Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Terneuzen

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Terneuzen


Narazil som na niekoľko základných otázok a odpovedí týkajúcich sa Holandska a mesta Terneuzen. Tieto informácie môžu byť užitočné pre vašu potrebu.

1. Aký je počet obyvateľov v Terneuzene?
V roku 2021 sa odhaduje, že Terneuzen má približne 55 000 obyvateľov.

2. Kde sa nachádza Terneuzen?
Terneuzen je mesto a námestie v Holandsku. Nachádza sa v provincii Zeeland na juhozápade krajiny.

3. Aké je hlavné hospodárstvo Terneuzenu?
Terneuzen je dôležitým priemyselným mestom s veľkými petrochemickými závodmi a prístavom. Petrochemický priemysel zohráva kľúčovú úlohu v miestnom hospodárstve.

4. Ako môžem navštíviť Terneuzen z iných častí Holandska?
Terneuzen je dobre prepojený systémom ciest a železníc. Môžete ho dosiahnuť autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie väčšie letecké letiská sa nachádzajú v Middelburgu a Antverpách.

5. Aké sú hlavné atrakcie, ktoré by som mal navštíviť v Terneuzene?
Terneuzen je známy svojím historickým centrom, kde sa nachádzajú krásne budovy, trhy a reštaurácie. Rovnako tak by ste nemali vynechať Zwin Nature Park, ktorý je domovom pre množstvo vtákov a rastlín.

6. Kde môžem nájsť informácie o miestnych kultúrnych podujatiach v Terneuzene?
Miestne turistické informačné centrum je skvelým zdrojom informácií o kultúrnych podujatiach a festivaloch v Terneuzene. Taktiež je možné sledovať miestnu televíziu alebo navštíviť webovú stránku mesta pre získanie informácií o aktuálnych podujatiach.

Tieto otázky a odpovede sú len orientačné a nie sú kompletné. Ak potrebujete viac špecifickejších informácií, odporúčam kontaktovať miestnu turistickú informačnú kanceláriu alebo online zdroje, ktoré poskytujú aktuálne informácie o Terneuzene v Holandsku.


Letenka Holandsko Terneuzen


Letenka – Holandsko Terneuzen: Objavte skrytý klenot na pobreží Holandska

Holandsko je známe svojimi krásnymi, historickými mestami ako Amsterdam, Rotterdam či Haarlem. Avšak medzi týmito mestami sa nachádza aj množstvo malých perál, ktoré stoja za návštevu. Jednou z týchto skrytých klenotov je Terneuzen. Napriek tomu, že nie je to hlavné turistické miesto, Terneuzen si zachováva svoj historický šarm a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na objavovanie.

Prvým krokom na ceste do Terneuzenu je získanie letenky. Letenky do Holandska môžete ľahko nájsť online. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do blízkosti Terneuzenu. Najbližšie letiská s priamymi letmi do tohto regiónu sú letisko v Rotterdame alebo letisko v belgickom meste Antverpy.

Keď pristanete na jednom z týchto letísk, môžete ľahko pokračovať na ceste do Terneuzenu. Pre dopravu môžete si prenajať auto, alebo využiť verejnú dopravu vrátane vlaku a autobusu, čo je častá voľba pre návštevníkov Holandska. Cesta z Rotterdamu alebo Antverp do Terneuzenu by vám nemala vziať viac ako jednu a pol hodinu.

Terneuzen sa nachádza na juhu Holandska, v provincii Zeeland, pri rieke Schelde. Prečo by ste sa mali ísť pozrieť na toto miesto? Terneuzen je známy svojou prístavnou atmosférou a jeho pohodlnou polohou blízko národných parkov a pláží, ktoré ho obklopujú.

Ak máte radi históriu, určite oceníte peťanský most, ktorý je jedným z najväčších plavebných mostov v Európe. Tento zaujímavý most spojuje Terneuzen s Gentom v Belgicku. Je to skvelý bod na prechádzku a obdivovanie výhľadu na rieku Schelde a obchodné lode, ktoré ju preplávajú.

V Terneuzene nájdete tiež množstvo kaviarní a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné holandské jedlá vrátane syrov, slávnej holandskej kávy a palačiniek. Ak máte radi zábavu, Terneuzen má bohatý nočný život s množstvom barov a klubov, kde sa môžete zabaviť a tancovať.

Okrem toho, v blízkosti Terneuzenu sa nachádzajú nádherné pláže a národné parky, kde môžete relaxovať a užívať si prírodu. Pláže sú ideálne na opaľovanie alebo prechádzky po pobreží Severného mora. Národné parky, ako napríklad De Zoom - Kalmthoutse Heide, ponúkajú obrovské množstvo príležitostí na krásne prechádzky a cykloturistiku v prírode.

Terneuzen je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť turistickým zhonu hlavných holandských miest a objavovať nové a menej známe miesta. Získajte letenku do tohto skrytého klenotu na pobreží Holandska a objavte jeho históriu, prírodu a pohostinnosť.


Počasie Holandsko Terneuzen


Holandsko je známe svojím zmenlivým a mierne priebylným počasím. V jednom z jeho mestečiek, Terneuzene, sa tieto klimatické podmienky prejavujú v plnej miere.

Terneuzen je malé prímorské mesto s populáciou okolo 55 000 ľudí. Nachádza sa v južnej časti Holandska, na hranici s Belgickom. Leží pri rieke Schelde, ktorá je dôležitou dopravnou cestou pre nákladnú plavbu a výletnú vodnú turistiku. Táto poloha mesta vplýva aj na jeho počasie.

Mesto Terneuzen sa nachádza v oblasti s vlhkým a miernym oceánskym podnebím. Letá sú často mierne a vlhké s teplotami okolo 21 °C. Odnášajú ho prevládajúce západné vetrné prúdy a časté dažde. Jeseň a zima prichádzajú s chladným vetrom a oblačnosťou. Priemerné teploty v týchto mesiacoch sa držia okolo 9-12 °C. Na zimu sa môžu oblasti ojedinele vyskytnúť aj snehové prehánky.

Vzhľadom na morsku polohu, Terneuzen sa často stretáva s vysokou vlhkosťou vzduchu. Týka sa to nielen letných mesiacov, ale aj zimy, keď studený vietor prináša vlhkosť z Severného mora. Toto vlhké prostredie môže mať vplyv na miestne obyvateľstvo a ich životný štýl.

Práve na prechode z jesene na zimu je Terneuzen často vystavený silným vetrám a búrkam. V novembri a decembri môžu prudké veterné nárazy dosahovať rýchlosti viac než 60 km/h. Tieto podmienky sú pre Terneuzen charakteristické a niektorí obyvatelia môžu vidieť nepríjemnosti spojené s vetrom a jeho následkovami, ako sú poškodené stromy alebo prípadné prerušenie elektrickej energie.

Napriek tomu, že počasie v Terneuzene je často nepredvídateľné, najmä vplyvom Severného mora, mesto ponúka svojim obyvateľom možnosť vyžiť si prímorskú atmosféru a rôzne vonkajšie aktivity. Môžete sa prechádzať po nábrehu rieky Schelde a sledovať lodné plavidlá, navštíviť miestne reštaurácie a obchody alebo relaxovať na neďalekej pláži. Pre milovníkov cyklistiky je mesto tiež ideálnym miestom na objavovanie pokojných cyklotrás.

Terneuzen v Holandsku je miestom, kde sa môžete stretnúť s pestrým počasím a vždy si môžete byť istí, že vás príroda prekvapí. Nech už ste obyvateľom alebo turistom v tomto meste, počasie bude neoddeliteľnou súčasťou vášho pobytu a zážitkov, ktoré si odtiaľto odnesiete.


Dovolenka Holandsko Terneuzen


Dovolenka vo meste Terneuzen v Holandsku

Ak plánujete dovolenku v krásnom Holandsku, mesto Terneuzen by mohlo byť skvelou voľbou. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny, len pár kilometrov od hraníc s Belgickom. Terneuzen sa nachádza v provincii Zeeland a je jedným z najväčších a najdôležitejších priemyselných prístavov v Holandsku.

Terneuzen je príjemným a pôvabným mestom s bohatou históriou a množstvom atrakcií pre turistov. V centre mesta nájdete množstvo historických budov, rozkošných uličiek a malebných kanálov. Nenechajte si ujsť návštevu Kostola svätého Viléma, ktorý je známy svojou unikátnou architektúrou.

Jednou z hlavných atrakcií Terneuzenu je aj jeho prístav. Môžete si všimnúť, že prístav je veľmi rušný, keď rybári prichádzajú s čerstvým úlovkom a obchodníci dodávajú svoje tovary. Prístav ponúka aj možnosť prechádzok po pláži, či prenájom vodných bicyklov, čo je skvelý spôsob, ako skúmať okolie.

Ak ste nadšený cyklista, Terneuzen a jeho okolie sú skvelým miestom na objavovanie na bicykli. Mesto je obklopené nádhernými cyklotrasami, ktoré vás zavedú cez krásne vidiecke oblasti, po nábreží riek a kanálov a cez prírodné rezervácie. Ak si rádi užívate panoramatické výhľady, nechajte sa inšpirovať trasou Scheldt Cycling Route, ktorá vedie pozdĺž rieky Schelde.

Po celom Terneuzene nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá a nápoje. Nebudú vám chýbať ani možnosti nákupov. Mesto je plné obchodov, z ktorých si môžete vybrať originálne holandské suveníry, šperky a módne oblečenie.

Okrem obľúbených turistických atrakcií ponúka Terneuzen aj zábavné aktivity pre rodiny s deťmi. V centre mesta sa nachádza okrem iného aj detské ihrisko, kde sa deti môžu vyblázniť a stráviť nezabudnuteľné chvíle. Mestská knižnica a múzeum tiež ponúkajú vzdelávacie aktivity pre deti.

Dovolenka v Terneuzene v Holandsku ponúka kombináciu histórie, kultúry, krásnej prírody a zábavy. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom umenia, prírody, cyklistiky alebo jednoducho chcete stráviť relaxačnú dovolenku pri mori, Terneuzen má čo ponúknuť. Pre skúsenie autentického holandského života a objavovanie krásy tohto regiónu, neváhajte a urobte si dovolenku v Terneuzene.


Ubytovanie Holandsko Terneuzen


Holandsko je nádherná krajina a mesto Terneuzen určite stojí za návštevu. Ak sa chystáte na cestu do tejto oblasti, jednou z najdôležitejších vecí, ktorú musíte vybaviť, je ubytovanie.

Terneuzen je menšie mesto a preto ubytovacie možnosti nie sú tak rozmanité ako v väčších mestách. Napriek tomu tu nájdete niekoľko možností pre vaše ubytovanie v závislosti od vašich potrieb a preferencií.

Jednou z najobľúbenejších možností sú hotely. Terneuzen má niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú pohodlie a luxusné ubytovanie. Medzi najlepšie hotely v Terneuzen patria Hotel Triniteit, Golden Tulip Hotel L’Escaut a Hotel Churchill Terneuzen. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby a služby vrátane reštaurácie, barov a fittness centier.

Ďalšou možnosťou je prenájom apartmánov. Ak máte radi viac súkromia a nechcete sa obmedzovať na hotelovú izbu, potom v Terneuzen máte miesto, kde by ste mohli nájsť krásne ubytovanie pre seba a svoju rodinu. Prenájom apartmánov v Terneuzen nie je tak bežný, ale niektoré hotely, ako napríklad Hotel Churchill Terneuzen a Hotel Triniteit, ponúkajú aj apartmány.

Ak hľadáte niečo lacnejšie alebo viac prístupné pre veľké skupiny, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli. Terneuzen má jeden hostel, ktorý sa nachádza v pešej vzdialenosti od mesta. To je ideálne pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú sa zoznámiť s ľuďmi z celého sveta.

Poslednou možnosťou je Airbnb. Vo všetkých holandských mestách a dorážkach nájdete stovky Airbnb hostiteľov, ktorí ponúkajú ubytovanie v štýle rodinného domu aj apartmánu. Ak máte radi skúsenosť s miestnymi ľuďmi a chcete zažiť svoj pobyt v Terneuzen trochu viac autenticky, Airbnb môže byť skvelou možnosťou.

V Terneuzen nájdete množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na krásne ústrety v meste Terneuzen a v celej oblasti Holandska.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky