Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Volendam

Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Volendam


1. Čo vidieť a robiť v Holandsku Volendam?
- V Holandsku Volendam si môžete vychutnať tradičnú holandskou atmosféru, prechádzku po starom prístave a ochutnávať typické holandské jedlo, ako sú syry a ryby. Okrem toho môžete navštíviť múzeum, výlet loďou do poblíž sa nachádzajúcich miest ako Marken a pozrieť sa na tradičné holandské kroje.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Volendamu?
- Na návštevu Volendamu je vhodné prísť v jarnej alebo letnej sezóne, keď je počasie mierne a vonkajšie aktivity sú v plnom prúde. Taktiež môžete navštíviť Volendam počas veľkých festivalov ako koniec apríla alebo začiatok mája počas osláv kráľovského dňa.

3. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Volendamu?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostanete do Volendamu, je cestovať z Amsterodamu, ktorý je vzdialený približne 20 km. Môžete sa tam dostať autobusom, autom alebo dokonca malou turistickou loďou.

4. Koľko stojí vstup do Volendamu?
- Vstup do samotného mesta je bezplatný a môžete sa v ňom voľne pohybovať. Niektoré atrakcie, múzeá alebo plavby loďou však vyžadujú vstupné poplatky, ktoré sa môžu líšiť podľa jednotlivých miest a aktuálnych cien.

5. Aké sú typické jedlá v Holandsku Volendam?
- Typické jedlá v Holandsku Volendam sú rôzne ryby, ako sú sledy, makrela alebo úhor, ktoré sa často podávajú s chlebom a tvarohovou omáčkou. Ďalšou špecialitou je holandský syr a tradičný holandský koláč appelgebak.

6. Ktoré miesta v okolí by som mal navštíviť počas pobytu v Volendame?
- Počas pobytu v Volendame by ste mohli navštíviť blízke dedinky ako Marken, ktorý je známy svojou tradičnou drevenou architektúrou, alebo Edam, ktorý je slávny pre svoj syr a krásne historicke centrum.

7. Kde môžem kúpiť suveníry v Holandsku Volendam?
- V Volendame nájdete množstvo obchodov, kde môžete kúpiť tradičné holandské suveníry ako drevené topánky, hodvábne kroje, syry, ponožky a ďalšie. Hlavná turistická ulica je plná obchodov s darčekmi a suvenírmi.


Dovolenka Holandsko Volendam


Dovolenka v Holandsku ponúka mnoho možností, ale ak hľadáte autentický holandský zážitok, nemôžem si nevšimnúť malé rybárske mestečko Volendam. Toto malebné prístavné mesto je situované na brehu IJsselmeer, približne 20 kilometrov severne od Amsterodamu.

Volendam je známe svojou bohatou históriou, tradičnými domčekmi, kultúrou morských plavcov a nádhernými výhľadmi na jazeru. Mesto je populárne medzi turistami, ktorí prichádzajú obdivovať jeho šarm a tí, ktorí sa chcú pohrávať s tradičnými holandskými kostýmami.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je návšteva muzea „The Old Fisherman's House“ (Starý rybárov dom). Toto tradičné holandské drevené rybárske obydlie vám poskytne vzácny pohľad na život rybárov, ich zvyky a tradície. Môžete si prezrieť staré nástroje rybárov a dozvedieť sa viac o histórii rybolovu v tomto regióne.

Po návšteve múzea sa nemôžete obísť bez prechádzky po prístavnej promenáde, kde nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov s miestnymi suvenírmi. Dobrou správou je, že tu si môžete vyskúšať aj tradičné holandské jedlo. Sú tu mnohé reštaurácie, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody a ryby pripravené na mieste. Určite by ste nemali vynechať pokrm nazývaný „poffertjes“, čo sú malé vafle plnené maslom a práškovým cukrom.

Volendam je tiež známy pre svoje trhované námestie, kde sa koná trh každý stredu a sobotu. Tu si môžete kúpiť čerstvé ovocie, zeleninu, kvety a miestne produkty, ako napríklad syr, med, a dokonca aj tradičné koláče ako „stroopwafels“ (plátok cukrovej guľky, ktorý je položený na vrch sladkej želé).

Jednou z neodmysliteľných činností, ktorú by ste nemali vynechať, je prechádzka po malebných uličkách mesta. Zastavte sa pri pamätihodnostiach, ako napríklad kostol svätého Vincenza, staré dřevěné domčeky a rozhľadňu Slobody, odkiaľ môžete obdivovať panorámu celého mesta.

Na záver, ak hľadáte typicky holandský zážitok, nemôžem si nevšimnúť tradičný kostým, ktorý je v meste veľmi populárny a nosí ho mnoho miestnych obyvateľov. Väčšina turistov si môže prenajať kostým a využiť túto príležitosť na nafotenie sa v autentickom holandskom prostredí.

Dovolenka v Holandsku je vždy zaujímavou možnosťou, ale návšteva malebného rybárskeho mestečka Volendam je príležitosť, ktorú by ste nemali vynechať. Majestátna atmosféra mesta, tradičná kultúra, lahodná miestna kuchyňa a krásne výhľady na jazero sú len niektoré z dôvodov, prečo si toto miesto zaslúži vašu pozornosť.


Letenka Holandsko Volendam


Holandsko - destinácia Volendam: Kultúrne bohatstvo a malebná krása

Ak sa zaujímate o holandskú kultúru a jej miestne tradície, možno uvažujete o návšteve Volendamu. Tento malý rybársky a turistický cieľ nachádzajúci sa v provincii Severný Holandsko je známy svojou bohatou históriou, tradičnou architektúrou a typickými rybárskymi tradíciami.

Volendam je jednym z najpopulárnejších turistických miest v Holandsku a láka návštevníkov z celého sveta. Jeho príťažlivosť pramení z jeho zachovalého a autentického charakteru, čo mu dáva jedinečnú atmosféru.

Mesto je známe svojimi tradičnými kostolmi, malebnými domčekmi a úzkymi uličkami. Veľa budov je postavených v tradičnom holandskom štýle, s drevenými fasádami a farebnými oknami. Rybársky prístav je miestom, kde môžete zažiť pravú atmosféru rybárskeho života. Možno si tu všimnete aj niektoré známe rybárske lode s charakteristickým vzhľadom.

Okrem svojej architektúry a atmosféry je Volendam známy aj pre svoje tradičné kostýmy. Holandské kroje, nazývané "Volendamské kroje", sú často nosené miestnymi obyvateľmi a sú považované za znak miestnej tradície. Vyfotografovať sa v jednom z týchto krojov je jednou z najobľúbenejších aktivít pre návštevníkov.

Jednou z historických atrakcií Volendamu je aj rybárske múzeum, ktoré sa nachádza v budove z roku 1875. Toto múzeum vám poskytne zaujímavý pohľad do minulosti a histórie rybárskeho života. Môžete si prezrieť rôzne exponáty, fotografie a dozvedieť sa o tradičných rybárskych metódach.

Ak by ste mali chuť na niečo chutné, nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako napríklad slaninu z Volendamu alebo vyprážané ryby. Mnoho reštaurácií ponúka možnosť vychutnať si tieto jedlá s nádherným výhľadom na rybársky prístav.

Ak by ste chceli ešte viac spoznať holandský vidiek, odporúčame vám prejsť sa na bicykli alebo na prechádzke po krásnej okolitej prírode. Oblasti ako jazero IJsselmeer alebo národný park Zaanse Schans sú ideálnymi miestami, kde si môžete užiť prírodu a pokojné prostredie.

Volendam je veľmi blízko hlavného mesta Amsterdam, čo vám dáva možnosť stráviť si výlet do veľkomesta a popremýšľať nad tým, čo všetko môžete vidieť a zažiť na tomto úžasnom mieste.

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť autentickú holandskú kultúru a tradície, Volendam je pre vás tou správnou voľbou. Toto malebné mestečko vás očarí svojou krásou a historickým bohatstvom.


Ubytovanie Holandsko Volendam


Volendam je malebné rybárske mestečko nachádzajúce sa na brehu IJsselmeer v Holandsku. Toto pôvabné miesto je obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí túžia zažiť autentickú atmosféru tradičného holandského rybárskeho života a zároveň sa tešiť z krásnych výhľadov a príjemného ubytovania.

Keď prídete do Volendamu, môžete si vybrať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sa prispôsobujú potrebám a preferenciám jednotlivých návštevníkov. Možnosti sú tu rôznorodé - od malých rodinných penziónov až po pohodlné hotely s výhľadom na prístav.

Ak hľadáte autentickú atmosféru, môžete sa rozhodnúť zostať v jednom z tradičných drevených domčekov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto domčeky majú často charakteristické zeleno-červenú farbu a sú vystavané na pilieroch, aby odolávali záplavám. Dnešní majitelia týchto historických domov ich často ponúkajú ako súkromné ubytovanie turistom, ktorí chcú zažiť autentickú atmosféru Volendamu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšie a luxusnejšie ubytovanie, sú tu moderné hotely s plnohodnotnými službami. Niektoré z týchto hotelov sa môžu pochváliť výhľadom na prístav a IJsselmeer, takže si môžete vychutnať krásne scenérie priamo z vášho okna. Priemerné hotely v Holandsku sa zvyčajne môžu pochváliť kvalitou a pohostinnosťou, čo sa odráža v profesionálnych službách a prístupe k hosťom.

Pre tých, ktorí si želajú stráviť viac času v prírode a zažiť vyťažený rybársky život Volendamu, je tu tiež možnosť ubytovať sa v kempoch. Nachádzajú sa v okolí a ponúkajú príležitosť na kempingový život alebo prenájom chatiek. Tieto kempy často disponujú zariadeniami ako bazény, reštaurácie a obchody, čo zaručuje, že budete mať všetko, čo potrebujete počas vášho pobytu.

Volendam nie je iba miesto s úchvatným ubytovaním, ale aj s bohatou kultúrou a tradíciou. Prechádzka po malebných uličkách, návšteva miestnych múzeí a ochutnávka miestnych jedál a nápojov je skvelý spôsob, ako sa ponořiť do atmosféry tohto okúzľujúceho mesta. Môžete tiež absolvovať výlet na lodi a pozorovať rybárov pri práci alebo si vyraziť na výlet do prírody a obdivovať krásne výhľady na okolité scenerie.

Napriek tomu, že Volendam láka množstvo turistov každý rok, stále si uchováva svoju autentickú identitu a pohostinnosť svojich obyvateľov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete tradičné drevené domčeky, luxusný hotel alebo kemp, určite si užijete príjemné ubytovanie a nezabudnuteľný pobyt v tomto kúzelnom holandskom mestečku.


Počasie Holandsko Volendam


Holandsko je známe svojou krásnou krajinnou atmosférou a zemiakmi. Volendam, malebné rybárske mestečko nachádzajúce sa na brehu Severného mora, sa nevynímajú. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa mení počasie v Volendame počas celého roka.

Jar v Holandsku je typicky chladná a svieža, ale v tomto období je v Volendame výrazný vzostup teploty a slnečného svitu. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 10°C, pretože zvyčajne nad mestečkom prevláda jarné slnečné počasie. Počas apríla sa mestečko tiež dostáva do plnej kvetiny kvetmi a riasou, čo z neho robí obľúbenú destináciu pre turistov.

Počas leta sa Volendam stáva ešte populárnejšou turistickou destináciou. Teplota stúpa na priemernú hodnotu okolo 18°C, čo je najideálnejšie teplota pre návštevníkov, ktorí chcú prechádzať sa po meste a vychutnať si jeho krásu. Počasie však môže byť nevyspytateľné, a preto je vždy dobré mať pri sebe krátke rukávy, ale aj niečo teplejšie na chladné večery.

Jeseň v Holandsku znamená chladnejšie počasie a zmenu farieb lístia. V tomto období sa priemerná teplota pohybuje okolo 10°C, ale môže to byť celkom nepravidelné. Ak navštívite Volendam v tomto období, môžete byť svedkami krásnych západov slnka a zároveň zápasu s nepredvídateľným počasím.

Zima v Holandsku prináša tradične najchladnejšie a nepríjemné počasie. Áno, aj v Volendame má zima výrazné mrazivé zimy, kde teploty sa pohybujú okolo 5°C. Počasie však nemusí byť vždy ostro, a preto si môžete vychutnať slnečné počasie a pokochal sa riekou, ktorá sa zmrazila, alebo si vychutnajte pohár horúceho kakaa v niektorom z miestnych kaviarní.

Celkovo môžeme povedať, že Volendam je nádherným miestom s množstvom okolitých prírodných krás, históriou a kultúrou a počasím, ktoré dokáže prekvapiť. A preto neváhajte a vyberte si tú správnu sezónu pre vašu návštevu tohto nádherného mestečka na brehu Severného mora.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky