Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Valentia Island

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Valentia Island


1. Ako sa dostanem na Valentia Island?
- Na ostrov sa dá dostať pristávacou loďou z prístavu Renard Point alebo cez most z obce Portmagee.

2. Koľko trvá cesta na Valentia Island?
- Z Renard Point trvá cesta lodou cca 5 minút, cez most z Portmagee trvá cesta cca 10 minút.

3. Aké sú najlepšie miesta na Valentia Island?
- Niektoré z najlepších miest na ostrove sú prehliadková trasa Bray Head, Tetra pobrežie a Walk, Valentia Island Heritage Centre a kúpalisko Glanleam.

4. Existuje na ostrove nejaké ubytovanie?
- Áno, Valentia Island ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a súkromných chát.

5. Aké aktivity sa dajú na ostrove robiť?
- Na Valentia Island je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, prechádzky po prírode, prehliadky historických miest a návštevu krásnych pláží.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Valentia Island?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova je od jari do jesene, keď je počasie priaznivé a príroda najkrajšia.

7. Kde sa dá stravovať na Valentia Island?
- Na ostrove sa nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičnú írsku kuchyňu a miestne speciality.

8. Existujú na ostrove nejaké historické pamiatky?
- Áno, na Valentia Island sa nachádzajú niektoré historické pamiatky, vrátane skamenelín a archeologických nálezov, ako aj Valentia Island Heritage Centre, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii ostrova.

9. Aké sú možnosti dopravy na ostrove?
- Na ostrove je možné cestovať autom, pešo alebo pohodlnou pristávacou loďou z prístavu Renard Point.

10. Kde sa nachádza Valentia Island v Írsku?
- Valentia Island sa nachádza na juhozápade Írska, v hrabstve Kerry.


Počasie Írsko Valentia Island


Valentia Island, nachádzajúca sa v južnej časti Írska, je známa svojimi krásnymi scenériami a bohatou históriou. Táto časť Írska má svoje vlastné klimatické podmienky a dokonca aj so zvyčajnými meteorologickými udalosťami môžu byť miestne podmienky o niečo odlišné.

Väčšina ľudí si predstavuje, že Írsko je stále zahalené v hmle a daždi, avšak Valentia Island je astrofyzikálnym observatóriom, ktoré sa pyšní jednými z najlepších pozorovaní hviezd v celej krajine. Na tejto ostrove sa dokonca schádza mnoho astronómov a vedcov vďaka oblohe, ktorá je tu priaznivejšia ako v iných častiach krajiny.

Počas roka sa teploty na ostrove Valentia pohybujú vo veľmi miernom rozmedzí. Počas zimy sú teploty zvyčajne v rozmedzí od 3°C do 7°C a počas leta sa teploty pohybujú v rozmedzí od 13°C do 16°C. Napriek tomu, že teploty sú tu miernych, môže byť počasie na ostrove dosť nepredvídateľné.

Väčšinu času je Valentia Island zahalená v hmle a oblačnosti, avšak niektoré oblasti ostrova sú chránené od vetra a poskytujú miernejší podnebný vplyv. Okrem toho, môžu sa na ostrove vyskytnúť silné dažde a vietor s rýchlosťami až 70 až 80 km/h. Taktiež v dôsledku soľného spredu z Atlantiku, môže byť zima na ostrove dosť vlhká a studená.

Keďže ostrov je obklopený Atlantickým oceánom, teploty vody sú tu zvyčajne chladné a pohybujú sa od 9°C do 16°C počas celého roka. V lete, keď je teplota najvyššia, veľa ľudí si užije kúpanie v mori, ale mnoho turistov obvykle utiekajú k chráneným plážam, ktoré ponúkajú kúpanie v srdelej vode s troškou toplého slnka.

Celkovo možno povedať, že počasie na Valentia Island môže byť pomerne zmenlivé a nepredvídateľné, avšak mnohí turisti sa sem radi vrátia kvôli jeho krásam a komunitnej atmosfére. Od prekrásnych scenérií, cez zaujímavú históriu a prekvapujúce klimatické podmienky, Valentia Island môže byť zaujímavou destináciou nielen pre turistov, ale aj pre lokálnych obyvateľov.


Ubytovanie Írsko Valentia Island


Valentia Island je krásne miesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Írska. S jeho nádhernými výhľadmi na Atlantický oceán a bohatou históriou je to ideálne miesto pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii.

Pri plánovaní návštevy Valentia Island je dôležité zvážiť aj výber ubytovania. Tu je niekoľko možností, ktoré môžete zvážiť.

Hotel
Ak preferujete plnú obsluhu a pohodlie, môžete si vybrať jeden z hotelov, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby, reštaurácie, parkovanie a množstvo ďalších zariadení. Niektoré z nich majú aj wellness zóny, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo sa stratiť v bazéne.

Bed & Breakfast
Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie a osobnejšie ubytovanie, sú k dispozícii rôzne penzióny a súkromné domy na Valentia Island. Tieto možnosti vám umožňujú zažiť miestnu pohostinnosť a spojiť sa s miestnou komunitou. Môžete si vychutnať raňajky pripravené z čerstvých miestnych produktov a získať tipy od miestnych obyvateľov o najlepších miestach na návštevu v okolí.

Kemping
Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a milujú prírodu, sú k dispozícii aj kempy na Valentia Island. Tieto kempy ponúkajú základné zariadenia, ako je sprcha a toaleta, a mnoho z nich sa nachádza v blízkosti nádherných prírodných lokalít, ktoré môžete objavovať pešo alebo na bicykli.

Airbnb
Ak preferujete nezávislosť a chcete si vytvoriť vlastný program, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie cez Airbnb. Táto platforma ponúka možnosť prenajať si súkromný dom alebo byt od miestnych obyvateľov. Môžete si vybrať z rôznych možností, od malej chatky na samote až po moderne zariadené apartmány. Táto možnosť vám umožní zažiť Valentia Island z perspektívy miestnej komunity.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania vyberiete, Valentia Island vám určite ponúkne nezabudnuteľnú dovolenku. S jeho úchvatnou prírodou a históriou budete mať postarané o to, aby ste sa cítili ako doma a odovzdáte sa relaxácii a oddychu, akého si zaslúžite. Nech už sa rozhodnete pre plne obsluhované hotely, útulné penzióny, dobrodružné kempy alebo súkromné domy prostredníctvom Airbnb, Valentia Island vám poskytne príležitosť získať nádherné zážitky a vytvoriť si spomienky na celý život.


Dovolenka Írsko Valentia Island


Valentia Island: Idylická dovolenka na írskom ostrove

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Ak hľadáte unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku, návšteva Valentia Island by mala byť na vašom zozname. Tento malebný ostrov ponúka všetko, čo si môžete priať - úchvatné scenérie, históriu, ktorá siaha až do praveku, a príležitosť ponořiť sa do autentického írskeho spôsobu života.

Valentia Island sa nachádza na juhozápade Írska, v kraji Kerry. Je to najzápadnejšie položený ostrov v Európe a iba kratší presun autom od exkluzívneho letoviska Kerry. Keď sa dostanete na Valentia, budete uchvátení svojou nádhernou prírodou. Nájdete tu skalnaté pobrežie, zelené kopce, čisté pláže a pusté polia. Každý krok je doplnený ohromujúcim výhľadom, ktorý vás vezme do úžasu.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, Valentia Island ponúka mnoho zaujímavých miest na objavovanie. Napríklad, na ostrove nájdete Geokeologické centre Valentia, kde si môžete prezrieť mnohé vzácne minerály a kamene. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po kamennom moste z 19. storočia - Valentia Slate Bridge, ktorý je považovaný za inžiniersky zázrak. Ďalšou zastávkou by mohol byť Valentia Heritage Centre, kde sa dozviete viac o histórii a životnom štýle ostrova.

Pre milovníkov prírody je Valentia Island neodolatelným rajom. Môžete sa vydať na prechádzku po útesoch Bray Head a vychutnať si úchvatné výhľady na Atlantický oceán. Horskí nadšenci sa môžu vybrať na vrchol Valentinu, ktorý je jedným z najvyšších vrcholov v regióne. Ak máte radi plážové povyraženie, ostrov má aj niekoľko čistých a malebných pláží, ako napríklad Glanleam Beach alebo St. Finian's Bay.

Okrem prírodných krás a historických pamiatok ponúka Valentia Island aj autentický írsky životný štýl. Na ostrove nájdete niekoľko útulných miestnych hospôd, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi, vychutnať si poctivé jedlá a vypočuť írske hudobné skupiny hrajúce tradičné skladby. Počas svojej návštevy si môžete tiež kúpiť miestne remeslá a suveníry vyrobené miestnymi obyvateľmi.

Valentia Island je miestom, kde môžete zažiť všetko, čo Írsko ponúka - od nádherných prírodných scenérií po pútavú históriu a autentický írsky životný štýl. Ak chcete vystúpiť z bežných turistických trás a zažiť niečo špeciálne, navštívte Valentia Island. Bude to dovolenka, na ktorú budete ešte dlho spomínať.


Letenka Írsko Valentia Island


Cestovanie je niečo, čo vás dostane z rutiny každodenného života a ponúkne vám nové impulzy a zážitky. Ak hľadáte miesto, ktoré vás prekvapí svojou krásou a nevšednosťou, môže byť Valentia Island v Írsku tou správnou voľbou. Toto miesto okúzli svojou jedinečnosťou a plným pokojom.

Valentia Island je malý ostrov v Atlantickom oceáne. Môžete ho nájsť na juhu Írska v okrese Kerry v blízkosti Ring of Kerry. Ak chcete navštíviť toto kúzelné miesto, musíte si zohnať letenku do najbližšieho letiska, ktorým je Kerry Airport. Od letiska sa môžete dopraviť na ostrov rôznymi spôsobmi, ako napríklad použiť taxi službu alebo si prenajať auto.

Aké zážitky vás na Valentia Island očakávajú? Určite sa môžete tešiť na prekrásne prírodné scenérie. Ostrov patrí medzi jeden z najkrajších ostrovov Írska, kde nájdete impozantné hory, zelené lúky a tajomné jaskyne. Najvyšším kopcom na ostrove je Geokaun Mountain, z ktorého môžete vidieť Celý Ring of Kerry a Blasket Island.

Pre milovníkov histórie a kultúry má Valentia Island mnoho zaujímavostí. Miesta, ktoré by ste určite nemali vynechať, sú napríklad Valentia Heritage Centre či Ring Lyne Stone Fort. V center sa dozviete viac o histórii ostrova a v kamennej pevnosti sa môžete vrátiť až do doby železnej.

Pri prístave Valentia Island stoja kostoly, ktoré sú potešením pre oči a predstavujú zaujímavú kombináciu kamennej architektúry a oceánskej scenérie.

Zaujímavosťou, ktorou sa Valentia Island prejavuje, je skutočnosť, že sa na tomto ostrove vytvorila prvá úspešná telegrafná linka medzi Európou a Severnou Amerikou. Valentia Telegraph Station nájdete v Knightstowne na západe ostrova.

Valentia Island je tiež domovom pre mnoho druhov vtákov, ktoré sú nenahraditeľnou súčasťou flóry a fauny. Môžete sa tešiť na neobvyklé druhy vtákov, ktoré môžete vidieť len na tomto ostrove.

Letenka do Valentia Island vás dostane do miesta, kde zistíte, že svet je tajomný a čarovný. Ak chcete cestovať na ostrov, určite neváhajte a zarezervujte si letenky. Zaručujeme vám, že v spoločnosti valentianskej prírody a histórie si užijete nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky