Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Batumi Botanical Garden

Letenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Botanická záhrada v Gruzínsku - Batumská botanická záhrada

Gruzínsko je známe svojou nádhernou prírodou, úchvatnou krajinou a starovekou históriou. Jeden z najkrajších kúskov prírody, ktoré krajina ponúka, je Batumská botanická záhrada. Nachádza sa v juhozápadnej časti Gruzínska, pri meste Batumi, a je jednou z najväčších a najkrajších botanických záhrad na svete.

Batumi Botanical Garden je raj pre záhradkárov, botanikov a milovníkov prírody. Záhrada sa rozkladá na ploche takmer 110 hektárov a ponúka návštevníkom neuveriteľnú rozmanitosť rastlín a kvetov. Prechádzka cez túto nádhernú botanickú záhradu je ako cesta do rôznych častí sveta, pretože tu môžete vidieť rastliny a stromy z rôznych kontinentov a klimatických podmienok.

Záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy bola postupne rozširovaná. V súčasnosti je rozdelená do niekoľkých sektorov, z ktorých každý je venovaný konkrétnym druhom rastlín alebo regiónom. Medzi najoblúbenejšími sektormi sú Sektor Himalájí a Sektor Južného Amerika, kde môžete obdivovať exotické rastliny z týchto oblastí.

Jednou z najväčších atrakcií tejto botanickej záhrady je pamätný strom, známy ako Chorikova hruška. Tento strom je extrémne vzácny, pretože je jediným zástupcom svojho rodu. Okrem toho v záhrade nájdete aj mnoho iných vzácnych druhov stromov a rastlín, vrátane amfiteátru z rastlín, ktorý ponúka nezabudnuteľný pohľad.

Výhľad na Čierne more zo záhrady je tiež úžasný. Môžete sa tu vybrať na miestne turistické trasy a obdivovať krásu Gruzínskeho pobrežia. Batumská botanická záhrada vám tiež poskytne príležitosť navštíviť jej výskumné stredisko, kde sa môžete dozvedieť viac o práci, ktorú vykonávajú v oblasti botaniky a ochrany prírody.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko, návšteva Batumskej botanickej záhrady je absolútne nevyhnutná. Jeho bohatá kolekcia rastlín a nádherná príroda vás dostanú. Je to miesto, kde môžete stráviť celý deň, prechádzať sa, fotografovať a relaxovať v kráse prírody. Zažite toto jedinečné dobrodružstvo a nezabudnite si letenku do Gruzínska zabezpečiť vopred.


Ubytovanie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Batumi Botanickej záhrady je jednou z najkrajších a najpopulárnejších turistických atrakcií v Gruzínsku. Nachádza sa na pobrezí Čierneho mora, len niekoľko kilometrov južne od slávneho mesta Batumi.

Záhrada je známa pre svoje nádherné kvetinové záhony a zaujímavé botanické kolekcie. Je rozdelená do niekoľkých sekcií, kde návštevníci môžu objavovať rôzne druhy rastlín z celého sveta. Medzi najznámejšie sekcie patria Magnóliová alej, Palmový park a sekcia Rastlín Kaukazu.

Magnóliová alej je určite jednou z najobľúbenejších častí záhrady. V jarných mesiacoch je táto sekcia kvetmi magnólií pokrytá a vytvára nádherný kvetinový tunel. Toto miesto je ideálne na relax a prechádzky v prírode.

Palmový park je domovom pestrých druhov paliem z celého sveta. Veľké palmové stromy vytvárajú exotickú atmosféru, v ktorej môžu návštevníci relaxovať a obdivovať krásu týchto rastlín. Tento park je obľúbeným miestom na pikniky a rodinné výlety.

Sekcia Rastlín Kaukazu je jedinečná, pretože obsahuje mnoho druhov rastlín, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Návštevníci tu môžu vidieť vzácne endemické druhy a dozvedieť sa viac o biodiverzite tejto oblasti.

Okrem prechádzok záhradou ponúka Batumi Botanickej záhrady aj ubytovanie pre návštevníkov, ktorí chcú zostať na viac dní a vychutnať si všetky krásy tohto miesta. Ubytovanie je dostupné v blízkosti záhrady a ponúka rôzne druhy izieb a apartmánov, aby vyhovovali potrebám rôznych typov cestujúcich.

Ubytovanie v Batumi Botanickej záhrade je skvelý spôsob, ako spojiť relaxáciu v prírode s objavovaním botanickej krásy. Návštevníci majú možnosť sledovať rast a rozkvit rôznych rastlín, ktoré sa menia v priebehu roka. Okrem toho majú hostia prístup k špeciálnym prehliadkam, ktoré im poskytujú viac informácií o záhrade a rastlinách.

Ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko a Batumi, nezabudnite zahrnúť Batumi Botanickej záhrady do svojho zoznamu destinácií! Ubytovanie v blízkosti vám umožní stráviť viac času v tejto úžasnej záhrade a zažiť jej kúzlo nielen cez jednu prehliadku. Nezáleží na tom, či ste nadšený záhradník alebo len obyčajný milovník prírody, táto destinácia určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi Botanical Garden


1. Kde sa nachádza Gruzínsko Batumi Botanical Garden?
- Botanická záhrada sa nachádza v Batumi, v Gruzínsku, na pobreží Čierneho mora.

2. Ktorý je najvhodnejší čas na návštevu Botanického záhrady v Batumi?
- Botanická záhrada je otvorená pre verejnosť počas celého roka, najlepšie obdobie na návštevu je jarné a letné obdobie (máj až septembra), keď je tu najväčšia rôznorodosť kvetov a rastlín.

3. Aké sú vstupné poplatky do Botanickej záhrady v Batumi?
- Vstupné do záhrady je 15 gruzínskych larů pre miestnych obyvateľov a 20 gruzínskych larů pre zahraničných turistov.

4. Ktoré rastliny a kvety môžeme vidieť v Botanickej záhrade v Batumi?
- Záhrada je domovom pre viac ako 5000 druhov rastlín vrátane endemických druhov Gruzínska. Medzi najznámejšie patrí rhododendrony, bambusy, magnólie, ibište a mnoho ďalších.

5. Ako sa tam dostanem z Batumi do Botanickej záhrady?
- Botanická záhrada sa nachádza asi 10 kilometrov od centra mesta Batumi. Môžete sa tam dostať taxíkom, verejnou dopravou alebo si prenajať vlastné vozidlo.

6. Môžu sa do záhrady dostať aj domáce zvieratá?
- Vstup so psami nie je povolený v rámci ochrany zvierat a rastlín v záhrade.

7. Koľko trvá prehliadka celého botanického areálu?
- Prehliadka celého botanického areálu zvyčajne trvá približne 2 až 3 hodiny, ale čas závisí od záujmu návštevníka a jeho rýchlosti prechádzky.

8. Sú v areáli k dispozícii stravovacie zariadenia?
- V areáli záhrady nájdete reštaurácie a kaviarne, kde si môžete oddýchnuť a občerstviť sa.

9. Môžem si v záhrade kúpiť suveníry?
- V blízkosti hlavného vstupu do záhrady sú aj obchody so suvenírmi, kde môžete kúpiť darčeky a suveníry.

10. Aké sú hlavné atrakcie a činnosti v Botanickej záhrade v Batumi?
- Okrem prechádzky po nádherných záhradách môžete navštíviť aj herbár, rastlinnú zoologickú záhradu, zoológia a arboretum s množstvom vzácnych a exotických rastlín.


Dovolenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko sa môže pochváliť neodolateľnou kombináciou krásnej prírody, bohatou kultúrou a fascinujúcou históriou. Jedným z najkrajších miest, ktoré Gruzínsko ponúka, je Batumi, jedno z najpopulárnejších letovísk na Čiernom mori. Tam môžete nájsť skvostný Botanická záhrada v Batumi (Batumi Botanical Garden), ktorá robí z tohto miesta skutočnú oázu pokoja a krásy.

Batumi Botanical Garden je rozľahlá záhrada rozprestierajúca sa na ploche 108 hektárov. Je známa svojou ohromujúcou kolekciou rastlín zo všetkých rohov sveta. Keďže Gruzínsko je mostom medzi Európou a Áziou, záhrada ponúka unikátnu príležitosť obdivovať rastliny z oboch kontinentov na jednom mieste. Táto rozmanitosť rastlín zahŕňa cez 5000 druhov, z ktorých mnohé sú vzácne a exotické.

Batumi Botanical Garden ponúka prechádzku niekoľkými rôznymi časťami záhrady, každá zameraná na určitý druh rastlín alebo región sveta. Ak sa vydáte na cestu touto nádhernou záhradou, narazíte na časti zamerané na endemické rastliny Kaukazu, rastliny z juhovýchodnej Ázie, Nového Zélandu, Severnej a Južnej Ameriky a mnoho ďalších. Prechádzka cez túto pestrosť farieb a vôní je skutočným zážitkom pre všetky zmysly.

Okrem úžasnej škály rastlín môžete v Batumi Botanical Garden aj obdivovať úchvatné výhľady na Čierne more a okolitú krajinu. Záhrada sa rozprestiera na svahu s panoramatickými výhľadmi, ktoré vám umožnia vidieť krásu okolitej prírody a dramatické horské hrebene v diaľke.

Navštívenie Batumi Botanical Garden vám umožní nielen relaxovať v prírode a obdivovať rastliny, ale aj zdokonaliť vaše vedomosti o flóre sveta a objaviť nové druhy. Záhrada je aj významným miestom výskumu a ochrany rastlín, takže svojou návštevou prispievate k udržateľnosti a ochrane prírody.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Batumi Botanical Garden, existuje možnosť prenajať si sprievodcu, ktorý vám poskytne informácie o každej časti záhrady a pomôže vám objaviť jej najväčšie poklady. Existujú aj rôzne trasy, ktoré môžete sledovať podľa vášho záujmu, a to buď pešo alebo električkou.

Gruzínsko Batumi Botanical Garden je miestom, ktoré určite stojí za to navštíviť, ak ste milovníkom prírody, rastlín a nádherných výhľadov. Jeho exotická atmosféra a jedinečná kolekcia rastlín vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a upúta vašu predstavivosť. Nechajte sa pohladiť slnkom a hrejivým vetrom, ako obdivujete krásu Batumi Botanical Garden.


Počasie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko Batumi Botanical Garden sa nachádza v krajine Kaukazu, v exotickom meste Batumi. Je to jedno z najkrajších miest v Gruzínsku, ktoré vás okúzli svojou krásou a jedinečnými rastlinami, ktoré tu rastú.

Botanická záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy sa stala jedným z hlavných turistických miest v krajine. Rozprestiera sa na ploche približne 111 hektárov a ponúka návštevníkom zaujímavú kolekciu rastlín, ktoré pochádzajú z celého sveta.

V Botanickej záhrade Batumi nájdete rôzne druhy stromov, kríkov, kvetov a rastlín, ktoré sú typické pre tropické a subtropické podnebia. Môžete tu vidieť napríklad palmy, bambus, magnólie, lotosy a mnoho ďalších druhov. Okrem toho, môžete sa tu poprechádzať okolo jazier a vodopádov, čím sa vám ponúkne nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Počasie v Botanickej záhrade Batumi je zväčša veľmi príjemné a vhodné na návštevu. Celý rok tu panuje subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú mierny, s maximom v lete, kedy teploty siahajú až na 28 stupňov Celzia. V zime sú teploty miernejšie a pohybujú sa niekde okolo 10 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť Botanickú záhradu Batumi, najlepšie obdobie na to je od apríla do októbra. V týchto mesiacoch je počasie príjemné a teploty sú dostatočne vysoké na to, aby ste mohli vychutnať krásu okolitých rastlín a prírody.

Všetci, ktorí milujú prírodu a rastliny, budú v Gruzínsku Batumi Botanical Garden určite nadšení. Táto botanická záhrada je jedinečným miestom, kde si môžete vychutnať krásu subtropických krajín a ochutnať to, čo ponúka jedinečné gruzínske prostredie. Takže ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko, nezabudnite si tento úžasný zážitok nechať ujsť!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky