Objavte lety za najlepšie ceny

Bahamy San Salvador Island

Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Kde sa nachádza San Salvador Island na Bahamách?
- San Salvador Island sa nachádza vo východnej časti Bahamského súostrovia, približne 400 km juhovýchodne od veľkej šarhy Bahám.

2. Aké je hlavné mesto na ostrove San Salvador Island?
- Hlavné mesto na ostrove San Salvador Island je Cockburn Town.

3. Aké je poveternostné podnebie na San Salvador Island?
- Ostrov San Salvador Island má tropické podnebie s miernymi zmenami teplôt počas celejho roka. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 °C do 32 °C.

4. Aké sú najobľúbenejšie pláže na San Salvador Island?
- Niektoré z najobľúbenejších pláží na ostrove San Salvador Island sú French Bay Beach, Grotto Beach a Bonefish Bay Beach.

5. Aké aktivity sa dajú robiť na San Salvador Island?
- Na San Salvador Island je možné sa venovať mnohým vodným aktivitám, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a jachting. Turisti si tiež môžu užiť prechádzky po prírodnej rezervácii alebo navštíviť históriu príchodu Krištofa Kolumba na ostrov v roku 1492.

6. Musím mať víza na návštevu San Salvador Island?
- Pre väčšinu krajín, vrátane mnohých európskych krajín a Spojených štátov, nie je potrebné mať víza na návštevu Bahám na dobu do 90 dní. Avšak je potrebné mať platný cestovný pas.

7. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na San Salvador Island?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na San Salvador Island, je vzlietnuť z hlavného mesta Bahám Nassau na letisku Lynden Pindling International Airport. Po prílete do Nassau je možné pokračovať na San Salvador Island letecky alebo trajektom.

8. Ako dlho by som mal zostať na San Salvador Island?
- Dĺžka pobytu na San Salvador Island závisí od vašich preferencií a plánovanej činnosti. Pre plný zážitok je odporúčané zostať aspoň 3 až 5 dní.

9. Kde môžem nájsť ubytovanie na San Salvador Island?
- Na San Salvador Island sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi alebo menšími a cenovo dostupnejšími možnosťami.

10. Aká je miestna mena na San Salvador Island?
- Miestna mena na Bahamách, vrátane San Salvador Island, je bahamský dolár (BSD).


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú krásne karibské ostrovy, ktoré každý rok pritiahnu tisíce turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších ostrovov je San Salvador Island. Tento ostrov ponúka návštevníkom čarovnú kombináciu krásnych pláží, krištáľovo čistých vôd, historických miest a prírodných scenérií.

San Salvador Island sa nachádza v centrálnej časti Bahám a je jedným z najvyhľadávanejších letovísk na ostrovoch. Nachádza sa na juhovýchodnom konci Bahamského reťazca a je domovom pre niekoľko úchvatných pláží a zátok, ktoré sú ideálne miesta na oddych a relaxáciu.

Väčšina turistov sa vyberá na San Salvador Island v lete, keď je počasie najlepšie a voda v oceáne je najteplejšia. Môžete si užiť nekonečné hodiny opaľovania a plážových aktivít ako napríklad plávanie, šnorchlovanie, rybolov, vodné lyžovanie a plachtenie na windsurfe.

San Salvador Island je tiež domovom pre niekoľko historických miest ako napríklad pamätník Krištofa Kolumba, ktorý tu pristál v roku 1492 počas svojej prvej plavby do Nového sveta. Okrem toho, na ostrove sa nachádza múzeum, ktoré vám poskytne detailné informácie o histórii ostrova a jeho kultúre.

Tí, ktorí sa chcú priblížiť k prírode, môžu navštíviť národný park Bonefish Pond, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom konci ostrova. Tento národný park je domovom pre množstvo druhov rýb, vtákov a zvierat a je obľúbeným miestom turistov, ktorí sa chcú plaviť na kajakoch alebo požičiavať si lode.

San Salvador Island ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, kde si môžete užiť svoju dovolenku. Väčšina hotelov a letovísk sa nachádza na pláži a ponúkajú návštevníkom vysoko kvalitné služby a vybavenie.

San Salvador Island je jedným z najkrajších a najpopulárnejších destinácií na Bahamách. Ak hľadáte krásne miesto na oddych a relaxáciu, San Salvador Island je tým správnym miestom pre vás. Preto neváhajte a vyberte sa sem na svoju ďalšiu dovolenku.


Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú nádhernou tropickou destináciou so slnečnými plážami a tyrkysovými oceánskymi vodami. Medzi najkrajšie ostrovy Bahám patrí San Salvador Island, ktorý ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a nezabudnuteľné ubytovanie.

San Salvador Island je malý ostrov so veľkým charizmom. Nachádza sa na juhovýchodnom konci Bahamského reťazca, čo ho robí ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na slnenie, plávanie a ponorte sa do jasných vôd Karibského mora.

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, San Salvador nemá na výber z množstva luxusných rezortov a hotelov. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je "Club Med Columbus Isle". Tento all-inclusive rezort je situovaný na bielej pieskovej pláži súostrovia. Ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane elegantných apartmánov a bungalovov.

Club Med Columbus Isle je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do oddychového prostredia s kompletnými zariadeniami a službami. Rezort disponuje bazénom, tenisovým a basketbalovým ihriskom, fitness centrom a wellness spa. Okrem toho ponúka širokú paletu vodných športov, vrátane plachtenia na plachte, šnorchlovania, potápania a jazdy na vodnom skútri.

Ak preferujete súkromné a atmosféru kľudu, San Salvador Island ponúka aj menšie hotely a bungalovy. Jedným z nich je "Riding Rock Resort and Marina". Toto ubytovanie sa nachádza priamo na pobreží a ponúka vynikajúce možnosti pre milovníkov potápania. Výhodou je, že rezort disponuje vlastnou marínou, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k jachtám a iným námorným aktivitám.

Nielenže vás San Salvador Island poteší svojimi nádhernými plážami a pohodovou atmosférou, ale ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Ostrov je známy ako miesto, kde Kryštof Kolumbus prvýkrát pristál v Novom svete. Na jeho počesť je tu postavená Kolumbova veža, z ktorej môžete obdivovať panorámu celého ostrova.

Okrem toho, San Salvador Island ponúka množstvo outdoorových aktivít pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu. Môžete sa vydať na prechádzky po pláži, vyskúšať si rybolov, alebo si pozrieť nádherné korálové útesy, ktoré sú domovom mnohých morských živočíchov.

Nebudete si tu nudiť ani po zotmení! San Salvador Island ponúka večerné zábavné podujatia a tanečné párty na pláži. Môžete sa taktiež vydať na nočnú prehliadku a obdivovať hviezdy na nebi bez svetelného znečistenia.

San Salvador Island na Bahamách je skutočne výnimočným miestom na ubytovanie. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť dovolenku v luksusnom rezorte alebo súkromnom bungalove, tento ostrov vám poskytne všetko, čo si želáte od exotického pobytu. Užite si slnko, piesok a nekonečné pohostenie na jednom z najkrajších miest na Zemi.


Počasie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island je jedným z ostrovov Baham, ktorá sa nachádza v Atlantickom oceáne. Tento nádherný ostrov je známy svojou krásnou prírodou a úžasnými plážami, ale aj svojím tropickým a slnečným počasím.

Počasie na ostrove San Salvador je typické pre Karibik. Má tropický podnebie so strednými teplotami počas celého roka. Priemerná teplota dosahuje približne 26-29°C, čo je ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimným mesiacom.

V období leta, ktoré trvá od júna do septembra, sa teplota môže pohybovať okolo 30°C, ale vďaka miernemu vánku z Atlantiku je pocitová teplota oveľa príjemnejšia. Teplota mora je tiež veľmi príjemná na kúpanie, približne 26-29°C, čo je perfektné pre vodné športy a dovolenku.

Zima, ktorá sa na ostrove prejavuje od decembra do marca, je najchladnejším obdobím na Bahamách. Avšak aj napriek tomu priemerná teplota dosahuje príjemných 24-27°C, takže ostrov stále ponúka ideálne podmienky na dovolenku. Väčšinou v tomto období prší menej, ale môže sa vyskytnúť krátky dážď alebo búrka.

Na San Salvador Island môže byť aj vysoká vlhkosť vzduchu, čo je spôsobené blízkosťou oceánu. Vlhký vzduch v kombinácii s teplými teplotami môže spôsobovať pocit horúčavy. Je preto dôležité mať vždy dostatok tekutín a chrániť sa pred slnkom.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách, San Salvador Island je skvelou voľbou. S jeho prietokom prírody, plážami z bieleho piesku a priaznivým tropickým počasím budete mať nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, kedy sa tam rozhodnete ísť, bude vám počasie prísť v ústrety a umožní vám vychutnávať si krásy ostrova bez obáv o zlé počasie.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkárov z celého sveta. Táto krajina sa skladá z viac ako 700 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých každý ponúka niečo jedinečné a nezabudnuteľné. Jedným z týchto ostrovov je San Salvador Island, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a jedinečnými plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť San Salvador Island, prvou vecou, ktorú budete musieť urobiť, je rezervovať si letenku. Existuje niekoľko medzinárodných letísk na Bahamách, ale tá najbežnejšia trasa pre návštevníkov letiacich z Európy je s prestupom v hlavnom meste Nassau. Tam budete musieť prejsť cez imigračný a colný proces, než sa dostanete na váš konečný ostrov.

Let z letiska v Nassau na San Salvador Island trvá približne 45 minút. Počas tohto krátkeho letu budete mať možnosť obdivovať nádherný výhľad na tyrkysové more a krajinnú rozmanitosť Bahám. Z okien lietadla budete môcť vidieť prechádzajúce korálové útesy a rozložené pláže, ktoré sľubujú nezabudnuteľné sunutie sa do more.

Po prílete na San Salvador Island budete prevezení na váš rezort alebo hotel, kde budete mať možnosť preskúmať okolie. Ostrov ponúka pestrosť aktivít, ktoré vás zabaví počas celej dovolenky. Môžete si vyskúšať rôzne vodné športy, ako sú potápanie, plávanie, jachting alebo rybolov.

San Salvador Island je tiež domovom niekoľkých národných parkov a chránených rezervácií, kde môžete objaviť unikátnu faunu a flóru tohto ostrova. Medzi nimi je Pelican Point Land and Sea Park, ktorý je známy svojou rozmanitou populáciou vtákov a iných morských živočíchov. Taktiež si môžete všimnúť vzácne chľasty a rastliny, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti.

Jednou z hlavných atrakcií San Salvador Island je tiež jeho histórie. Tu sa totiž nachádza svetovo známy pamätník, kde Krištof Kolumbus pristál počas svojho objavovacieho letu v roku 1492. Tento pamätník dokazuje, že tento ostrov má bohatú históriu a jeho kultúra je dodnes prepojená s koloniálnou minulosťou.

Ak si chcete užiť niečo jedinečné a zároveň nádherné, letenka do San Salvador Island je jednou z najlepších volieb. Tento ostrov vám ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Ako sa hovorí, „Bahamy sú raj na Zemi" a San Salvador Island je jeho perla, ktorá vás určite očarí svojou krásou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky