Objavte lety za najlepšie ceny

Zambia Národný park Liuwa Plain

Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Liuwa Plain


1. Aké zvieratá možno v Národnom parku Liuwa Plain vidieť?
- V parku žijú antilopy, zebry, bu-voly, levharti, slony, hyeny, gepardi, krokodíly a mnoho ďalších druhov zvierat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha (od mája do októbra), keď sú cesty v parku priechodné a zviera-tá sa sústredia pri vodoprázdnych jamách.

3. Je nutné si prenajať vozidlo na prehliadku parku?
- Áno, najlepšou možnosťou pre prehliadku parku je prenájom vozidla, ktoré si môžete zabezpečiť v miestnych pôžičovniach.

4. Aké sú možnosti pre ubytovanie v parku?
- V parku je k dispozícii niekoľko tábo-rov a chatiek s rôznym stupňom vybave-nosti, ako aj stanové miesta pre kempovanie.

5. Aké sú možnosti na cestovanie do parku?
- Park sa nachádza v odľahlej oblasti Zambie a najlepšou možnosťou pre cestovanie je letecká doprava z hlavného mesta Lusaky, kde sa nachádza medzinárodné letisko. Alternatívne možnosti sú súkromné prenájmy vozidiel, autobusy alebo vlaky.

6. Je potrebné si v parku zabezpečiť miestneho sprievodcu?
- Nie je nutné zabezpečiť si miestneho sprievodcu, ale pre správne zorientovanie v parku vám môže pomôcť miestny turistický pracovník, ktorý vám poskytne informácie o parku a jeho zvieratách.

7. Aké sú možnosti pre stravovanie v parku?
- V parku nie sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, ale v niektorých táboroch si môžete pripraviť vlastné jedlá alebo zakúpiť potraviny. Odporúča sa, aby ste si so sebou priniesli dostatočné zásoby jedla a vody.


Dovolenka Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je jednou z najkrajších afrických krajín známych svojou bohatou divokou prírodou a nádhernými národnými parkmi. Jedným z najzaujímavejších a menej navštevovaných parkov v tejto krajine je Národný park Liuwa Plain.

Liuwa Plain je rozlohou druhý najväčší národný park v Zambii a nachádza sa v západnej časti krajiny. Park sa vyznačuje rozsiahlymi trávnatými plánami a množstvom vodných tokov, ktoré sa tiahnuce cez park vytvárajú ideálne biotopy pre množstvo druhov zvierat.

Jedným z najväčších lákadlami parku je obdivovanie jej divých zvierat. Park je známy svojou bohatou populáciou divých levov, čo ho robí jedným z najlepších miest na pozorovanie týchto majestátnych šeliem. Taktiež tu môžete stretnúť aj iné druhy zvierat, ako sú slony, búfala, zebry a hyeny.

Ak ste milovník vtákov, Národný park Liuwa Plain je ideálnym miestom pre vás. Park je domovom pre viac ako 330 druhov vtákov, vrátane ohrozených druhov orliakov, kobyliek a viničovitých hlávok.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, návšteva parku môže byť obohacujúca skúsenosť. V parku sa nachádzajú aj tradičné dediny a miestne komunity, ktoré vám umožnia spoznať miestnu kultúru a životný štýl.

Národný park Liuwa Plain je ideálnym miestom na safari. Park ponúka rôzne možnosti, ako návštevníci môžu zažiť jeho nádhernú divokú prírodu. Môžete si prenajať safari vozidlo a s miestnym sprievodcom sa vybrať na prehliadku parku, kde budete mať príležitosť vidieť rôzne druhy zvierat voľne žijúcich v ich prirodzenom prostredí. Taktiež je tu možnosť uskutočniť prechádzku parkom, čo vám umožní bližšie spoznať jeho flóru a faunu.

Ak plánujete dovolenku v Zambii a máte radi divokú prírodu a ochranu životného prostredia, návšteva Národného parku Liuwa Plain by mala byť nevyhnutnou súčasťou vášho itinerára. Tento nádherný park vás určite ohromí svojou krásou a jedinečnosťou. Nezabudnite si so sebou priniesť fotoaparát a zachytiť si tieto nezabudnuteľné chvíle so zvieratami v ich prirodzenom prostredí.


Ubytovanie Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je jednou z najkrajších afrických krajín, bohatou na divokú prírodu a nádherné scenérie. Jedným z najvýznamnejších národných parkov v Zambii je Národný park Liuwa Plain, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Tento park je obľúbeným miestom medzi turistami, ktorí sa chcú spojiť s prírodou a zažiť unikátnu divokú zver.

Liuwa Plain je známy pre svoje pestré spektrum divočiny a je zoznamovaný ako jedno z top safari destinácií v africkej divočine. Park sa rozprestiera na území takmer 4000 km² a je domovom rôznych druhov zvierat vrátane veľkých stád levov, hyen, gaziel, antilop a vzácnych vtákov. Je to jediné miesto na svete, kde sa môžete stretnúť s masovou migráciou cez 30-tisíc antilop Blue Wildebeest.

Ak sa chcete zastaviť v Národnom parku Liuwa Plain, možností na ubytovanie tu nie je veľa, ale vybratú si každý nájde. Na najlepšie zážitky v parku doporučujem sa ubytovať v jednom z lodží, ktoré tu sú k dispozícii. Lodže zabezpečujú luxusné ubytovanie uprostred divočiny a sú obklopené nádhernou krajinou.

Väčšina ubytovacích zariadení v Národnom parku Liuwa Plain je zameraná na udržateľný cestovný ruch a snažia sa minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie. Ponúkajú relaxačné prostredie, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a naplno si vychutnať krásu prírody. Väčšina lodží ponúka aj rôzne aktivity a výlety, aby ste si mohli ešte viac vychutnať skutočnú divočinu.

Po príchode na ubytovanie môžete zažiť unikátnu atmosféru afrických saván. Steny lodže sú zdobené kúskami miestnej kultúry a etnickým umením, čo vytvára autentickú atmosféru. Letmé okamihy pri sledovaní zvierat z bezpečnej vzdialenosti vám prinesú pocit nadšenia a dobrodružstva a prinesú vám aj úctu k prírode a jej obyvateľom.

Okrem pozorovania divokých zvierat sa vám ponúknu aj rôzne možnosti aktívneho oddychu. Môžete sa zúčastniť safari jazdy, ktoré vám umožnia preskúmať Národný park Liuwa Plain a jeho divokú prírodu zblízka. Medzi ďalšie možnosti patrí aj rybolov, prechádzky po markantných savanách a plavba na rieke, aby ste zažili prírodu z inej perspektívy.

Ubytovanie v Národnom parku Liuwa Plain v Zambii je jedinečným zážitkom, ktorý vám poskytne neuveriteľné príbehy a spomienky. Navyše, vaša návšteva bude mať pozitívny dopad na tento oblasť, keďže ubytovacie zariadenia podporujú udržateľný cestovný ruch a podporujú miestne komunity.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Zambiu a Národný park Liuwa Plain, nezabudnite si zarezervovať miesto v jednej z miestnych lodží. Vychutnajte si pokoj a kľud, ktorý môže ponúknuť iba africká divočina, a zažite jeden z najlepších safari zážitkov v živote.


Počasie Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je nádhernou krajinou bohatou na rôznorodé prírodné scenérie a jednou z najzaujímavejších lokalít, ktoré navštíviť, je Národný park Liuwa Plain. Tento park sa nachádza na západnej časti Zambie a je známy svojou jedinečnou krajinou a živočíšnym bohatstvom.

Počasie v Národnom parku Liuwa Plain je značne ovplyvnené sezónami. Park leží v miernom podnebnom pásme, kde sa vyskytujú dve hlavné sezóny - suchá a dažďová. Suchá sezóna trvá od mája do októbra, zatiaľ čo dažďová sezóna je od novembra do apríla.

Počas suchých mesiacov sa teploty pohybujú medzi 25°C až 35°C, s minimálnymi zrážkami. Tieto mesiace sú obvykle slnečné a suché, čo je ideálne pre safari a pozorovanie zvierat. Rieky a jazerá v parku však pravidelne vysychajú, čo môže ovplyvniť dostupnosť vody pre niektoré zvieratá.

Dažďová sezóna začína pravidelne v novembri so stúpajúcou teplotou a zvyšujúcim sa množstvom zrážok. Tieto mesiace sú pravdepodobne najlepšie na návštevu parku, pretože prichádza do oblasti obrovské množstvo vody a krajinu transformujú záplavy. Mnohé vodné cesty sa otvárajú a rieky a jazerá dosahujú svoj vrchol.

Počas dažďovej sezóny sa teploty pohybujú v rozmedzí 20°C až 30°C. Kvôli väčším zrážkam sa zväčšuje množstvo vegetácie, čo znamená, že zvieratá sa môžu ľahšie skryť. Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť park v tejto dobe, by mali byť pripravení na nepravidelné prehánky a niekedy aj bahno.

Park Liuwa Plain je najznámejší ako domov najväčšieho migrácie antilôp na svete - lichtenštajnských gazelí. Práve v dažďovej sezóne sa tieto antilopy môžu presúvať početnými stádami z jednej časti parku do druhej, čo je jedinečný zážitok na pozorovanie divých zvierat.

Tí, ktorí plánujú navštíviť Národný park Liuwa Plain, by mali venovať zvýšenú pozornosť aktuálnym počasovým podmienkam a prahom riek. Vyžaduje sa náležité vybavenie a vybavenie, aby ste mohli v plnej miere vychutnať túto krásnu divočinu.

Celkovo je počasie v Národnom parku Liuwa Plain veľmi rozmanité a sezóny prinášajú rôznorodé zážitky. Bez ohľadu na to, či ho navštívite počas suchého obdobia alebo počas dažďovej sezóny, určite budete nadšení krásou a zvieracím bohatstvom tohto nádherného národného parku v Zambii.


Letenka Zambia Národný park Liuwa Plain


Zambia je krajinou plnou nádherných národných parkov a rezervácií, ktoré poskytujú domov mnohým druhom zvierat a rastlín. Jedným z najznámejších a najobdivuhodnejších miest v krajine je Národný park Liuwa Plain.

Národný park Liuwa Plain sa nachádza na západnom pobreží Zambie a je jedným z najstarších chránených území v Afrike. Čo tento park odlišuje od ostatných je jeho obrovská otvorená rovina, ktorá tvorí skutočne impozantnú scenériu. Rovina je tak obrovská, že sa zdá, že sa stráca v nekonečne, a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu.

Toto územie je známe svojou bohatou divokou zverou a vzácne druhy, ktoré žijú v parku. Je jedným z najlepších miest v Zambii na pozorovanie divých zvierat a ponúka úžasné možnosti na fotografovanie. V parku možno nájsť veľké stáda divých žiráf, zebier, hyen a rôznych druhov vtákov, čo robí z Národného parku Liuwa Plain jedno z najvýznamnejších miest pre safari v Zambii.

Pre milovníkov divokých zvierat je jednou z najdôležitejších atrakcií Národného parku Liuwa Plain tiež jeho obyvatelia, levie smečky. Park je domovom jedinej stabilnej a jedinečnej populácie levov v Zambii. Tieto levie smečky majú v parku obrovský význam pre ekosystém a boli realizované snaživými snahami o ich ochranu.

Ak chcete navštíviť Národný park Liuwa Plain, najlepším spôsobom je využiť letenku do Záhreb, hlavného mesta Zambie, a potom prejsť vnútrozemím letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie medzi Záhrebom a Národným parkom Liuwa Plain.

Letenka do Záhrebom vás zavedie do rušnej, ale pritom pôvabnej západnej Afriky. Po prílete do Záhrebu môžete využiť spoločnosť, ktorá poskytuje charterové lety do Národného parku Liuwa Plain. Tieto lety sú zážitkom samy o sebe, pretože vám umožňujú vychutnať si jedinečný pohľad na krajinu počas letu.

Po prílete do Národného parku Liuwa Plain sa otvorí pred vami nespočetné množstvo dobrodružstiev a zážitkov. Môžete absolvovať spanilý jazdecký výlet po savanách, stráviť deň výletom na pozorovanie vtáctva alebo sa ponořiť do bohatej kultúry miestnych obyvateľov. Park je tiež miestom, kde sa konajú rôzne udalosti a festivity, kde si môžete vychutnať tradičnú zambijskú kuchyňu a hudbu.

Národný park Liuwa Plain je skutočným pokladom Zambie a jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie divých zvierat. Táto rekreačná oblasť poskytuje jedinečnú príležitosť zažiť kúzlo afrického safari a objaviť krásu prírody v jednom z najodľahlejších a najmenej dotknutých miest sveta. Ak sa chystáte navštíviť Zambijský národný park, určite nevynechajte Národný park Liuwa Plain - budete ohromení jeho jedinečnou krásou a diverzitou divočiny.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky