Objavte lety za najlepšie ceny

India Kolkata (Calcutta)

Najčastejšie otázky a odpovede India Kolkata (Calcutta)


1. Aký je hlavný jazyk v Kolkate?
Odpoveď: Bengálčina je hlavným jazykom v Kolkate.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Kolkaty?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Kolkaty je v zimných mesiacoch (od októbra do marca), keďže v lete môže byť veľmi horúco a vlhko.

3. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Kolkate?
Odpoveď: Niektoré z najdôležitejších turistických atrakcií v Kolkate zahŕňajú: Victoria Memorial, Dakshineswar Kali Temple, Kalighat Kali Temple, Howrah Bridge, Botanic Gardens a ďalšie.

4. Ako sa dostať do Kolkaty zo zahraničia?
Odpoveď: Kolkatu môžete dosiahnuť letiskom Netaji Subhas Chandra Bose International Airport, ktoré je spojené so zahraničnými letoviskami.

5. Môžete dovážať alkohol do Kolkaty?
Odpoveď: Áno, alkohol je dovolený dovoz do Kolkaty, avšak nie je povolený v verejných priestranstvách, parkoch a ďalších verejných miestach.

6. Aké sú hlavné náboženstvá v Kolkate?
Odpoveď: V Kolkate sa pomerne rovnomerne stretávajú rôzne náboženstvá. K najväčším patrí hinduizmus, kresťanstvo, islam, buddhizmus a džinizmus.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kolkate?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na nákupy v Kolkate zahŕňajú: New Market, Gariahat Market, South City Mall a City Centre Salt Lake.

8. Aké je tradičné jedlo v Kolkate?
Odpoveď: Tradičné jedlo v Kolkate zahŕňa rôzne druhy curry, ryžu, zeleninu a mäso. Niektoré z najznámejších jedál v Kolkate sú kari z nakrájaných zelenín, kari s mäsovými guľkami (koftami) a ryžové chleby (luchi).

9. Ako sa dostať do centra mesta z letiska?
Odpoveď: Z letiska Netaji Subhas Chandra Bose International Airport sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo metrom.

10. Má Kalkata bezpečné cesty pre turistov?
Odpoveď: Kolkata má pomerne bezpečné cesty pre turistov, ale stále sa odporúča byť obozretný a dodržiavať pravidlá bezpečnosti. Je obzvlášť nebezpečné pochodovať sami v noci.


Dovolenka India Kolkata (Calcutta)


India Kolkata (Calcutta) je jedno zo skutočne fascinujúcich miest na svete. Mesto, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Bengálskeho zálivu v štáte Západné Bengálsko, je známe svojimi kultúrnymi bohatstvami, históriou a architektúrou. Navštívte ho a uvidíte sám.

Najprv je dôležité zmieniť, že Kolkata bola kedysi hlavným mestom Britského impéria v Indii, a preto si zachovala vplyvy koloniálnej architektúry. Môžete prechádzať ulicami, ktoré sú označované za "raj svetlá" v noci, kedže sú preplnené prakticky všetkými druhmi svetiel. Je to úžasné zážitok sledovať, ako sa mestské ulice menia v tme.

Kolkata je tiež známa svojou gastronómiou, ktorá je nevyhnutnou súčasťou akéhokoľvek návštevníka mesta. Ládujte si tanier curry, napoje z kokosových orieškov a iné typické jedlá Bengalčanov, ktoré sú známe svojou vysokou kvalitou a chutnosťou.

Jeden z najzaujímavejších miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je víťazný oblúk, známy ako Puškinova brána. Tento oblúk stojí ako pamätník britskému gubernátorovi, ktorý transofmoval Kolkata na nádherné mesto, ktoré vidíme dnes.

Ďalším dôležitým cieľom pre turistov je chrám Kali, kde sa uctieva panna Kali. Je to typické hinduistické miesto a je vždy plné návštevníkov. Ak hladáte najznámejšie kultúrne a náboženské miesta, Kolkata nevyklame.

Samozrejme, ak hľadáte prírodné krásy, Kolkata nezaostáva. Navštívte národný park Sundarban a pozorujte tigre, krokodily, vtáky a iné zvieratá v prirodzenom prostredí. Je to nádherné miesto pre tichú a relaxačnú dovolenku.

A nie ste skutočný turista, ak nechodíte na nákupy! Kolkata ponúka tisíce obchodov a trhov, kde môžete nakupovať oblečenie, doplnky, klenoty, knihy a ďalšie veci.

Kolkata je takisto známe miesto pre Bollywood, kde sa točia najznámejšie filmy a môžete šancu stretnúť svojho obľúbeného indického herca alebo herečku.

Celkovo, India Kolkata (Calcutta) ponúka turistom veľa príležitostí na relaxáciu, kultúrnu a historickú atmosféru, prírodné krásy a nákupy. Ak máte radi kombináciu týchto elementov, Kolkata je to pravé miesto pre vás. A najlepšie z toho všetkého, je to lacná voľba, kde sa dá užiť celodenná zábava za nízku cenu.


Letenka India Kolkata (Calcutta)


Letenka do Indie: Kolkata (Calcutta)

Ak sa rozhodnete navštíviť Indiu, Kolkata (predtým známa ako Calcutta) by mala byť jednou z miest, ktoré by ste mali zvážiť. Kolkata je hlavným mestom štátu Západný Bengal a je jedným z najdôležitejších kultúrnych a obchodných centier v krajine. Ako hlavné mesto Bengaluru je Kolkata jedným z najväčších miest v Indii.

Ale ako sa tam dostať? Letenka do Kolkata je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú cestovať rýchlo a pohodlne. Existuje mnoho medzinárodných letísk, ktoré ponúkajú lety do Kalkaty, čo je ideálna voľba pre cestovateľov z celej sveta.

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť letenky do Kalkaty, je použiť online vyhľadávač leteniek. S cestovnými webovými stránkami a aplikáciami môžete jednoducho vyhľadávať najlepšie ponuky leteniek do Kalkaty. Stačí zadať vašu preferovanú destináciu a dátumy cestovania a letenkový vyhľadávač vám poskytne množstvo možností a ponúk od rôznych leteckých spoločností.

Pri výbere letenky je tiež dôležité zvážiť sezónu, v ktorej budete cestovať do Kalkaty. Letenky sú často drahšie počas letnej sezóny, keď je najväčší počet turistov. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete zvážiť cestovanie mimo vrcholovej sezóny.

Keď budete mať kúpenú letenku a pristanete v Kolkata, očakávajte, že sa dostanete do rušného a živého mesta. Kolkata je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí ikonická stavba Victoria Memorial, ktorá je zasvätená kráľovnej Viktorii. Ďalšou atrakciou je Kaliánsarovar, najväčšie umelé jazero v Indii, ktoré slúži ako miesto oddychu a rekreačného centra pre miestnych obyvateľov a turistov.

Okrem toho Kolkata ponúka aj široký výber trhov a nákupných centier, kde môžete zakúpiť tradičné indické výrobky. Letná trhovisko New Market je jednou z najznámejších nákupných oblastí v meste, kde nájdete širokú škálu tovaru od textílií až po klenoty. Tiež si nezabudnite vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná exotických chutí a vôní.

Ak plánujete navštíviť Kolkata, letenka je najlepšou voľbou pre cestovanie do tohto mesta. Online letenkové vyhľadávače vám pomôžu nájsť najlepšie ponuky leteniek do Kalkaty a zabezpečia, že vaša cesta bude jednoduchá a bezproblémová. Nech už je to vaša prvá návšteva Indie alebo ste už skúsenejším cestovateľom, Kolkata vám ponúka bohatý zážitok a nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Počasie India Kolkata (Calcutta)


Kolkata, známe tiež ako Calcutta, je hlavné mesto indického štátu Západná Bengálsko. Toto mesto je domovom pre obrovské množstvo obyvateľov a je jedným z najdôležitejších obchodných, kultúrnych a vzdelávacích centier Indie. Keďže sa nachádza na východnom pobreží Indie, Kolkata má tropické monzúnové podnebie.

Podnebie v Kolkate je výrazne ovplyvnené monzúnovými dažďami, čo znamená, že mesto má tri hlavné ročné obdobia - letnú sezónu, monzúnovú sezónu a zimnú sezónu.

Leto v Kolkate začína v marci a trvá až do júna. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 30 až 40 stupňami Celzia. Toto obdobie je tiež charakterizované vysokou vlhkosťou, čo vedie k veľmi nepríjemným a horúcim podmienkam. V lete sa občas objavia búrky, ktoré prinášajú dočasné zmiernenie od vysokých teplôt.

Monzúnová sezóna v Kolkata nastáva v júli a pokračuje až do septembra. Toto obdobie je charakterizované hojnými zrážkami, ktoré môžu byť často intenzívne a sprevádzané silnými vetrami. Kolkata je jedným z najzamotanejších miest v Indii počas monzúnového obdobia. Množstvo dažďa spôsobuje zaplavenie ciest a blokácie dopravy. V tejto dobe je tiež mierne znížená teplota, ktorá sa pohybuje medzi 25 až 35 stupňami Celzia.

Zima v Kolkate sa nachádza v mesiacoch december a január. Teploty sa pohybujú medzi 15 až 25 stupňami Celzia, čo je pre mnohých obyvateľov Kolkaty príjemná zmena po horúcom lete. Zima je suchšia ako ostatné ročné obdobia, aj keď sa tu a tam objavia chladné prefrontálne zrážky.

Celkovo je počasie v Kolkate veľmi zmenlivé a jedným z najvýraznejších aspektov je hojná zrážková aktivita. Dažde sú kľúčovým zdrojom vody pre mestské obyvateľstvo aj pre poľnohospodárstvo v štáte Západná Bengálsko.

Vzhľadom na monzúnové podnebie je dôležité, aby cestovatelia plánovali svoje návštevy do Kolkaty v súlade s počasím. Najlepšie obdobie na návštevu je od októbra do marca, keď je teplota mierne a zrážky sú minimálne. Leto a monzúnové obdobie sú skôr pre tých, ktorí majú radi horúce podnebie a chcú zažiť bohatú kultúru Kolkaty počas obrovských spoločenských a náboženských osláv.

Kolkata, bohatá na kultúru, históriu a jedinečné vzduch, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok, nech už sa rozhodnú prísť počas akéhokoľvek obdobia. S rozmanitosťou svojho počasia môže Kolkata byť čarovným miestom pre všetkých, ktorí túžia spoznať exotické a pestrofarebné stránky Indie.


Ubytovanie India Kolkata (Calcutta)


India je krajinou, kde sa stretávajú moderné technológie s tradičnou kultúrou. Kolkata, niekedy ešte stále známa ako Calcutta, je druhým najväčším mestom v Indii a hlavným mesto štátu Západná Bengálsko. Mesto je známe pre svoju pestrosť kultúry, histórie a potravín. Práve preto, turisti z celého sveta túžia navštíviť Kolkata. Ak plánujete návštevu tohto živého a pestrofarebného mesta, potrebujete nájsť vhodné ubytovanie.

V Kolkata môžete nájsť širokú škálu ubytovania, od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Poďme sa pozrieť na niektoré z možností, ktoré vám mesto ponúka.

Luxusné hotely
Keď hľadáte ubytovanie na úrovni, Kolkata má pre vás viacero možností. Medzi najlepšie hotely v meste patrí hotel Taj Bengal, ktorý má nádherné priestory s vybavením na najvyššej úrovni. Hotel The Oberoi Grand je ďalší hotel, ktorý ponúka luxusné ubytovanie a pomoc 24 hodín denne pre hostí. Obidva hotely sa nachádzajú v blízkosti historických pamiatok mesta a ponúkajú vám nádherný výhľad na mesto.

Stredne veľké hotely
Ak požadujete niečo menej luxusné, ale stále pohodlné a útulné, mesto Kolkata ponúka niekoľko stredne veľkých hotelov. Holiday Inn Kolkata Airport je populárnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú komfortné a cenovo dostupné ubytovanie v blízkosti letiska. Ďalšou vhodnou možnosťou je stredne veľký hotel Kenilworth, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka pohodlné izby a moderné zariadenia.

Hostely
Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, mesto Kolkata má množstvo hosteľov. Jedným z najlepších hosteľov v meste je Backpacker's Nest, ktorý ponúka rôzne možnosti ubytovania v rozpočte každého cestovateľa. Ďalší populárny hostel je Bodhi Tree, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka bezplatné ranajky a iné príležitosti na aktivity.

Kolkata má pre turistov rôzne možnosti na ubytovanie. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, si môžete vybrať z možností, ktoré vyhovujú vašim potrebám aj rozpočtu. Bez ohľadu na vaše preferencie, Kolkata vám ponúka skvelý zážitok z ubytovania pri návšteve tohto fascinujúceho a živého mesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky