Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Blarney Castle

Počasie Írsko Blarney Castle


Írsko, známe aj ako "Zelený ostrov", je známe svojím mäkkým a vlhkým počasím. Jedným z miest, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov, je Blarney Castle, ktorý sa nachádza v obci Blarney v okrese Cork.

Blarney Castle je jedným z najznámejších historických miest Írska a je známe najmä pre svoj Blarney Stone. Tento kameň sa nachádza na vrchole hradu a legendy hovoria, že ten, kto ho pobozká, získa dar reči. Preto je táto pamiatka veľmi populárna medzi turistami z celého sveta, ktorí prichádzajú, aby vyskúšali svoje šťastie.

Keďže Blarney Castle sa nachádza na juhu Írska, počasie tu je typicky ovládané atlantickými vplyvmi. Letá sú tu teplejšie, s priemernými teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Avšak aj tu môže byť chladno a sychravo, preto je dobré mať so sebou vrstvené oblečenie a dáždnik, keďže napršať tu môže kedykoľvek.

Zimy v Blarney Castle sú miernych a vlhkých, s priemernými teplotami okolo 8 stupňov Celzia. Dážď je tu bežný aj v zimnom období, a preto je opäť dôležité mať prípravu na nepredvídateľné počasie, ak navštívite túto atrakciu v tomto období.

Jar a jeseň, ktoré sú v Írsku známe svojimi nádhernými farebnými scenériami, sú tiež obľúbeným obdobím na návštevu Blarney Castle. Teploty sú o niečo nižšie, pohybujú sa okolo 12 až 15 stupňov Celzia, ale počasie je relatívne stabilné a menej daždivé ako počas zimy.

Vzhľadom na to, že Blarney Castle je populárnym turistickým miestom, odporúča sa navštíviť ho v menej rušnom období, ak sa chcete vyhnúť davom. Avšak vzhľadom na nepredvídateľnosť írskeho počasia je vždy dobré mať pri sebe vhodné oblečenie, bez ohľadu na ročné obdobie.

Blarney Castle je fascinujúce historické miesto so zaujímavou architektúrou a kúzelnou atmosférou. Bez ohľadu na počasie, je to určite miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť na svojej návšteve Írska.


Letenka Írsko Blarney Castle


Ak ste niekedy snívali o návšteve krajiny so zelenými kopčekmi a legendárnym kultúrnym dedičstvom, potom je Írsko miestom, kde sa tieto sny môžu stať skutočnosťou. Medzi mnohé zaujímavosti tejto krajiny patrí aj ostrov, na ktorom sa nachádza Blarney Castle.

Blarney Castle sa nachádza v blízkosti mesta Cork a je jednou z najznámejších turistických atrakcií Írska. Hlavná atrakcia hradu je Blarney Stone, kameň, ktorý je zakomponovaný v jednej zo stien budovy. Podľa legendy, ten, kto polibkuje Blarney Stone, získa dar reči a schopnosť prehovárať ostatných.

Okrem Blarney Stone je tu veľa ďalších dôvodov, prečo by ste sa mali vybrať na návštevu Blarney Castle. K dispozícii je napríklad rozľahlý zámok s množstvom izieb, chodieb a schodísk, ktoré vám umožnia na chvíľu sa ponoriť do histórie. Z terasy hradu si môžete vychutnať nádherný výhľad na krajinný park a okolitú prírodu.

Pre tých, ktorí majú chuť do dobrodružstva, je k dispozícii aj Blarney Castle Dungeon, v ktorom môžete objaviť tajomstvá a únikové cesty. Táto časť hradu je vhodná pre starších deti a dospelých, ktorí majú záujem o pestrofarebnú históriu a zaujímavé záhady.

Okrem samotného hradu je v okolí veľa príležitostí na prechádzky a výlety. Môžete navštíviť nádherné záhrady, ktorých cesty sa vinú okolo riek a jazier a ponúkajú vám možnosť skúmať miestnu faunu a flóru. Počas prechádzky záhradami môžete objaviť aj množstvo historických miest a pamätihodností.

Ak ste pri návšteve Blarney Castle hladní, nezabudnite ochutnať tradičné írske jedlá, ktoré nájdete v blízkych reštauráciách a kaviarňach. Výber je bohatý a určite si tu nájdete jedlo, ktoré vyhovuje aj tým najnáročnejším gurmánom.

Ak chcete navštíviť Blarney Castle, je najjednoduchšie letieť do hlavného mesta Írska, Dublinu, a odtiaľ pokračovať cestou vlakom alebo autobusom do mesta Cork. Z Corku je dostupný častý spoj na návštevu Blarney Castle.

Celkovým záverom je, že čakanie na letenku do Írska a návštevu Blarney Castle je rozhodne stojí za to. Krajina s historickými pamiatkami, kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou je miestom, ktoré vás určite očarí a zanechá v vás vzácne spomienky.


Ubytovanie Írsko Blarney Castle


Blarney Castle - Ubytovanie v srdci Írska

Ak plánujete návštevu Írska a nechcete premeškať jeden z najkrajších a najzaujímavejších zámkov krajiny, pobyt v hoteli Blarney Castle bude pre vás tou správnou voľbou.

Blarney Castle sa nachádza v blízkosti mestečka Blarney v juhovýchodnej časti Írska. Zámok má dlhú a bohatú históriu, ktorá sa začína v 13. storočí a pokračuje až dodnes. Jeho najväčšou atrakciou je však Blarney Stone (kameň reči), ku ktorému sa môžete dostať po schodoch na vrchole veže zámku. Legenda hovorí, že po polohlasnom prekrojení cez kameň získate dar reči a šťastia.

Hotel Blarney Castle ponúka širokú škálu izieb, ktoré sú ideálne pre jednotlivcov, páry alebo rodiny. Každá izba je elegantne zariadená a poskytuje pohodlie a súkromie pre hostí.

K dispozícii sú aj viaceré reštaurácie a bary, kde si môžete pochutnať na tradičných írskych jedlách a nápojoch. Okrem toho si môžete užiť oddych v záhrade, ktorá sa nachádza v blízkosti hotela.

Ak sa chcete venovať športovým aktivitám, v blízkosti hotela sa nachádza golfové ihrisko a cyklistické trasy alebo prechádzky na čerstvom vzduchu.

Okrem toho sa v mestečku Blarney nachádza množstvo ďalších atrakcií, ako napríklad múzeá, malé obchody a tradície trhy, ktoré sú ideálne pre nákupy suvenírov a darčekov.

Ak hľadáte jedinečné ubytovanie v krásnom prostredí súloženom z histórie a tradície, ubytovanie v hoteli Blarney Castle bude pre vás tou správnou voľbou. Voľba, ktorú nebudete ľutovať a ktorú si budete pamätať celý život.


Dovolenka Írsko Blarney Castle


Írsko je známe svojou pôsobivou krajinou, ktorá je domovom mnohých hradov a zámkov, ktoré majú bohatú históriu. Jedným z najznámejších zámkov v Írsku je Blarney Castle, čarovná stavba plná tajomstva a povesti.

Blarney Castle, pôvodne postavený v 10. storočí ako kamenná pevnosť, sa nachádza v blízkosti mestečka Blarney v juhozápadnom Írsku. Zámok je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Írsku, priťahujúc tisíce návštevníkov z celého sveta, aby si vyskúšali jeho nezabudnuteľkú atrakciu - Blarney Stone.

Blarney Stone je legendárny kameň zabudnutosti, ktorý sa nachádza na najvyššom bode zámku. Podľa povesti, ktokoľvek políbi Blarney Stone, získa schopnosť rečniť plynulo a s pokrmom. Tisíce návštevníkov každý rok pláva na Blarney Castle, aby získali túto výnimočnú schopnosť. Ale políbenie kameňa je trochu nezvyčajné, pretože sa nachádza vnútri hradu a aby ste ho dosiahli, musíte sa prehodiť cez otvor v podlahe, zavesený hlavou nadol. Je to výzva, vietor vám fúka do tváre a chvíľu cítite strach a vzrušenie, ale keď sa konečne dokážete dostať a polibiť kameň, to pocit sa nedá opísať slovami.

Okrem Blarney Stone ponúka Blarney Castle aj ďalšie čarovné zážitky. Máte možnosť prechádzať sa po krásnych záhradách zámeckého areálu, ktoré sú plné kvetov, fontán a vodoplavcov. Existuje aj The Poison Garden, záhrada, kde sa pestuje rastlinstvo s toxickými vlastnosťami a návštevníci sa môžu dozvedieť viac o ich nebezpečnosti. Pre tých, ktorí majú trochu odvahy, je tu aj Wishing Steps, kde si môžete vyjadriť tajné prianie, prehodiť sa cez schody s uzavretými očami a dúfať, že sa splnia.

Blarney Castle je tiež dôležitý pre svoju históriu. Bol sídlom niekoľkých pokolení irských šľachtických rodín a dnes je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Írsku. Návštevníci majú možnosť prejsť sa cez staroveké komnaty, ktoré poskytujú pohľad na život v rôznych histórických obdobiach. Zároveň je zámocký komplex aj osobitná časť írskeho národného dedičstva, ktorá je starostlivo udržiavaná a zachovávaná.

Ak plánujete dovolenku v Írsku, návšteva Blarney Castle by nemala chýbať vo vašom itinerári. Okrem úžasného výhľadu na írsku krajinu a fascinujúcej histórie, Blarney Castle poskytuje aj príležitosť skúsiť niečo jedinečné a magické - políbiť Blarney Stone a nechajte sa pobozkať dávnou legendou Írska.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Blarney Castle


1. Kde sa nachádza Blarney Castle?
Blarney Castle sa nachádza v juhozápadnej časti Írska, asi 8 km od mesta Cork.

2. Aké je vstupné na Blarney Castle?
Vstupné na dospelého stojí €16, pre deti od 8 do 14 rokov €7 a deti do 7 rokov majú vstup zdarma.

3. Aké sú otváracie hodiny Blarney Castle?
Blarney Castle je otvorený celoročne, ale otváracie hodiny sa menia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 09:00 do 18:00 a v zime len do 15:00.

4. Musím zdvihnúť kameň Blarney pre šťastie?
Áno, zdvihnutie kameňa Blarney sa považuje za zdroj šťastia a úspechu. Nachádza sa na vrchole veže a návštevníci si môžu pretiahnuť hlavu z okna, aby sa k nemu dostali a potom ho musia pobozkať.

5. Aké atrakcie sú ešte k dispozícií v Blarney Castle?
Okrem Blarney Castle sa tu nachádza množstvo ďalších atrakcií, vrátane záhrad, priepasti, múzea a priľahlých dediniek, kde si môžete kúpiť suveníry alebo navštíviť tradičné puby.

6. Dá sa Blarney Castle navštíviť za jeden deň?
Áno, veľa návštevníkov navštívi Blarney Castle a všetky jeho atrakcie v rámci jednodňovej výletu.

7. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať Blarney Castle?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k Blarney Castle, závisí od toho, odkiaľ prichádzate. Najbližšie letisko je v Corku a je možné použiť aj verejnú dopravu alebo taxi. Ak cestujete autom, parkovanie je k dispozícii v blízkosti hradu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky