Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Trim Castle

Letenka Írsko Trim Castle


V rámci cestovania do Írska mnoho turistov siahne po navštevení hlavného mesta Dublina, no krajina ponúka aj mnoho iných zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Jednou z nich je aj hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v malebnom mestečku Trim v provincii Leinster.

Trim Castle, ktorý je považovaný za najväčší hrad v Írsku, bol postavený v roku 1172 Normanským vojvodom Hughom de Lacyom a slúžil ako jeho rodiský hrad a sídlo vládcov Normanského kráľovstva v Leinsteri. Po celé stáročia sa hrad menil majiteľov a prešiel rôznymi rekonštrukciami, no dodnes sa zachoval vo veľmi dobrej kondícii.

Pri návšteve hradu si môžete prezrieť jeho mohutné múry, vežu a vnútorné nádvoria, ktoré okrem histórie ponúkajú i krásne výhľady na okolitú krajinu. Pre niektorých turistov môže byť zaujímavé, že na hrade bolo natáčaných niekoľko filmov vrátane známeho historického filmu Bravheart.

Ak sa rozhodnete navštíviť Trim Castle, najlepšie si na to zabezpečiť letenku do Dublina, odkiaľ sa dá najlepšie a najkomfortnejšie dostať do mesta Trim. Z Dublina sa do mesta Trim dá dostať vlakom alebo autobusom, no odporúčame si prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu.

Trim Castle je otvorený pre verejnosť počas celého roka, so vstupenkou vo výške 4 eur je možné prebádať vnútorné nádvoria hradu a vypočuť si audioguía vo viacerých jazykoch.

Ak hľadáte iné cestovateľské zážitky, odporúčame aj navštívenie Nechtanského jazera, ktoré sa nachádza len pár minút jazdy od hrady, alebo sa vydajte na skvelú turistickú trasu Boyne Valley, ktorá vám ponúkne možnosť skúmať množstvo starovekých megalitických pamiatok.

Ak by ste mali radi zaujímavú dovolenku plnú histórie, prírody a neopakovateľných zážitkov, Trim Castle a okolie sú pre vás ideálne miesto, kde sa určite nebudete nudiť!


Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle je hrad situovaný v írskom meste Trim, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Tento majestátny hrad je jedným z najväčších a najvyšších hradov v celej Európe a je dominujúcim bodom mesta Trim.

Hrad Trim bol postavený počas 12. a 13. storočia a bol sídlom mocnej rodiny De Lacy, ktorá patrila medzi najvplyvnejšie rody v Írsku. Hrad bol pôvodne vybudovaný ako vojenské opevnenie a jeho dominantou je veža, ktorá je známa ako Bílá veža. Táto veža je celkom impozantná a meria viac ako 22 metrov vysoká, čo ju robí jednou z najvyšších kamenných veží v Írsku.

Okrem Bielej veže tu nájdeme aj ďalšie zaujímavé časti hradu, vrátane brány do hradu, ktorá je obklopená vodným priekopou a mostom. Na dvore hradu sa nachádza veľa malebných a histórických budov, v ktorých sa nachádzali obytné priestory, ktore boli kedysi sídlom šľachtických rodín.

Trim Castle sa tiež stal slávnym miestom vďaka svojej úlohe v populárnom filme "Braveheart" z roku 1995, kde slúžil ako dějiště pre niektoré z najdôležitejších scén.

Dnes je Trim Castle otvorený pre návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii tohto úžasného miesta. Môžete si prehliadnuť veľa fascinujúcich exponátov, ktoré odkazujú na históriu hradu a dobu, v ktorej slúžil ako vojenská pevnosť.

Okolité prostredie hradu je tiež zaujímavé. Trim je sídlom malej a malebnej írskej dedinky so zachovalým historickým jadrom. Prehliadku hradu môžete spojiť s prechádzkou mestom, kde nájdete kopu ďalších hisotrických pamiatok, reštaurácie a miestne obchody.

Návšteva hradu Trim je skutočne nezabudnuteľným zážitkom nielen pre milovníkov histórie, ale aj pre turistov, ktorí sa chcú stratiť v atmosfére starého Írska a obdivovať nádherné architektonické dielo. Takže, ak plánujete cestu do Írska, neobíďte tento úžasný hrad, v ktorom sa preplietajú storočia histórie, tajomstvá a kúzlo minulosti.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Možno si už vypočul/a o nádhernom a históriou nasiaknutom hradom Trim na území Írska. Toto historické miesto sa stal veľmi obľúbenou turistickou atrakciou a lákadlom pre ľudí z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnej dovolenke a cestovateľskom zážitku, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Trim Castle sa nachádza v meste Trim, ktoré je v provincii Leinster a približne 45 minút jazdy autom od hlavného mesta Dublinu. Tento hrad, postavený v 12. storočí, je jedným z najväčších hradných komplexov v celej Európe a zastáva významnú úlohu v histórii Írska. Je známy aj vďaka filmu "Braveheart", ktorý sa tu natáčal.

Po príchode do Trimu a preskúmaní okolia sa ocitnete uprostred nádherného vidieckeho prostredia, ktoré vás prenesie do minulosti. Hrad Trim Castle je perfektným príkladom anglickej stredovekej architektúry a ponúka návštevníkom možnosť spoznať históriu a kultúru tejto krajiny.

Po vstupe do hradu budete prekvapení jeho impozantnou veľkosťou a architektonickými detailmi. Môžete sa prechádzať po obrovskej záhrade a obdivovať starú kamennú architektúru, ktorá sa zachovala a zdobí celý komplex. Najzaujímavejšou časťou hradu je jeho veža, ktorá je najväčšou masívnou stredovekou vežou na Írsku. Prieskumy ukázali, že hrad bol postavený na mieste staršieho írskeho múru a stal sa symbolom moci a vplyvu vo veľmi pohnutom období histórie.

Po prehliadke hradu sa môžete ísť vybaviť na nedaleký riečny breh, kde nájdete veľa reštaurácií a miestnych obchodov. Írsko je známe svojou pohostinnosťou a miestnym jedlom, a preto sa môžete tešiť na výborné jedlá, ako napríklad tradičné írske guinness pivo s rybím a hranolkami alebo šťavnatý steak s bramborovým pyré.

Okrem prehliadky hradu a obľúbených jedál sa v okolí tohto regiónu môžete vybrať na niektorý z mnohých turistických trás a preskúmať ďalšie historicke miesta. Napríklad ruiny kláštora Bective, ktoré je známe svojou jedinečnou vizualizáciou histórie alebo hrad Kinnegad, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, môžete sa vybrať na turistický výlet po rieke Boyne, ktorá preteká okolo hradu. Ponúka možnosti kajakovania, rybolovu a pikniku pri vode. Rieka je obklopená zelenými kopčekmi a je to ideálne miesto, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať v prírodnom prostredí.

Keď sa vrátite na záver svojej dovolenky, môžete si kúpiť suveníry a pamiatky z miestneho obchodu, aby ste si mohli pamätať na svoje nezabudnuteľné zážitky. Trim Castle je miestom, ktoré vám ponúka mix kultúry, histórie a prírody, a je to ideálne miesto na strávenie dovolenky s rodinou alebo priateľmi.

Ak teda hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne zážitok, ktorý si budete pamätať navždy, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste mali uvažovať. Nenechajte si ujsť možnosť prechádzať sa po hradných múroch, obdivovať úžasné výhľady a zažiť v skutočnosti históriu tohto nádherného miesta. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Írsko Trim Castle


Počasie v Írsku je často nevyspytateľné a náchylné na rýchle zmeny. Jedným z najznámejších miest v krajine je hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v meste Trim na rieke Boyne, v provincii Leinster. Tento hrad je jednou z najväčších karpatských pevností v Európe a je známy svojou históriou, krásou a nezabudnuteľnými výhľadmi.

Počasie v okolí hradu Trim Castle je ovplyvnené Atlantickým oceánom a teplým prúdom Golfského prúdu. Tieto vplyvy spôsobujú námrazu, masové zrážky a miernu klímu počas celého roka. Letá sú obvykle chladné a daždivé, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 15 °C. Chrámy sú preto zvyčajne zasiahnuté veľkým množstvom oblakov a dážďom.

Zimy v Írsku sú miernych teplôt, s priemernou teplotou okolo 5 °C. V tomto období však môže byť dosť daždivo a v posledných rokoch boli územia okolo hradu Trim Castle zasiahnuté mnohými povodňami. Dážď a vietor sú tu bežnými pojavmi v zime, takže je dôležité nosiť si so sebou vhodné oblečenie.

Jar v Írsku prináša otepľovanie počasia, ale prší tu často a príroda sa rýchlo prebúdza k životu. Hrad Trim Castle sa v tomto období zahalí do zelenej trávy a kvetov, ktoré spolu so stenami hradu vytvárajú nádherný kontrast. Teploty dosahujú okolo 10-15 °C, ale môžu byť dosť nestabilné.

Jeseň je obdobím s najväčším množstvom zrážok v Írsku a to platí aj pre oblasť Trim Castle. Táto časť roka je známa svojou nádhernou farebnou paletou, keď listy stromov menia farby a krajinu pokrývajú žltejšie a hnedšie odtiene. Teploty sú prevažne miernych, s priemernou teplotou okolo 10 °C.

Napriek nevyspytateľnému počasiu je Trim Castle skutočne jedinečným miestom na návštevu. Jeho hradobné múry, veže a brány sú svedkom histórie a jeho poloha pri rieke Boyne ponúka nádherné pohľady. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hrad, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie na prípadné zrážky a náhle zmeny počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kde sa nachádza Trim Castle v Írsku?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim v hrade Meath, v Írsku.

2. Kedy bol Trim Castle postavený?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí, konkrétne v rokoch 1173 až 1224.

3. Aká je história Trim Castle?
Trim Castle bol postavený Normancami a slúžil ako rezidencia a pevnosť na ochranu územia anglického kráľovstva v Írsku.

4. Je možné navštíviť Trim Castle?
Áno, Trim Castle je otvorený pre návštevníkov. Môžete si prezrieť vnútorné a vonkajšie časti hradu.

5. Existujú nejako obmedzenia pri návšteve hradu?
Áno, pri návšteve hradu je potrebná platná vstupenka, ktorú môžete zakúpiť na mieste. Okrem toho sú niektoré časti hradu prístupné len s prehliadkou.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Trim Castle?
Hlavnou atrakciou na Trim Castle je jeho veľká veža, ktorá je jednou z najväčších normanských veží na svete. Okrem toho je tu aj možnosť prehliadky rôznych miestností a roviny hradu.

7. Je možné sa zúčastniť prehliadky s vodcom?
Áno, vstupenka na Trim Castle zahŕňa prehliadku s vodcom. Vodcovia ponúkajú zaujímavé informácie o histórii a architektúre hradu.

8. Môžete sa vo vnútri hradu nejako stravovať alebo nakupovať suveníry?
Vo vnútri hradu sa nachádza kaviareň a suvenírny obchod, kde si môžete kúpiť osvieženie alebo suveníry spojené s hradom.

9. Je možné usporiadať svadbu alebo podujatie na Trim Castle?
Áno, Trim Castle poskytuje možnosť usporiadania svadby alebo podujatia. Pre viac informácií by ste sa mali obrátiť na správu hradu.

10. Koľko stojí vstup na Trim Castle?
Ceny vstupeniek sa môžu líšiť, avšak bežná vstupenka stojí okolo 5-7 eur na dospelého. Na deti a dôchodcov sa často vzťahuje zľava.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky