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Ananuri

Ubytovanie Gruzínsko Ananuri


Gruzínsko je známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a históriou. Ak hľadáte miesto na oddych v Gruzínsku, určite by ste mali navštíviť mestečko Ananuri, ktoré sa nachádza v oblasti Kachetie.

Ananuri je malebné miesto ležiace na brehu rieky Aragvi. Jeho dominantou je stredoveký hrad so zvyškami múrov a veže. Okrem toho môžete navštíviť aj kostol Svätého Jánosa Krstiteľa, ktorý sa nachádza na námestí a veľký zvon, ktorý je vyrobený zo zlata.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode, je Ananuri dokonalou destináciou. V tejto oblasti nájdete množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú do národných parkov, kde máte možnosť obdivovať krásne scenérie a divokú prírodu.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Ananuri, máte na výber rôzne možnosti. Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlný pobyt s vysokým štandardom, sú tu luxusné hotely s výhľadom na rieku Aragvi a zelené polia. Pre tých, ktorí radi spoznávajú miestnych ľudí a kultúru, sú k dispozícii ubytovania s domácim charakterom, kde si môžete užiť skutočnú gruzínsku atmosféru.

Okrem ubytovania nájdete v Ananuri aj rôzne reštaurácie a kaviarne, ktoré ponúkajú tradičné gruzínske jedlá a nápoje. Medzi najobľúbenejšie patria čakapuli (gruzínske pivo), chacha (tradičný alkoholický nápoj) a gruzínske vína.

V Ananuri si budete môcť oddýchnuť od každodenného zhonu a užiť si prírodu a kultúru Gruzínska. Navštívte toto malebné mestečko a zažite skutočný pocit zážitku z Gruzínska.


Počasie Gruzínsko Ananuri


Gruzínsko je krásna krajina s nádhernou prírodou a úchvatnými pamiatkami. Ananuri, ležiace na brehu rieky Aragvi, je jedno z miest, ktoré stojí za návštevu. Krajina tohto regiónu je prevažne kopcovitá a horská, čo ovplyvňuje jej počasie.

Ananuri má mierne kontinentálne podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Zimy sú dlhé a chladné so snehom a mrazom. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo -2 ° C a najteplejšie mesiace sú júl a august so strednou teplotou okolo 24 ° C.

Letá sú horúce a suché a teploty môžu dosiahnuť až 38 ° C. Prudké búrky a silný vietor sú tiež bežné. Zrážky sa vyskytujú hlavne v jarnej a jesennej sezóne. V lete je obvykle relatívne suché.

Ak plánujete navštíviť Ananuri, najlepšou dobu na to je jar a jeseň, kedy sú teploty miernymi a príroda prebúdza alebo mení farbu. V zime je Ananuri pokryté snehom s možnosťou zimných športov ako napríklad lyžovanie a snowboarding. V lete je možné si užívať kúpanie v rieke Aragvi.

Krátko povedané, Ananuri má typické horské podnebie s chladnými zimami a horúcimi letami. Ideálnym obdobím pre návštevu tejto krásnej oblasti je jar a jeseň, ale každé ročné obdobie má svoje nezameniteľné kúzlo, a tak Ananuri môže byť celoročne zaujímavým miestom pre turistov.


Letenka Gruzínsko Ananuri


Letenka do Gruzínska je pre mnohých cestovateľov synonymom exotiky, kultúry a nepoznaného. A ak by ste sa rozhodli na vašej cestovateľskej trase nevynechať Ananuri, môžete sa spoľahnúť na to, že to bude rozhodne stáť za to.

Ananuri je pevnosť ležiaca na brehu rieky Aragvi, vzdialená asi 70 kilometrov od gruzínskeho hlavného mesta Tbilisi. Už dlhé roky patrí medzi najobľúbenejšie miesta medzi turistami a miestni ho považujú za jeden z klenotov Gruzínska.

Pevnosť Ananuri bola postavená v 16. storočí a mala strategickú polohu na obchodnej ceste, ktorá spájala Tbilisi s Ruskom. Slúžila ako jeden z dôležitých bodov na ochranu územia a obchodovania pre gruzínskych kráľov a navštevuje ju aj dnes veľké množstvo turistov.

V Ananuriu sa môžete potešiť dokonalému zlomku histórie, ktorú stále možno cítiť v každom kameni. Vidieť tu môžete aj zvyšky stredovekých hradieb, dominantou je kostol zdobený freskami a ikonami, ktoré sú dnes už veľmi ošúchané, no stále poskytujú dojem krásy a zázraku, aký by sme u nás na Slovensku už dávno skôr pripisovali kreativite majstra než výtvarnej podstate.

Keď si prechádzate po všetkých zákutiach Ananuri, môžete sa tiež potľapkávať po ramenách s miestnymi obyvateľmi a snažiť sa líšiť od nedočkavosti niektorých turistov, ktorí sa snažia otriasť niektoré maličkosti, ktoré uvidia, aby si ich mohli opraviť ako suveníry alebo darčeky pre blízkych.

Kto sem príde počas slnečnej sezóny, môže si užiť kúpanie v blízkom riadku Aragvi, čo je jedna z najčistejších a najkrásnejších riek v celom regióne. Pokojné miesta, kde sa človek môže oddýchnuť a natiahnuť si nohy, ale tiež skupiny turistov, ktoré prechádzajú po okolí, sú pre tieto miesta charakteristické.

Väčšina turistov, ktorí Ananur sú, však Zostaňte iba na niekoľko hodín. To však zďaleka nie je dostatočné na to, aby ste si vychutnali všetko, čo táto čarovná oblasť ponúka. Ak plánujete na Gruzínsko Ananuri dlhší pobyt, na internete nájdete veľa informácií o najrôznejších základniach a kempoch, ktoré vám umožnia stráviť niekoľko dní v súvislosti s poznávaním tohto regiónu.

Letenka do Gruzínska Ananuri preto rozhodne stojí za to. Nie len, že si užijete krása prírody a historické klenoty tejto oblasti, ale tiež možnosti na oddych a relax. Ak sa rozhodnete vydať sa na cestu, Ananuri u vás určite nezostane prejavom veľa tých krásnych miest, ktoré odcestovanými rokmi iba krásili vašu fantáziu.


Dovolenka Gruzínsko Ananuri


Gruzínsko Ananuri: Krajina krásnych hradov a nezabudnuteľnej dovolenky

Gruzínsko je obľúbená turistická destinácia, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krásnych miest a pamiatok. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest je Ananuri, prekrásne zrúcaniny stredovekého hradu nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov od gruzínskej metropoly Tbilisi.

Ananuri je unikátna vo svojom charakte a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Tento hrad bol postavený v 16. storočí a v súčasnosti sa nachádza medzi najkrajšími zrúcaninami na svete. Jeho impozantné múry a veže sú v súčasnosti veľmi dobre zachované a predstavujú jeden z najlepších príkladov gruzínskej architektúry.

Okrem návštevy hradu, môžete v Ananuri navštíviť aj množstvo iných pamiatok a miest. Napríklad okolo hradu sa nachádza mohutná stena, ktorá chráni celý komplex pred strmým svahom. V rámci tejto zovšadiaľ prístupnej pevnosti sú k dispozícii múzeá a pamätníky. Prvé z nich predstavuje archeologický výskum tejto oblasti, druhý pamiatnik oslava gruzínskej kultúry, historickú dedinu predstavuje tradicna gruzinska stavba a posledný pamiatnik oslavuje historické postavy.

Po návšteve hradu, sa môžete v Ananuri rozhodnúť pre iné turistické aktivity v okolí, ako napríklad prechádzky pohoria Kavkaz a údolia rieky Aragvi. Tatry ani Vysoké Tatry ani Slovenský raj nie sú sice, ale pre milovníkov prírody a turistiky ponúka Ananuri krásne výhľady a nezabudnuteľné okamihy.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Gruzínska a Ananuri, určite vám neunikne množstvo unikátnych a krásnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Pamätajte, že Gruzínsko je veľmi bohatá na kultúrne pamiatky, nádhernú prírodu a skvelú gastronómiu. Preto ak hľadáte netradičné miesto pre vašu dovolenku, Ananuri môže byť správnou voľbou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Ananuri


Otázka: Aký je vstupné do Ananuri v Gruzínsku?
Odpoveď: Vstupné do Ananuri v Gruzínsku je zvyčajne zadarmo.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Ananuri v Gruzínsku?
Odpoveď: Otváracie hodiny Ananuri v Gruzínsku sú rôzne. V bežných pracovných dňoch sú otvorené od 9:00 do 18:00, no v nedeľu môžu byť otvorené neskôr.

Otázka: Aký typ pamiatok môžem v Ananuri vidieť v Gruzínsku?
Odpoveď: V Ananuri v Gruzínsku nájdete množstvo historických pamiatok, ako napríklad kláštor, vežu, hrad a gotickú katedrálu.

Otázka: Kde sa nachádza Ananuri v Gruzínsku?
Odpoveď: Ananuri sa nachádza v západnej časti Gruzínska, v blízkosti mestá Tbiilisi a Gudauri.

Otázka: Je možné sa previezť do Ananuri v Gruzínsku verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, je možné dosiahnuť Ananuri v Gruzínsku verejnou dopravou, ako napríklad autobusmi alebo taxíkmi.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v Ananuri v Gruzínsku?
Odpoveď: Ananuri v Gruzínsku má pomerne studené a suché klimatické podmienky, s miernou letnou teplotou a snežením počas zimy.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Ananuri v Gruzínsku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Ananuri v Gruzínsku je na jar alebo na jeseň, keď sú teploty umiernené a turistická sezóna nie je priveľmi rušná.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky