Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Lagodekhi National Park

Počasie Gruzínsko Lagodekhi National Park


Lagodekhi National Park je jedným z najkrajších a najrozmanitejších národných parkov v Gruzínsku. Nachádza sa na východe krajiny, v blízkosti hranice s Azerbajdžanom a Dagestanom. Tento park je jedinečný svojou biodiverzitou, bohatými lesmi a spektakulárnymi horskými scenériami.

Počasie v Lagodekhi National Park je ovplyvnené jeho geografickou polohou a alpským podnebím. Výška parku sa pohybuje od 590 metrov až po 3500 metrov nad morom, čo vedie k veľkým rozdielom v teplotách a zrážkach medzi jednotlivými oblasťami.

Letá v parku sú teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C, ale v horách môžu byť chladnejšie. V južných a dolinových častiach parku môže byť horúco a teploty dosahujú aj 35 °C. Naopak, v horských oblastiach sú teploty o niekoľko stupňov nižšie, priemerne okolo 20 °C.

Jesenné mesiace sú obdobím, kedy je park najkrajší. Teploty sú príjemné a pohybuje sa medzi 10-20 °C. Farby lístia menia lesy na farebné palety a táto sezóna privádza mnoho turistov k návšteve.

Zimy v Lagodekhi National Park sú chladné a snežné, najmä vo vyšších nadmorských výškach. Teploty v horách môžu klesnúť aj pod -10 °C a v nižších oblastiach okolo 5 °C. Sneženie je bežné a vytvára pôsobivé scenérie.

Jar je obdobím, kedy sa park prebúdza k životu. Teploty sa postupne zvyšujú a mnoho druhov rastlín začína kvitnúť. Príroda je veľmi živá a park láka mnoho návštevníkov, ktorí sa chcú pokochať krásou jarnej sezóny.

Zrážky sú celoročným javom v Lagodekhi National Park, s najvyššími množstvami zrážok v lete a na jar. Celkový priemerný ročný úhrn zrážok sa pohybuje medzi 1000 až 2000 mm, v závislosti od konkrétnej oblasti parku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lagodekhi National Park, nezabudnite sa pripraviť na rôzne podnebné podmienky. V lete si vezmite ľahké oblečenie, klobúk, opaľovací krém a dostatok vody. V zime si prineste teplé oblečenie, topánky na chôdzu v snehu a oceníte si aj teplú čiapku a rukavice.

Lagodekhi National Park je skutočným pokladom Gruzínska a jeho počasie prispieva k jeho jedinečnosti. Bez ohľadu na ročný obdobie, návštevníci tu nájdu prírodnú krásu a pokoj, ktorý ich zanechá bez slov.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Lagodekhi National Park


Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Lagodekhi National Park v Gruzínsku?
Odpoveď: Vstupné do parku je v súčasnosti 5 GEL.

Otázka: Kedy je najlepšie návštevní čas pre Lagodekhi National Park?
Odpoveď: Najlepším časom návštevy parku je letné obdobie od mája do septembra, kedy teploty sú príjemné a príroda je v plnom rozkvete.

Otázka: Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii v parku?
Odpoveď: V parku sú možnosti turistiky, kempovania, rybolovu, cyklistiky a pozorovania divokej fauny a flóry.

Otázka: Je nutné si pripraviť vlastné zariadenie a potraviny pri návšteve parku?
Odpoveď: Áno, návštevníci parku by si mali pripraviť vlastné zariadenie a potraviny, pretože v parku nie sú k dispozícii reštaurácie a hotely.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v parku?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii niektoré chatky a stanové plochy na kempovanie. Okolie parku ponúka aj niekoľko hotelov a penziónov pre turistov.

Otázka: Koľko času treba na plnú prehliadku parku?
Odpoveď: Odporúča sa stráviť v parku aspoň 2 dni, aby sa návštevníci mohli oboznámiť s rôznymi časťami parku a užívať si ho plne.


Ubytovanie Gruzínsko Lagodekhi National Park


Gruzínsko je krajinou bohatou na krásne prírodné scenérie a fascinujúce národné parky. Jedným z takýchto parkov je Lagodekhi National Park, ktorý sa nachádza na východe krajiny, blízko hraníc s Azerbajdžanom a Dagestanom.

Lagodekhi National Park sa rozprestiera na ploche viac ako 24 000 hektárov a je považovaný za najstarší a najväčší národný park v Gruzínsku. Bol založený v roku 1912 a dnes je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine. Park je bohatý na rôzne druhy flóry a fauny, a preto je obľúbeným miestom najmä pre milovníkov prírody.

Ak plánujete navštíviť tento nádherný národný park, nemusíte sa obávať o ubytovanie. Lagodekhi ponúka viacero možností, ktoré vám zabezpečia komfortné a príjemné bývanie počas vášho pobytu.

V blízkosti parku sa nachádzajú viaceré penzióny, ubytovne a malé hotely. Tieto ponúkajú rôzne druhy ubytovania pre rôzne typy turistov. Či už hľadáte luxusný hotel s výhľadom na okolitú prírodu, útulný penzión v tradičnom gruzínskom štýle alebo jednoduchú a cenovo dostupnú ubytovňu, určite tu nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sú rodinné podniky, ktoré sa snažia ponúknuť svojim hosťom autentický a osobný zážitok. Okrem pohodlného ubytovania vám mnohé z týchto miest poskytnú aj chutné jedlá gruzínskej kuchyne. Budete mať možnosť ochutnať tradičnú gruzínsku kuchyňu s jej jedinečnými chute a vôňami.

Okrem toho, mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú rôzne aktivity a služby pre turistov. Môžete si objednať turistické výlety s miestnym sprievodcom, ktorý vás prevedie najkrajšími a najzaujímavejšími časťami národného parku. Medzi populárne aktivity patrí turistika, horský trekking, cykloturistika, rybolov a fotografické výlety.

Nezáleží na tom, či ste dobrodruh alebo sa radšej oddávate pokojnejšímu štýlu života, Lagodekhi National Park vám poskytne skvelý zážitok. Jeho fascinujúca príroda, rôznorodosť živočíšnych druhov a pohostinnosť gruzínskych ľudí zaručuje, že sa sem budete chcieť vrátiť znova a znova.

Takže ak hľadáte miesto, kde stráviť dovolenku obklopení prírodou a pozorovať zvieratá vo voľnej prírode, Lagodekhi National Park v Gruzínsku je pre vás tou najlepšou voľbou. Ubytovanie tu nie je problémom, a preto si môžete oddýchnuť v komfortnom prostredí a skúsiť rôzne aktivity a atrakcie, ktoré vám tento nádherný park ponúka.


Dovolenka Gruzínsko Lagodekhi National Park


Lagodekhi National Park v Gruzínsku je ideálnou destináciou pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú trochu dobrodružstva a zvieracieho pôvabu. Nachádza sa na východe krajiny, blízko hraníc s Dagestanom a Azerbajdžanom. Je to jeden z najstarších a najväčších národných parkov v Gruzínsku, s rozlohou viac ako 24 000 hektárov.

Lagodekhi National Park je plný úžasného flóry a fauny. Prechádzky po parku vám umožnia vidieť vzácne druhy vtákov a zvierat vrátane medveďov, vlkov, lykožrúta karpatského, srn a mnohých ďalších. Sú tu tiež rôzne druhy rastlín a stromov domorodých aj exotických druhov. Či už sa chystáte na jednodňový výlet alebo delší pobyt, nezabudnite si so sebou vziať kvalitné oblečenie a obuv, aby ste sa dokázali pohodlne pohybovať po drsnom teréne.

Hlavným turistickým ťahákom Lagodekhi National Parku sú jeho divoké a krásne vodopády a jazerá. V parku sa nachádza niekoľko jazier a priehrad, ktoré sú ideálne na rybolov, ale aj plávanie a zábavu s priateľmi a rodinou. Najväčšie a najkrajšie jazero je nazývané Black Rock Lake, ktoré sa nachádza v centre parku.

Okrem vodopádov a jazier existuje množstvo turistických trás a miest, ktoré si môžete pozrieť. Medzi najpopulárnejšie patrí trasa z centra parku cez Okro Chala a až po Machi kláštor, ktorý sa nachádza v blízkosti hranice s Azerbajdžanom. Na tejto trase nájdete aj niekoľko menších vodopádov a zaujímavých miest na fotografovanie.

Ak sa chystáte do Gruzínska na letnú dovolenku, určite nevynechajte Lagodekhi National Park. Jeho nádherná príroda stojí za to vidieť a regionálne jedlá a víno vás rozhodne neuchvátia. Ste pripravení na dobrodružnú dovolenku plnú prirodzeného kúzla, ktorú si určite zapamätáte na celý život? Navštívte Gruzínsko a objavte klenot nazývaný Lagodekhi National Park!


Letenka Gruzínsko Lagodekhi National Park


Gruzínsko je krajina, ktorá je pre turistov ešte stále dosť neznáma. Mnohí z nás by si totiž radi počas svojej dovolenky vyskúšali niečo úplne nové a originálne. A práve preto by mohla byť ideálnou voľbou letenka do Gruzínska.

V rámci tejto krajiny určite stojí za návštevu národný park Lagodekhi. Jeho názov pochádza od rovnomenného mestečka, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice medzi Gruzínskom a Azerbajdžanom. Park sa rozprestiera na ploche takmer 25 000 ha a zahŕňa celé údolie rieky Lagodekhi.

Pre milovníkov prírody a turistiky je tento park ideálne miesto, ktoré nikdy nezklame. Môžete sa tu prechádzať po značených turistických chodníkoch a obdivovať krásne scenérie plné riečok, vodopádov, ako aj rôzne druhy flóry a fauny. Pri návšteve parku si tiež nemôžete nechať ujsť jaskynné systémy, ktoré sú unikátnymi prírodnými pamiatkami.

Ak radi trávite voľný čas v prírode a radi objavujete nové miesta, určite sa vám letenka do Gruzínska a návšteva národného parku Lagodekhi bude páčiť. Okrem krásnych krajín tu totiž môžete spoznať aj zaujímavú kultúru a tradície Gruzínska a ochutnať miestne špeciality.

Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte niečo nové a neokukané, Gruzínsko a národný park Lagodekhi sú skvelou voľbou. Stačí si len zabezpečiť letenku a pustiť sa do objavovania tejto nádherné krajiny.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky